Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (782. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.858
Cevap
80
Favori
1.592.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2003 Clio dci ,1.5 sedan expression aracım 100 Km de 4,5 litre yakıyor.
  • Aynı yıl aynı motor Authentique Gp 1.5 dci aracım ile tüketimler hemen hemen aynı. Güle güle kullan Maşallah diyelim.

• Teşekkürler. Ekteki resimde gorulen sol ön kapı fitilini aldım 45 Tl ye harika 5 dk da taktım.
     CLIO II SAHİPLERİ

• 30 litre lpg ile 330 km yol yapıyorum. İyi midir sizce? Motor 1.6 16 valf 2000 model

• quote:

Orijinalden alıntı: cumrali

İyi günler dilerim. Muhtemelen sunroofu acip kapatan halatta kopukluk olmus. Bir taraf kuvvet uygularken diger taraf asilmiyior. Halati tutan bacaklar kırıldığı zaman boşa cikiyor. Açılıp bakılması gerekir.ben konyada döşemecide yaptırmıstim.2011de baya para tutmustu. Şimdi kaca yaparlar bilmiyorum.
    Ayak kırmışız hocam gereğini sağladık Adana Mersin Bölgesinde sorun yaşayan var ise seve seve yardımcı olurum. Anatomisini çıkarttık clio2 sunroofun

• İyi günler arkadaşlar. Bir konuda bilginize ihtiyacım var. 2000 model 1.6 rte 8 v. Araç aldım. Aracın sağ yolcu on taraf torpido altından soğuk hava geldiğini farkettim eğilip bakınca ışık sizdiğini gördüm. Kaput tarafından bakınca polen filtre alt tarafına denk geliyor böyle bir sorun var mı bu araçlarda ya da eksik bir parçası mi var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• https://www.youtube.com/watch?v=Zlm-y3H-HMc&feature=youtu.be&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Daha önce böyle bir ses problemi yaşayan oldu mu ? Ses gidip geliyor frene basınca falan dikkatli dinleyin.Araç hareketiyle veya direksiyonla da alakası yok.Anlayamadım ama kafayı taktım ne yapmalıyım.
  • Merhaba arkadaşlar 2005 Clio 1,4 16 v otomatik araç aldım orta ekranda auto işareti çıkıyor ve D3 ve kar modlarına hiçbir şekilde geçmiyor bu hatayla daha önce karşılaşan oldumu , araç yeni olduğundan vites geçişlerinde çok bir anormallik hissetmiyorum yaklaşık 2500 civarı vites değişiyor , fakat ani hızlanma yapmıyor ben aracın yaşına veriyorum bu hantallığı ama başka bir şey varmıdır ,
    Auto işareti aşağıdaki işaretlediğim alan gibi , aldığımda da vardı fakat bunun bir arıza işareti olduğu kitapçığı okuyunca anladım

CLIO II SAHİPLERİ
     CLIO II SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihkelektrik -- 4 Mayıs 2019; 20:41:16 >

• moza M kullanıcısına yanıt
    Silikon veya Dyson denilen poliuretan mastik sürüp izole ediniz. Ben kendi aracımda bu şekilde yaptım.

• ihkelektrik kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste bilgisayara bağlat. Hata kodu veya kodlarına göre hareket edersiniz.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Tesekkür ederim.

• 2000 model Clio 2 aracim var. Korna bozuldu. Şuan çalışmıyor. Ne yapmak lazım

• Düğme altında ince metal bir parça var (kolun içinde) ondan yapıyor olabilir ya da korna üzerindeki kablo pabucu temassızlık yapıyordur. 20 tlye bir oto elektrikçi 5 dkda halledecektir...

• quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

Düğme altında ince metal bir parça var (kolun içinde) ondan yapıyor olabilir ya da korna üzerindeki kablo pabucu temassızlık yapıyordur. 20 tlye bir oto elektrikçi 5 dkda halledecektir...
    Korna bozulmuş hiç çalışmıyordu. Bugun elektrikciden degistirttim 30 liraya

• Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    :) her arızanız böyle olsun...

• quote:

:) her arızanız böyle olsun...
    Hocam merhaha konuda bi aktif sizi gördüğüm için alintiliyorum :) 2000 model hb rxt aracım var. Torpidonun üstünde ki hoparlorlerden sağ taraftaki ki çalışmıyor. Nerden temin edebiliriz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Hocam merhaha konuda bi aktif sizi gördüğüm için alintiliyorum :) 2000 model hb rxt aracım var. Torpidonun üstünde ki hoparlorlerden sağ taraftaki ki çalışmıyor. Nerden temin edebiliriz acaba?

Alıntıları Göster
    Valla en iyi çözüm, hoparlörü (tweeter-mini tiz) yerinden ön göğüsü çizmeden bozmadan hiç zarar vermeyecek şekilde çıkarıp bakarak aynı özelliklerde yeni hoparlör için internetten sipariş vermek. İstanbul'da başakşehir yolu üzerindeki dolapdere organize sanayi ve onun yanındaki bir iki sitede çıkmacılar var, size yakınsa oradan da bakılabilir. Aynı araç olmasa da birçok araçta kolon çapları üç aşağı beş yukarı standart oluyor, hoparlörü götürünce aynı özellikte olanı bulup veriyorlar... İster internetten ister elden alacak olun tavsiyem çift olarak almanızdır. Hem eski yeni farkı olmaz hem de çift olan parçadan biri arızalanırsa diğerinin de vakti geiyor demektir. İki kere uğraşmak yerine bir seferde halletmek daha iyi olur.

• quote:

Valla en iyi çözüm, hoparlörü (tweeter-mini tiz) yerinden ön göğüsü çizmeden bozmadan hiç zarar vermeyecek şekilde çıkarıp bakarak aynı özelliklerde yeni hoparlör için internetten sipariş vermek. İstanbul'da başakşehir yolu üzerindeki dolapdere organize sanayi ve onun yanındaki bir iki sitede çıkmacılar var, size yakınsa oradan da bakılabilir. Aynı araç olmasa da birçok araçta kolon çapları üç aşağı beş yukarı standart oluyor, hoparlörü götürünce aynı özellikte olanı bulup veriyorlar... İster internetten ister elden alacak olun tavsiyem çift olarak almanızdır. Hem eski yeni farkı olmaz hem de çift olan parçadan biri arızalanırsa diğerinin de vakti geiyor demektir. İki kere uğraşmak yerine bir seferde halletmek daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    Hocam cevap icin teşekkürler. Araci aldığımda sadece sağ torpido hoparlörü çalışıyordu. Bende tüm kapı hoparlörlerini değiştirdim. Sol torpido bozuk olunca ordan ses gelmiyor kulak zevkini bozuyor insanin :) dediğiniz gibi yaparim sagolun

• Herkese merhaba. Benim 2001 clio 1.4 üm varDI. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü motoru gitti. Arabayı 2 yıldan az süre önce system2 ankara yetkili servise götürdüm. 5-6000 lik fatura ödedim. Arabanın motoru daki conta kayış ne varsa hepsi değişti. Bundan sonra 30000 den az yol yaptım. Geçen hafta şarj dinamosu kayışı yerinden çıkıp motoru bozmuş. Triger kayışını çıkarmış. Epey bir gümbürtü ile durdum. Neyseki 20 km nin üzerinde değildim. Aracı sırası ile system2 ya, ankara maise ve istanbul merkeze ya göstermeye çalıştım ya bildirdim. Fotolardan garanti dışı deyip dosyayı kapattılar. Taştır, kedi dir, faredir dediler. Araç 2 kez 10.000 bakımına girdi. Yani ne olduysa son 7-8000 km de oldu. Başına böyle birşey gelebçn var mı? Herhangi bir tavsiyesi olan ? Arabamın fotosunu da ekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
     CLIO II SAHİPLERİ
     CLIO II SAHİPLERİ
     CLIO II SAHİPLERİ
     CLIO II SAHİPLERİ

• 
Sayfa: önceki 780781782783784
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.