Şimdi Ara

CNG EV DOLUM TESİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
11.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emtue

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

bundan 7-8 yıl önce amerikadan getirmek için aynı marka aygıtı araştırmıştım.californiadaki yakınlarım firmaya ulaşıp fiyat almışlardı 3000dolarmıydı neydi.kendim makina müh olduğum için aynı kompresörden tcde de kendim yapabilirim diye düşündüm.tabi çevrem aman yapma devlet böyle şeylere izin vermez yok toptan epdk bizi yakalar tutuklanır mühebbet hapise gireriz gibi gereksiz paniklemeye başladı.zaten sonra kendi benzinimi kendim yapmaya başlayınca bu cng işini de bıraktım.çünkü doğalgazdan daha ucuza geliyor böyle.

Hocam benzini nasıl üretiyorsunuz?

tamam açıklıyorum kaat kalemi hazırlayın.

şimdi evin garajında ya da kapalı kullanılmayan biryerde bir torba mangal kömürünü leğenin içine dolduruyoruz.üzerini kömürler yüzecek şekilde suyla ıslatıyoruz.yarım kilo ekmek mayasını karışımın içne ekleyip üzerini annelerimizin mayaladığı yoğurt gibi örtüyoruz.sabah suyunu süzüp benzin olarak kullanabilirsiniz.

• Ciddimisiniz şakA gibi ya
  • quote:

quote:

quote:

bundan 7-8 yıl önce amerikadan getirmek için aynı marka aygıtı araştırmıştım.californiadaki yakınlarım firmaya ulaşıp fiyat almışlardı 3000dolarmıydı neydi.kendim makina müh olduğum için aynı kompresörden tcde de kendim yapabilirim diye düşündüm.tabi çevrem aman yapma devlet böyle şeylere izin vermez yok toptan epdk bizi yakalar tutuklanır mühebbet hapise gireriz gibi gereksiz paniklemeye başladı.zaten sonra kendi benzinimi kendim yapmaya başlayınca bu cng işini de bıraktım.çünkü doğalgazdan daha ucuza geliyor böyle.

Hocam benzini nasıl üretiyorsunuz?

tamam açıklıyorum kaat kalemi hazırlayın.

şimdi evin garajında ya da kapalı kullanılmayan biryerde bir torba mangal kömürünü leğenin içine dolduruyoruz.üzerini kömürler yüzecek şekilde suyla ıslatıyoruz.yarım kilo ekmek mayasını karışımın içne ekleyip üzerini annelerimizin mayaladığı yoğurt gibi örtüyoruz.sabah suyunu süzüp benzin olarak kullanabilirsiniz.

kardeş bu şimdi benzin mi oluyor . yanlış anlama inanmadığımdan değil

• ben bu otomobil bölümünde 1 kişi hariç herkesin sözüne itibar ederim yarın akşam deneyecegim . ertesi gün eger dediğin şey işe yararsa (inşallah yarar) türkiyey geldiğinde konya'ya gel seni tandır kebabı yedirmeye götüreceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_beyazıt

böyle bişey mümkün olabilir mi? denemeyin sakın
  • quote:

quote:

böyle bişey mümkün olabilir mi? denemeyin sakın

bizde sandık ki
  • Uzun yıllar biodizel ürettik benzer olabilir diye düşünmüştüm.
  • quote:

Uzun yıllar biodizel ürettik benzer olabilir diye düşünmüştüm.

sen mi ben mi. arabayı ilk almaya gidecegimiz günün gecesindeki kadar heyecanlanmıştım
  • bir beklenti daha suya düştü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

quote:

quote:

Ankara da belediye otobüslerinde kullanılıyor doğalgaz ama araba ivmelenemiyor gitmiyor.Kalitesiz yakıt gibi kesiyor arabanın gücünü gaza yüklenince titretiyor .

bence aracın dönüşümünde vardır bir sıkıntı yoksa benzinin bizim ülkemize göre 3 kat daha ucuz olan arjantinde 4 milyon araç kullanmazdı . cng dönüşümde bir sıkıntı var bence yada ottübüslerde sıkıntı

Bütün hepsinde olacak degil ya hocam :) Belkide kasa büyük geliyordur bilemiyorum ama iğrenç bir durum

Kayseride bmc kullanılıyor cng li
    valla öyle bir gidiyor ki talas yolunda 120 ile giderken arkadan otobüs sellektör yapıyor
    otomatik vites ani hızlanması var bu otobüslerin o dehşet oluyor nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama araba gazı yemeyince vites düşer gibi manuel kullanıyorlar sanırım koltuğa yapıştırıyor insanı

kayseride dolumu nereden yaptırıyor

belediye dolum yeri var kayseri beyazşehirde

• quote:

Ankara da belediye otobüslerinde kullanılıyor doğalgaz ama araba ivmelenemiyor gitmiyor.Kalitesiz yakıt gibi kesiyor arabanın gücünü gaza yüklenince titretiyor .

Atiker taktirmışlardır
  • O yakıttan dolayı değil şöförlerin araçları tan manasıyla kullanamamakarıyla alakalı dikkat edin pedala sürekli tam basarlar.Titreme sorunu da 4 ileri VOİTH şanzımanlarda vardı ama sonradan 6 ileri ZF şanzımana geçtikten sonra böyle bir problem kalmadı.
    quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Atiker taktirmışlardır

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.