Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (804. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam cevap verdiğiniz için çok teşekkürler.araba 2010 model ama eylül 2009 da trafiğe çıkmış.ben ticaretle uğraşmıyorum. arabayı geçen sene 2. el olarak almıştım. km nin çoğunu ben yapmadım aslında. arabadan memnunum ancak bi yanım model yükselt diyor bi yanım boşver devam et diyor. kararsızlığım da bu yüzden zaten. ben ankarada oturuyorum ve honda efe de başka bir arabaya bakmak (2. el honda civic) için gitmiştim. orada 22.000 e alırız demişti. onun için 24-25 arası bana uygun gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Harbiden leon dostum şimdi satarım pişman olmakta var işin içinde 1.6 130 bg dizel motora 2 bin fazla verilir bence bakalım kısmet genede ama bu hafta bende iyice bir düşüneceğim sağlam kafayla dediğin gibi beklemek çok mantıklı zaten daha astrayla deneme sürüşü yapmam lazım :)

*renault baya piyasa yaptı ama gerçekten mercedesle ortak çıkartıkları formula araçıda 1. sırada katkısı oldu gerçekten millet boşuna tonla para harcamıyor bu formülaya falan var bir sebebi illaki,ama renaulttun en iyi katkısı bizim yeni çıkacak türk aracınında usta şekilde olamasını sağlıycağına inanıyorum çünkü bizim vatadaşımızda onun fabrikalarında kaptı bu işi bir 10 seneye iyice kapar piyasayı die düşünüorum.

daha evvelde sıfır araba konusu acıldıgında 2012-2013 yıllarında araba almak daha iyi demiştim. tüm modeller buzmana denk geldiği icin şimdilik toyotoda kıpırdanma yok sadece avensis makyajlandı. bunun dısında tüm markalar atagını yaptı..

renault mercedesin sayesinde iyi motorlara imza attı diye biliirm görmeden net konustum cünkü vw ve audininde icinde bulundugu 1.2 t motor 105 bglik üretirmeyi basarırken , renault ve mercedes 1.2t 115bglik üretmeyi basarmışlar. nissanı katmıyorum cünkü nissan renaulta araba tasarımı ciziyor. tasarımda son noktayıda mercedes koyuyor tasaarımda..

tabikide dediğin gibi renault türkiye piyasasını kapa bilir, motoruna kimse zaten laf edemiyor, tasarım göreceli oldugundan dolayı birsey diyemiyorum sadece kalitesini arttırsa tadından yenmez, herkesede kapak olur.. bunlar olunca illa fiyatı artacaktır ama yinede bir şekilde bunuda düşünürler...

tabikide renault 9 modelin 9unuda getirmez türkiye ye bu yüzden türk halkına hitap eden bir kaç model getire bilir...
    makyaj olayındada daha önce dediğim gibi farlarda gerceklesecektir. ledli farlar gelme ihtimali cok yükssek.
    yeni motorlarıyla birlikte makyaj yapılarak gelcegini tahmin ediyorum..

sana net söyleye biliirm ki, renaultu tercih edersen alma derim ,kafadan 2000tl zararın olur ilerde.
    motor konusu zaten tamemn yenilikci bir adım olmuş renault adına tüm motorlarına el atmış... sanırım anladıgım kadarıyla 105 motor yerine 110 bglik motor yaptı.. gerci sen EDCli istediğinden bir fark yok arada ama yakıt tüketimi konusunda fark olcaktır..

opele gelince showroomda aracı incelemeye basladıgında icine oturur oturmaz bu benim arabam olmalı diyeceksin.. teste cıkmadan. test aracını hangi motorla yaparsın bilemiyorum ama benzinli ile yapmanı tavsiye ederim. astra düsünürsen zaten benzinli alcaksındır. sanada 1.4t 140bglik aracı öneririm kendime önerdiğim gibi... otomatik veya manuel farkket mez sadece otomatikte 1. vites kalkısı cansız olur buda gayet normal her arabanın ki cansız..

astrayı denersen kararını az cok belirlemiş olursun fakat renaulttun dizel motoru cez ettiğinden dolayı ikilemde kalcaksındır..
    benim gibi renaultu bekleyecek gibisindir.

renaultta makyaj lafı gectiğinden renaultu bekleyecem maglüm son kozlarını paylasıyor tasarım olarak, yeni modellerinide gördüm mü ozman kararım kesin netlescektir.. ozmana kadar astra sorunsuzlasır diye tahmin ediyorum...

auto showda opelde acıklama yapmış ama pek anlayamadım star-stop teknolojisini tüm arabalarına koycakmış gibi birsey anladım ama dogru bilmem.

frankfurdda kozlar paylasılıyor net sonuclar yavas yavas gelcektir... sıkı ve mantıklı düşünmek lazım..

Hocam haklısın ama şöyle söyliyim renault makyajlasa bile astranın içi dışı çok güzel ya ona yetişeceğini ummuyorum bunu sende biliyorsun adamlar dediğim gibi yapmış yani çok klas gerçekten deneme sürüşü yapcam gerçekten sabırsızlanıyorum özellikle 1.4 140 bg motoru ile söyledim bugün dedim bu motorla deneme sürüşü yapmazsam yanından geçmem bir daha opelin onlarda bana 1.3 dizel motorla deneme sürüşü yaptırıyoruz dediler zaten canım sıkkındı baya bir bağırdım dedim ben alıcağım arabayı denemek istiyorum size 1.3 fizel demedim zaten opele bak dedim deneme sürüşünün ne anlamı kaldı o zaman dedim içini dışını görmek için mi deneme sürüşü yapıyoruz dedim 55 bin lira para vercem lan dedim ben bu arabaya somalide millet açlıktan ölüyor salak salak konuşuyosunuz dedim 1-2 telefon görüşmesi tamam ayarlandı dedi 1.4 140 bg. motorla deneme sürüşünüz bu akşam 7 gibi gelin dediler bugün gitcem oraya bakalım beğenirsem sorunlu falan anlamam almayı düşünüyorum hocam sen ne dersin ?
  • quote:

Hocam haklısın ama şöyle söyliyim renault makyajlasa bile astranın içi dışı çok güzel ya ona yetişeceğini ummuyorum bunu sende biliyorsun adamlar dediğim gibi yapmış yani çok klas gerçekten deneme sürüşü yapcam gerçekten sabırsızlanıyorum özellikle 1.4 140 bg motoru ile söyledim bugün dedim bu motorla deneme sürüşü yapmazsam yanından geçmem bir daha opelin onlarda bana 1.3 dizel motorla deneme sürüşü yaptırıyoruz dediler zaten canım sıkkındı baya bir bağırdım dedim ben alıcağım arabayı denemek istiyorum size 1.3 fizel demedim zaten opele bak dedim deneme sürüşünün ne anlamı kaldı o zaman dedim içini dışını görmek için mi deneme sürüşü yapıyoruz dedim 55 bin lira para vercem lan dedim ben bu arabaya somalide millet açlıktan ölüyor salak salak konuşuyosunuz dedim 1-2 telefon görüşmesi tamam ayarlandı dedi 1.4 140 bg. motorla deneme sürüşünüz bu akşam 7 gibi gelin dediler bugün gitcem oraya bakalım beğenirsem sorunlu falan anlamam almayı düşünüyorum hocam sen ne dersin ?

waow yakışır abime... 7 de yollar dolu olmaz mı. tam anlamıyla test edemezsin ama tam anlamıyla binmiş olursun :)
    abi bayinin elinde büyük olasılıkla 2011 modeller var, 2011 deki sorunları üstlenirsen eyvallah ama 2012 model alırsan 1500tl fazla vererk almanı tavsiye derim, cünkü sorunları en azga indirdiklerine eminim,hatta sorun yoktur diye bilirim, bence 2012 almaya deger her türlü.

tabikide liste fiyatından alma : ) ankarada temiz 2500tl indirim yapıyorlar, istedikleri bayiyi arasınlar teraddütün olmasın... ama 3000tlyi zorla derim...
    ben zorladım kazandım ama aracı almadım tabi : )

renault konusunda haklısın içi dışı asla opele yetişemez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckrmn

hocam cevap verdiğiniz için çok teşekkürler.araba 2010 model ama eylül 2009 da trafiğe çıkmış.ben ticaretle uğraşmıyorum. arabayı geçen sene 2. el olarak almıştım. km nin çoğunu ben yapmadım aslında. arabadan memnunum ancak bi yanım model yükselt diyor bi yanım boşver devam et diyor. kararsızlığım da bu yüzden zaten. ben ankarada oturuyorum ve honda efe de başka bir arabaya bakmak (2. el honda civic) için gitmiştim. orada 22.000 e alırız demişti. onun için 24-25 arası bana uygun gibi geliyor.

abi ajentalar 3000-4000tl asagı alır her zman arabaları...
    honda al, alama demiyorum ama efenin yanından gecme alırsan. sıfır araba alırken sorunlu, servisi sorunlu,2. eli sorunlu. tamemn sorunlu firma basın cok agrırı 2. elde...

ve hondanın 2. elinin cogu dısardaki galeri arabaları. galerici satamıyor yolluyor efeye....
    en basitinden anlaman icin adamlara diyeceksin ki, bana yazılı kagıtta imzalı kaseli ben bu arabayı sisden aldıgımı ispatlayacak belge verinde , bakalım vercekler mi, veriirse eyvallah ama kesin vermeyeceklerine eminim...

atıyorum efe sana satarken bu araba full orjinal der, 2 gün sonra bu aracı satmaya kalktıgında alıcı kişi expertiz yaptırı orasında burasında boya ve degişen bulur. bu yüzden pek güvenme ajentalara, özellikle efeye. zaten tonlarca satılık honda var sahibinden neden ajentadan alarak hata yapıyorsun..

honda düsünüyorsan aracı gçstermek icin efe gitme, boraya git veya özel servis boshcarda yaptır expertizi....

senin aracına gelince hakkı senin dediğin gibi 25.bintl civarlarında.

üstüne 8,9 bin katarsın 2007 model orjinal civic alırsın..
  • leon hacam cevap yazdığınz için teşekkürler. civic leri çok beğeniyorum ama dizel symbol den inip civic e binince yakıtı çok masraflı gelecek bana. onun için civic düşünmüyorum. benim gönlümden geçen dizel 308 aslında. ama model yükseltmek için arabayı 24.500 a satmam lazım. bu fiyat da makul diyorsunuz anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckrmn

leon hacam cevap yazdığınz için teşekkürler. civic leri çok beğeniyorum ama dizel symbol den inip civic e binince yakıtı çok masraflı gelecek bana. onun için civic düşünmüyorum. benim gönlümden geçen dizel 308 aslında. ama model yükseltmek için arabayı 24.500 a satmam lazım. bu fiyat da makul diyorsunuz anladığım kadarıyla.

abi işin detayına pek fazla inemek istemiyorum cünkü inersem benim gözümde daha ucuza gider.. ben full orjinalci biri oldugumdan cok elestirebilen birisiyim.
    piyasadaki arabaların kmsi sizin kinden sagı kalır yanı yok bunu rahatlıkla söyleye bilirim. full orjinaline 27.bin lira fiyat cekiyorlar.
    24,500 bence uygun.. cünkü benzinli fiyatına dizel araba alınıyor...
    3parcada boya olması aracın fiyatını iyice düsüür, ama parcaların degişmesinden cok boyanması daha makbuldür..

308 modeline gelince , peugeot tükiyede 308 deki beklentisini karsılayamadı..
    307 ile iyi bir cıkış sergileyen peugeot. 308 modeliyle kendi cukurunu kendi kazdı ve düşüş gösterdi..
    308 modelinin piyasası yok, uygun fiya almanız muhtemelen , siz satarkende daha zorluk cekersiniz... peugeot köklü isim yapmıyor.. yapamdıgı icinde modelleri ölüyor...

misal megane 1996dan günümüze gelen bir marka. sedan modelini öldürdü ama hb modeliyle rakipleriye yarışıyor...
    peugeotta bu yok.. olmadıgı iicn kötü araba diyemem ama piyasası olmayan arabalar üretiyor...
  • quote:

waow yakışır abime... 7 de yollar dolu olmaz mı. tam anlamıyla test edemezsin ama tam anlamıyla binmiş olursun :)
    abi bayinin elinde büyük olasılıkla 2011 modeller var, 2011 deki sorunları üstlenirsen eyvallah ama 2012 model alırsan 1500tl fazla vererk almanı tavsiye derim, cünkü sorunları en azga indirdiklerine eminim,hatta sorun yoktur diye bilirim, bence 2012 almaya deger her türlü.

tabikide liste fiyatından alma : ) ankarada temiz 2500tl indirim yapıyorlar, istedikleri bayiyi arasınlar teraddütün olmasın... ama 3000tlyi zorla derim...
    ben zorladım kazandım ama aracı almadım tabi : )

renault konusunda haklısın içi dışı asla opele yetişemez...

yollar çok dolu olur hemde hocam ama yapcam yani bu deneme sürüşünü iyi olur,izlenimlerimi yazarım söylediklerini dikkate alarak pazarlık yapcam verdikleri fiyattan 3 bin tl aşağıya indirmeye çalışırım çok beğenirsem arabayı böyle daha mantıklı olur aynen derim istediğiniz acentayı arayın falan derler adam araştırmış gelmiş bu bile iyi bir pazarlık stratejisi olur yapcakları en iyi indirmi yaparlar zaten neyse bir deneme sürüşü yapayımda hayırlısıyla
  • Orijinalden alıntı: mert karip

beyler bu fragman flim yarın

merakla bekliyoruz...
  • Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

Orijinalden alıntı: mert karip

beyler bu fragman flim yarın

merakla bekliyoruz...

eyvallah abi yarın fotorafları koyarım
  • Bugün deneme sürüşü mü yaptım kısaca deneyimlerim ve gözlemlerimi anlatmak istiyorum merak eden arkadaşlar için özellikle bir nebze fikir olur.
    *İstanbul trafiğinin doruklarında tam iş saati çıkışında başladık deneme sürüşüne bir kere gerçekten iç dizayn mükemmel işçilikte çok iyi ve kaliteli ama dışarıdan gözüktüğü kadar arka taraf çok da geniş değil gibi geldi bana nedense.
    *direksiyon çok yumuşaktı gerçekten özellikle hıza duyarlı olması tam bir konforluk eseri vites geçişleride çok yumuşak ve kolaydı.
    *Kullandığım araç 1.4 140 hp. bir araçtı e5'ten maltepe'den penik'e kadar yoğun trafikte geldim dur kalklarda araç gayet atik bir şekilde hiç zorlanmadan kalkış yapabiliyor bu ağırlığından dolayı kafamda soru işaretiydi ama kullanınca geçti bu soru işaretim yok kalkışlarda 3500-4000 devirlere çıkmak gerekiyormuş falan derlerdi böyle bir şey bu motorda görmedim dediğim gibi gayet rahat ve seri bir şekilde kalkışları yaptı araba.
    *pendikten sahil yoluna geçtim ve asıl deneme sürüşü burada başladı diyebilirim,özellikle arabayı virajlarda zorladım baya sahibaha gökçen yolunda ibre 200 de çok rahat girdi savrulmadan araç virajlara ama yol motor sesi fazla değilde,baya bi rüzgar sesi vardı arabanın içinde yanımdaki elemana sordum abi 210 la gidiyoruz ondandır belki dedi
    sonra yavaşladım biraz yol tutuşu mükemmeldi gerçekten ağırlığınında faydasıyla hiç savrulmadı araba başarılı not aldı benden bu konuda.
    *Yanlız kasislerde çok sallanıyordu araç benim clio şahsen bu kadar sallanmıyor budan eksi not aldı benden amotisörler sert bundan kaynaklana bilir ama bu kadar güzel yol tutuşu içinde sert amortisör gerekli diye tahmin ediyorum.
    Başka aklıma gelen birşeyler olursa yazarım genel olarak çok konforlu ve şıktı hakkını yememek lazım kısacası beğendim gerçekten.
  • quote:

*pendikten sahil yoluna geçtim ve asıl deneme sürüşü burada başladı diyebilirim,özellikle arabayı virajlarda zorladım baya sahibaha gökçen yolunda ibre 200 de çok rahat girdi savrulmadan araç virajlara ama yol motor sesi fazla değilde,baya bi rüzgar sesi vardı arabanın içinde yanımdaki elemana sordum abi 210 la gidiyoruz ondandır belki dedi
    sonra yavaşladım biraz yol tutuşu mükemmeldi gerçekten ağırlığınında faydasıyla hiç savrulmadı araba başarılı not aldı benden bu konuda.

abi bu olaya cok güldün yhaa : ) süpersin
    ewet arac sahipleride söylüyor rüzgar sesinin geldiğini 120km hızı cıkınca oda.. bence olması gereken. ben kapı cevresine baktım gayet fitilleri bol kullanılmıştı. ilk basta kapıyı kapatırken kapı sesinden anlasılıyordu..

opelin arka süspansiyonları farklı tasarlanmış normal arabalara göre. salıncak tarzında.. belkide ondandır... birde üstüne sert süspansiyon olunca sallaması muhtemel...

hangi donanımı kullandın bilmiyorum ama senin işine yaracak donanım mevcut opsiyon olarak sunulan flexride donanım var.
    spor kullanmak istiyorsan yani agrasif süspansiyon sertlesiyor normal kullanmak istiyorsan senin kullandıgın gibi eger dahada yumusak kullanım istiyorsan tour tusu var ona basıyor süspansiyon dahada yumusuyor...

aslında bu donanım cok daha iyi ama 2700tl ücreti var. 1000tl felan olsa :) bu opsiyonu secerdim..
    seni tatmin ettiyse bir sorun yok tur arabada. ama en önemlisi senin kullandıgın donanım neydi..
  • abi elin degmişken citröen ds4 modelinide test et bakalım. kanalda gördüm piyasaya cıktıgını,zaten öncedende söylemiştim ds4 ,c4 den tasarım olarak daha iyi diye arkada tasarım..

tabikide fiyatı ucuk donanımlarla birlikte merceds c, bmw 320, gibi fiyat cıkıyor : )
  • quote:

abi elin degmişken citröen ds4 modelinide test et bakalım. kanalda gördüm piyasaya cıktıgını,zaten öncedende söylemiştim ds4 ,c4 den tasarım olarak daha iyi diye arkada tasarım..

tabikide fiyatı ucuk donanımlarla birlikte merceds c, bmw 320, gibi fiyat cıkıyor : )

enjoy donanım demişti eleman hocam,süspansiyon olayı çok güzel konforlu bir şey ama o donanıma para bu donanma para arabanın fiyatı çok ucuk fiyatlara çıkıyor ona gıcık oluyorum işte abi o yüzden gereği yok bence

citroen ds4 de baktım az önce netten güzel hoş bir görüntüsü var gerçekten yolda geçse bende döner bir daha bakarım özellikle dizel 160 bg. motoru çok heycan vericiymiş içi desen aynı şekilde müthiş kalite kokuyor dediğin gibi baya bir para o kadar para verilir mi citroen tartışılır

Aslında VW golf u de denemek istiyorum daha megane 3 bile denemedim denemem gereken çok araba var aslında denemeden almamak lazım kanaat getirdim buna,insanın aklında soru işareti kalmıyor aldıktan sonrada nerden aldık bu arabayı diye kronik sorun çıkarmadığı sürece lanet etmezsin buda önemli.

*birde astrada şunuda fark ettim klima biraz gürültülü çalışıyor sanki hepsinde böylemi yoksa benim kullandığım arabadamı böyle bilmiyorum elemana sordum yok abi normal dedi üstelemedim bende.
  • quote:

enjoy donanım demişti eleman hocam,süspansiyon olayı çok güzel konforlu bir şey ama o donanıma para bu donanma para arabanın fiyatı çok ucuk fiyatlara çıkıyor ona gıcık oluyorum işte abi o yüzden gereği yok bence

citroen ds4 de baktım az önce netten güzel hoş bir görüntüsü var gerçekten yolda geçse bende döner bir daha bakarım özellikle dizel 160 bg. motoru çok heycan vericiymiş içi desen aynı şekilde müthiş kalite kokuyor dediğin gibi baya bir para o kadar para verilir mi citroen tartışılır

Aslında VW golf u de denemek istiyorum daha megane 3 bile denemedim denemem gereken çok araba var aslında denemeden almamak lazım kanaat getirdim buna,insanın aklında soru işareti kalmıyor aldıktan sonrada nerden aldık bu arabayı diye kronik sorun çıkarmadığı sürece lanet etmezsin buda önemli.

*birde astrada şunuda fark ettim klima biraz gürültülü çalışıyor sanki hepsinde böylemi yoksa benim kullandığım arabadamı böyle bilmiyorum elemana sordum yok abi normal dedi üstelemedim bende.

tabikide citröne okadar para verilmez. tamam kullanılan malzeme preminum ama citröene verilmez bencede.

zaten opsiyonlarıyla o halde, standart donanımını düüsnemiyorum. tasarım olaraktan c4den daha iyi yani arka tasarımı..
    citröen kendince üst sınıf arabaları rakip alarak bu ds serisini üretmiş gibi.. c4 dsnin yanından bile gecemez o durumda yani..

opele gelince hersey aksesuara girdiğinden dolayı illa karsılında para olcaktır...avrupada hersey opsiyon kendi arabanı kendin tasarlıyorsun,
    bizlere bu imkanı vermiyorlar dogal olarak , türkiye insanları icin orta halli gelire göre araba yapıyorlar.

ewet test yapmak araba konuusunda daha kolay eleme şansına sahipsin tabi aracın gidişatı ve donanım kalitesi konforuna gönelik yrumda bulunursun, aracını sectikten sonra netteki kullanıcılardan yorum talebinde buluncaksın, aksilerini ögrenmek adına..
    zaten artısını konusmaya gerek yok : )
  • Bugün kendi arabam çok yavan geldi ya gerçekten demekki bariz bir fark var yani
  • selam arkadaşlar,bende 2007 model dizel symbol var,Nisan da almıştım,km 137.600,de...aldığımda 136 daydı...şimdilik 4 lastigin haricinde sorun olmamıştı,onlarıda sıfırladım.
  • hocam lastiğin degişmesi cok cok normal bence. iinsallah memnun kalırsınız...
  • quote:

biraz gülelim

http://video.mynet.com/aloomaloo/Boyu-mu-islevi-mi/1320182/

• 
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.