Şimdi Ara

Civic RS vs 320i ed rolling (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
5
Favori
21.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nejoz

Benim derdim kim kimi geçti değil emin olun, ben size sadece durumu söylüyorum. Civic hb 10 rollden 7 sını geçmiş Dragda kalkarken de bmw brake boost yaparak kalkmış civic direk gazla kalkmış. Olay bundan ibaret. Kanalın sahibi bmw tarafında olduğu için bu şekilde lanse edilmiş, yanlis bir şey yok aslında istediği gibi koyar sonuçta kendi kanalı.
    Bu arkadaşa anlatamazsınız hocam boşuna uğraşmayın. Aynı ağırlıkta ve 50 beygir güçlü olan aracı da tokatlar, 550 TL'ye yetkili serviste 20 bin bakımını da yaptırır.

Ama nedense şu videolara henüz yorum yapamadı.

Civic 1.5T (k&n+stg1 map) 3.20D 177 (dp exhaust cooler kn stg2)

• 1. 50 bg guclu olan hangi araci tokatlamisim. ispatlamazsan ozur dileyecek misin? yoksa yalanci olarak mi anilmak istersin?

2. bakim faturasini atarsam ve dogruysa ozur dileyip forumdan ayrilacagina soz verirsen atacagim :)

3. benzinle dizel karsilastirilmaz.

4. son video hakkindaki yorumlarinizi rica ediyoruz

5. 120 bindeki daha zayif aractan tokat yiyince utandiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 6 Ekim 2018; 1:26:12 >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Boşuna demogoji yapıp sıyrılırım diye uğraşma Mercedes E250 tokatladığını iddia etmen üzere konusunu ben açtım.

https://forum.donanimhaber.com/bmw-3-20i-ile-mercedes-c250-i-gecmek--127092542#127092542

Faturanın fotosunu atar mısın? Herkes Bmw servislerinin 20 bin bakımını Polo'dan daha ucuza yaptığını görsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 6 Ekim 2018; 1:35:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    sohbete devam edebilmemiz icin ilkokul 1 ve 2 matematigini yeniden okuman lazim :)

204 ten 170 cikarinca 50 kaliyorsa cok uzucu

faturanin fotosunu ozur dileyip hesabini silecegine soz verirsen atacagim. herkes de sahit bak. he cesaretin yoksa bence uzatma uzulursun :)

yeni videoyu da kalabaliga getirme cabalarin takdire sayan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 6 Ekim 2018; 1:51:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

sohbete devam edebilmemiz icin ilkokul 1 ve 2 matematigini yeniden okuman lazim :)

204 ten 170 cikarinca 50 kaliyorsa cok uzucu

faturanin fotosunu ozur dileyip hesabini silecegine soz verirsen atacagim. herkes de sahit bak. he cesaretin yoksa bence uzatma uzulursun :)

yeni videoyu da kalabaliga getirme cabalarin takdire sayan :)
    Köşeye sıkışıp 34-50 hp polemiğine sarılman zaten iddianın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Senin paylaştığın videoda kim ne zaman gaza bastı kim nasıl gitti belli değil. Civic sahibi de 10 denemeden 7 tanesini aldığını söylediğine göre videoya inanmak için bir sebep göremiyorum. Tam tersi olsa Civic geçti dese bu çekim açıları ile ona da şüpheli bakardım. Yarış gibi anlık bir olayı kes yapıştır yaparak parça parça yayınlayınca inandırıcılığı kalmaz.

Bak yukarıda 3 farklı video paylaştım kim ne zaman gaza basıyor kim kimi ne kadar geçiyor hepsi açık açık belli oluyor. En üstte paylaştığım videoda stok 3.20i var ve stok Civic hb rahatlıkla geçmiş gitmiş.

Dizelle benzin bir olmaz dediğin videolarda ise 3.20 de stage 2 yazılım atılıp, cooler, egsoz sistemi ve hava filtresi değiştirilmiş. Yani Civic hb'den ciddi manada güçlü bir araç olmuş. Kalkışta yüksek torkun etkisi ile fırlıyor ama stage 1 yazılımlı Civic hb karşısında tutunamıyor.

@Nejoz hocam cseyfe arkadaşımız 20 bin bakımını yetkili serviste 550 TL'ye yaptırıyormuş siz bakıma ne kadar ödüyorsunuz?

• O nasil yüklü 320d oyle ya?

30snde Civic ancak 200 oldu ve yazilimli stage2 li falan 320d arkada görünmüyor. Saglikli bi 320d yazilimsiz 30 sn de 0-200 aliyor zaten. Hadi bu 177'lik ama yok yani.

Diger videoda arka camlar dahil acik rolling yapilan bi rolling videosu olarak ciddiyetsizlgi gosteriyor. Diyecek bir sey yok.

• supremum kullanıcısına yanıt
    acilin koydugu her video guvenilir ve sagliklidir. el degmeden hazirlanmistir

sen pek anlamiyorsun bu islerden sanirim
  • Beyler neyin peşindesiniz gece gece.

• Opel astra opc line olsa alıyordu rahat rahat demek ki.

Ayrıca bu civic de CVT var. Manuel olsa yine alırdı

• İki tane aynı yürüdüğü belli araba için koca koca adamlar birbirini yiyor gece gece. Akıl yok sizde yeminle.

Ayrıca 2:14'te gelmeye başlayan Civic, sonraki denemede gelemiyor? Bu işlerde bir racon vardır, bir araba iyi kalkmışsa hep iyi kalkacak ve geçecek diye bir kaide yoktur ama sonradan geliyorsa bin kere denense de o araba yine gelecektir. Yutubır kardeş şartları eşitleyememiş veya aksiyon olsun diye bir o bir bu yürüsün kafasıyla çekmişler heralde.

edit: 3:10'da da BMW kalkışını yapmış Civic bekliyor hala, beceremiyorsanız çekmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 6 Ekim 2018; 9:5:41 >
  • Nejoz kullanıcısına yanıt
    Honda sahibi brake boost yapmamis soyle böyle uzar gider. Yapsaymis, unutmasaymis. Gunlerdir konuşulan millette merak olusturulan rollingi drag yarisini bile doğru düzgün yapamamışlar bu konuda hem fikiriz. Ama benim karsima böyle acemi biri cikip roll yapalim video cekip binlerce takipcim izlesin dese onu fena ezerdim. Honda sahibi arkadasin rhino yu ezmesi lazımdı bunca hatasina karsilik. Sonuca bakıyoruz rhinonun yaptığı hatalari 120bin km deki bmw motoru ve sanzumaniyla telafi ediyor. İzmitteyim ve 90+ kiloyum isteyen 60 kg lik rs sahibi varsa yürüyelim buyrun. Mazeret de uydurmuycam hatta canli yayın yapalim.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Aracı zorlamak istememiş , 1 roll için şanzımana zarar vermek ne kadar mantıklı zaten brake boost ile kalksa Dragda civic almış olucak . Hiç video gelmezdi herhalde ..

• Bmw bakımına ben 550.tl bile vermiyorim. 2016 yilinda araci alirken borusan in sunduğu sifir faizli krediyi kullanmadığım icin 3 yil veya 60.000 km boyunca periyodik bakimlarim ucretsiz. İsteyene ispatlarım. İspatı olmayan, kendime güvenmediğim şeyleri yazmamaya özen gösteriyorum ama hala kullanıcıların attigi bilgilerle veri tabani olusturulmus sitelerden örnek vermek saçmalıktan baska bisey değil.

• Nejoz kullanıcısına yanıt
    Hala öyle olsaydi böyle olurdu diyorsunuz. Zorlamak istemediyse ne işi var rollingde dragda.

Vardir ya oyunda sürekli yenilip şimdi başlıyorum bak diyenler. Ayni o durum.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Kendi tercihi birşey diyemeyiz .

• İstesem geçerdim ama arabayi zorlamamak adina brake boost yapmadim deyip 10 yarıştan 7 sini kazandim ama onlar yayınlanmadı diyen birinin inandırıcıligi da bu forumu okuyanların takdiri ne diyelim. Ben de universite sınavında istesem tüm sorulari doğru cevaplardim ama kendimi zorlamak istemedim.
    Yine de sorularin yüzde 99 unu doğru yaptim ama yayinlamadilar. Top bizi sevmedi vb ornekler cogaltilabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 6 Ekim 2018; 10:45:0 >
  • Aynasızlar geliyor dağılın
  • Video sanırım tam izlenmemiş. Bmw yi kullanan kişi arabanın acemisi. Tuştan sport moda aldığını sanıyor kadranda s görünce sport diyor; roll da ilkinde geçiliyor çünkü kendine güveniyor araca vites düşürttürmüyor ki bunu itiraf ediyor. Bmw bildiğin modernline paket aile arabası 100kg ağır cabası bunlara rağmen civic i geçiyor

Burada sorulması gereken soru ağırlık, beygir farkına rağmen ki bmw 4 sene daha eskimiş motor ve aksamlara da sahipken japonlar neden bu aracı daha performanslı yapamıyorlar? Roll moll hikaye , video yu başından sonuna kadar izleyen anlayacaktır doğru olanı. Bu arada bu arkadaş bmw fan ı değil. Hatta bmw ye dair 3 serisinde sevmediği özellkler için de video paylaştı ve birçoğu yanlış bilgiydi. Çünkü araçtan anlamıyor. Audisi de var bu arada.

• yav bu videoda neyi ispatlamışsınız? İlk video değil, yav rsçi amca e90 bmw ile ne yapmış?

Gülmekten yazamıyorum. Bmw kim bilir kaç bin km de? Arac acaba şuanda kaç hp geliyor? Ama tabi şöför önemli şöför olmalı mesela brake boosting yaparsanız kızımın 85 hp 206 ile rs tokatlarsınız. brake boosting abi. Herkes rallici, herkes tazio nuvolari torunu gibi bu forumda

Sayfalarca yok honda brake boosting yapsa geçerdi, yok bmw kurnazlık yapmış. Adamlar ilk mesajlarında amaç eğlenmekti demişler, sayfalar dolusu boş muhabbet yapılmış. Bununla da yetinmeyip fan boylar f30 yerine e90 bulup al işte al bak geçtik demişssiniz. Çok komik.

Artık korkmaya başladım. Geçen hanımla şehirler arası yolda gidiyoruz. her zaman yaptığım gibi hız sabitleyicisi ile seyir ediyordum hızım 120'di. Hanımla kavga ederken hız sabitleme, arabanın sağıyla soluyla oynarım. Eşimde çekilmez bir haldi artık. Önümde leon vardı, efendi gibi sola geçtim tam geçeceğim burun farkı açıldı bir baktım aman yarabbi leon bir anda brake boosting yaptı ve benim 280 hp gücünde ki arabamı geçti gitti. Leon kurnazlık yaptı. Yoksa geçerdim, yarın video çekeceğim ibizayla göreceksiniz. Çektim arabayı sağa, döktüm benzini yaktım. Hanımı da yaktım. Herşeyi yaktım. Size de yakarım.

İnşallah videoya falan çekmedi, leonclup sitelerinde bolca reklam olduk o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinmuttaki -- 6 Ekim 2018; 19:46:14 >

• Mesajım silinmiş tekrar yazayım. Ben de üniverite sınavında tüm soruları yapabilirdim ama beynim yorulmasın diye yapmadım.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.