Şimdi Ara

Citroen C4 picasso alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
14.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, 85 bin tl'ye 2013 model Citroen C4 picasso 1.6 dizel e-hdi intensive, otomatik 60 bin km araç buldum.
    Fiyat nasıl, iyi mi?
    arabanın herhangi bir kronik bir sorunu var mıdır?
    ETG6 şanzıman nasıldır, sorunlu bir şanzıman çıkarır mı?
    aracın 2.eli iyi midir?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Citroën C4 Picasso: Alınır mı?

Citroën C4 Picasso ve C4 Grand Picasso, aile dostu ve ferah otomobiller arayanlar için popüler seçeneklerdir. Ancak, herhangi bir araç satın almadan önce olası sorunları göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kronik Sorunlar

Bazı C4 Picasso ve C4 Grand Picasso modelleri, kronik sorunlarla ilişkilendirilmiştir. En yaygın sorunlar şunlardır:

• Dizel Motor Sorunları: 2.0 litrelik dizel motorlar, turbo sorunları ve enjektör arızaları yaşayabilir.
    • Şanzıman Sorunları: Özellikle otomatik şanzımanlar, kayma ve sarsılma gibi sorunlarla karşılaşabilir.
    • Süspansiyon Sorunları: Arka süspansiyon, özellikle ağır yüklerle sürülürken arızalanma eğilimindedir.

C4 Grand Picasso Yorumları

Genel olarak, C4 Grand Picasso sahipleri araçlarından memnun görünmektedir. Ferah iç mekanı, pratik özellikleri ve sürüş konforu ile övgü almaktadır. Ancak, yukarıda belirtilen kronik sorunların farkında olmak önemlidir.

Alınır mı?

C4 Picasso veya C4 Grand Picasso alıp almama kararı, kişisel ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır. Kronik sorunlara rağmen, bu araçlar aile dostu ve pratiktir. Ancak, potansiyel sorunların farkında olmak ve bir satın alma işlemi yapmadan önce kapsamlı bir inceleme yaptırmak çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • şanzıman iyidir hissetirmez geçişleri,fiyat iyi yeni kasa sanırsam,2.eli önemsemezseniz alınır.
  • Şanzıman 1 2 arası biraz sarsar sonra sıkıntı olmaz 100binde 1 balata değişir, sarsıntılı vites geçirmeye başlayınca anlarsınız... temizse bakımıysa alınabilir motor ekonomiktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Şanzıman 1 2 arası biraz sarsar sonra sıkıntı olmaz 100binde 1 balata değişir, sarsıntılı vites geçirmeye başlayınca anlarsınız... temizse bakımıysa alınabilir motor ekonomiktir.

2007 2008 modellerin şanzımanı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beybiger

şanzıman iyidir hissetirmez geçişleri,fiyat iyi yeni kasa sanırsam,2.eli önemsemezseniz alınır.
    yeni mi eski kasa mı bilmiyorum. eski kasa ile yeni kasa arasında çok fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Şanzıman 1 2 arası biraz sarsar sonra sıkıntı olmaz 100binde 1 balata değişir, sarsıntılı vites geçirmeye başlayınca anlarsınız... temizse bakımıysa alınabilir motor ekonomiktir.

2007 2008 modellerin şanzımanı nasıl?

Alıntıları Göster
    Aynı şanzıman kullanılıyor, almadan önce aracı serse gösterin derim.
  • quote:

cevap için teşekkürler.
    arabanın yılına ve KM göre fiyatı nasıl?
    eski kasa ile yeni kasa arasında çok önemli far var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilalicam

cevap için teşekkürler.
    arabanın yılına ve KM göre fiyatı nasıl?
    eski kasa ile yeni kasa arasında çok önemli far var mı?

Alıntıları Göster
    Ben bu araç hakkında yüzeysel bilgiye sahibim, citroen forumlarında deyatlı bilgi verebilirler. Fransız araçları 2nci elde uygun fiyata bulunabiliyor. Motor sıkıntısız fakat düzenli bakım görmeyen araçarda arıza riski çok oluyor.
  • Cam tavan perdesi mekanizması ve aktif gergili emniyet kemeri arızası, digital ekranda noktasal piksel bozulmaları, bagaj kapağı çatlaması gibi kronik sorunları var. Bu sorunlar garanti kapsamında daha önce servis tarafından giderilmiş mi öğrenmeniz de fayda olur. Parçaları pahalı olduğu için kaskosuz binmeyi pek tavsiye etmiyorlar. Genişlik ve yakıt ekonomisi yönünden kullanıcılar çok memnun, ben de bu yil başında almaya niyetlendim ama nasip olmadı. Çok aktif ve yardımsever bir Facebook grubu var, oradan her türlü bilgiyi alabilirsiniz.
  • Gayet güzel bir araç tabikide alınabilir.
    Ülkemizde Mpv ve Sw tarzı araçlar pek tutmasada aslında tercih edilebilecek araçlardır.
    Avrupada Mpv ve Sw araç satışı ülkemize göre çok daha fazladır.
  • 2013 öncesi MCP şanzımandır. yarı otomatik-robotize.
    vites geçilşlerini hissettirir derler.
    kullandıkça alışıyor ve vites geçişlerini hissttirmeyeecek şekilde ayağını gazdan çekip geri gaz pedalına basıyormuşsun.
    20132015 arası ETG6 şanzıman. MCP nin biraz daha iyileştirilmiş hali.
    2015 sonrası EAT6 tam otomatik tork konvertorlu. vites geçişleri güzel olan şanzıman.
    2. sıra diz mesafesi bundan daha geniş bir araç yok gibi.
    bagajı çok geniş ve kullanışlı.
    ben şu anda 2015 olanını 3,5 yıldır kullanıyorum. şimdilik memnunum.
    yakıtta muadillerine göre normal yakıyor.
    ama katalog verilerini tutturmak benim gibi sakin yavaş süren birisi için bile çok zor.
  • beybiger B kullanıcısına yanıt
    Sanırım EAT6 ile karıştırdınız
  • EN.ES E kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler
  • derememo D kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler.
    o zaman 2015 üstü modellere bakmak lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.