Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssonerr

quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

quote:

ankara'da şu anda yağmur var 1 tane resim çekebildim

CLIO II SAHİPLERİ

fardan çok jant dikkatimi çekti benimde.

sanada alalım

İşallah yakın bir zamanda bende düşünüyorum ama markası neydi dostum jantlarin kaç inchti bunlar ? :)) Bide Xenon ları mavi beyaz almak istiyorum kac k olması gerek bilinmi? Birde bunların ayarlarını yaptırıp muayeneden xenonlarla geçebiliyormuyuz bilgin varmi. Xenonlarla birsey diyorlardı muaynede yada çevirme olsa ceza yazarlarmı? Far ayarları yapılmış olsa dahi...

10 k yada 12 k (bin) bu arada bende merak ettim olaki uzun yoldayız ve rutin kontroller var bir sorun yaratırmı lekı ? mercekli bizimkiler geceriz herhalde :))

• quote:

Orijinalden alıntı: leki

quote:

sanada alalım

onda orijinal çelik jant var :)

evet ama leki, çok begendi ne yapalım :)
  • Ok DEFACTO dostum ilk önce farlari Mercekli yapmak gerekiyor ondan sonra 10(bin) K yada 12(bin) k Xenon alacaz 2 tane bir farlara bir sislere mavi beyaz için, daha sonra jant olayını halledecez lastiklerle beraber tamaaamm olay bu sağol aydınlattığın için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

10 k yada 12 k (bin) bu arada bende merak ettim olaki uzun yoldayız ve rutin kontroller var bir sorun yaratırmı lekı ? mercekli bizimkiler geceriz herhalde :))

ben hiç sorun yaşamadım rutin kontrollerde. mercek büyük etken xenonda çünkü dediğim gibi ışığı yaymadan belirli çizgiye veriyor sadece. ayarını yukarda tutma çünkü göz alma derecesi diğer arabalardan daha fazla xenonların bildiğin gibi.
    clio3'e xenon taktırmadım mercek yok diye. ben beyaz görecem diye milleti kör etmenin alemi yok diye düşünüyorum. görüş de oldukça iyi zaten.
    muayeneden de geçtim xenonlarla, sadece ayarını beğenmediler her arabada olduğu gibi. zaten muayeneye sıfır araba soksan farlar ayarsız derler kesin. farları kusursuz geçeni görmedim.

• quote:

Ok DEFACTO dostum ilk önce farlari Mercekli yapmak gerekiyor ondan sonra 10(bin) K yada 12(bin) k Xenon alacaz 2 tane bir farlara bir sislere mavi beyaz için, daha sonra jant olayını halledecez lastiklerle beraber tamaaamm olay bu sağol aydınlattığın için.

rica ederim iyi alısverisler :)
  • quote:

quote:

ben hiç sorun yaşamadım rutin kontrollerde. mercek büyük etken xenonda çünkü dediğim gibi ışığı yaymadan belirli çizgiye veriyor sadece. ayarını yukarda tutma çünkü göz alma derecesi diğer arabalardan daha fazla xenonların bildiğin gibi.
    clio3'e xenon taktırmadım mercek yok diye. ben beyaz görecem diye milleti kör etmenin alemi yok diye düşünüyorum. görüş de oldukça iyi zaten.
    muayeneden de geçtim xenonlarla, sadece ayarını beğenmediler her arabada olduğu gibi. zaten muayeneye sıfır araba soksan farlar ayarsız derler kesin. farları kusursuz geçeni görmedim.

leki, tşk ederim ama alısınca güzel oluyor :) ben farlarımı genelde 1 de kullanıyorum. ayarlı ve düzgün. 3 gün oldu kimse işaret yapmıyor uzunları kıs der gibi :))

• quote:

quote:

benim ilk peugeot 1.9D kapalı kasa araç servis bakımında far ayarına girdi. sıfır kusur.
    Karapınar'da rot balanscıda far ayarına(oradaki usta hatasızdır diye göstermek için) baktı . sıfır hata.
    bu olay ardarda 2 günde oldu. 3.ncü gün vizeye gittim .
    kısa farlar ayarsız hafif kusuruyla vizeden geçtim. başka kusur yoktu.

• quote:

quote:

Ok DEFACTO dostum ilk önce farlari Mercekli yapmak gerekiyor ondan sonra 10(bin) K yada 12(bin) k Xenon alacaz 2 tane bir farlara bir sislere mavi beyaz için, daha sonra jant olayını halledecez lastiklerle beraber tamaaamm olay bu sağol aydınlattığın için.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-clio-hb-tum-modellerin-far-cesitleri-65966904/detay/

dostum ne diyorsun bunun için kendim alsam değiştirebilirmiyim arabanın kaputu açtığımda dikkatimi çekmişti farları tutan üstte iki vida var heralde onları söksem bu linkteki merceklilerle dğiştirsem?

• quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-clio-hb-tum-modellerin-far-cesitleri-65966904/detay/

dostum ne diyorsun bunun için kendim alsam değiştirebilirmiyim arabanın kaputu açtığımda dikkatimi çekmişti farları tutan üstte iki vida var heralde onları söksem bu linkteki merceklilerle dğiştirsem?

ilk adımı atarak basladın :) farları alabılırsın ancak, yinede elektrikçi taksın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ilk adımı atarak basladın :) farları alabılırsın ancak, yinede elektrikçi taksın.

OKs yakın bir zamanda görüşmek dileğiyle

• Arka cam rezistansında 3 yada 4 tane kopukluk var, Örneğin bu kış aylarında sorun oluyor. Bununla ilgili gümüş devre boyası varmış acaba etkili olabilir mi ? bu söylediğimin dışında başka alternatiflerim varmıdır ?
  • quote:

Arka cam rezistansında 3 yada 4 tane kopukluk var, Örneğin bu kış aylarında sorun oluyor. Bununla ilgili gümüş devre boyası varmış acaba etkili olabilir mi ? bu söylediğimin dışında başka alternatiflerim varmıdır ?

hiç bilgimyok ama camların buğu yapması bezdiriyor beni. kaloriferi açıyorum camdaki buğu gitsin diye ama pişme durumuna geliyoruz. kapatsam cam buğudan görünmüyor. 2 arada bir derede. bir ara klimayı açtım. buğu gidiyor ama depo çabuk bitiyor. 25-30 km az yol aldım.
    formülü olan varsa paylaşsın lütfen. iyi akşamlar..
  • arkadaslar 2003 yada 2004 temiz 70-80bin km arasındaki bir 1.2 Authentique Clio Hb 2 'nin ortalama olarak fiyat aralığı nedir? Fiyatlar bir anda tavan mı yaptı bana mı oyle geliyor?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metalmilitea

quote:

quote:

quote:

çok haklısın biraz gergindim akşam fazla yazmadım. neyse sonra devam ederiz.kendine iyi bak

sendede mi fransız arabasına biniyoruz diye gerginlik var yoksa ?

yok hocam ya.. iş aracı peugeot bipper tepee-şahsi araç renault clio napsak yaksakmı demedim hiç. başka türlü alt etmek lazım fransızları. arabanın ne suçu var..

arkadaşım evet acıyor ben de clio 1.4 16 v rxt ful var ve ses hıza gore kısılıp yükseliyor.

alakayı anlayamadım ? ?

:D yanlış alıntı yapmışsım pardon :)

• benim aracın arka kapılarındaki kilit mandalından sağdaki muntazam kaldırış yapmıyordu. bazen kalkar bazen kalkmazdı. motor sesi (dırrttt) şeklindegeliyoro kapıdan . bugun sol kapıda kaldırmamaya başladı. kapı döşemesi nasıl sökülüp kilit mekanizması kontrol edilir. iyi akşamlar.
  • quote:

benim aracın arka kapılarındaki kilit mandalından sağdaki muntazam kaldırış yapmıyordu. bazen kalkar bazen kalkmazdı. motor sesi (dırrttt) şeklindegeliyoro kapıdan . bugun sol kapıda kaldırmamaya başladı. kapı döşemesi nasıl sökülüp kilit mekanizması kontrol edilir. iyi akşamlar.

hatırladığım kadarıyla:
    önce cam açma kolunu çek çıkar. sonra kapı tutamağı içindeki vidayı sök, sonra kapı açma kol haznesi içindeki vidayı sök. döşemenin en alt kısmında 2 ya da 3 vida olacaktı, onları da çıkar, alttan ya da yanlardan dikkatlice ve kuvvetlice döşemeyi kendine doğru çek, üst kısım tamamen ayrılmaz, askıda kalır onu da yukarı doğru çek.
    hoparlörü ilk başta çıkarmak gerekli mi değil mi hatırlayamadım.

• quote:

quote:

benim aracın arka kapılarındaki kilit mandalından sağdaki muntazam kaldırış yapmıyordu. bazen kalkar bazen kalkmazdı. motor sesi (dırrttt) şeklindegeliyoro kapıdan . bugun sol kapıda kaldırmamaya başladı. kapı döşemesi nasıl sökülüp kilit mekanizması kontrol edilir. iyi akşamlar.

hatırladığım kadarıyla:
    önce cam açma kolunu çek çıkar. sonra kapı tutamağı içindeki vidayı sök, sonra kapı açma kol haznesi içindeki vidayı sök. döşemenin en alt kısmında 2 ya da 3 vida olacaktı, onları da çıkar, alttan ya da yanlardan dikkatlice ve kuvvetlice döşemeyi kendine doğru çek, üst kısım tamamen ayrılmaz, askıda kalır onu da yukarı doğru çek.
    hoparlörü ilk başta çıkarmak gerekli mi değil mi hatırlayamadım.

hoparlörde 4 vida vardı hatırladığım. onlar kesin sökülürdür.
    verdiğinbilgi iççin teşekkürler leki..

• quote:

Arka cam rezistansında 3 yada 4 tane kopukluk var, Örneğin bu kış aylarında sorun oluyor. Bununla ilgili gümüş devre boyası varmış acaba etkili olabilir mi ? bu söylediğimin dışında başka alternatiflerim varmıdır ?

hiç bilgimyok ama camların buğu yapması bezdiriyor beni. kaloriferi açıyorum camdaki buğu gitsin diye ama pişme durumuna geliyoruz. kapatsam cam buğudan görünmüyor. 2 arada bir derede. bir ara klimayı açtım. buğu gidiyor ama depo çabuk bitiyor. 25-30 km az yol aldım.

klima açılmayacaksa eğer , kaloriferi sıcak olarak değil ılık olarak ayarlayın. içerideki ısı , dışarıdan fazla olduğunda , arabada-evde camlar buğulanır. kalorifer ılık olsun, yan camı da 1-2 milim ayarlayın, devam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yörükpaşa

quote:

klima açılmayacaksa eğer , kaloriferi sıcak olarak değil ılık olarak ayarlayın. içerideki ısı , dışarıdan fazla olduğunda , arabada-evde camlar buğulanır. kalorifer ılık olsun, yan camı da 1-2 milim ayarlayın, devam..

dediklerin uygulanabilir ama şöyle 2 aylık bir bebeğimiz var mecbur sıcağa yakın olmalı iç ısı. yok bana kalsan cam açık gezerimde

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.