Şimdi Ara

#cocuyladevam (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Ülkemizde şu istikrarı, yanlış isimlerle sürdürme ve deneme çabamız yüzünden hep zaman kaybediyoruz. Arkadaşlar istikrar her sistemde, futbolcuda, teknik adamda ve başkanda işe yarayacak diye bir durum yok. Bu yanılgı yüzünden yanlış isimler üstünden ülke futbolunu mahvettik...

Dünyanın en önemli kulüplerinden birisi olan Manchester United, Sir Alex Ferguson ile futbolda istikrarın sembollerinden biri olmuştur. Fakat Ferguson ardından getirdiği hiç bir teknik adamla böylesine bir istikrar peşinde koşmamıştır. Sebebi çok basit, kan uyuşmuyorsa ve elle tutulur bir potansiyel ışık görmüyorlarsa zorlamıyorlar. Son 4 yılda 3,5 teknik adamla çalıştılar.

Futbolcuya göre değil sisteme göre futbolcu diyorsun, fakat elinizdeki kadro o kadar derin değil veya futbolcularda her sisteme adapte olacak çok yönlülük yok. Cocu biraz kendi sistemini biraz kulübün kaynaklarını harmanlayıp ideal bir sistem bulmalıydı. Tek bir sistemi olan teknik adam mı olur ? Tüm dünyada 4 3 3 mü deneyecek, belki bazı takımlarda tutar fakat farklı kulüplerde farklı çözümler bulmalı...

Diğer bir durum oyuna müdahale, bu istikrarla zamanla olacak işler değil hocam. Manasız gereksiz sahadaki oyundan ve zamandan bağımsız kararlarla olacak iş değil...

Transfer konusunda tuhaflık şu, sisteme göre futbolcu diyorsun ee Cocu gidince farklı teknik adam başka sistem oynatırsa ne olacak ? Barcelona gibi 5 yaşındakilerden a takıma kadar aynı sistemi oynarsın belli sisteme oyuncu transfer edersin, böyle bir kültür bu ülkede yok ve sadece teknik adamın kafasındakilerle olmaz.

Galatasaray'lı olarak Cocu kalsın isterim, fakat bir futbolsever olarak Fenerbahçe böyle yönetilmesini asla istemem

Uzun zamandan beri okuduğum en güzel yorum..

iyide güzelde doğruda istikrar iyini güzelin ve doğrunun çoğalması demektir.. Hatada, yanlışta kötüde istikrar(daha doğrusu inat) hatanın yanlışın ve kötünün çoğalması demektir.

birde yeni bir hoca gelmiş -ki bariz kötü bir hoca.. istikrar istikrar diye terennüm eden bir grup hasıl oluyor.. Cocu 50 yıl fenerde kalsın şana bala 4-5 şampiyonluk hariç fener başka bir şey göremez..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45D13A301

Zagrep konusuna bir açıklama getirmek ister misin?

Bende değişimi destekleyen bir taraftarım ama ışık göremiyorum.
    Hocam cocu Avrupa maçlarını bu sene gözden çıkarmış. Zaten degisimde olan ve sistemi şu an tam olarak oturmamış bir takımın Avrupa'da bişey yapamayacağını bildiği için as adamları bjk maçına sakladı ve iş yaramayan çöpleri oyuna soktu. Hatta benzia yi falan dinlendirmek için onu da oyun sonrası çıkardı. Dikkat ederseniz ilk baştaki yorumlarımda konya ve bjk galibiyetinden sonra ligde seri galibiyetler basliyicak yazmıştım. Görün bakın bjk yi de yenicez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz taraftar her takımda hemen hemen var

Yok sabır Yok dayanın biz de de riekeeinkciler vardı

Yahu neye sabir etsin adamlar futbol oynarsın sonuç gelmez şansız olursun takımda umut olur dayanırsın sabredersin de

Körü körüne insanlar niye sabır çeksinler dayansınlar

Biraz akıl fikir

Seneye ne olacak Cocu ile roket mi takacaksınız

İster bu sene yollayın ister sezon sonu ama Cocu ile olmayacağı çok açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 22 Eylül 2018; 14:37:13 >
  • Devam hocam
  • Aman devam edin. Bir Galatasaraylı olarak sonuna kadar destek veriyorum. Mümkünse bizim maça kadar devam edin. Sonrasında zaten istemezsiniz kalmasını.

Kafaya bak yahu? Takımda iş yapacak adamları kadro dışı bırakıp çöplerle yoluna devam ediyor buna bir de destek veriyorlar. Sabır dediğin şey futbol takımları için geçerli değildir. İstisnaları dışında hiç bir futbol takımı böylesine ne yaptığını bilmeyen hocalara sabır edip de başarı sağlamamıştır. Galatasaray yıllar önce hocasız şampiyon olmuştu hatırlatırım. Sizi yenen Rize hoca değişikliği ile ilk galibiyetini aldı 7 hafta sonunda. Ama Fenerliler mutlaka sabretmeliler!!

Benim asıl şaştığım şey ise Ali Koç'un vizyon sahibi olmayışı. Büyük hayal kırıklığı doğrusu Fener camiası için. Bu liglerde hangi Hollandalı başarılı olmuş ki? Cocu dan başarı bekleniyor. Bir de başına Comoli diye bir adam koymuşlar. Adam cebini getirdiği çöplerle iyi dolduruyor anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Aman devam edin. Bir Galatasaraylı olarak sonuna kadar destek veriyorum. Mümkünse bizim maça kadar devam edin. Sonrasında zaten istemezsiniz kalmasını.

Kafaya bak yahu? Takımda iş yapacak adamları kadro dışı bırakıp çöplerle yoluna devam ediyor buna bir de destek veriyorlar. Sabır dediğin şey futbol takımları için geçerli değildir. İstisnaları dışında hiç bir futbol takımı böylesine ne yaptığını bilmeyen hocalara sabır edip de başarı sağlamamıştır. Galatasaray yıllar önce hocasız şampiyon olmuştu hatırlatırım. Sizi yenen Rize hoca değişikliği ile ilk galibiyetini aldı 7 hafta sonunda. Ama Fenerliler mutlaka sabretmeliler!!

Benim asıl şaştığım şey ise Ali Koç'un vizyon sahibi olmayışı. Büyük hayal kırıklığı doğrusu Fener camiası için. Bu liglerde hangi Hollandalı başarılı olmuş ki? Cocu dan başarı bekleniyor. Bir de başına Comoli diye bir adam koymuşlar. Adam cebini getirdiği çöplerle iyi dolduruyor anlaşılan.
    Adam başa geldiğinde ilk sene şampiyonluk beklemeyin 3 sene sabredin dedi. Bu kadar borç varken fairplay varken transfer yapılamıyor zaten. Bunu anlaması çok mu zor. Geçmiş yönetimin cezasını çekiyoruz şu an. Bu suçun Ali Koç ve cocu ya yüklenmesi saçmalık.

• Ersun yanal zamanındaki kadro ile şuanki kadro arasında dağlar kadar fark var.Meireles,bruno alves,kuyt,sow gibi kaliteli oyuncular vardı.Başka bir hocada olsaydı Fenerbahçe sampiyon olurdu

Benim görüşüm Cocu'nun devam etmesi yönünde eminim başarıyı getirecektir.Comolli'nin acilen gönderilmesi lazım tabi, sosyal medyadaki ergenler sanıyorki Ersun yanal gelirse fener harika oynayacak böyle birşey olmaz daha kötü olursa ne olacak Ali koç istifa mı diyecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: danger-gddr

Ersun yanal zamanındaki kadro ile şuanki kadro arasında dağlar kadar fark var.Meireles,bruno alves,kuyt,sow gibi kaliteli oyuncular vardı.Başka bir hocada olsaydı Fenerbahçe sampiyon olurdu

Benim görüşüm Cocu'nun devam etmesi yönünde eminim başarıyı getirecektir.Comolli'nin acilen gönderilmesi lazım tabi, sosyal medyadaki ergenler sanıyorki Ersun yanal gelirse fener harika oynayacak böyle birşey olmaz daha kötü olursa ne olacak Ali koç istifa mı diyecekler
    Başka bir hoca şampiyon yapardı ?

Ismail niye yapamadı aynı kadroyu ? Şu Ersun Yanal'ı küçümsemeyi bırakın artık. Adamın kimyası tuttu işte bizimle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman

Başka bir hoca şampiyon yapardı ?

Ismail niye yapamadı aynı kadroyu ? Şu Ersun Yanal'ı küçümsemeyi bırakın artık. Adamın kimyası tuttu işte bizimle.

Alıntıları Göster
    Ne dediğimi anlamamışsın,ben oyunculardan bahsediyorum.Şimdiki oyuncularla 4.bile olamayız bunu anlatmaya çalışıyorum.Bu arada İsmail kartal zamanında 2. olmuşuz ve ziraat kupasını almışız

• quote:

Orijinalden alıntı: danger-gddr

Ne dediğimi anlamamışsın,ben oyunculardan bahsediyorum.Şimdiki oyuncularla 4.bile olamayız bunu anlatmaya çalışıyorum.Bu arada İsmail kartal zamanında 2. olmuşuz ve ziraat kupasını almışız

Alıntıları Göster
    Oyuncuların farkından bahsetmişsin. Onu gayet anladım. Ama yazının sonunda " Başka bir hocada olsaydı Fenerbahçe sampiyon olurdu " yazmışsın. Ben de olamadığından bahsettim.

Ayrıca Türkiye Kupası'nın sadece isminde Türkiye geçtiği için önemi var. Parasal açıdan bir gram yardımı yok. Onun için 2. olup TR kupasını almak bana göre başarı da değildir. 2 sini birden alsaydı o zaman hak verirdim. Zira şu an TR kupası alınca Ozan'ın maaşı anca ödeniyor.

• Bu adamı Barselonadan bilirim. Etliye sütlüye karışmayan görev adamı bir karakteristik vasattı. Bu tip pasifler Türkiye liginde tutmaz. 3 senede kalsa şampiyon yapamaz 5 senede kalsa şampiyon yapamaz. Göreceli iyi hoca olan Aykut kocaman bile 4 senede 1 şampiyonluk yaşadı oda Alex sayesinde.

Bak vitor'a sabredilseydi o tam bu ligin adamıydı. Şu an kalmış olsa üst üste 2. şampiyonluğu yaşamış 3. şampiyonluk için en büyük adaydık.

Acilen gönderilmeli. Takımda en ufak bir kıvılcım yok futbol adına. Sabredilecek bir durum yok. Daum gelsin biraz toparlasın sezon sonuna kadar. Sezon sonu yeni bir rota çizeriz duruma göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martax32

Bu adamı Barselonadan bilirim. Etliye sütlüye karışmayan görev adamı bir karakteristik vasattı. Bu tip pasifler Türkiye liginde tutmaz. 3 senede kalsa şampiyon yapamaz 5 senede kalsa şampiyon yapamaz. Göreceli iyi hoca olan Aykut kocaman bile 4 senede 1 şampiyonluk yaşadı oda Alex sayesinde.

Bak vitor'a sabredilseydi o tam bu ligin adamıydı. Şu an kalmış olsa üst üste 2. şampiyonluğu yaşamış 3. şampiyonluk için en büyük adaydık.

Acilen gönderilmeli. Takımda en ufak bir kıvılcım yok futbol adına. Sabredilecek bir durum yok. Daum gelsin biraz toparlasın sezon sonuna kadar. Sezon sonu yeni bir rota çizeriz duruma göre.
    Taraftar ne istediğini bilmiyor bile. Aykut şöyle iyi böyle iyi demeye başladı. Vitor u 7/24 kotuleyenler şimdi 2. Ya da 3. Şampiyonluğu getirirdi diyorlar. Daum gelsin takımı toparlayıp gitsin deniyor. Bu kadar cahilce yorumlar olamaz. Daum gidecekse neden gelsin. Vitoru gönderen taraftar. Aykut u Ersun u gönderen taraftar. Şimdi gelsin diye yirtiniyorlar. Cocu gidince gelen adam iş yapamayınca, cocu sistem oturtmaya çalışıyordu sabredemediler gönderdi diyecek bu tip taraftar işte.

• gizli gsli konu açmış

• Cocu kalsin isterim.

Ancak cocu profesyonel futbolcular ile calismaya alismis. Oysa turkiyede futbol gaz ile oynanir. Bu nedenle basarisiz gorunuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yattarali

gizli gsli konu açmış
    Elhamdülillah sapına kadar FB liyim. FB nin maçlarını ve kadrosunu uzun seneler izleme imkanım oldu. Onca TD değişti. Her seferinde taraftar bu adam gitsin. Şu gelsin bu gelsin dediler. Hiçbir kazancımız olmadı. Tek kazanan GS bjk oldu. İstikrar istiyorum artık. İyi kötü yenilgiler olacak ama mevcut kadro bu. Borç yığınla. Dolar almış başını gitmiş. Borç katlandikca katlanmış. Zaman tasarruf zamanı. Sorun TD degil. Taraftar hala bunu ogrenemedi. Yenilgi olunca TD değişsin. Değişince de eskisi gelsin. Hep aynı düz kafa. Fenerin düşmanları kendi taraftarlari. Başka düşmana gerek yok. Bırakında biraz borçlar kapansın. Ucuz kadro kuralım şimdilik. Fairplay belasından kurtulalim azıcık. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Elhamdülillah sapına kadar FB liyim. FB nin maçlarını ve kadrosunu uzun seneler izleme imkanım oldu. Onca TD değişti. Her seferinde taraftar bu adam gitsin. Şu gelsin bu gelsin dediler. Hiçbir kazancımız olmadı. Tek kazanan GS bjk oldu. İstikrar istiyorum artık. İyi kötü yenilgiler olacak ama mevcut kadro bu. Borç yığınla. Dolar almış başını gitmiş. Borç katlandikca katlanmış. Zaman tasarruf zamanı. Sorun TD degil. Taraftar hala bunu ogrenemedi. Yenilgi olunca TD değişsin. Değişince de eskisi gelsin. Hep aynı düz kafa. Fenerin düşmanları kendi taraftarlari. Başka düşmana gerek yok. Bırakında biraz borçlar kapansın. Ucuz kadro kuralım şimdilik. Fairplay belasından kurtulalim azıcık. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelecek.

Alıntıları Göster
    Bahane üretmeyin. Ali Koç ve ekibi transferde başarısız olmuştur. Oynamayacak oyuncuya 2.5 milyon avro verilmez. Volkan yine puan kayıplarına neden oldu ve biz gidip kaleci aldık. Ve onu da bursa gibi bir kulüpten aldık. Şener, Volkan Şen, Ozan vs yeterince kulubü batırdığı yetmemiş gibi yenisini kalemize koyduk.

Değişim diyen takım yıllardır sancılı olan sağ bek, sol bek, stoper, orta saha ve kanat oyuncusuna ihtiyacı var iken gidip aynı tarzda oyuncuları almaz. Dirar ve aatif kötü dedik. Gittiler premier lig'in dirarını getirdiler. Stoper neus olmaz. Skrtel'in yanına adam lazım dedik. Gittiler neus'den daha kötü Reyes getirdiler. Mehmet Topal berbat dedik kimsenin alındığı yok.

Yıllardır hücum hattı değişiyor. RVP, Nani, Markovic, Diego, Aatif, Valbuena, Fernandao, Frey, Slimani, Ayew, Dirar ve aklıma gelmeyenler. Ama orta saha ve defans bölgeleri hala aynı.

Ali Koç'u biz bizim gibi taraftar diye de sevdik. Ama o sadece vakti olduğunda Fenerbahçe'nin maçına gelmiş ve o maçtada yendiğimiz maça denk geldiğini düşünüyorum. Zira Fenerbahçe'yi izleyen kişi bu takıma ilk transferi bekler ve orta sahadan yapılması gerektiğini anlardı.

Ali Koç batırarak başladı. Ve şu ana kadar aziz yönetiminin yaptığı şeyleri yapmayacağım dediği halde yaparak verdiği sözlerden birini daha yutmuş oldu.

• cocu ya sabredilmeli.
    fener her hafta daha iyi oynuyor ama sonuç alamıyor.
    bir kaç sezon içinde istenilen sistem oturur.
    her sene şampiyon olunacak diye bir kural yok.
    gitmesi gereken koç'dur. arkasındaki desteğin şımarıklığı ile bir sürü hata yaptı. bedelini ödemesi lazım. aziz yıldırım döneminde fener 14. olsa neler yaparlardı bir düşünün.
  • vitor zamanında bu başlığı vitor için açmış olsaydın desteklerdim. Çünkü takım bişeyler vaad ediyordu. Ben kahveli gs maçına kadar hep destekledim. O maçtaki tavırlarda yönetimle arasında geçen soğuk savaş hasebiyleydi. Aykut kocaman içinde yeterince sabır edilip şans verildiğini düşünüyorum. Daum gelsin dememin sebebi geçiş dönemini idare etmek. Sezon sonuda iki taraflı oturup değerlendirme yapılır.

cocu bişey vaad etmiyor. 10 sene bu ligde fenerbahçenin başında kalsın 1 tane şampiyonluk kazanamaz.

Senin fikrinde olmayan kişilere cahil gibi sıfatlar ekleyerek aşşağılamaya çalışma. Konu başlığına bakınca bende senin hakkında farklı şeyler düşünüyorum ama gelip seni kırıcı şekilde bunu sana söylemiyorum.
  • Keşke kalsaydı
  • Sabır arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.