Şimdi Ara

Civic RS vs 320i ed rolling (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
5
Favori
21.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Yahu iyi ki 1.0 motorlu polo aldın. Kazayla Golf filan alsan ne yapacakmışız bilmiyorum.

Yere göğe sığdıramadığın Polo'da da kullanılan Tsi motor yıllardır yağ yakar adını anmazsın ama başka markada bir sorun çıksada kullansam diye tetikte bekliyorsun.

Firmalar bir aracı pazara sunarken o bölgedeki regülasyonlara göre motoru ayarlar. Belli ki Çin'deki regülasyonlara göre yapılan ayarlamada bir sorun olduğu için motor yağına yakıt karışmaya başlamış ve bu nedenle "ÇİN"deki araçları geri çağırıp ECU güncellemesi yaptılar. Motorda oluşan bir arıza yok, motora fiziki bir müdahale yok, Çin dışındaki bölgelerde geri çağırma yok.

1.5 turbo Civic'in en çok satıldığı yerlerden olan abd'de bile geri çağırma yapmadılar. Motorun önemli bir risk altinda olduğunu düşünseler sanıyorum ki geri çağırmayı sadece Çin'le sınırlı tutmazlardı.

Bmw'nin dizel motorlarında yangın çıktığı için Güney Kore'de trafiğe çıkma yasağı getirdiler. Avrupa'da 300 binden fazla aracı geri çağırdılar. Senin mantalitende olsam "ehuheuehu dizel BMW'ler yanıyormuş oğluuum" diye her konuya yazabilirdim ama bu konudaki mevzu o değil. Bir konuyu ilgili yerde yazarsan değerli olur. Alakalı alakasız yerde yazarsan holiganlığa girer mesajlarını okuyanlar tarafından ciddiye alınmamaya başlarsın.
    Adamlar TSi çıktığından bu yana 100 milyonun üzerinde araç satsa en az 20 30 milyon TSi yapar yağ yaksa firma dayanmazdı.

1.0 motorlar sorunsuz son nesillerin DSG leri bile sorunsuz taş gibi motor şanzıman var.

Honda nın rezil olduğu bir gerçek göçük sorununu kullanıcı hatası diye ört pas etmeye çalıştılar böyle bir distribütörü var disiplinsiz ciddiyetsiz

Abd de 2.0 atmosferik ler bile gümledi 34 bin araç geri çağrıldı sizin haberiniz yok Turbo hortumu çıkıyor motor yağı artıyor TSi mukayese etmeyi tartışmam bile

Honda Avrupada sondan ikinci firma Octavia Honda dan daha fazla satmış sizde forumda TSi şöyle böyle diyorsunuz sizce sizi ciddiye alan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Adamlar TSi çıktığından bu yana 100 milyonun üzerinde araç satsa en az 20 30 milyon TSi yapar yağ yaksa firma dayanmazdı.

1.0 motorlar sorunsuz son nesillerin DSG leri bile sorunsuz taş gibi motor şanzıman var.

Honda nın rezil olduğu bir gerçek göçük sorununu kullanıcı hatası diye ört pas etmeye çalıştılar böyle bir distribütörü var disiplinsiz ciddiyetsiz

Abd de 2.0 atmosferik ler bile gümledi 34 bin araç geri çağrıldı sizin haberiniz yok Turbo hortumu çıkıyor motor yağı artıyor TSi mukayese etmeyi tartışmam bile

Honda Avrupada sondan ikinci firma Octavia Honda dan daha fazla satmış sizde forumda TSi şöyle böyle diyorsunuz sizce sizi ciddiye alan var mı?

Alıntıları Göster
    Allah diğer markaları kahretsin hemen RS'i satıp 1.0 dsg'li Polo almaya gidiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Allah diğer markaları kahretsin hemen RS'i satıp 1.0 dsg'li Polo almaya gidiyorum.

Alıntıları Göster
    1.0 DSG'li Polo alın demedim Hocam bana fanboy muamelesi yapmayın.

Lansmanda Jetta alın hocam Civic RS in turbo hortumu patlayınca tövbe edersiniz Hondaya

• quote:

Alıntıları Göster
    Civic 2018 dünyanın en cok satan 4. arabasi.

https://hurriyetoto.hurriyet.com.tr/galeri/jato-dynamics-2018-dunyada-ilk-6-ayda-en-cok-satan-otomobiller-5b752319c03c0d25600506b8?page=1

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Dikkatinizden kaçan birsey var. 185e ayni anda geliyorlar. Sonrası cvt kendini korumak icin güç kesiyor gibi. 0-185 aynı iken torpuluyor demek saçmalık.

Alıntıları Göster
    İşte CVT'ye her ne oluyorsa, bence olmaması lazım, 185 km/s gibi bir hız 182 beygirlik bir otomobil için yüksek bir hız değil, ortalama 25-26 saniyede ulaşacağı bir hız, sonuç olarak 185 bizim için bir kıstas olmamalı.

GPS verileri de ortada ki fark hiçte az değil, benim beklediğimden daha fazla çıktı açıkçası

Ben de o verilere bakarak törpülediği yorumunu yapıyorum.

• quote:

1.0 DSG'li Polo alın demedim Hocam bana fanboy muamelesi yapmayın.

Lansmanda Jetta alın hocam Civic RS in turbo hortumu patlayınca tövbe edersiniz Hondaya

Alıntıları Göster
    Civic RS vs 320i ed rolling isimli konuda kulaktan dolma bilgilerinle Civic'e vurmaya çalışıp Jetta satın almam konusunda öneri yapıyorsun ve bana fanboy muamelesi yapmayın diyorsun.

Doğrusunu öğren diye yazıyorum.

-Turbo hortumu sorunu olan araç Civic değil Cr-v,

-Turbo hortumu patlamıyor yerinden çıkıyor.

- 2 dakikanı ayırıp google'da "turbo hortumu patladı" diye bir araştırma yaparsan iddia ettiğin olayın hangi araçlarda yaşandığını görebilirsin.

Eskiden her konuda iddialaşan ve dünyanın en iyi aracına bindiğini zanneden Golf, Bmw fanboyları filan vardı, ekonomi ne kadar kötüye gittiyse artık 1.0 Polo ve Renault fanboyları ile uğraşıyoruz.

Konuya katkı yapacak bir mesajın yoksa başka bir konuda fanboyluk yapmanı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

Civic 2018 dünyanın en cok satan 4. arabasi.

https://hurriyetoto.hurriyet.com.tr/galeri/jato-dynamics-2018-dunyada-ilk-6-ayda-en-cok-satan-otomobiller-5b752319c03c0d25600506b8?page=1

Alıntıları Göster
    Abd den Pakistana her önüne gelen ülkeye fabrika açarsa satar hocam

• quote:

Civic RS vs 320i ed rolling isimli konuda kulaktan dolma bilgilerinle Civic'e vurmaya çalışıp Jetta satın almam konusunda öneri yapıyorsun ve bana fanboy muamelesi yapmayın diyorsun.

Doğrusunu öğren diye yazıyorum.

-Turbo hortumu sorunu olan araç Civic değil Cr-v,

-Turbo hortumu patlamıyor yerinden çıkıyor.

- 2 dakikanı ayırıp google'da "turbo hortumu patladı" diye bir araştırma yaparsan iddia ettiğin olayın hangi araçlarda yaşandığını görebilirsin.

Eskiden her konuda iddialaşan ve dünyanın en iyi aracına bindiğini zanneden Golf, Bmw fanboyları filan vardı, ekonomi ne kadar kötüye gittiyse artık 1.0 Polo ve Renault fanboyları ile uğraşıyoruz.

Konuya katkı yapacak bir mesajın yoksa başka bir konuda fanboyluk yapmanı rica ediyorum.

Alıntıları Göster
    "Civic'e vurmaya çalışıp"

Tipik fanatiklerdensiniz zaten Civic e vuran vurmuş RS i ilana koyun bakalım bir kişi arayacak mı

Turbo hortumu yakında RS lerde de patlamaya başlar 1.0 Polo fanboyu olduğumu ima etmenizde forumda gelene geçen hakaret eden Honda fanboy zihniyetinizi gösteriyor ben Citroën ciyim halbuki.

Bende Almanya gibi bir ülkede hatta Motor.talk.de forumda bu üslupla bir konuda konuşursanız insanlara ehliyetiniz olduğunu inandıramayacağınız gerçeğini bilmenizi rica ediyorum.

Çok isterseniz Honda Civic incelemesi yaptım adınızı etiketlerim

• Şu hondacilar in bmw yi geçme hırsı bitmedi gitti be kardeşim. Zamaninin hizli arabasi pejo 205 gti, 106 gti falan da başka araclari geçiyordu eeee sonra.? Hayatınız 0-100 km hizlanma üzerine mi kurulu sizin ya. Baska işiniz yok mu? Biri siradan halk arabasi diğeri dünyanın her yerinde kabul edilgidi sekliyle premium bir marka. Trafik ışıklarında bmw den hızlı kalkınca ondan daha klas bir arabaya binmis olmuyorsun değerli kardesim. Daha bu rs ler ilk Çıktığında honda basliginda hem bmw 3.20ied hem rs ile hizlanma videosu paylastim. Ustelik civic deki kalitesizlik sorunlarini da konuştuk paylaştık. Hatta izmitte olup da yazilimsiz olan varsa yürüyelim dedik kimseden tık cikmadi. Simdi burada atip tutuyorsunuz. Onu bunu bosverin de hizlanmak bir sekilde halledilir rampa asagi falan hizlanirsin da bu rs lerin frenleri kötü duramazsiniz benden demesi. Dacia duster durur civic rs durmaz ölür gidersiniz yapmayın gereksiz hareketler. Hadi herkes işine marş marş.

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Şu hondacilar in bmw yi geçme hırsı bitmedi gitti be kardeşim. Zamaninin hizli arabasi pejo 205 gti, 106 gti falan da başka araclari geçiyordu eeee sonra.? Hayatınız 0-100 km hizlanma üzerine mi kurulu sizin ya. Baska işiniz yok mu? Biri siradan halk arabasi diğeri dünyanın her yerinde kabul edilgidi sekliyle premium bir marka. Trafik ışıklarında bmw den hızlı kalkınca ondan daha klas bir arabaya binmis olmuyorsun değerli kardesim. Daha bu rs ler ilk Çıktığında honda basliginda hem bmw 3.20ied hem rs ile hizlanma videosu paylastim. Ustelik civic deki kalitesizlik sorunlarini da konuştuk paylaştık. Hatta izmitte olup da yazilimsiz olan varsa yürüyelim dedik kimseden tık cikmadi. Simdi burada atip tutuyorsunuz. Onu bunu bosverin de hizlanmak bir sekilde halledilir rampa asagi falan hizlanirsin da bu rs lerin frenleri kötü duramazsiniz benden demesi. Dacia duster durur civic rs durmaz ölür gidersiniz yapmayın gereksiz hareketler. Hadi herkes işine marş marş.
    Polo fanatiği gitti bmw fanatiği geldi. Birde yayınladığım videoları izlemeden atıp tutuyor.

Hızlanma videolarının sonunda fren testi de var.

Bmw 3.20d 100 km hızla giderken 37.8 metrede durabiliyor.

Civic RS 100 km hızla giderken 36.6 metrede durabiliyor.

Sen sat o preminyum aracı da git bir Duster al en azından daha çabuk durursun.

• Ağla

• Eyyyy Acil stop

Durmayi senden öğrenecek değiliz.

• Ya arkadas once zeperfs vardi taptığınız şimdi garip videolar falan. Sizde kaynak bitmez. Hani noldu bir de vidyocu cocuk vardi kankanız. Yoksa 'vidyolari' o mu bulup getirdi.
    Hondaya bir de yandan bakin kocaman gövde küçücük tekerlekler, paten giymis fil gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 20 Ağustos 2018; 21:50:25 >
  • Harbi conta yanmış ha konunun başlığı Rolling hem de 3.20ied vs civic rs. Bana 3.20d testi atıyor. Hizlanma görüntüsü de type-r atarsan daha aydınlatıcı olur.

• quote:

Harbi conta yanmış ha konunun başlığı Rolling hem de 3.20ied vs civic rs. Bana 3.20d testi atıyor. Hizlanma görüntüsü de type-r atarsan daha aydınlatıcı olur.
    Honda Civic konusunda aylarca trolluk yapmanda preminyum araç sahibi olmanın bir gereği miydi?

Cevap verdiğim mesajda şunu yazdın.

Onu bunu bosverin de hizlanmak bir sekilde halledilir rampa asagi falan hizlanirsin da bu rs lerin frenleri kötü duramazsiniz benden demesi. Dacia duster durur civic rs durmaz ölür gidersiniz yapmayın gereksiz hareketler.

Bu mesajı yazan sen değil misin? Bmw 3.20d başka bir markaya mı ait farklı bir kasa mı,fren diskleri mi değişik?

Adam profesyonel GPS cihazı ile ölçüm yapıp dergide de yayınlamış. Neden çamura yatmaya çalışıyorsun?

Derdin holiganlık yapmak değilde gerçekten fren performansı ise Dacia Duster'dan kötü frenleri olan 3.20'ye binme ölür gidersin mazallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 20 Ağustos 2018; 22:5:3 >

• Çevreci diye gecinen markanin 2018 yılında çıkardığı otomobilin lpg li versiyonu bile çok fazla co2 emisyonuna sahip. Bence hizlanmadan ziyade bunlardir markayi marka yapan. Kıyaslandığıniz bmw 3. 20ied 2012 yili teknolojisi Ona ragmen co2 emisyonuna bakin bir de. Klavye basinda otomotiv mühendisi kesilmekle olmuyor bu işler.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Holiganlik yapan ben miyim? 3.20d evet bmw uretimi de bu başlığın konusu mu? Yahu velev ki bindin rs e 3. 20ied yi geçtin ne olacak? Hatırladığım kadarıyla 30 dan büyük yaşın var. 18 yaşında yeni ehliyet almis çocuklara boyle gaz vererek mi örnek oluyorsun. Kapismak için gaz vermek yerine honda sürücüsü örnektir çevresine bunları yazsanıza. Burada yazılanları okuyup borc harç 92 model civic alip yaylarini kesip yolda bmw solluycam diye ölüp giden gencler var. Az mantıklı olun.

• JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Kurlardan önce 20 bin kmde rs i 120.500 liradan satılığa koydum

2 hafta durdu 1625 görüntüleme 5 favori ve 3 arayan oldu

Tabi indirim istediler hiç düşmedim vazgeçtiler

Şu an benzinli hangi aracı koyarsanız koyun zor gider

Bunun Hondayla bir alakası yok

• quote:

Holiganlik yapan ben miyim? 3.20d evet bmw uretimi de bu başlığın konusu mu? Yahu velev ki bindin rs e 3. 20ied yi geçtin ne olacak? Hatırladığım kadarıyla 30 dan büyük yaşın var. 18 yaşında yeni ehliyet almis çocuklara boyle gaz vererek mi örnek oluyorsun. Kapismak için gaz vermek yerine honda sürücüsü örnektir çevresine bunları yazsanıza. Burada yazılanları okuyup borc harç 92 model civic alip yaylarini kesip yolda bmw solluycam diye ölüp giden gencler var. Az mantıklı olun.
    Holiganlık yapan ben miyim sorusunun cevabı için sadece şu sayfada yazdığın mesajlara baksak bile yeterli cevap olur ki aylardır cseyfe ile birlikte Civic ana konusunda yaptığınız trolluğü çok iyi biliyoruz.

Köşeye sıkışınca akil insan numarası yapma bari üstünde çok eğreti duruyor.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hocam Wolfen1976 vardı bilir misin o bile yeni Civic e bulaşmamış göçüklü diyorr

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.