Şimdi Ara

Clio joy fiyat aldım 1.2 milyon (2025) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bence öngörünüz çok isabetliymiş. 6 ay önceden bildiniz. ülkemiz için yeni tahminlerinizi bekliyoruz.

• Hocam bana doçland çikolatası getirir misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt

Yorumlara bakarsan insanlar yaşadıkları ülkenin ne durumda olduğunun hala farkında değil. İlginç olan malın değeri euro ve dolara göre 3 kat daha fazla artmış yani ortada bir fırsatçılık var. Ortalık krizi fırsata çeviren zenginlerle dolu. Ben 3.5 yıl önce Türkiye'den gelirken aracımı 10 bin euroya sattım yaklaşık 58 bin tl ediyordu. Aynı araç 3 sene sonra 3 yıl eskimesine rağmen 280 bin tl aldığım 10 bin euro hala bende ama o 10 bin euro ile aracın yarısını alamıyorum. 10 bin euro kayıp aslında bu durumu sadece döviz hareketi olarak açıklayamazsın. Döviz biriktiren bile en az %50 zararda. Burda farklı bir durum var. Para basılıp mal alınmışcasına ürün enflasyonu oluşmuş. Havadan gelen paralarla birileri otomobil filoları stoklamış. Havadan gelen parlarla inşaatlar yapılmış. Havadan gelen paralarla bazı zenginler mal stoklamış . Dolar biriktirsen bile piyasada mal enflasyonu oluştuğu için zarardasın.Yani sıradan insanların cebi boşaltılmış ve bu insanlar hala egeanın otomatik vitesini bekliyor hem de yarım milyona.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• VYNO V kullanıcısına yanıt

aslında türkiyede temellerinde adil olmayan gelir ve rant dağılımı yüzünden bir iç savaşın çıkması için bütün sebepler hazır. bir kıvılcıma bakıyor. altında lüx araçlarıyla dolaşan, rezidanslarında oturup, yazlıklarında keyif çatan, diyar diyar dolaşan, çocuklarını kolejlerde okutan elit ve mutlu azınlığa karşı alım gücü olmayanların dünyasında nasıl bir öfke ve kin var bir anlasalar. bilseler savaşta kural olmadığını.

• Moueson kullanıcısına yanıt

• Aman alın hocam. Gelecek ay 1.5 milyon olmayacağının garantisi yok. (2025)

Hiç de öyle 2-3 araba kullanan falan yok beyefendi. Ayağımı yerden kessin diyeceğiniz arabalar ucuz ama sigortası araçtan pahalı bunu biliyor musunuz? Bir Avrupalı her yıl tonla sigorta parası vermez, gider tatilini yapar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adam Almanya’da yaşıyorum diyor fotoğraflarla açıklama yapıyor yazılanlara bak. Bu memleket gerçekten iflah olmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Geçen gün Almanya'dan gelen biriyle konustum.
    Arabasını sordum.
    A6 varmış 2010 model.
    10-12 bin Euro eder şimdi satsam diyor.
    Ama en full paket ve 3.0 motormus artık neyse
    Yalnız adam bana şundan şikayet etti.
    Burda aldığım yakıt Almanya'da aldığım yakıtın yarısı kadar götürüyor anlamadım dedi.
    Her defasında shellden alıyormuş Almanya'da da shellden alıyormuş her defasında dolduruyormus Almanya'da 900 km giderken Türkiye'de 400 km de bitiyor dedi.
    Ya kalitesi düşük yada hile var dedi.
    Artık bilmiyorum dedim. Bizde benzini yada mazotu fulleyecek yiğit kalmadı o yüzden dedim :-))

• Ama 10-12 bin Euro'ya istesem sıfır Sandero alırım diyor.
    Almanyada var Sandero Dacia ama Audi A6 Quattro 4 çeker 3 motor ve full paket arabadan inip sanderoya binmek salaklık olur diye almıyorum diyor :-))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesur_0342 -- 31 Ocak 2022; 6:52:29 >
  • Sende ne var dedi bende benim 1986 model doğanım var dedim o anda gökten bir ışık indi adamın kafasına adam mavi ekran hatası verdi. Galiba remlerden kaynaklandi :-))

• fthtsn34 F kullanıcısına yanıt

Sigortasi ve mtvsi Türkiye'de ki arabamdan daha ucuz. 78 euro ödüyorum huk-coburg. Araba c200 Ben ödedigime mi inanayım sana mı 🙂

• 2 Yıl önce bugünü görmüşüm çoğu kişi dalga geçmiş ama gerçek oldu.

Dolar Arjantin gibi olursa 200-250 Tl ye çıkarsa Polo lar Clio lar 7-8 milyon TL olur.

Tabii ekonomik verilere bakarsak Dolar 160 TL'yi kesinlikle geçemez 5-10 sene içinde.

• Dolar bazlı da inanılmaz artış var eski yıllara göre. Ortalama 30-40 bin dolara C segment bir araç alınabiliyordu 2015 yıllarında şu an 50-60 bin bandında. Gerçekten garip.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.