Şimdi Ara

Clio Symbol 1,4 16v Bilgi Paylaşımı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
1
Favori
62.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dirtysero

Selam arkadaşlar. Aracımı 22 temmuzda sıfır olarak almıştım ve depoyu full yapmıştım (symbol 1,5dci). Dün yakıt aldım (depoda vardı daha ) 110 ytl ye tekrar full yaptım depoyu . O anki km ye baktım 620 km yapmışım. Çokmu yakıyor sizce? yoksa yeni diyemi çok yakıyor? yada normalmi? . Şimdiden teşekkür ederim

Bu aracınızı hangi şartlarda ve nasıl kullandığınıza göre değişir. Eğer ağırlıklı şehir içi kullandıysanız, aracın motorunun yeni olduğu da göz önüne alınarak tüketimizin çok yüksek olmadığı söylenebilir. Aracınız 6.000 Km'yi geçtikten sonra tüketiminiz hissedilir bir biçimde azalacaktır. Zaten aracınızın kullanım kılavuzunda rodaj hususu açıklanırken " .. DCI motor 6.000 Km'den sonra tam performans gösterecektir." ifadesi yer almaktadır. Yukarıda da belirttiğim üzere, en son uzun yol seyahatinde 120 YTL 95 Oktan Kurşunsuz Benzinle 622 Km yol yaptım. Bu değerleri sizin aracınızla kıyasladığımızda, verileriniz yüksek görünmesine rağmen, elde ettiğim verilerin uzun yolda ve klima kapalıyken gerçekleştiğini ve aracımın Km'sinin 37.500 olduğunu belirtmemde fayda var. İyi sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 9 Ağustos 2008; 9:47:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

SYMBOL SAHİPLERİ MUTLAKA OKUYUN

allahını seven üşenmesin bu linkleri okusun

Neredeyse hakaret sınırına yaklaşan bu tür yorumlar insanın canını sıkıyor. Bu tür yorumları yazanlar, objektif olmaktan çok uzak. Bu nedenle dikkate almamakta fayda var. Özellikle Symbol ile ilgili objektif yorum arayan arkadaşlarımız, başlığımızın altında yazılan yorumlara itibar edeceklerdir. Herkese iyi ve güvenli sürüşler dilerim.

• ya bırakın lpg olayını bak adam ne diyor

Renault aracıma LPG sistemi monte ettirebilir miyim ? Ediliyor ise araç garantisi devam eder mi ?

Oyak Renault Otom. Fab. A.Ş. Bursa tarafından üretilen ve Renault S.A. Fransa'dan ithal edilen otomobiller arasında LPG ile çalısan Renault araç bulunmamakla birlikte satış sonrasında da yakıt sisteminde modifikasyon yapılmamaktadır. Ayrıca Renault Şebekesi tarafından bu tarz uygulamaların yapılması onaylanmamaktadır, müşterilerimize de önerilmemektedir. Bunun yanında garanti ve bakım belgesinde de belirtildiği gibi, “imalatçı tarafından, izin verilmediği ya da öngörülmediği halde araç üzerine parça takılması, değişiklik veya adaptasyon yapılması,” garanti yükümlülüğünü ortadan kaldırmaktadır. Buna rağmen, tamamen müşteri inisyatifinde araca monte edilen ve sorumluluğu satış ve montajını yapan firma veya kuruluşa ait LPG sistemi ile ilgili olarak araç garantisinin, sözkonusu sistemin motor ve mekanik aksam garantisi, montaj ve çalışması ile ilgili direkt veya dolaylı yoldan etkilenen parça ve sistemlerde oluşabilecek arızalar hariç garanti ve bakım karnesinde belirtildiği şekli ile devam eder.

• quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

ya bırakın lpg olayını bak adam ne diyor

Renault aracıma LPG sistemi monte ettirebilir miyim ? Ediliyor ise araç garantisi devam eder mi ?

Oyak Renault Otom. Fab. A.Ş. Bursa tarafından üretilen ve Renault S.A. Fransa'dan ithal edilen otomobiller arasında LPG ile çalısan Renault araç bulunmamakla birlikte satış sonrasında da yakıt sisteminde modifikasyon yapılmamaktadır. Ayrıca Renault Şebekesi tarafından bu tarz uygulamaların yapılması onaylanmamaktadır, müşterilerimize de önerilmemektedir. Bunun yanında garanti ve bakım belgesinde de belirtildiği gibi, “imalatçı tarafından, izin verilmediği ya da öngörülmediği halde araç üzerine parça takılması, değişiklik veya adaptasyon yapılması,” garanti yükümlülüğünü ortadan kaldırmaktadır. Buna rağmen, tamamen müşteri inisyatifinde araca monte edilen ve sorumluluğu satış ve montajını yapan firma veya kuruluşa ait LPG sistemi ile ilgili olarak araç garantisinin, sözkonusu sistemin motor ve mekanik aksam garantisi, montaj ve çalışması ile ilgili direkt veya dolaylı yoldan etkilenen parça ve sistemlerde oluşabilecek arızalar hariç garanti ve bakım karnesinde belirtildiği şekli ile devam eder.

Renault'un "Risk Yönetimi" politikasının bir sonucu..

• Tatilde Gerçekleşen Yakıt Tüketimimden Örnekler:

240 Km Şehir İçi (Azami 60 Km/s hızla ve genellikle dur-kalk)
    100 Km Otoyol (130-150 Km/s arası)
    200 Km Şehirler Arası (90-110 Km/s arası)
    -----------------------------------------------------------------------

TOPLAM=540 Km yol
    TÜKETİM=37,25 Lt
    100 Km'de Ortalama Tüketim=6,9 Lt 95 Oktan Kurşunsuz Süper Benzin

NOT:
    540 Km yolun tamamında klima açık seyahat edilmiştir.

SYMBOL'ün AŞIRI YAKIT TÜKETTİĞİNİ İDDİA EDENLERE İTHAF OLUNUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbox -- 19 Ağustos 2008; 12:28:25 >
  • Bu başlıkta ölmesin 1,4 16V sahipleri.. Arada buraya da girdi yapalım.
  • Bugün bir arkadaşa 2004 reno clio benzinli 1.4 sedan aldık.Araçta klima yok.Bu şekilde 13 milyara aldık.Gördüğüm kadarıyla içi rahat ve geniş,bagajıda oldukça genişdi.Hep clio araştırıyordum.Arkadaşın aklında clio yoktu.Sayemizde clio aldı. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

Bugün bir arkadaşa 2004 reno clio benzinli 1.4 sedan aldık.Araçta klima yok.Bu şekilde 13 milyara aldık.Gördüğüm kadarıyla içi rahat ve geniş,bagajıda oldukça genişdi.Hep clio araştırıyordum.Arkadaşın aklında clio yoktu.Sayemizde clio aldı. :)

Hayırlı olsun.
  • Herkeze merhaba cuma günü 2004 clio symbol expression 1.4 16v aldım .Arabada klima , ABS , elektrikli ayna, 54000 km de ,ıhlamur rengi. 15500 e aldım.İlk kez bir renault sahıbı oldum daha önceden tıpo, fiat brava , Stılom vardı sırasıyla hep fiattan gıdıyordum o arabalarda ıyıydı ama yakıt buyuk sorundu şehir içinde 400 rahat yakıyorlardı malum istanbul trafıgı. Bakalım neler yasıyacaz bu arabayla.İnsaallah yakıt sorunu yaşamam.Arabada daha yol bılgısayarı varmı bıle bılmıyorum varsada nasıl calısıyor merak edıyorum acıkcası. Turbox kardesım sen bu arabayı epeydir kullanmıssın yazılarını okudum bu yol bılgısayarı konusunda yazarsan sevınırım.Açıkcası tercıh etmemde geçmıste senın yazılarını okumam etkılıde oldu.Bu arada arabanın bagajına bıttım bır aıle ıcın muthıs beklenmıyecek kadar buyukmus.
  • quote:

Orjinalden alıntı: levent2828

Herkeze merhaba cuma günü 2004 clio symbol expression 1.4 16v aldım .Arabada klima , ABS , elektrikli ayna, 54000 km de ,ıhlamur rengi. 15500 e aldım.İlk kez bir renault sahıbı oldum daha önceden tıpo, fiat brava , Stılom vardı sırasıyla hep fiattan gıdıyordum o arabalarda ıyıydı ama yakıt buyuk sorundu şehir içinde 400 rahat yakıyorlardı malum istanbul trafıgı. Bakalım neler yasıyacaz bu arabayla.İnsaallah yakıt sorunu yaşamam.Arabada daha yol bılgısayarı varmı bıle bılmıyorum varsada nasıl calısıyor merak edıyorum acıkcası. Turbox kardesım sen bu arabayı epeydir kullanmıssın yazılarını okudum bu yol bılgısayarı konusunda yazarsan sevınırım.Açıkcası tercıh etmemde geçmıste senın yazılarını okumam etkılıde oldu.Bu arada arabanın bagajına bıttım bır aıle ıcın muthıs beklenmıyecek kadar buyukmus.

Aracınız hayırlı olsun. İsabetli bir seçim yapmışsınız. İyi günlerde kullanın. 2004 model Symbol'lerde bildiğim kadarıyla yol bilgisayarı yok. Yol bilgisayarı Ağustos 2006'da makyajlanan kasalarda sunulmaya başlandı. Konuların bölünmemesi için, notlarınızı "CLİO SYMBOL GRUBU" başlığı altında yazabilirseniz daha etkili olabilir. Hem Symbol kullananlar adına 1 üyemiz daha artmış olur. Merak ettiğiniz hususlar için lütfen yazınız. Saygılar..

• Güncel
  • quote:

Orjinalden alıntı: |

Güncel

"CLİO SYMBOL GRUBU" başlığı altında açılan konulara sizlerin de katkılarını bekliyoruz sayın "I"
  • 1 Yılı aşkın süredir Tamgaz Devam Eden forumlarımız Şimdi Tüm Üyelerine Ücretsiz Sticer yolluyor.. Yapmanız Gerekenhttp://www.renaultclubtr.com Adresimizden girip Üye Olmanız Yeterlidir.. Sticerlerimiz 33x10 cm boyutunda Renkli Sticerlerimiz Adresinize Posta İle Tamamen Ücretsiz Ulaşaştırılacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Orjinalden alıntı: |

Güncel

"CLİO SYMBOL GRUBU" başlığı altında açılan konulara sizlerin de katkılarını bekliyoruz sayın "I"

turbox hocam sen burayadamı takılıyosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

turbox hocam sen burayadamı takılıyosun

İlk başta bu başlık açılmış, hatta başlığı "Clio Symbol grubu yapalım" teklifini sunmuştum. Sonra, değişik bir karar çıktı: Bu başlık devam edecek, bunun yanı sıra Clio Symbol Grubu başlığı da açılacaktı. Neticede, yeni başlık açılınca ağırlıklı olarak orada yazmaya başladım.
  • Arkadaşlar bence buraya artık yazmayalım ağırlı symbol gurubuna yazalım burdaki diğer arkadaşlarıda o gruba bekleriz....
  • hort
  • Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• Arkadaşlar, bu gün 2001 model 1.4 16V Clio Symbol aldım. Araba henüz 49.500 km'de ve trigeri hiç değiştirilmemiş. Bu durumda trigeri acilen değiştirmeli miyim? Yoksa 5-10.000 km daha gider mi? Bir de trigerle birlikte hangi parçaları değiştirmeliyim? Masrafı nedir? Bahsettiğim bakımları yakın zamanda yaptıran var mı? Tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim...
  • hocam okadar acele etmene ggerek yok 60 bin olsun benım arabada 2004 model triger feland eğişmedi daha gayette güzel calışması felan bir de bi arkadaş demişdi zaman sınırına cok takılma çünkü triger kayışında organik madde yoktur o yüzden zaman aşımından cok fazla etkilenmez demişti...
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.