Şimdi Ara

Civic FB7 periyodik bakımları, toplu halde (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
79
Cevap
10
Favori
48.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bakımda kullanılan yağ PO, petrol ofisi marka galiba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Bakımda kullanılan yağ PO, petrol ofisi marka galiba?

Aynen, camdan izlemiştim PO koymuşlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

110 bin.

Garanti biterken son bir kez göstermek istedim. Yıpranan kolçak gibi bir iki ekipmanı da düzelecek garanti kapsamında.

Yoksa ben de çok memnun değilim bu rakamdan.

Servise gitmemiştiniz ya uzun bir süre, bu süre zarfında sadece motor mu garantiden çıktı? Kolcak falan garantiden değişen falan demişsiniz. Nasıl oluyor bu garanti işleri? Biraz anlatır mısınız yani şimdi ben bakımı dışarıda yaptırsam bile garantiden çıkış olmuyor mu?

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Aracım daha 6 aylıkken ben dışarıdan LPG taktırmıştım. O zamanlar Handa'ya Eco seçeneği henüz gelmemişti. LPG ve bağlı sistemlere ait arızalar Honda kapsamından çıkıp BRC kapsamına girmişti. Tabii ki 6 yıl değil, sanırım 2 yıl için. Ancak Japon araç ve bilinen teknoloji olduğu için tereddüt etmedim.

Bunun dışında, Eco modeller gibi 3 yıl sürecek motor garantisi boyunca aracımı Honda servislerine götürmeye devam ettim. Fiyatlar haliyle yukarıdaydı. 3 yıl / 60bin km sonrası özel servise geçtim. Burada bakımı yapılan parçalar zaten sarf malzemesi ve garanti haricinde. Filtreler, yağlar, ayarlamalar vs. Bunun için servisin yüksek işçilik ücretinden kendimi korudum. Onun dışında kaporta, yürüyen aksam, şanzıman vs bu yakıt sisteminden bağımsız ve garantiden çıkarılması dava konusu olur. Bana böyle bir tehditle gelen olmadı zaten.

Kolçak ise sarf malzemesi değil, tasarım hatası var (dediler, kimse duymasın). Bakımlı malzeme de olmadığı için Honda bunu değiştirebiliyor. Sanırım garanti süresinden bağımsız olarak buna hizmet verebilecekler. Kimi direksiyonlarda da soyulma olunca böyle değişebiliyormuş. Yeter ki yüzük yırtığı olmasın.
    İlk nesil Japon aküler de zayıftı ve bende bir iki yıl içinde bitmiş, serviste garanti kapsamında değiştirilmişti.

• Manuel şanzıman yağını nerden nasıl temin edebilirim?

• Mrb,
    2015 benzinli otomatic eco premium 30 000 bakım ankara efe 850 tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

2012 Civic FB7 otomatik Benzin/LPG aracımın Bursa’da özel serviste 80.000 km bakımını yaptırdım.

Periyodik bakım (300 TL) + Subap ayarı (320 TL) + Silecek süpürgelerinin değişimi (30 TL) = Toplam 650 TL

NOT: Bu rakamlara LPG bakımı, LPG filtre değişimi ve LPG ayarlanması dahil değildir...

• Merhaba. 2015 eco, 30 bin bakımını Sakarya Sandıkçı'da 880'e yaptırdım. 2016 çıkışlı olduğu için fren hidroliği değişmedi. Standart bakım: yağ, filtreler ve lpg filtresi, vb.
  • acreditor A kullanıcısına yanıt
    60 bin bakımına kadar ben servise elimde 100tl ye aldığım 4lt 0w20 yağ ile gidip 300-400tl ye bakım yaptırdım. 60bin de şanzıman yağı değişti 700tl + yağ masrafı ile yetkili servis defterini kapadım. Adamlar gereksiz yere çok para talep ediyorlar.

• Arkadaşlar aracim 2013 benzinli fb7 bu araçlarda supap ayari nedir ne zaman yapılır bazı yerlerde 50 bin diyolar bazı yerlerde 100 bin diyorlar bu durum tam olarak nedir supap ayarının yapılacağını nerden anlarız? ???

• quarentina_26 Q kullanıcısına yanıt
    Araçta ilk çalıştırmada çok sarsıntılı bir çalışma varsa şüphe duyulabilir subaplarda. Bunun dışında sesli bir çalışma veya anormal stoplamalarda da bu düşünülebilir. LPG'li araçlarda 40bin km'de bir defa önerilmekte. Benzinli olanları bilmiyorum. Araçta sıkıntı olduğunda bi baktırın kısacası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Araçta ilk çalıştırmada çok sarsıntılı bir çalışma varsa şüphe duyulabilir subaplarda. Bunun dışında sesli bir çalışma veya anormal stoplamalarda da bu düşünülebilir. LPG'li araçlarda 40bin km'de bir defa önerilmekte. Benzinli olanları bilmiyorum. Araçta sıkıntı olduğunda bi baktırın kısacası.
    Aracimda allaha şükür dediklerinizin hiçbiri yok fakat öyle çok gördükki bu subap ayari mevzusunu acaba zorunlu bişeyde benmi geç kaldım diye merak etmiştim bu arada benzinlilerde subsp ayari 100 bin km de yapılıyormuş.

• benzinli FB 7 için eneos 0-w20 mi?

motul 0-w20 mi?

Birde piyasada sahte ürünler var deniyor örneğin aynı ürün 185 de var 285 de ???;bunların orjinallerini hangi sitelerden alabiliriz?

Yada shellde 0-w20 olarak doğrudan değiştirsem uygun olur mu?

shell-castrol hiç yazan olmamış;bizim araçlar için uygun değil mi=?
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Motul çok daha iyi. Ben şu an mobil 1 0w30 fuel economy kullanıyorum. Bunun tbn değeri biraz daha yüksek. Tavsiye ederim motul ve mobil 1 fe yi.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    motulu n11 den - hepsiburadadan nerden gönül rahatlığıyla alabilirim_?eneos 150 civarı var; motul 200 civarı...ama fark olacaksa mutlaka değer..
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Neresi uyguna gelirse ordan alın, bu seviyede sahte yağlarla karşılaşmak güçtür. Ben 8 bakımdır bu siteler üzerinden aldım.
  • Uzun zamandır burayla pek ilgilenemedim.

2018 Ocak sonunda, garantinin bittiği son gün Honda servisine gidip "Allah ne verdiyse..." kaydıyla işlem yaptırdım.
    Sonrasında ticari bağlantımı bitirmiş olabilirim

Civic FB7 periyodik bakımları, toplu halde

• 2019 Mart ayında ihmal ettiğim bakımımı tekrar yaptırmak üzere sanayiye gittim.
    Aracın kitapçığında 120 bin bakımı için yazanları, değişim ve kontrol notlarıyla ustaya verdim.
    Tabi maliyetler mukayese kabul etmez maalesef.

Civic FB7 periyodik bakımları, toplu halde

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

2019 Mart ayında ihmal ettiğim bakımımı tekrar yaptırmak üzere sanayiye gittim.
    Aracın kitapçığında 120 bin bakımı için yazanları, değişim ve kontrol notlarıyla ustaya verdim.
    Tabi maliyetler mukayese kabul etmez maalesef.

hocam merhaba,
    Ereğlide yaşıyorsunuz sanırım. Ben de zong merkezde yaşıyorum. Oralarda şehir içi yakıt tüketimi kaç oluyor fb7 için? Ben de haziranda almayı düşünüyorum. Ne dersiniz acaba

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.