Şimdi Ara

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
1
Favori
62.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün ve dün 40liralık 95 oktanla karma tüketim 160 km yol yaptım hava filtremi yeni temizledim bujilerimi söküp zımparalamıştım 2-3 ay önce bilgilerinize
  • Sn.CLİO SYMBOL
    Tüketiminiz Ş.İçi-Ş.Dışı karışık herhalde.Daha önce yaşadığım problemler nedeniyle Lpg taktırmamakta direniyorum.Yakıt tasarrufu için Bor power vb.katkı kullandınız mı?2000 Clio sembolde motorda problem olurmu?Selamlar
  • bor power kullanmadım gerek duymuyorum ama faydalı olduğunu topiclerde yazan çok bence deneyen birine danışın bu arada ekoyak kullanıyorum bir arkadaşın OPEL ASTRA 1.6sına taktı işe gidip geldiği güzergahta 1 depoyla 650km yol yapıyodu ekoyakla 1. depoda aynı yol 670 km yaptı 2.depoda 700 km yaptı 3.depoda 720 km yaptı ve 720de kaldı kendiside farkın anlaşıldığını söyledi reklamındaki gibi %18 tasarruf yapmıyo en fazla %8 geri iade şartıyla bence alın deneyin beğenmezseniz geri verin bu arada katettiğim yol ş.içi-dışı karışık
  • eğer yakıt değerlerini tam kestiremiyosan depoyu doldurma şansın varsa tam doldur ve sırf ş.dışı 50km yol git yani 50.nci kmde benzin aldığın pompada deponu tekrar doldur 10YTLyi geçmezse yakıtın ideal sınırlar içersindedir ha yok o kadar param dersen benzin lamban yanar yanmaz 10liralık benzin al yine ş.dışı 50kmden önce lamba yanmazsa mesele yok öyle 90la falan değil 100le git 100ü geçme ben hep böyle yaparım arasıra arabanın yakıtını hesaplarım eğer motordan şüphen varsa bulunduğun ilde BOSCH CAR SERVİCEde arabayı bilgisayara bağlat herşeyini kontrol ettir enjektörlerine özellikle dikkat et hayırlı günler
  • koltuk arası kol dayama yaptım kendim görsel olarak pek iyi olmasada kullanım ve işlev olarak çok işe yarıyo yaptıktan sonra deneme sürüşüne çıktım bayağı iyi koltukların her ikiside hareketli diğer tip koçaklar olmuyo aksesurcılarda yok sadece koltuğa yandan kaynak yapmak suretiyle oluyo ve çok pahalı ayrıca koltuğun kılıfı sökülüyo orjinallik bozuluyo bende kendim yapayım dedim

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı
  • up

• quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

koltuk arası kol dayama yaptım kendim görsel olarak pek iyi olmasada kullanım ve işlev olarak çok işe yarıyo yaptıktan sonra deneme sürüşüne çıktım bayağı iyi koltukların her ikiside hareketli diğer tip koçaklar olmuyo aksesurcılarda yok sadece koltuğa yandan kaynak yapmak suretiyle oluyo ve çok pahalı ayrıca koltuğun kılıfı sökülüyo orjinallik bozuluyo bende kendim yapayım dedim

Şık ve fonksiyonel görünüyor.
  • Arkadaşlar 1 Temmuz itibariyle ÖTV nedeniyle akaryakıt fiyatları artacak. Sanki çok ucuzmuş gibi.. Zamlardan etkilenmemek için Ankara'da evlere su deposu yaptırdığımız gibi benzin deposu yaptırarak 1 yıllık stok oluşturacağız herhalde..
  • 1 Temmuz'da ÖTV nedeniyle artacak benzin fiyatları nedeniyle, araca LPG dönüşümü yaptırmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. Zira, Benzin ve mazota ÖTV artışı gelecek olmasına rağmen, LPG'ye gelmiyor. Mevcut durumda 3,52 YTL olan kurşunusuz benzinin litresi, zamla beraber 3,70 YTL civarına çıkacak. LPG ise hala 1,70 YTL civarında. Neredeyse yarı yarıya tasarruf. Senede 10.000 Km yapan bir aracın yaklaşık 650 lt (6,5 lt/100 Km) benzin harcayacağı varsayılırsa, maliyet 3,70YTL*650lt=2.405 YTL olacak. LPG'de yarı yarıya tasarruf sağlanacağı varsayılırsa 2.405/2=1.202,5 YTL tasarruf ediliyor. Bir diğer deyişle 13.000 Km'de LPG kendini amorti ediyor ve bundan sonra kara geçiriyor. Ne dersiniz?

• bende düşünüyorum aracın kredi borcu yeni bitti biraz kendimi toparlıyayım sonra o da olur İnşallah
  • Ben aracımı ikinci el almıştım motorunu ustaya gösterirken usta sıkı sıkı tembih etti sakın lpg taktırma bu motora demişti.(1,4 16v).Bana kalırsa yılda belli bir km yapmıyorsanız gereksizdir lpg zaten bizim araçlar az yakmalarıyla meşhur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hrdt_Carlone34

Ben aracımı ikinci el almıştım motorunu ustaya gösterirken usta sıkı sıkı tembih etti sakın lpg taktırma bu motora demişti.(1,4 16v).Bana kalırsa yılda belli bir km yapmıyorsanız gereksizdir lpg zaten bizim araçlar az yakmalarıyla meşhur

Esasında az yakıyor doğru, ancak "Symbol 1,4 16V'lere LPG kesinlikle takılmaz" tezi doğru değil. Zira LPG sadece Symbol'lere değil, aynı motoru taşıyan Clio H/B, Megane ve Modus'lere de başarılı bir şekilde uygulanıyor ve kullananlar çok memnun. Değerlendirilmesi gereken tek nokta, senede ne kadar Km yaptığınız. Yukarıda da yazdığım gibi, çok nokta enjeksiyonlu araçlarda LPG dönüşümünün kendisini amorti etmesi 13.000 Km sonra gerçekleşiyor. Bu Km değerine göre LPG uygulanıp uygulanmayacağına karar verilebilir. Doğru uygulama-montaj yapıldığı ve kullanımına dikkat edildiği taktirde, LPG uygulamasının teknik yönden sakıncası yok.

• Arkadaşlar bugün aracın lastiklerini değiştirdim. Orijinal lastikler Good Year GT-2'di ve diş derinlikleri yaklaşık 3 mm' di. Ancak zamanla lastik sertleşmeye başladığı için, aracın ABS'si erkenden devreye giriyor ve şerit değiştirirken direksiyonun tepkilerini hissedemiyordum. Yeni lastikler Good Year Duragrip. 175/65R-14 ölçülerinde. Toplamda 5 taksit 350 YTL'ye mal oldu. Değişimle birlikte, aracın direksiyon tepkileri belirgin bir şekilde iyileşti ve lastikten kaynaklanan yol gürültüsü hissedilir bir biçimde azaldı. Esasında aracın Km'si (60.000 Km) dolmasa bile 5 yılda bir değişim şart. Şu aralar lastik değiştirmeyi düşünen arkadaşlarımızın bilgisine..

• lastikte fiyatta gayet iyi
  • Bugünlerde klima gazı kontrolü yaptıran var mı?
  • arkadaşlar merhaba,

2 aydan fazla bir süredir imzamdaki aracı kullanıyorum. bu araca ait bir kullanma kılavuzuna ihtiyacım var. kullanma kılavuzunu edinme şansım var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbox

Arkadaşlar bugün aracın lastiklerini değiştirdim. Orijinal lastikler Good Year GT-2'di ve diş derinlikleri yaklaşık 3 mm' di. Ancak zamanla lastik sertleşmeye başladığı için, aracın ABS'si erkenden devreye giriyor ve şerit değiştirirken direksiyonun tepkilerini hissedemiyordum. Yeni lastikler Good Year Duragrip. 175/65R-14 ölçülerinde. Toplamda 5 taksit 350 YTL'ye mal oldu. Değişimle birlikte, aracın direksiyon tepkileri belirgin bir şekilde iyileşti ve lastikten kaynaklanan yol gürültüsü hissedilir bir biçimde azaldı. Esasında aracın Km'si (60.000 Km) dolmasa bile 5 yılda bir değişim şart. Şu aralar lastik değiştirmeyi düşünen arkadaşlarımızın bilgisine..

GT2 BEĞENMEYENLER MİCHELİN ENERJİ GEÇİYOR. AMA ODA DANDİK. ....GERÇEKTEN ÜST SINIF LASTİKLERDE ÇOK FARK VAR BENDE BRGESTONE TURANZA ALDIM TANESİ 110 YTL 175/65/14 MÜKEMMEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 7 Temmuz 2008; 22:37:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: biz

[GT2 BEĞENMEYENLER MİCHELİN ENERJİ GEÇİYOR. AMA ODA DANDİK. ....GERÇEKTEN ÜST SINIF LASTİKLERDE ÇOK FARK VAR BENDE BRGESTONE TURANZA ALDIM TANESİ 110 YTL 175/65/14 MÜKEMMEL

Bridgestone'da gayet iyi bir lastik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: slevin35

arkadaşlar merhaba,

2 aydan fazla bir süredir imzamdaki aracı kullanıyorum. bu araca ait bir kullanma kılavuzuna ihtiyacım var. kullanma kılavuzunu edinme şansım var mıdır?

Kullanım kılavuzu yok, ancak merak ettiğiniz hususlar olursa yanıtlamaya çalışabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.