Şimdi Ara

Clio’nun 106 bine satildigi bir ulke dusunun......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
6.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    B sinifi, dusuk-orta gelire hitap eden bir arac.

2018 tavsiye edilen dizel otomatik fiyati; 106 bin tl. YUZ ALTİ BİN TL

Anlayamiyorum! Bu paralari bu arablara verenleri anlayamiyorum!
    Bu araclara bu paralari verenler olmasa bu firmalar o etiketi basmaya korkar!
    Ama biliyorumki yine de catiiir catiir satilacaklar.

2 sene oncesine kadar mercedes alinan parayla! Evet 2 sene once cok pahali abi 100 bin lira mercedes bize gelmez diyen adamlar 100 bine pololari cliolari i20 leri alacaklar.

Aklim havsalam almiyor arkadaslar. Gercekten yazik, hemde cok yazik.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagızalp -- 16 Aralık 2017; 0:11:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hergün aynı konular , aynı cevaplar aynı muhabettler.

Kimsede demiyor clionun suçu ne ? Adamlar fabrikadan standart maliyette çıkıyor.Firma karını koyup herülkeye aynı paraya satıyor.

Senin hükümetin enflasyonu uçurmuş dolar 4 tl olmuş araba fiyatları uçmuş gitmişse clionun ne suçu var ? Clio napsn ?
    O ülkenin bir de yüzde 11 büyüdüğünü düşünün..

106 bin.. Herhangi bir ülkede Mercedes s class, audi a7, BMW 7 serisi fiyatıdır..

Telefon.. Benzin.. Elektrik.. Et.. Peynir.. Araba..

Her şey ama her şey, normal bir ülkenin 3 katı, 4 katı..

Peki nasıl oluyor da senelerdir duruyor bunlar..

Duruyorlar çünkü, gündemin bunlar olmasına asla izin vermiyorlar..

Kudüs, İsrail, amerikanın oyunları, dış güçler..

Sıra etin kilosunun 60 lira olmasına gelmiyor..

Alman 60 euro ya et alsa, ilk seçimde hükümet yüzde 3 oy alamaz..

Bizde millet "Almanya bizi kıskanıyor" diye dolaşıyor..

O alman yazın Antalya'da bir ay tatil yapıyor, benim Yozgatlım askerlik dışında köyünden çıkmamış.
    Hiç de gündem olmuyor anasını satayım..

Her yerde söylüyorum.. Eğer kötü niyetli bir yöneticiyseniz, ilk yapacağınız şey, kendi medyanızı oluşturmak..

Böyle yapınca, millet aç da olsa, soğukta titrese de, sen tv lerinde, gazetelerinde Kudüs mudüs, Suriye, rakka falan dersen, yüzde 11 büyüdük, acayip güçlüyüz, herkes bizi kıskanıyor, o yüzden düşman gazı verirsen..

Millet aç karnını unutup "Aman herkes düşman, bize oyunlar oynuyor, bizi bölecekler" deyip, ne cebindeki parayı sorgular, ne fakirliğini, ne bir clio nun 100 bin olmasını..

1 sterlinlik şirketten 3 milyon dolar gelir.. Bunu ispat edeni suçlar..

Medya çok önemli.. Adama aç olduğunu unutturur..
  • Yav B sınıfı full arabanın 60k olduğu ve oha dediğimiz dönemler ne çabuk geçti.

• işin kötüsü bu arabayı alan ekonomi yapmak için alacak

• Egea'nın fiyatları da benzer şaka gibi.üç dört sene önceye kadar 100 bin lüks araçların parasıydı.Paramızın değeri acayip düştü.
  • MKVll kullanıcısına yanıt
    Dacia grubunda birisi demiski en az yakan araba bu, fiyatini o yuzden hakediyor.

80 bin verip dacia sandero alacak ve az yaktigi icin parasinin arabasi diyecek.

Bu kafa yapilarina az bile bu fiyatlar. yakiti dusuk olan arabalari 100 binden baslatirdim ben olsam.

Pardon mesaji editlemek zorunda kaldim, dacia harici yakiti dusuk olan arabalar zaten 100 binden basliyor artik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagızalp -- 16 Aralık 2017; 0:31:31 >
  • Hergün aynı konular , aynı cevaplar aynı muhabettler.

Kimsede demiyor clionun suçu ne ? Adamlar fabrikadan standart maliyette çıkıyor.Firma karını koyup herülkeye aynı paraya satıyor.

Senin hükümetin enflasyonu uçurmuş dolar 4 tl olmuş araba fiyatları uçmuş gitmişse clionun ne suçu var ? Clio napsn ?
  • Almayın deyince bize kızıyorlar alın daha çok alın.Gerçi ben unutmuşum arabalar ucuz hep kur yüzünden.Yoksa distribütörler tüketici dostu onlar da ister ucuza satmayı hep kur yüzünden ah alçak döviz kuru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celal_55 -- 16 Aralık 2017; 0:34:23 >
  • 2004'te clio dizel 20 bin liraydı. Asgari ücret 300 liraydı. Yani 66 maaşıyla alıyordu asgari ücretli bu arabayı.

2017'de clio dizel 100 bin tl asgari ücret 1400 tl. Asgari ücretli 71 maaşıyla alıyor.

• hakanhakan57 H kullanıcısına yanıt
    Clionun sucu daha ocak gelmeden ocakta 106 bin olacak hee ona gore simdiden cakalim size elimizdekileri ucuz! fiyatlardan cakalligini yapmasi.

2018 gelmeden 2018 fiyatlarini tek aciklayanin reno olmasi. Yoksa konudada yazdim polo i20 vs tum araclar icin gecerlidir demek istedigim seyler.

• Barbaros Hayreddin kullanıcısına yanıt
    Clio-100 bin

Su iki kelimeyi yan yana gordukce psikolojim bozuluyor, sinirlerim yipraniyor.

• Ya daha geçen sene B segmentinde, 2016 Haziran ayında 45 bin liraya 1.2 TSI Style paket Seat Ibiza alınabiliyordu, dolu paketti ve motoru da dizellerden sadece 1 litre fazla yakıyor. Şuan onun muadili yeni kasası 80 bin lirayı zorluyor neredeyse.

Aslında söylenecek o kadar çok şey var ki, hangi birini sayalım... Elin Avrupalısı kendi ülkesinde 106 bin birim paraya Mercedes S class, BMW 7 serisi gibi otomobiller alabiliyorken, biz o paraya clio alıyoruz

• http://t24.com.tr/haber/kizina-tecavuz-edildi-annesi-de-filme-cekti,237232

böyle bir durumda ne zaman ülke olarak ayapa kalkarsak o zaman clio bedava olur
  • Senin paran deger kaybesiyorsa hergün Clio'nun suçu ne

• Lada bunun en temizi Lada ucuz parçası ucuz. Uzun yola da uçakla ya da otobüsle gidin. Vergisi 60 TL oh Lada Samara Putin reyiz Rus ayısı

• Arkadaş adam Türkiye için 5 bin euro ucuza mı satacak, fahiş fiyat, pahalı fiyatlar böyle almayın firmalar utanırlar o fiyatı yazmaya vs vs. Yıl olmuş 2018 halen arabaların euro üzerinden geldiğini öğrenemediniz arabalar zam YE Mİ YOR, bir daha heceleyeyim isterseniz. Kur güncellrmesi bir çok model.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Yav B sınıfı full arabanın 60k olduğu ve oha dediğimiz dönemler ne çabuk geçti.

60K olsa gene iyi en azından ful. Zamanında Megane sıfır olarak 40 bin₺ ye satılıyordu üstelik C segmenti araç şimdi o fiyata 2. Elini bile zor bulursun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AVRUPA BİZİ KISKANİYİİİİ

• bu mevzuyu ahaber
    çözer

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Benim bahsettiğim çok uzak zaman değil. Polo'nun 60k ya vurması konusu açılmıştı. Golf'ü tam doldurunca 100k ya vuruyordu. Açılan konularda 'olan tüm opsiyonların ekleyip fiyatını şişirip konu açmayın' deniyordu.

Yoksa 70-80k Mercedes parasıydı sanırım.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Evet ya şimdi ikinci el Polo'yu 60 bin₺ ye zor buluyorsunuz. Ah ah nerede o eski günler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.