Şimdi Ara

Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
5
Favori
103.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayrıca citroen in kendi videosunda grip kontrol tanıtımını 19 jant ile yapmışlar. Eğer yurt dışında öyle bir hata yapmış olsaydı yerden yere vururlardı diye düşünüyorum citroeni.
    https://www.youtube.com/watch?v=BF9gSM-sEI0

Ayrıca bu test videosunda da 19 vardı. Ve grip te var. Hatta test ediyorlar
    https://www.youtube.com/watch?v=0L65UYqQ56E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 4 Eylül 2019; 21:24:23 >

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Sistemin çalışmadığını söylemiyoruz ki zaten. Benim grip kontrol çalışma sisteminden anladığım özel lastiklerle ve sisteme özel jantlarla performanslı çalıştığı yönünde. Görmediğimiz bir araba üzerinden konuştuğumuz için 19 jantla alanları rahatsız etmemek adına bu konuyu kendi adıma kapatıyorum. Umarım sistem peugeot dan farklıdır ve 19 jantlada düzgün çalışıyordur. Benim tercihim her halukarda 18 jant olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentist24

Sistemin çalışmadığını söylemiyoruz ki zaten. Benim grip kontrol çalışma sisteminden anladığım özel lastiklerle ve sisteme özel jantlarla performanslı çalıştığı yönünde. Görmediğimiz bir araba üzerinden konuştuğumuz için 19 jantla alanları rahatsız etmemek adına bu konuyu kendi adıma kapatıyorum. Umarım sistem peugeot dan farklıdır ve 19 jantlada düzgün çalışıyordur. Benim tercihim her halukarda 18 jant olurdu.
    İşte bende o noktadayım. Adamlar performanslı çalışmayan sistemi bu şekilde avrupada satamaz. Hadi türkiyede olsa tamam derim. Ancak avrupada firmayı topa tutarlar. Kendi ağzı ile "Arkadaş 19 jant alırsanız sistem doğru düzgün çalışmayabilir" demediğine göre sorun yok gibi. Özellikle yurt dışı forumlarda gezdim. Ancak bu şekilde bir şikayet veya tartışmaya rastlamadım. Eğer bu şekilde bir bilgi olsaydı çoktan üzerine sayfalarca konuşulmuştu. Sonuçta bu araba avrupada çok daha önce satılmaya başladı.

Diğer taraftan kesinlikle bende de soru işaretleri var şu anda. Eğer 19 in istemeseydim ve bana otoyol sürüş destek sistemi 18 de yok deselerdi direkt soğurdum arabadan yalan yok.

İlk teslim edilen araçlarla birlikte bu soruların cevapları netleşecektir diye tahmin ediyorum.

• Eylül fiyatları açıklanmış, zam yok. Bayiden aldığım bilgiye göre lansman donemindeki iskonto hakları azalmış. Dolayısıyla Ağustos ta yapılan indirimler Eylül de yapilmayabilir. Bakalim, eylul icin fiyat alacak arkadaşlar burda belirtirse durum anlaşılır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Garanti uzatımı hakkında bir sorum var. Daha once garanti süresini uzatan biri varsa yıllık yaklaşık ne kadar bir bedeli var söyleyebilir mi? Aracın fiyatına gore değişir tabi ama yaklaşık rakam benim için yeterli. Teşekkürler

• Diğer ülkelerdeki ve peugeot sitesindeki donanım kurallarına bakarak, ayrıca şimdiye kadar bu ortamda yazılanları değerlendirerek varsayımlarım şu şekilde.

Eğer otoyol sürüş destek sistemi kesin istiyorsanız, otoyol destek sistemi türkiyeye sadece 19 inç jant ile geldiği için 19 inc jant ile alabiliyorsunuz. Ancak 19 inc jant aldığınız için grip kontrol aracınızda olamıyor.

Kısaca; Ya shine donanımdaki standart 18 jant ve grip kontrolü alacaksınız. Ki buna otoyol destek paketi hiçbir şekilde ilave edilemiyor şu andaki gelen araçlar içerisinde.
    Ya da otoyol destek sistemi veya 19 inc jant istiyorsanız grip kontrolsüz bir araca bineceksiniz.

Bunlar tamamen benim incelemelerim sonunda oluşan düşüncelerdir. Kesin bilgileri yine ya citroenden ya da otoyol sürüş destek sistemli yeni araç alan kişilerden öğreneceğiz.
    Cenk hocam bana ayrılan araç 19inc ve grip kontrol var, resmini kendim gördüm. O yuzden grip sadece 18de var diye bir şey yok, Peugeot da bu kural var haklısın. Otoyol ve 19inc kurali da yok aslında, sadece tr ye gelen ilk parti arabalar böyle. Zaten 200 tane araba gelmiş. 2.parti araçlarda muhtemelen 18inc ve otoyol olacaktır. Olmazsa da 19inc otoyol grip almak ihtiyacı görecektir. Dediğin gibi yanak aynı olduğu icin konfor çok değişmeyecektir.

• Mesutist M kullanıcısına yanıt
    Bu bilgi benim içimi rahatlattı. Bu da demek oluyor ki; istediğim özellikte arac bulabilme ihtimalim halen var. Tek düşündüren 19 inç lerde taban genişliğinin 205 olması. Avantaj dezavantaj anlamında bilgi verebilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Aşağıdaki linkte dar geniş jant kiyaslamasini detaylı olarak anlatmış. Yol tutus ve erken aşınma dışında çok fazla eksi yönü yok gibi. Artısı Yol sesi ve yakıt tasarrufu. Tabii bunun farkını biz ne kadar hissedebiliriz bilemiyorum, çoğu insan bu farkları hissedemedigi icin dış görünüş sebebiyle buyuk janta yöneliyor. Biz cok mu detaylara giriyoruz acaba bilemiyorum, ben 19 inc meraklısı olmadığım ve konfor odaklı düşündüğüm için açıkçası extra para vermek istemiyorum.

https://otomobilteknoloji.blogspot.com/2016/09/araca-genis-lastik-takmak-genis-lastik-yakit-tuketimi.html?m=1

Ben görünüşe de önem verdiğim için aslında siyah 19 aradığım bir lastik. Ancak 205 için soru işaretim vardı. Biraz önce 3008 konusunu araştırdım. Lastiğin çok çabuk bittiğini yazmışlar. 30-40 bin km de astiği bitirenler var. Ayrıca konuya soru da yazdım. Kullanan arkadaşlar da bilgi verecektir. Açıkçası grip kontrol var ise 19 inc janta o kadar soğuk değilim. Üstelik bu 19 inc jant yanakları standart 55 yanak. Bu demektir ki konfordan ödün vermiyoruz.
    19 jant - otoyol geleneği devam edecekse ben de tereddütsüz 19jant alacağım, hiç gözünün yaşına bakmam 😄

Bu arada lastik yanak yüksekliği ile ilgili detaylı incelemede bulundum.
    Şöyle ki; yanak yüksekliği (bizim lastiklerde 55) bir ölçü olarak değilmiş. Taban genişliğinin oranıymış.

Bizim araçlarda 205 taban genişliğinin %55 i olarak 112,75 mm olarak bulunuyor.
    Ancak 235 taban genişliğine sahip standart janta sahip araçlarda yine %55 i olarak 129,25 mm oluyor. Kısaca yanak genişliği aynı değil. Hatta lastiğin toplam yüksekliği standart gelen jantta 235 55 r18 de 715,7 mm iken
    Opsiyonel gelen 19 inclik 205 55 r19 jantta 708,1 mm
    Lastik yüksekliği 19 inc jantta daha düşük.

Eğer lastik 225 50 19 olsaydı yine üretici sınırları içerisinde kalıyordu. Hatta 225 50 19 ile 205 55 19 aynı yükseklikte ve aynı yanak kalınlığına sahip lastikler oluyordu. Tek farkı taban genişliği artıyor olacaktı.

Aracın lastikleri bittikten sonra rahatlıkla 225 50 19 a geçilebilir gibi duruyor. Hatta ve hatta 235 50 R19 da alınabilir lastikler içerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 5 Eylül 2019; 2:17:2 >

• içi kahverengi opsiyonu çok güzel bir bakayım dedim 20.000 tl opsiyon farkı varmış
  • Ayın 20'sinde gelecek araçlar içerisinde otoyol sürüş destekli olanların hepsi 19 jantla geliyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ve hepsi siyah jantla geliyormuş.

• Ve hepsi inci beyaz...

• Ülkeye hangi donanım seçeneklerinin getirelecegine acaba kimler ve neye göre karar veriyor. Talep bizden mi gidiyor yoksa fransa kafasına gore mi yolluyor. Tum 19 jantlarin siyah gelmesi ne demek yahu! Bir arabada bile 360 olmamasi, 18 ile otoyolun beraber olmamasi komedi. PSA Türkiye'de dükkan açtı ama müşteriden kopuk çalıştıkları cok belli. Ben ilk parti araçların satışında musterilerin taleplerine gore 2.parti şekillenir diye düşünüyordum ama ilk partinin aynısı gelmiş anlaşılan.

• Citroen c5 aircross mu Peugeot 3008 mi

19 Siyah jant bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesutist

Ülkeye hangi donanım seçeneklerinin getirelecegine acaba kimler ve neye göre karar veriyor. Talep bizden mi gidiyor yoksa fransa kafasına gore mi yolluyor. Tum 19 jantlarin siyah gelmesi ne demek yahu! Bir arabada bile 360 olmamasi, 18 ile otoyolun beraber olmamasi komedi. PSA Türkiye'de dükkan açtı ama müşteriden kopuk çalıştıkları cok belli. Ben ilk parti araçların satışında musterilerin taleplerine gore 2.parti şekillenir diye düşünüyordum ama ilk partinin aynısı gelmiş anlaşılan.
    Birebir kafamdakileri yazmışsınız tebrik ederim. Hatta ben paranın bir kısmını vereyim istediğim araba zaman önemi olmadan gelince alayım dedim mümkün değilmiş. 19 jant istemiyorum ama otoyol sürüş ve 360 derece görüş istiyorum diyorum o da mümkün değilmiş. Ben şimdilik aircross maceramı sonlandırıyorum. Alanlara hayırlı olsun yine de güzel araba.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.