Şimdi Ara

Coca Cola Zero sizce zararsız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette bir video izledim adamlar normal Coca Cola ile Coca Cola Zeroyu ateşte pişiriyorlar.Zero buhar olup uçuyor ama normal kola katran gibi bir şekere dönüşüyor.

Bu Zeronun zararsız olduğunumu gösteriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 16 Şubat 2015; 22:55:13 >

• hayır bu durum zararsız olduğunu göstermez. böyle basit testlerle hiç bir şey kanıtlanamaz... zerounun tamamen buharlaşması içinde tatlandırıcı olmasından kaynaklanıyor. Normal coca colada sakaroz yada glikoz şurubu kullanılır ve bunlar yüksek sıcaklık altında karamelize olup ağdamsı bir kıvama gelirler. evdeki toz şekeri ( sakaroz) alıp kararana kadar sıcaklığa maruz bırakırsanız aynı görüntüyü elde edersiniz. şeker mi daha fazla zararlı kullanılan tatlandırıcı mı ona lafım yok ama bu test maalesef bir şeyi kanıtlamıyor. küçük bir örnek vereyim, 1 kaşık fare zehrini zeroya koyup kaynatın muhtemelen yine bir şey kalmayacaktır ortada ama içtiğinizde sizi muhtemelen öldürür.
  • Bu iğrenç içeceği nasıl içiyorsunuz
  • hayır bu durum zararsız olduğunu göstermez. böyle basit testlerle hiç bir şey kanıtlanamaz... zerounun tamamen buharlaşması içinde tatlandırıcı olmasından kaynaklanıyor. Normal coca colada sakaroz yada glikoz şurubu kullanılır ve bunlar yüksek sıcaklık altında karamelize olup ağdamsı bir kıvama gelirler. evdeki toz şekeri ( sakaroz) alıp kararana kadar sıcaklığa maruz bırakırsanız aynı görüntüyü elde edersiniz. şeker mi daha fazla zararlı kullanılan tatlandırıcı mı ona lafım yok ama bu test maalesef bir şeyi kanıtlamıyor. küçük bir örnek vereyim, 1 kaşık fare zehrini zeroya koyup kaynatın muhtemelen yine bir şey kalmayacaktır ortada ama içtiğinizde sizi muhtemelen öldürür.
  • zararlı mıdır değildir midir bilemem fakat cocacola zero ,diğerine göre dahada şekerli
  • Zero da gerçek şeker yok tatlandırıcı kullanıyorlar.O yüzden diyabetliler icebiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zararsız değil , buhar olup uçması bir şeyi ifade etmiyor hatta bu tarz light ürünlerin daha zararlı olabileceğini söylerler basit katkı maddesi içerdikleri için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu videoyu izledikten sonra ayni şeyi bende denedim. Yuksek ateşte en az 30 dk kaynatmak gerekiyor kolayi en sonda birsuru seker cikti aninda da dondu tavayi temizleyene kadar canim cikti.

• Tatlandırıcılar içermesi daha zararlı anlamına geliyor.
  • Eskiden şeker hastalarının kullandığı sakarinler olurdu. Bildiğin sakarin tarzı bişey olması lazım. Light kolayı öneririm.
  • zero'da şeker yerine tatlandırıcı var. tatlandırılcılar normal şekerden daha zararlı. bu durumda zero daha zararlı.
    (normal cococola'nın karamelleşmesi içinde şeker olmasından dolayıdır.)
  • İkisi de sigara ile aynı.Bağımlılık yapıyor, sağlığa zarar veriyor.Vb.
  • zararlı diyen herkese jatılıyorum, yapay tatlandırıcı içerdiği için ekstra zararlı hatta.
  • Zero zararsızdr içinde yapay tatlandırıcılar vardır bunlar vücutdan direk idrar yolu ile atılır kullanılmaz bile bu yüzden zararsızdır şekerli su gibi fakat normal kolada şeker olduğu için zararlıdır
  • zeroda şeker yok daha kötüsü tatlandırıcı var yani diyabet hapı var.
  • Ayda yılda bir çok canınız çekerse için onun dışında yaklaşmayın. Ben alıp da içemiyorum vücuduma kötülük etmişim gibi geliyor.
  • O tip kolalarda aspartan denilen bir tatlandırıcı var ismi farklı da olabilir aklımda kalan oydu. Araştırmalar da tam bir net bilgi yok okuduğum yazıda ama o yapay tatlandiricinin zararı olduğu normal kolalardan pek bir farkı olmadığı yazıyordu.

• juhadante J kullanıcısına yanıt
    Zero’nun içindeki maddelerin listesi, tatlandırıcıyı açtım özellikle :

Coca Cola Zero sizce zararsız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçenlerde şansa 15 yıldır coca cola fabrikasında çalışan bi abiye rastladım,

Sordum içinde böcek kanı falan var diyolar gerçekten varmı diye...

Hayır, onlar sadece şehir efsanesi.
    Aksine çok temiz koşullarda üretiliyor bu içecek dedi.

Ama ben asiyli içecek tavsiye etmiyorum içmiyorum da aşırı zararlı demişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.