Şimdi Ara

Clio’nun 106 bine satildigi bir ulke dusunun...... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
6.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Giris sinifimi bilmem. Sirket kiralik araç.

Araç dediğin giris orta luks diye ayrilmaz güvenlik konusunda . Güvenlik her seviyede çok iyi olmali.

Araç tutuşu kesinlikle sıfır. Araç sıfır geldi. 20binde bakimda balatalar değişti.

Senin araç değişik olabilir bilgim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam hâlâ satanları suçluyor yaw..bu vergileri koyan kim kardesim..

• yuh, fiyata bak
  • çözüm çok basit ....
    at tl. den bir sıfır daha
    clio olsun sana 10,600,- tl

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Dacia grubunda birisi demiski en az yakan araba bu, fiyatini o yuzden hakediyor.

80 bin verip dacia sandero alacak ve az yaktigi icin parasinin arabasi diyecek.

Bu kafa yapilarina az bile bu fiyatlar. yakiti dusuk olan arabalari 100 binden baslatirdim ben olsam.

Pardon mesaji editlemek zorunda kaldim, dacia harici yakiti dusuk olan arabalar zaten 100 binden basliyor artik :)

Vergiler falan uçtu halkımız da böyle yollara başvuruyor maalesef. Az yakıyor diye gidip ona 80 bin₺ vermem. Giderim ikinci el 2-3 senelik dizel otomatik adam gibi kaliteli araba alırım gene de dacia ya o parayı vermem. Araba teneke gibi resmen kapısına biraz tıklatıp vurunca saçın sesi geliyor çünkü daha kapısında daha çelik iskelet bar bile yok .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

çözüm çok basit ....
    at tl. den bir sıfır daha
    clio olsun sana 10,600,- tl

Bu paraya şahin bile alınmıyor ama .

• Peynir ekmek gibi araba satılıyor vallahi memlekette, kimse kalkıp da forum köşelerinde duyar kasmasın. Pahalı geliyorsa almazsınız olur biter. Çıkın sokağa bakın bakalım etrafınızda ne arabalar varmış, sokaklar lüks otomobilden geçilmiyor Clio ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Peynir ekmek gibi araba satılıyor vallahi memlekette, kimse kalkıp da forum köşelerinde duyar kasmasın. Pahalı geliyorsa almazsınız olur biter. Çıkın sokağa bakın bakalım etrafınızda ne arabalar varmış, sokaklar lüks otomobilden geçilmiyor Clio ne?

Hocam ama artık millet birikimini arabaya yatırmaya başladı bir an önce ucuza almak için hatta dünya kredi çekiyorlar. Evet lüks arabalar vardır ama bizler atıyorum 200 bin ₺ 'ye lüks arabaya biniyorsak Avrupa'da insanlar o paraya Ferrari ye falan biniyor işin can sıkan durumu da bu ne yazık ki.

• Ulkede yatirimi olmayan, tamamen ithal marka ve modellere, cari acik olusturmamalari icin %500 otv konsun, anlarim.. Ama ulkede uretimi olan bir markada/modelde otv orani kaldirilmali yada fiyat daha cazip olmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Peynir ekmek gibi araba satılıyor vallahi memlekette, kimse kalkıp da forum köşelerinde duyar kasmasın. Pahalı geliyorsa almazsınız olur biter. Çıkın sokağa bakın bakalım etrafınızda ne arabalar varmış, sokaklar lüks otomobilden geçilmiyor Clio ne?

Hocam ama artık millet birikimini arabaya yatırmaya başladı bir an önce ucuza almak için hatta dünya kredi çekiyorlar. Evet lüks arabalar vardır ama bizler atıyorum 200 bin ₺ 'ye lüks arabaya biniyorsak Avrupa'da insanlar o paraya Ferrari ye falan biniyor işin can sıkan durumu da bu ne yazık ki.

İnsanların satın alması son derece normal. Alım gücü arttı, kaldı ki bugün almazsan yarın daha da pahalıya almak zorunda kalacaksın. Çoğu insan bu durumun farkında olduğu için satın alıyor.

Bahsi geçen modeller burada pahalı olabilir, neticede alan alıyor ve alındığına göre zannedildiği kadar pahalı değilmiş. Ferrari Türkiye'de de pahalı mesela, her gün sokakta görmüyorum ama taksiden fazla F10 5.20d görebiliyorsam bu ülkede bazı şeyler aşılmış demektir.

• Hep söylerim, dört islem bu ülkede ogretilmiyor hep eksik kalıyor.

Bahsettiğiniz aracın % kaçı vergi hiç hesap ettiniz mi?

Pardon, bu hesap çok karmaşık siz de haklısıniz

Ufak bir detay, aldığınız limonata da bile otv var. Ama kabahat limonata yi üreteden de değilmi...

• forumu kullanıcısına yanıt
    Otv cari açık kapansın diye konmuyor, tek ana gelir kaynağımız vergi olduğu için konuyor..

Unutmayınız,,her gün güzide köprülerden geçmeyen her araç için işletmeci firmaya para ödüyoruz.. Bu değirmenin suyu bir yerden gelecek.. Henüz petrol de bulamadığımıza göre yapacak birşey yok.. 2018 de daha yaratıcı vergiler görmemek içten değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Aralık 2017; 20:27:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

Araç Fiyatlarını Protesto Edebilmek İçin Almamalıyız .. Eğer Bizler Almaz İsek Araçlar Satılamayacak Ve Fiyatlardan Düşecekler ..

Bir matematik problemi daha..

Üretici maliyeti 8 TL olan araci 10 TL ye satmak istiyor vergiler ile tüketici fiyatı 20 tl ye satılıyor. Sizde diyorsunuz ki 15 e satılmaz ise almam.

Peki, üretici gerizekali diyelim ve 15 e çekti fiyatı. Bu durumda üreticinin cebine kaç TL kalır? Kar mı eder zarar mı..

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam da maalesef hala en ekonomik araçlar B segmentler günümüzde.

Lastik-bakım-MTV-yakıt ortalamaları baz alındığında, hala en ekonomik sınıf.

Yani mantık olarak şöyle yorumlayabiliriz, aynı paraya benzinli baz paket düz vites D segment alınabilir belki. Ancak yakıt ile kıyaslandığında senelik 15.000km üzerinden zaten 5000TL'den az olmamak şartıyla fark çıkacak ortaya.

Eskisi gibi dizel farkına kızamıyorum artık, benzinli arabayla 3-4 günde bir benzinliğe gidiyorsun, dizel ile en azından nakit para cebinde kalıyor veya cebinde para yok o an diyelim, yakıtsız kalacağım korkusu yaşamadan varış noktana ulaşıyorsun vs... vs...

Araç fiyatları tabi ki saçma ama herkesin bütçesi 150-200-250-300.000TL değil.

Bugün 80.000TL'ye araba alayım dediğin zaman B segmentten başka seçenek yok. İkinci el araba işi zevk meselesi zaten. Ben ikinci el 50.000km üzeri D segment alana kadar sıfır km B segment tercih ederim.

67 ye auris 1.33 var

Donanım ve performans olarak biraz düşük kalıyor lakin 7 litreyle geziliyo güvenlik üst seviyede c segmenti bi araç.Tercih edilir

7 litreyle çevre yolunda gezersin evet.

Şehir içinde 7 litreyle gezemezsin.

Ha şehir Konya-Kayseri falan ise bir şey diyemem.

Ankara-İstanbul'da 7 litre yakmıyor. Hoş şuan benzinli arabada 7 litre bile çok kuruş hesabında ya neyse.

Valla ben kullanıyorum aracı her şekilde test ettim sabit 70 le 3.7,sabit 90 la 3.9-4 litre,sakin kullanımda ortalama 6.5-7.5 yoğunluğa göre değişiyo ben agresif kullanırım genelde 9 litre yakıyorum

Seninki psikolojik veriler.

Günümüzde Ankara ve İstanbul'da şehir içi 6.5/7.5 yakacak bir atmosferik yok.

Şehiriçi demedim karışık veriler onlar bende İzmir’de kullanıyorum burdada trafik var

Karışık veri işte saymıyorum ben, ayrıca İzmir'de ki trafikten ne olur yahu Kaldı ki yokuş yok çoğu bölgenizde.

Aaa öyle demeyin bizim bura kasaba biliyorsunuz,altyapı yetersiz kalabiliyor bazı bölgelerde Buda trafik doğuruyor

Üstüne alınma ama İzmir'de araba sürmeyi bilen yok.

Ankara'da 35 plaka gördüğüm zaman 2 şerit birden kaçıyorum. Hepsi acemi ve hepsinin sol şeritte 50-60km gitme fantezisi var.

Alıncak bir şey Yok ama şöyle bir durum var bilip bilmemekten kaynaklı değil görgüden kaynaklı kıbrısta öğrenciyim o şekilde düşünürsek bunlar ehliyetlerini kasaptan almışlar maalesef durum bu

• quote:

Orijinalden alıntı: janqlee

Giris sinifimi bilmem. Sirket kiralik araç.

Araç dediğin giris orta luks diye ayrilmaz güvenlik konusunda . Güvenlik her seviyede çok iyi olmali.

Araç tutuşu kesinlikle sıfır. Araç sıfır geldi. 20binde bakimda balatalar değişti.

Senin araç değişik olabilir bilgim yok

her türlü fiat ın rezil punto sundan saglam ve güvenlidir.
  • 2009 da anneme hyundai i20 manuel, benzinli orta donanımdı diye hatırlıyorum 26.000 tl ye almıştık. Babam 7-8 bin arası alıyordu o dönem :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros Hayreddin

2004'te clio dizel 20 bin liraydı. Asgari ücret 300 liraydı. Yani 66 maaşıyla alıyordu asgari ücretli bu arabayı.

2017'de clio dizel 100 bin tl asgari ücret 1400 tl. Asgari ücretli 71 maaşıyla alıyor.

Asgari ucret 1270 tl ulkemizde 133 tl de agi var.

Basit hesapla %34'lük bir erime var bu arada.
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    O konuda haklısın.

• Güzel bir konunun üzerine basmışsın hocam
  • Clio ne yapsın. Dolar olmuş 3.80. Ötv+kdv+mtv derken 30 birimlik araç çıkıyor 100 birime. Bu fiyatlar az bile bence. 2 seneye kalmaz aynı Clio 150 bin olur ahada buraya yazıyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.