Şimdi Ara

Citroen DS4 (alındı test edildi) 4 aylık araştırma sonucu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
3
Favori
86.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AirDream

quote:

Orijinalden alıntı: MrRendersson

Merhabalar Arkadaşlar hafta sonu münasebetiyle bugün hem yeni aracımı virajlı yollarda test etme imkanım hemde farklı deneyimlerim oldu her geçen her gün DS4 benim için üstüne koyuyor

Bugün aracı otoparktan çıkardım ve yıkatmak için sıraya girdiğimde sıra beklerken arabadan inip şöyle bir bakayım dedim 3 kişi gelip arkadaşım Bu C5 mi? Bu Citroen in hangi modeli güle güle kullanın gibi cümleler inanın yüzümde istemsiz tebessüme sebep oldu Gerçekten çok ilgi çeken bir araç birde çok olmadığından olsa gerek trafikte hep gözler üzeriniz de ışıklarda yanınıza gelip gaza kökleyenler normal yolumda giderken önüne kıranlar oldu. Bugün en son bir Leon ışıklarda kırmızı yanarken yavaşladım ki tam durmama yakın sanki daha ileri gidebilecekmiş gibi sağ şeritten önüme kırdı. Bizim arabada 3 kişiydik arkadaşları zor sakinleştirdim. İnsek iyi bir sabah sporu yapardık Normal orta şeritten 40-50km hızla giderken Bu Leonlu arkadaş anladığım kadarıyla kapışmak istiyordu Tekrar sağ şeride geçip yavaşladı. yan yana giderken gaza yüklenip yüklenip fren yapıyor. En sonunda düzlüğü gördüm de ikimizinde önü açıktı. Manuele aldım 4 ten 2 vitese düştüm gaz pedalına sonuna kadar bastığımda araç düşük viteste yüksek torkun neler yapabileceğini bana gösterdi Arabanın içinde birden sessizlik oldu pür dikkat yolla sonrada arabanın ibresine baktık kaç saniye geçti bilmiyorum ama 130km gördüğüm de yavaş yavaş diye bağırmaya başladılar Önüm açıktı genede gerek olmadığı sürece sürate karşıyım Dikiz aynasından Seat Leonun gelişini gördüm kaptırmış bir hışımla geliyordu. Sinyalimi verdim sağ şeride geçtim yanımda hızlıca geçip gitti Kilyos tarafına geçtiğimizde virajlı yolda arabanın yol tutuşunu daha iyi test edip anladım Yolun temiz trafiksiz kısımlarında DS4 ün yol tutuş konusunda benden tam not aldı. Keskin ve sert virajlara yüksek hızla girmeme rağmen savrulma yapmadan hatta viraj içinde gazı hafifçe yüklendiğim de virajdan çıkışı ve aracın doğru çizgiyi yakalamasındaki iştahı çok iyi, Cruze Controlde oldukça güzel ve kullanımı rahat, direksiyon simidinin sol üst tarafındaki scrollu yukarı doğru yaparsanız araca hız limiti koyuyorsunuz aşağı doğru çekerseniz de Cruze Control pause lı şekilde hız kadranının orada gözüküyor hızını ayarlayıp scrolla bastığınızda Cruze Control devreye giriyor. + ve - ile hızı artırıp azaltıyorsunuz eğer basılı tutarsanız 5 er 5 er artıp azalıyor 60km den 100km cruze kontrolde aladığımda araç torku hissetirecek şekilde hızlanıyor uzun yolda çok işime yarıyacağına eminim

Sevgiler Saygılar...

güle güle kullanın, güzel bir seçim olmuş deneyimlerinizdende belli oluyor...

Teşekkür ederim sizde citroen kullanıyorsunuz bugüne kadar bir sıkıntı yaşadınız mı? ve ya olumsuz söyleyebileceğiniz bir durum var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrRendersson -- 7 Mart 2012; 13:56:10 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

quote:

Merhabalar Arkadaşlar hafta sonu münasebetiyle bugün hem yeni aracımı virajlı yollarda test etme imkanım hemde farklı deneyimlerim oldu her geçen her gün DS4 benim için üstüne koyuyor

Bugün aracı otoparktan çıkardım ve yıkatmak için sıraya girdiğimde sıra beklerken arabadan inip şöyle bir bakayım dedim 3 kişi gelip arkadaşım Bu C5 mi? Bu Citroen in hangi modeli güle güle kullanın gibi cümleler inanın yüzümde istemsiz tebessüme sebep oldu Gerçekten çok ilgi çeken bir araç birde çok olmadığından olsa gerek trafikte hep gözler üzeriniz de ışıklarda yanınıza gelip gaza kökleyenler normal yolumda giderken önüne kıranlar oldu. Bugün en son bir Leon ışıklarda kırmızı yanarken yavaşladım ki tam durmama yakın sanki daha ileri gidebilecekmiş gibi sağ şeritten önüme kırdı. Bizim arabada 3 kişiydik arkadaşları zor sakinleştirdim. İnsek iyi bir sabah sporu yapardık Normal orta şeritten 40-50km hızla giderken Bu Leonlu arkadaş anladığım kadarıyla kapışmak istiyordu Tekrar sağ şeride geçip yavaşladı. yan yana giderken gaza yüklenip yüklenip fren yapıyor. En sonunda düzlüğü gördüm de ikimizinde önü açıktı. Manuele aldım 4 ten 2 vitese düştüm gaz pedalına sonuna kadar bastığımda araç düşük viteste yüksek torkun neler yapabileceğini bana gösterdi Arabanın içinde birden sessizlik oldu pür dikkat yolla sonrada arabanın ibresine baktık kaç saniye geçti bilmiyorum ama 130km gördüğüm de yavaş yavaş diye bağırmaya başladılar Önüm açıktı genede gerek olmadığı sürece sürate karşıyım Dikiz aynasından Seat Leonun gelişini gördüm kaptırmış bir hışımla geliyordu. Sinyalimi verdim sağ şeride geçtim yanımda hızlıca geçip gitti Kilyos tarafına geçtiğimizde virajlı yolda arabanın yol tutuşunu daha iyi test edip anladım Yolun temiz trafiksiz kısımlarında DS4 ün yol tutuş konusunda benden tam not aldı. Keskin ve sert virajlara yüksek hızla girmeme rağmen savrulma yapmadan hatta viraj içinde gazı hafifçe yüklendiğim de virajdan çıkışı ve aracın doğru çizgiyi yakalamasındaki iştahı çok iyi, Cruze Controlde oldukça güzel ve kullanımı rahat, direksiyon simidinin sol üst tarafındaki scrollu yukarı doğru yaparsanız araca hız limiti koyuyorsunuz aşağı doğru çekerseniz de Cruze Control pause lı şekilde hız kadranının orada gözüküyor hızını ayarlayıp scrolla bastığınızda Cruze Control devreye giriyor. + ve - ile hızı artırıp azaltıyorsunuz eğer basılı tutarsanız 5 er 5 er artıp azalıyor 60km den 100km cruze kontrolde aladığımda araç torku hissetirecek şekilde hızlanıyor uzun yolda çok işime yarıyacağına eminim

Sevgiler Saygılar...

güle güle kullanın, güzel bir seçim olmuş deneyimlerinizdende belli oluyor...

Teşekkür ederim sizde citroen kullanıyorsunuz bugüne kadar bir sıkıntı yaşadınız mı? ve ya olumsuz söyleyebileceğiniz bir durum var mı?

Aracımız 2005 xsara, bundan öncede eski kasası vardı. Eski xsaradan birçok açıdan memnun kalınca bende yeni kasasına geçtim, parasını hakeden bir araç olduğunu düşünüyorum. Dezavantajalrı mutlaka oluyor, bilip bilmeden konuşanlar olsada aracım beni hiçbir konuda utandırmadı çok şükür. Ayrıca eski model bir citroenden bile ben memnunken sizin memnun olmamanız için bir sebep yok gibi sanki.
  • Merhaba Murat Bey.

Bilgilendirmeleriniz icin tesekkür ederim cünki aklima takilan bazi detaylari aciga cikartip icimi rahatlattiniz.En kisa zamanda test sürüsü icin randevu talep edecegim vede yakin bir zamanda DS4 ün istedigim versiyonunu alacagim insallah.

Hayirli günler..
  • Hayırlı olsun.Sevdiğim bir araç.
  • MCP = Zikir

Geçenlerde Citroen C3 1.4 e-hdi 95hp BMP test ettim, şanzıman kafayı yetirtti! Yazık Çok Yazık...
  • gule gule bın.
    benı en cok dusunduren fransız arabalarında otomatıklerının gecıslerdekı sarsıntıları ve parça fıyatları
    bır de ds4 cok yuksek duruyor.alcatsan sertlesır araba.acaba bır hafıf suv hafasımı verılmıs.

bırsey danısmak ıstıyorum;ds4 yuksek surattekı gurultusu nasıl.hız 120-140 cıvarlarında...
  • @MrRendersson
    Selam, aracı almanın üzerinden oldukça zaman geçmiş.Bu zaman zarfında araçla ilgili fikirlerin ne yönde değişti. Bilgi verebilir misin.
  • güle güle kullanın bu mcp nasıl acaba iyimi kötümü
  • Hayırlı olsun.
  • sizin motordan anlamadığınız çok belli...psa grubunun motorları (aynı motoru ford, citroen, peugeot, volvo kullanıyor) kendini kanıtlamış motorlardır biraz araştırsanız böle cahilce yorum yapmazdınız herelde..

forumdaki ilk msjnız çok talihsiz olmuş
  • @MrRendersson
    hala kullanıyormusun aracı ?
    Aradan nerdeyse 1 yıl geçmiş bu 1 yıl içinde araçla ilgili problem vs yaşadın mı hala ilk günkü gibi memnun musun? bilgilendirirsen alacak kişiler için yararlı olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serpantin

@MrRendersson
    hala kullanıyormusun aracı ?
    Aradan nerdeyse 1 yıl geçmiş bu 1 yıl içinde araçla ilgili problem vs yaşadın mı hala ilk günkü gibi memnun musun? bilgilendirirsen alacak kişiler için yararlı olacaktır..

bende aynı şeyi söyliyürum blogu biraz canlandıralım umarım herkes geri döner bizde şimdi beğendik şöyle bir 5 ay sonra felan :( belki alırız. memenunmusunuz aracınızda
    MrRendersson sende aracından memunnmusun...
    UP UP UP JJP
  • Aracın dizeli bmw 1 serisinde de kullanılan sağlam ve performanslı bir motor.Aracın sıkıntıları arka cam dar,arka görüş sıkıntısı,arka camlar yapı gereği açılma problemi var.Onun dışında premium sınıf a3 1 ser,s, v40 tarzı araçlardan farkı yok.Araç bir crossover tarzı bir araç bunu alırken dikkate almak gerekir.İç malzeme ve genel görünüm çok iyi.Yeni kasa ile iç mekan aydınlığını arkaya çekerlerse spor tasarımdan biraz vazgeçip kullanışlı ve croosover tarzı olmayan bir model üretirlerse rakibi o fiyatlarda olmayacaktır.
  • Hocam araba hakkinda bi sorum olucak inceledigim forum sitelerinde arabanin rotbalans ayarinin cok cabuk bozuldugu soyleniyo ve sanzimanininda kullanilmicak seviyede kotu oldugu soyleniyo arabayi kullanan biri olarak meraklarimi giderirsen sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam araba hakkinda bi sorum olucak inceledigim forum sitelerinde arabanin rotbalans ayarinin cok cabuk bozuldugu soyleniyo ve sanzimanininda kullanilmicak seviyede kotu oldugu soyleniyo arabayi kullanan biri olarak meraklarimi giderirsen sevinirim

• Birde gaz pedalinda titreme oluyomus sizde varmi ?

• bahsettiğiniz sorunlarla alakalı olarak herhangi sıkıntılı bir durum yaşamadım. 1 seneden fazla bu aracı kullanmış biri olarak bunları söyleyebilirim
  • quote:

bahsettiğiniz sorunlarla alakalı olarak herhangi sıkıntılı bir durum yaşamadım. 1 seneden fazla bu aracı kullanmış biri olarak bunları söyleyebilirim

araba 120 yi geçince titreme oluyomu yoksa yolla stabilmi gidiyo peki fazla hizlaninca fark edip yavaşlamam lazim diyomusun ?
  • Arkadaşlar gelen eski mesajları şimdi gördüm kusura bakmayın konuyu pek takip edemedim DS4 aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşatmadığı için buralara hiç yolum düşmedi :) aldığım günden beri 1 seneyi aşkın süre zarfı içinde cam silecek suyu değiştirmem dışında en ufak bir masraf yaptırmadı pardon birde ön cama taş geldiğinde ön camın çatlaması sebebiyle camı değiştirmiştim oda zenit cam olmasıdan dolayı öyle her yerde bulabileceğiniz bir cam değil benim ki servisinde değiştiği için pek problem olmadı onun dışında dediğim gibi sorunsuz her yönüyle beni tatmin eden bir araçtı. 1 ay kadar önce daire aldığım için borcumu kapamak maksatlı satmak zorunda kaldım alan arkadaşımda gene forumdan biri olduğunu ve bu konuyu okuduğunu söyledi :) ileride tekrar almayı düşüneceğim bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım eski bir ds4 kullanıcı olarak :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: anttt

quote:

bahsettiğiniz sorunlarla alakalı olarak herhangi sıkıntılı bir durum yaşamadım. 1 seneden fazla bu aracı kullanmış biri olarak bunları söyleyebilirim

araba 120 yi geçince titreme oluyomu yoksa yolla stabilmi gidiyo peki fazla hizlaninca fark edip yavaşlamam lazim diyomusun ?

100-120km sabit hızla giderken bu aracın en ekonomik şartlar altında kullanmış oluyorsunuz titreme ve gürültü sorunu bu süratlerde söz konusu değil fakat 160km üzerine çıktığınızda 170km ile giderken aracın içine rüzgar sesi almaya başlıyor. ama bahsettiğiniz hızlarda ben bir sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.