Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyatlar özel servis için çok yüksek..
    ben özel servisten 200-300 aralığında bi fiyat almıştım zamanında 60bin bakımı için..
    güvenemediğimden ve triger olayının öneminden dolayı yetkili serviste (513ytl idi sanırım)yaptırmıştım..
    bu arada listede rot başlarının fiyatına takıldım..bir yanlışlık olabilir mi acaba yani aks fiyatı falan olmasın??
    quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair
    ............................................
    !!!ARKADAŞLAR!!! İŞTE 60.000KM BAKIM -İŞÇİLİK FİYATLARI (ÖZEL SERVİS FİYATILARI) 27.08.2007 tarihinde filtre değişimi için gittiğim özel serviste sordum

ANA PARÇALAR VE YAĞLAR(PAZARLIKSIZ FİYATLAR)
    TRİGER SETİ---175 YTL
    EGZANTRİK TAPALARI---25 YTL
    ALTERNATÖR KAYIŞI---19 YTL
    ROT BAŞLARI (2 AD)---414 YTL
    MOTOR YAĞI-ELF (10-40)---65 YTL
    DEBRİJAJ BALATA VE TAKIMI (İHTİYAÇ DUYULURSA YAPILIRMIŞ)---235YTL
    ----GENEL TOPLAM------ 933 YTL

yorumlarınız nelerdir?

• Slm tatil devam ediyor.Uzun ylda klima açık 110 km ortalama ve lpg 1480 den 96 kuruş yaktı.Nasıl çok mu acaba :))).
    Sorum olacak Aracı yaklaşık 250 km 120 ve üzeri kullandım sonra yaklaşık 300 km 110 maxkullandım,inegölde gaz aldım çalıştırdım motor lambası sönmedi.Benzine aldım sürekli kullandım yine sönmedi.Bandırma servise götürdüm laptop a bağladı enjeksiyon odası arızası yazıyodu usta katalitik konvertördeki sensörden dedi.Önemli olmadığını 1.2 lerde genelde yandığını söyledi.Aracın çalışmasında hiçbi değişiklik yok hatta daha da ataklaştı sanki.Kodu sildi lamba söndü fakat 100km sonra tekrar yandı bence sakınca yok ama bu tür arıza yaşayan var mı ????
    Ben aracı sürekli 120-130 140 kullanmaktan dolayı olduğunu tahmin ediyorum çünkü uzun süre bu hızda seyrettim.Ama çalışma ve diğer herşey normal.Zaten laptop a bağladığında arıza ışığı yanmasına rağmn tüm sistemler ok. çıktı.

Cam filimleri için döşeme sökmedim direk kesip takılıyo fırsat olursa resim koyarım ama tatil malum 2-3 hafta sonra bye...

• quote:

Orjinalden alıntı: ramsay

fiyatlar özel servis için çok yüksek..
    ben özel servisten 200-300 aralığında bi fiyat almıştım zamanında 60bin bakımı için..
    güvenemediğimden ve triger olayının öneminden dolayı yetkili serviste (513ytl idi sanırım)yaptırmıştım..
    bu arada listede rot başlarının fiyatına takıldım..bir yanlışlık olabilir mi acaba yani aks fiyatı falan olmasın??
    quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair
    ............................................
    !!!ARKADAŞLAR!!! İŞTE 60.000KM BAKIM -İŞÇİLİK FİYATLARI (ÖZEL SERVİS FİYATILARI) 27.08.2007 tarihinde filtre değişimi için gittiğim özel serviste sordum

ANA PARÇALAR VE YAĞLAR(PAZARLIKSIZ FİYATLAR)
    TRİGER SETİ---175 YTL
    EGZANTRİK TAPALARI---25 YTL
    ALTERNATÖR KAYIŞI---19 YTL
    ROT BAŞLARI (2 AD)---414 YTL
    MOTOR YAĞI-ELF (10-40)---65 YTL
    DEBRİJAJ BALATA VE TAKIMI (İHTİYAÇ DUYULURSA YAPILIRMIŞ)---235YTL
    ----GENEL TOPLAM------ 933 YTL

yorumlarınız nelerdir?

yok aks fiyatı değil rot başları yazılı olarak aldım listeyi tekrar kontrol ettim bi eksiklik yok bu cumartesi yetkili servise gideceğim onada soracağım. yetkili servis fiyatlarını sizinlede paylaşırım. (triger çok önemli bir parça sana katılıyorum o yüzden bi de yetkili servise soracağım....)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfaonair -- 28 Ağustos 2007; 20:04:52 >

• tatil bitti 1,4 16 walf clio hb ile giderken iki kişi İstanbul/giresun 1010 km 54 lt benzin ortlama 90-110 km/h harcadım. gelirken biraz eşya ve toplamda 3 kiş ile
    58 lt... hızımda 90-100 km/h ve geredenden istanbula 140/km/h civarı idi.memlekette de 6,7 ortlama ile gezdim. neyse Allaha şükür araç beni hiç üzmedi. iki kişi le 1000 km. ye kadar otobüs parasına kendi aracım ile gitmemnin zevkini çıkardım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: biz

tatil bitti 1,4 16 walf clio hb ile giderken iki kişi İstanbul/giresun 1010 km 54 lt benzin ortlama 90-110 km/h harcadım. gelirken biraz eşya ve toplamda 3 kiş ile
    58 lt... hızımda 90-100 km/h ve geredenden istanbula 140/km/h civarı idi.memlekette de 6,7 ortlama ile gezdim. neyse Allaha şükür araç beni hiç üzmedi. iki kişi le 1000 km. ye kadar otobüs parasına kendi aracım ile gitmemnin zevkini çıkardım.

Hoşgeldin...Giderken 100 km / 5.3 lt dönüşte ise 5.7 lt ortalamasını yakalamışsın yani km'de 155 kuruş yapıyor bence çok uygun ve hesaplı.Bunları okudukça diğer marka otomobil sahipleri epey kıskanıcak bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: hicretkus

refahiye - erzincan arasında, 21 agustos 2007 salı günü zifte girdim, tüm yol ziftti. ve tüm araclar zift oluyordu yapacak bisey yoktu, elimden geldigince yavas gittim ama yine de oldu, dış aksamı mazotla cıkardık. fakat çamurluk içlerinde ve jantların iç yüzeyin de halen zift var, helezonlar ve amartisörlerde zift içinde, yapışmış kalmış, onlar için ne yapabilirim?

Şu otomobil yıkayıcıları detaylı temizlik yaparken önce aşırı kirli bölgelere bir şey sıkıp bekliyorlar daha sonra sıcak ve basınçlı su ile yıkayınca tertemiz oluyor.Zift çıkarmak çok kolay olmayabilir ama bir araştırın isterseniz.
  • Arkadaşlar; Clio II, 1.4 16 Valf 2005 Dinamik versiyon, 30 bin bakım maliyeti ve ne tür parçalar değiştiğine dair bilgisi olan var mı? Teşekkürler.
  • slm arkadaşlar , clio hb 2002 oto. 1.4 16 valf aracım var .sol sis lambasına taş gelmesi sonucu dış cam kırıldı ama dökülmedi. değiştirmek istiyorum. bunun yan sanayisi veya buna uygun sis farları var mı. orjinali 75 ytl biraz pahalı geldi,yeni nesil clio symbollerin sis farları yan sanayi 15 ytl. acaba bunları takabilirmiyim. cevaplarınız için şimdiden tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velihoca -- 29 Ağustos 2007; 20:00:03 >
  • Velihoca;
    Yeni nesil clio symbollerin tamponlarının dış görünüşü ile hb'lerin tamponları dış görünüşü aynı gibi.Ama kesin cevabı yedek parçacıda yapacagınız 15 ytl ile 75 ytl lik iki parça arasında kıyaslama sonucu elde edebilirsiniz.Bence ikisininde kutularını açıp bir kıyaslayın bana olur gibi geliyor.Daha sonra bizede bilgi verirseniz sevinirim çünkü benim aracımdada sis farları yok.Fiyaatı uygun olursa taktırmayı düşünürüm belki...
    quote:

Orjinalden alıntı: velihoca

slm arkadaşlar , clio hb 2002 oto. 1.4 16 valf aracım var .sol sis lambasına taş gelmesi sonucu dış cam kırıldı ama dökülmedi. değiştirmek istiyorum. bunun yan sanayisi veya buna uygun sis farları var mı. orjinali 75 ytl biraz pahalı geldi,yeni nesil clio symbollerin sis farları yan sanayi 15 ytl. acaba bunları takabilirmiyim. cevaplarınız için şimdiden tşk.

• 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
  • Dostum bugün sis farı sordum bende parçacıya.Orjinali VALEO ve çifti 50 YTL.Yani serviste de aynı marka ürünü takacaklar.Bence yedek parçacılara bak.Bak sana parça kodunu veriyorum.VALEO VFİ88044-45 CLİOII VE SYMBOL orjinal sağ sol sis farı.
  • arkadaşlar herkeze günaydın..hayırlı cumalar..
    bu hafta sonu yıllık iznimi kullanmak üzere memlekete(Kastamonu) gideceğim..izine çıkıyorum ama muhtemelen maaşsızda olsa çalışacağım..neyse yola çıkmadan arabanın yağını değiştireyim frenlerini kontrol ettireyim diye dün özel servise gittim..önceki yağ 5bin km lik ti ve yağ filtreside değişmişti..bu sefer 10bin km lik yağ koyuldu dolayısıyla yağ filtresi yine değişti..frenler kontrol edildi usta ön balataların kalınlığı normal olmasına rağmen markasız ve çok sert olduğu için değiştirelim dedi okeyledik..şimdi daha bi güzel oldu frenleme..arka balatalar iyi durumda olduğu için dokunmadı..yanlız bizim araçların arka kampanalarının ortası bilyeliymiş(bunu yeni öğrendim).hafiften ses yaptığını yola gideceğim için değiştirmemizin daha uygun olacağını söyledi okeyledik..bu arada hava filtreside değişti..tüm motor suları ve lastik hava basınçları kontrol edildi..(kontrol esnasında şarj dinamosunun kasnağında problem olabileceği tesbit edildi onada bu akşam baktıracağım daha sonra bilgi veririm..)
    sonuç: 5lt elf motor yağı + yağ filtresi + hava filtresi + ön balata takımı + arka kampana bilyeleri(2ad) + işçilik = 200Ytl

• Selam Arkadaşlar,

Maalesef dün hafif bir kaza yaptım. Jandarma çağırıp tutanak tutturdum, bu gün de eğer fırsatım olursa karakollarından kaza raporunu alacağım.
    Allahtan kaportada sorun yok, sadece sol dikiz aynamın camı çatladı. Dikizin kasasında sorun yok, hatta kırık camı bile içerden kumanda edebiliyorum.
    bu dikiz aynası camı bana kaça mal olur, bileniniz, daha önce değiştireniniz var mı?

Not: lütfen geçmiş olsun yazmayın, hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravis -- 31 Ağustos 2007; 14:33:28 >
  • Raporu aldım, tüm suçu şerit ihlali ve kontrolsüz dönüş suçundan karşı tarafa vermişler.

Karşı tarafın sigortasından masrafımı nasıl tahsil ettirmem gerekiyor bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler...
  • Arkadaşlar tatilim içinde bacanağımın 2006 model Clio'sunu kullanırken 10000. km'sini yapmak bana nasip oldu.Bende bu anı onada yaşatmak için hemen fotoğrafladım.Şimdi sizinlede baylaşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremege -- 31 Ağustos 2007; 16:26:33 >
  • arka tarafları farklı arkadaşım , ancak elektrikçiler bunu uyduruyorlarmış , ustalara soracam bakalım. bilgi veririm.
  • Geçmiş olsun.Sizin yapacağınız tek şey kendi kaza raporlarınızla beraber karşı tarafın trafik sigortasının kopyasınıda servise getirmektir.Ama eğer servisin trafik sigortalarıyla anlaşması yoksa parayı elden alır ve sigorta parayı bir süre sonra sahibine öder.Dediğim gibi eğer servisinizin anlaşması yoksa zahmetli bir iştir.Eğer sizin kaskonuz varsa kendi hasarınızı kaskodan yaptırın,sizin kaskonuz bozulmaz.Kendi kaskonuz karşı taraftan parayı söke söke alır sizde uğraşmamış olursunuz tekrar geçmiş olsun.Ha unutmadan karşı tarafı mahkemeye verirseniz sizin aracın değerkaybınıda alırsınız
    quote:

Orjinalden alıntı: bravis

Raporu aldım, tüm suçu şerit ihlali ve kontrolsüz dönüş suçundan karşı tarafa vermişler.

Karşı tarafın sigortasından masrafımı nasıl tahsil ettirmem gerekiyor bu konuda bilgiye ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler...

• Servise gittiğimde fren balatasına hareket veren
    iki adet pim ve yatağı deişeceğini söylediler

parça numaralarını yazıyorum eğer fiat farkı varsa lütfen bildirin

7701040839--218YTL
    7701203375---84YTL

KALİPER diye yazmışlar

işçiliği sormadım

saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: cotech

Geçmiş olsun.Sizin yapacağınız tek şey kendi kaza raporlarınızla beraber karşı tarafın trafik sigortasının kopyasınıda servise getirmektir.Ama eğer servisin trafik sigortalarıyla anlaşması yoksa parayı elden alır ve sigorta parayı bir süre sonra sahibine öder.Dediğim gibi eğer servisinizin anlaşması yoksa zahmetli bir iştir.Eğer sizin kaskonuz varsa kendi hasarınızı kaskodan yaptırın,sizin kaskonuz bozulmaz.Kendi kaskonuz karşı taraftan parayı söke söke alır sizde uğraşmamış olursunuz tekrar geçmiş olsun.Ha unutmadan karşı tarafı mahkemeye verirseniz sizin aracın değerkaybınıda alırsınız
    quote:

Orjinalden alıntı: bravis

Raporu aldım, tüm suçu şerit ihlali ve kontrolsüz dönüş suçundan karşı tarafa vermişler.

Şimdiden teşekkürler...

İlginiz için teşekkür ederim. Hasarım çok büyük olsaydı ve gerçekten "yazık ettin lan arabama allahın adamı" deseydim hiç durmaz mahkemeye de verirdim ama sonuçta 50-100 liralık sol dikiz aynasının camı. :-) bununla geçmiş oldu...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.