Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chiki

merhabalar,

3 hafta once 2009 model clio III expression alarak aranıza katıldım.2 gündür yol bilgisayarımda anahtar işareti var.Bunun anlamı nedir bilen var mıdır acaba?

Birde ayagımı debriyajdan tam cekerken tık diye bir ses geliyor.Bu problemi yaşayan varmı başka?

Teşekkürler ...

servis zamanı geldiğini gösterir arkadaşım.

• Aracım clio 3 hb, 2012 model. Sorunum yol bilgisayarını çözemedim.

Bakıma kalan km (yukarıda mesajdaki gibi) tamam. Benzinle daha ne kadar gidilebileceği, toplam km tamam.

Ancak anlık yakıt tüketimi hangisi çözemiyorum. O gün içinde gidilen km hangisi onu da çözemedim sanırım. bir noktadan ileri doğru 2 ya da 3 tane ekran görünüyor. Bir de sıfırlama için 2 tuşa basılı tuttum ama sanki sonra hep çizgi çizgi kaldı orası. Bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerede?:)
  • quote:

merhabalar,

3 hafta once 2009 model clio III expression alarak aranıza katıldım.2 gündür yol bilgisayarımda anahtar işareti var.Bunun anlamı nedir bilen var mıdır acaba?

Birde ayagımı debriyajdan tam cekerken tık diye bir ses geliyor.Bu problemi yaşayan varmı başka?

Teşekkürler ...

Servis zamanının geldiğini göstermez servise gitmesine az kaldığının işaretidir o

esas servis zamanı geldimi hemen altında daha büyük bir anahtar ışığı yanacak 44 bin küsürde görüceksiniz

ps : Bu arada hayırlı olsun kazsız belasız iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 28 Nisan 2012; 15:04:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

merhabalar,

Teşekkürler ...

Servis zamanının geldiğini göstermez servise gitmesine az kaldığının işaretidir o

esas servis zamanı geldimi hemen altında daha büyük bir anahtar ışığı yanacak 44 bin küsürde görüceksiniz

teşeükkür ederim şu debriyajdaki ses olayını tek yasayan benim heralde yorum gelmedi o konuda

• Herkese selam,

Clio 3 1.2 75 bg autentique var 50.000 bakımını yaptıracağım istanbuldayım ne kadara mal olur ve tavsiye ettiğiniz bir servis var mıdır? beşiktaş tarafındayım.

Peşinen teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Teşekkürler ...

teşeükkür ederim şu debriyajdaki ses olayını tek yasayan benim heralde yorum gelmedi o konuda

Rica ederim Nasıl bir ses var debriyajda ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Teşekkürler ...

Ayağımı tamamen debriyajdan çekmek üzereyken tak diye bir ses geliyor bu arada 100 tl lik mazot ile tamamen istanbul trafiği icinde 400 km yol gitmisim ve daha mazot ışığı yanmadı cok cok guzel :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Teşekkürler ...

Ayağımı tamamen debriyajdan çekmek üzereyken tak diye bir ses geliyor bu arada 100 tl lik mazot ile tamamen istanbul trafiği icinde 400 km yol gitmisim ve daha mazot ışığı yanmadı cok cok guzel :)

Şimdi debriyaj baya yukarda kavrıyor ise balatayı yemiş olabilir fakat ses olayını çözemedim canlı duymak gerek

bu arabada istanbul trafiğinde rekor bendedir sanırım bir depo ile tam 900 km.....^^

• az önce yaşadığım bir olaydır

arkadaşlar az önce ankarada bir renault servisiyle görüştüm ve 2006 model clio 3 1.2 benzinli(lpg)hb arabam için baskı balata şanzıman yağı rulman dahil 300 fiyat aldım ama parça fiyatı bile bundan fazla bildiğim kadarıyla adama eminmisin fiyat çok uygun geldi bak dediğimdeki cevabı ise abi yok iyi fiyat reno 9 (yada 19 tam anımsayamadım şimdi) ile aynı seti kullanıyoruz dedi parçalarda yüzde yüz orjinal dedi bende pek güvenemedim açıkcası sizinle paylaşıyim dedim bide ne dersiniz bu olaya
  • Ben de 2006 1.2 otantik aldım 2 ay önce. Şehiriçi 8.2-8.4 Lt. tüketimi var ama yazılanlar gibi çok da fazla performans eksikliği yaşamıyorum. Canım çekerse yapıştırıyom gazı. Gidişi duruşu on numara kanımca. Araç yüzbinlerde acaba yakıtı düşürmenin bir yolu var mı? Yakıt filtresi değişimi ya da karbon temizliği ya da ultrasonik buji gibi? TŞK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emocak

Ben de 2006 1.2 otantik aldım 2 ay önce. Şehiriçi 8.2-8.4 Lt. tüketimi var ama yazılanlar gibi çok da fazla performans eksikliği yaşamıyorum. Canım çekerse yapıştırıyom gazı. Gidişi duruşu on numara kanımca. Araç yüzbinlerde acaba yakıtı düşürmenin bir yolu var mı? Yakıt filtresi değişimi ya da karbon temizliği ya da ultrasonik buji gibi? TŞK.

Bende 1.2 Clio nun gidişinden gayet memnun idim. Burda 1.2 fazla yerden yere vuruluyor. Gayet güzel bir araç.
  • grand tour 1,2 16v motor..19 mayıs adapazarı - istanbul arası.. araç dolu.. otobana girdikten sonra , hız sabitleyici 120'ye ayarlı.. izmit'e kadar 120 sabit hız , km. kadranında aynen görüldü.. 4 km.lik izmit rampası , en tepe noktası 95 le geçildi.. istanbul gişelere kadar hız sabitleyici devrede.. ortalama tüketim 5,1 lt/100 km. ( 145 km= 7,4 lt benzin)
  • 120 ile giderken 5.1 harcaması ilginç. Ben 100 e sabitliyorum aynı oluyor.Boşuna yavaş gitmeyelim ekonomik olacak diye
  • Ne kadar yuksek devirde kullanirsak bu arac o kadar az yakiyor beyler 2 senedir test ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

120 ile giderken 5.1 harcaması ilginç. Ben 100 e sabitliyorum aynı oluyor.Boşuna yavaş gitmeyelim ekonomik olacak diye

EEE bu durumda 90km/h motorun en verimli olduğu hız şehir efsanesi oluyor yani
  • slm aranıza yeni katıldım,herkese merhaba,benim aracım 1.2 16v clio 50binkmde, aracın debriyajı baya bi yukarıda kavrıyor buda sürüş keyfini bozuyor kalkarken stop edecek gibi oluyor,fiesta vardı bundan önce debriyajı kaldırırken gaz vermesem bile atılırdı araba ama bu çok hantal geliyor bana keyf alamıyorum acaba sizin aracınızda böylemi, motoru çok temiz bakımları tam devamlı motoru bile yıkatırım sıfır gibi duruyor araç debriyajda kaçırma falan yok ama bi terslik olduğunu seziyorum serviste hepsi böyle deniliyor,normal giderken gaz verip bırakınca vites kolu oynuyor,araç silkeleniyor,dediğim gibi kalkışları zevksiz,mesela farlar açıkken kalkış yaparken farlar kısılıyor stop edecek gibi gaz yiyince düzeliyor. sizin araçlar nasıl bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.
    bu arada yakıtım şehiriçi 100 kmde 8 -8.5 lt sizce 1.4 araçla aynımı yakıyor avantajmı bu yakıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdag80

slm aranıza yeni katıldım,herkese merhaba,benim aracım 1.2 16v clio 50binkmde, aracın debriyajı baya bi yukarıda kavrıyor buda sürüş keyfini bozuyor kalkarken stop edecek gibi oluyor,fiesta vardı bundan önce debriyajı kaldırırken gaz vermesem bile atılırdı araba ama bu çok hantal geliyor bana keyf alamıyorum acaba sizin aracınızda böylemi, motoru çok temiz bakımları tam devamlı motoru bile yıkatırım sıfır gibi duruyor araç debriyajda kaçırma falan yok ama bi terslik olduğunu seziyorum serviste hepsi böyle deniliyor,normal giderken gaz verip bırakınca vites kolu oynuyor,araç silkeleniyor,dediğim gibi kalkışları zevksiz,mesela farlar açıkken kalkış yaparken farlar kısılıyor stop edecek gibi gaz yiyince düzeliyor. sizin araçlar nasıl bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.
    bu arada yakıtım şehiriçi 100 kmde 8 -8.5 lt sizce 1.4 araçla aynımı yakıyor avantajmı bu yakıt

Debriyajın yukarıda kavraması Renault'ların genel durumu. Birçok kullanıcı aynı şeyi söylüyor. Başta ben de zorlanmıştım, ancak aracı alalı 1,5 ay oldu, ilk hafta(lar)dan sonra alıştım artık normal geliyor. Topuğunuzu sabit tutmaya zorlamayın, o zaman rahatlarsınız.

Silkelem vites değiştirdikten sonra birden debriyajdan çekince oluyor, başka zaman hiç öyle bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigen

quote:

Orijinalden alıntı: the engine

120 ile giderken 5.1 harcaması ilginç. Ben 100 e sabitliyorum aynı oluyor.Boşuna yavaş gitmeyelim ekonomik olacak diye

EEE bu durumda 90km/h motorun en verimli olduğu hız şehir efsanesi oluyor yani

100 km. de 5,1 lt en düşük tüketim değil.. teknik özelliklerde , şehirdışı en düşük tüketim 4,9 lt.
  • evet sadece debriyajı bırakırken silkeliyor yana sabit bir hızda giderken gazdan ayağımızı çekip geri gaz verince biranda böyle tepki veremiyor gibi hafif silkeliyor,demekki geninde varmış napalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdag80

evet sadece debriyajı bırakırken silkeliyor yana sabit bir hızda giderken gazdan ayağımızı çekip geri gaz verince biranda böyle tepki veremiyor gibi hafif silkeliyor,demekki geninde varmış napalım

Yok, geninde olan debriyajın yukarıda olması:) ;Silkeleme bizden kaynaklanıyor. İlk günlerde aniden çekiyordum ayağımı silkeliyordu. Sonra vites değiştirdikten sonra debiryajı yavaş yavaş bırakmaya alıştım, artık çok ender oluyor, trafikte bir sorunla karşılaşıp aniden çektiğimde mesela. Püf noktası vites değiştirdikten sonra yavaş yavaş çekeceğiz ayağmızı, zaten birkaç defa yapınca ne kadar yavaş olması gerektiğine alışırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.