Şimdi Ara

Clio IV 1.2 16V 4000 Devirde Gelen Ses ve Titreşim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
3.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, kapı komşuma ait renault clio ıv 1.2 16v 17500km'de olan araçtan tam 4000 devirde çok şiddetli bir ses ve titreşim oluşuyor.İzmirdeki yetkili bayiye götürdüğümüzde hiç ilgilenilmeden başlarından savdılar diyebilirim.Servisten muadil araç gösterdiler fakat 15000 km'de olan muadil araçta bu şekil bir titreme yok.
    Sorunun detayları ise 4000 devirde vites farketmeden yapıyor olması boş dahil tüm viteslerde de yapıyor bu titremeyi.Başına gelen ve çözüm bulan var mıdır.Cevaplar için teşekkür ederim.

• Dostum .Aynı problem benim aracımda da var. 4000 devirde aracı kullanmak istemiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.benm de 1.2 clio 4 aracım var ve aynı problem mevcut.aracım 20000 de.çözüm bulan var mı.servis bir sorun yok deyip gönderdi.çok rahatsız edici.4000 devirde tüm vireslerde titreşim yapıyor.

• aynı problem benim aracımdada var araç 4000 devir oldumu genelde 2.vitesten sonra hangi vites olursa olsun titreme oluyor ama aracı ilk aldığımda daha fazla yapıyordu şuan sanki daha az gibi geliyor bana aracım 40binde.
  • Sizin araçlar kaç model, benimki 2015 model 4000 devirde titreme, ses falan yok. clio 4 1.2 75bg benzin bendeki.
  • Konuyu hortlatacam ama, ayni sorun bende de oldugu için,yazma ihtiyacı hissettim..
    Bunu bir lastikcide,ön lastikleri arkaya,arkalari öne aldırarak ve balans ayarı yaptırarak çözdük.. En azından benim sorunum buymuş.. Boyle birşey yasayan varsa en basitinden önce bir balans ayari yaptirin.. Saygilar

• aynı sorun bendede vardı. 2015 clio ıv 1.2 16v 8500 kmdeizmir ulucak şahinler yetkili sevisine götürdüm.motor takozları değişti olmadı.
    aks değişti olmadı.hatta aksı sipariş ettiler 10 gün sonra takıldı.
    Sorunu yazı ile merkeze bildireceklerini ve onların tavsiyeleri ile hareket edeceklerini söylediler.
    Şimdilik servisten haber gelmesini bekliyorum.
    Benden önce çözüme ulaşan olursa buradan yazarsa çok sevinirim.
    Bu problem çözülmez ise aracın değiştirilmesini talep edeceğim.Sizce kabul ederler mi...
  • Konuyu hortlaticam ama bu sorunu çozebilen var mi aynı sorun bende de başladı

• aracı 50.000 km'de aldım vardı bu titreşim 3700 3800 devir arasında. 90.000 olacak aynen devam ediyor çok takılmadım şahsen.
    şehirler arası 120'yi geçmeyince ve şehir içinde o devirlere çıkmayınca çok dert etmiyorum :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.