Şimdi Ara

citroen c3 fun club (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.036
Cevap
23
Favori
267.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonkurt

benim 2003 model c3 var. 92hp. 3 senedir biniyorum henüz yağ yaktığına şahit olmadım. Ancak araba iç malzeme kalitesizliğinden çok ses yapıyor. Benimkinde yol bilgisayarı yok. Alırken(ikinci el) bana var dediler ama yakıt bilgisi filan göstermediği için yok diyorum. Servis çok pahalı. sizinde yazdığınız gibi ön takımlar problemli(daha doğrusu bizim yollara uygun değil bence). kısacası bakalit gürültüsüne razıysanız alabilirsiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Arkadaşlar bir arkadaşımdan 2004 model 61.000 de. 92 hp. cam tavan ve full bir C3 alacağım. Araba zaten bildiğim kazası boyası bir kusuru olmayan garantisi bitmiş olmasına rağmen yaşı geldiği için baskı balatası bile yetkili serviste değişen temiz bir araba. Ancak tam almaya yeltenirken diğer forumlarda bir karalama kampanyası başladı. Onu alacağına gets al daha iyi. Onun motoru sorunlu yağ yakıyor turbo yakıyor. Fiesta ve 206 o motoru kullanmadı bir sebebi vardır elbet. C3 arızadan geçilmiyor. Bilmem ne. Arabanın benim bildiğim tek kusuru ön takımlarının sesli çalışması. İnanırmısınız arabayı alacağım abinin bu 2. c3ü . Daha öncede klimasız 2002 c3 vardı. Ya bukadar kötü olsaydı araba bu adam gene c3 alırmıydı. Yada citroenden memnun olmasaydı 2 ay sonra bunu bana satınca c4 almak istermiydi. Sizce bu yazılanları gerçeklik payı varmı ? C3 92 hp motor yağ yakıyormu turbo arızaları çıkarıyor mu ? Ve altı paslanıyor demişler böyle bir sorunu var mı ? Arabayı alınca en az 3 sene binmek zorundayım. 3 Sene götürür mü ? Birde son olarak araçta yol bilgisayarı var diyorlar. Yol bilgisayarı 2006 model yeni kasalar gibi ortadaki tek satırlık ekrandamı çıkıyor ? 2004 modellerde kalan yakıtla kaç km gideceğini ve ortalama yakıtı gösteriyormu ? Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar istanbul anadolu yakasında c3 özel servis varmı. Aslında ümraniye ulugöl servisten memnunum ama fiyatlar işte insanın canını yakıyor. bu servise gitmeden önce sanayi ustalarına gidiyordum. Hiç bir şey doğru düzgün yapılmıyordu. yada başka bir yeri bozuluyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Arkadaşlar istanbul anadolu yakasında c3 özel servis varmı. Aslında ümraniye ulugöl servisten memnunum ama fiyatlar işte insanın canını yakıyor. bu servise gitmeden önce sanayi ustalarına gidiyordum. Hiç bir şey doğru düzgün yapılmıyordu. yada başka bir yeri bozuluyordu.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benimde c3 üm var. 2004 1.4 92hp hdi

ilana bir göz atın. http://www.sahibinden.com/citroen_c3_angel_far_takimiWQQaXQQ10344470WQQpXQQdisplayitem&keyword=citroen%20c3

• quote:

Orijinalden alıntı: jönysf

arkadaşlar benimde c3 üm var. 2004 1.4 92hp hdi

ilana bir göz atın. http://www.sahibinden.com/citroen_c3_angel_far_takimiWQQaXQQ10344470WQQpXQQdisplayitem&keyword=citroen%20c3

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bendede 2008 c3 1.4 hdi var fakat araç beyni ortalama yakıt olarak 6.4 gösteriyor. bir depoyla gidilen mesafede 850 km civarı (300 km uzun yol kalan kısmı ist şehir içi) sice bu rakam çokmu? arabayı alalı 1 hafta oldu eski şöförüde bayandı acaba diyorum onun ortalaması yüksekti diyemi acaba. beyni nasıl sıfırlayabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: W_R_11

arkadaşlar bendede 2008 c3 1.4 hdi var fakat araç beyni ortalama yakıt olarak 6.4 gösteriyor. bir depoyla gidilen mesafede 850 km civarı (300 km uzun yol kalan kısmı ist şehir içi) sice bu rakam çokmu? arabayı alalı 1 hafta oldu eski şöförüde bayandı acaba diyorum onun ortalaması yüksekti diyemi acaba. beyni nasıl sıfırlayabilirim?

Alıntıları Göster
    ortalama tüketimi sıfırlamak için, ortalama tüketime gelince kolda ortadaki düğmeye uzun süre bas sıfırlanıyor......artık yeni tüketim değerini gittikçe gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih1201

ortalama tüketimi sıfırlamak için, ortalama tüketime gelince kolda ortadaki düğmeye uzun süre bas sıfırlanıyor......artık yeni tüketim değerini gittikçe gösterir.

Alıntıları Göster
    arkadaslar 2006 model X FURIO 1.4 HDI almayı dusunuyorum fiyat aralığı nedir

tavsiye edermisiniz + ları - leri nelerdir.

şimdiden saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulfly_br

arkadaslar 2006 model X FURIO 1.4 HDI almayı dusunuyorum fiyat aralığı nedir

tavsiye edermisiniz + ları - leri nelerdir.

şimdiden saolun

Alıntıları Göster
    CİTROEN C3 1.4 92 BG 105.000 periyodik bakımını yaptırdım. standart bakıma ilaveten ön arka frenler değişti. %30 indirimli fiyatı tam 500 ytl, bilginize (as coşkunlar / gebze).
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhenaten

CİTROEN C3 1.4 92 BG 105.000 periyodik bakımını yaptırdım. standart bakıma ilaveten ön arka frenler değişti. %30 indirimli fiyatı tam 500 ytl, bilginize (as coşkunlar / gebze).

Alıntıları Göster
    sol farım çatlak yada başka bir sorunu var bilmiyorum. havuz gibi oluyor her araba yıkamasında . geçen sene söküp temizleyip slikonlanmıştı sözde... ben de far almayı düşünüyorum. almışkan ikisini de değiştireyim angel takayım diyorum. ancak bir kaç soru işareti var kafamda. kullananlar yorumlarını yazabilirlerse çok sevinirim.

mercekli angel far takımı alıp xenon kit ile kullanacağım. bu durumda uzun ve kısalar nasıl oluyor, ikisini de xenon kullanabilme şansım var mı? angel halkların ışığı ayrı mı? onlar sanırım beyaz yanıyor? xenonsuz bu farı kullanmanın anlamı olur mu? görünüş dışında :)

bu farlarda motorlu yükseklik ayarını kullanamıyoruz değil mi?

görüşü nasıl etkiliyor, xenon ile görüşün arttığını biliyorum ancak piyasadaki hangi marka farlar iyidir, hepsi aynı mı? sanırım birçoğu çin malı çünkü. Alıp takıp kör kör de gitmek istemiyorum

bir de istanbulda önerebileceğiniz bir yer varsa bu konuda süper olur. yaptırırsam yorum sonuç ve foto eklerim ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrdzy -- 4 Aralık 2008; 22:56:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrdzy

sol farım çatlak yada başka bir sorunu var bilmiyorum. havuz gibi oluyor her araba yıkamasında . geçen sene söküp temizleyip slikonlanmıştı sözde... ben de far almayı düşünüyorum. almışkan ikisini de değiştireyim angel takayım diyorum. ancak bir kaç soru işareti var kafamda. kullananlar yorumlarını yazabilirlerse çok sevinirim.

mercekli angel far takımı alıp xenon kit ile kullanacağım. bu durumda uzun ve kısalar nasıl oluyor, ikisini de xenon kullanabilme şansım var mı? angel halkların ışığı ayrı mı? onlar sanırım beyaz yanıyor? xenonsuz bu farı kullanmanın anlamı olur mu? görünüş dışında :)

görüşü nasıl etkiliyor, xenon ile görüşün arttığını biliyorum ancak piyasadaki hangi marka farlar iyidir, hepsi aynı mı? sanırım birçoğu çin malı çünkü. Alıp takıp kör kör de gitmek istemiyorum

bir de istanbulda önerebileceğiniz bir yer varsa bu konuda süper olur. yaptırırsam yorum sonuç ve foto eklerim ben de.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrdzy

forumda tuning konularında uzunca anlatılmıştır bahsettiğiniz mevzular burada birinin vereceği cevaplardansa hepsine göz atmak daha işinize yarayacaktır ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bütün sorulaırnızın cevaplarıda var orada.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: emrdzy

forumda tuning konularında uzunca anlatılmıştır bahsettiğiniz mevzular burada birinin vereceği cevaplardansa hepsine göz atmak daha işinize yarayacaktır ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bütün sorulaırnızın cevaplarıda var orada.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Genel xenon ve angellar hakkındaki bölümleri okudum. Kısmen bilgi sahibiydim zaten. Ancak spesifik olarak C3 te uygulayanı göremedim, sizin bildiğiniz bir form varsa link verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrdzy

Teşekkürler. Genel xenon ve angellar hakkındaki bölümleri okudum. Kısmen bilgi sahibiydim zaten. Ancak spesifik olarak C3 te uygulayanı göremedim, sizin bildiğiniz bir form varsa link verebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    ya google ararsan yada modifiyem.com da bu konuda konuşanları bulman mümkün, angel konusunda c3e tavsiye etmem (hatta artık modası geçti bence kimseye tavsiye etmem) xenonda bugün kendi arabama taktırdım, henüz akşam olmadığından yorum yapamayacağım ilerde resimleri yüklerim.

• quote:

ya google ararsan yada modifiyem.com da bu konuda konuşanları bulman mümkün, angel konusunda c3e tavsiye etmem (hatta artık modası geçti bence kimseye tavsiye etmem) xenonda bugün kendi arabama taktırdım, henüz akşam olmadığından yorum yapamayacağım ilerde resimleri yüklerim.

Alıntıları Göster
    Merhaba Ayda 4000 Km yol yapacağım için C3 almayı düşünüyorum.Tasarruflu dediler.Ama modeller arasında ne gibi farklar var onu anlayamadım

Pluriel 1.4i
    SX 1.4 HDI
    SX 1.4 HDI 16V
    SX 1.6 HDI
    X FURIO 1.4 HDI

• quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Merhaba Ayda 4000 Km yol yapacağım için C3 almayı düşünüyorum.Tasarruflu dediler.Ama modeller arasında ne gibi farklar var onu anlayamadım

Pluriel 1.4i
    SX 1.4 HDI
    SX 1.4 HDI 16V
    SX 1.6 HDI
    X FURIO 1.4 HDI

Alıntıları Göster
    Merhabalar eşime 2004 model c3 1.4i SX BVA almak üzereyim.
    Inşallah memnun kalırız.Ben c4 ümden memnunum ( 0 km almıştım. )
    ama ikinci el c3 alacağım için biraz tereddütlüyüm.
    Hayırlısı olur inşallah.Ototmatik C3 1.4i sx BVA kullananlar memnunmu
    acaba yorumlarını beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ROSEFALCON

Merhabalar eşime 2004 model c3 1.4i SX BVA almak üzereyim.
    Inşallah memnun kalırız.Ben c4 ümden memnunum ( 0 km almıştım. )
    ama ikinci el c3 alacağım için biraz tereddütlüyüm.
    Hayırlısı olur inşallah.Ototmatik C3 1.4i sx BVA kullananlar memnunmu
    acaba yorumlarını beklerim.

Alıntıları Göster
    Herhalde C3 için foruma katılan yok.Ben aracı aldım.Şimdilik memnunum fakat
    kullanım kitabı yok.Nereden temin edebiliriz acaba bilen varsa yazarsa sevinirim.

Ayrıca konsoldaki dış ortam ısı göstergesi devamlı olarak gösteremiyor.
    Oradaki tuşa basınca belli bir süre gösterip değişiyor.Ben dereceyi devamlı göstermesini
    istiyorum.Bunun için ne yapmak lazım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

• quote:

Herhalde C3 için foruma katılan yok.Ben aracı aldım.Şimdilik memnunum fakat
    kullanım kitabı yok.Nereden temin edebiliriz acaba bilen varsa yazarsa sevinirim.

Ayrıca konsoldaki dış ortam ısı göstergesi devamlı olarak gösteremiyor.
    Oradaki tuşa basınca belli bir süre gösterip değişiyor.Ben dereceyi devamlı göstermesini
    istiyorum.Bunun için ne yapmak lazım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    uzun yıllar megane coupe,mercedes ve saab kullanmış biri olarak ilk defa küçük sınıf bir araba almaya niyetlendim ve araştırdıklarım içinde gözüme en hoş geleni c3 oldu,araç içi sesleri konusunda megane ve saab dan zaten antremanlı biri olarak ses dışında tavsiye edermisiniz?
    2006 SX 1.4i benzinli
    benzinli modelide yakıt konusunda cimrimidir?
    şehir içi 90 km hızlarda arabada savrulma ve yol tutuşunda zayıflık hissediyormuydunuz?
    forum biraz cansız ama belki denk gelir biri cevaplar

• quote:

Orijinalden alıntı: mitrox

uzun yıllar megane coupe,mercedes ve saab kullanmış biri olarak ilk defa küçük sınıf bir araba almaya niyetlendim ve araştırdıklarım içinde gözüme en hoş geleni c3 oldu,araç içi sesleri konusunda megane ve saab dan zaten antremanlı biri olarak ses dışında tavsiye edermisiniz?
    2006 SX 1.4i benzinli
    şehir içi 90 km hızlarda arabada savrulma ve yol tutuşunda zayıflık hissediyormuydunuz?

Alıntıları Göster
    mitrox , inan sirf sana cevap yazmak icin üye oLdum :-)
    Bunlari yazan 18 yasinda bi u$ak ama anLa iste araba o kadar büyüLedi beni :)
    Bizde 3 ay önceye kadar c3 1.4 HDI 92bg vardi .. Suan fiat punto var
    her neyse ..
    90km/h ile giderken bi savurlma olmuyor fakat araba 130dan yukari ciktigi zaman ön konsol hoplamaya basliyo o kadar diyorum :):) Biz 2008 yaz ayinda trabzona giderken ortalama sürat 120-150 km/h arasi ( 3000dd - 3500dd ) 6.5 yakiyordu ekrana baktigimda.
    Yakit konusunda bana kaLirsa + yaptigim arastirmaLara dayanirsam Türkiyede C3ten az yakan bir arac yok ..
    $ehir ici 650 km , uzun yoLda 835 km yoL yapiLdi .. ( uzun yoLda sakin kuLLanim degiL ama biraz gaza basarak :-) )
    Arabanin yoL tutusu 150 km/h ye geLene kadar gayet iyi babaminda dedigine göre..
    Araba soLLarken hic korku oLmuyo araba yoLa tak diye yapisiyo ..
    Hatta izine giderken aLman pLaka bir MercedesLe ufak bi kapisma yapti :)

100 kmde / 4.3 yakiyorduk..

Sürat konusuna geLince dizeLdi arac ;

1.Vites : 43 km/h
    2.Vites : 81 km/h
    3.Vites : 119 km/h ( bunLar benim kendim bos yoLda denemeLerim :) )
    aLttakiLerde pederin :)
    4.Vites : 161 km/h
    5.Vites : 192 km/h gördük bu aracLa ..

Ufak araba sinifinda c3ten iyi bir araba oLacagini sanmiyorum..
    Arabanin tek bir sIkIntisi war o da ses sorunu ..
    Yoksa dört dörtLük bir araba...

Youtubedada hizLanma videosu var ; ' Citroen C3 / by birkaN ' diye aratirsaniz karsiniza cikar.
    SaygiLarimLa
    • Mackali 61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 10 Haziran 2010; 22:18:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitrox

2006 SX 1.4i benzinli

Alıntıları Göster
    Bende otomatik var.Haliyle biraz yakıyor.Uzun yolda 5.7 ile 6.5 arasında.Şehiriçi maximum 9.6 lt yakar.
    Aracın ses yalıtımı biraz zayıf.Fakat yerli araçlardan daha kaliteli bence.
    90 km hızda ben zayıflık hissetmedim.Fakat sonuçta bu araçta ESP yok bu yüzden dikkatli
    binildikten sonra problem olmaz....
    :)
    quote:

Orjinalden alıntı: mitrox

2006 SX 1.4i benzinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROSEFALCON -- 24 Şubat 2009; 23:09:33 >

• quote:

Bende otomatik var.Haliyle biraz yakıyor.Uzun yolda 5.7 ile 6.5 arasında.Şehiriçi maximum 9.6 lt yakar.
    Aracın ses yalıtımı biraz zayıf.Fakat yerli araçlardan daha kaliteli bence.
    90 km hızda ben zayıflık hissetmedim.Fakat sonuçta bu araçta ESP yok bu yüzden dikkatli
    binildikten sonra problem olmaz....
    :)
    quote:

Orjinalden alıntı: mitrox

2006 SX 1.4i benzinli

Alıntıları Göster
    hondadan sonra c3 e binince tabii benzinli araçtan dizel araca geçmenin avantajları ve bu dizel 3 gibi en cimri yakan olunca yakıt konusunda nasıl rahatım bilemezsiniz. araç içine fazla ses alıyor doğru ancak ses sistemi bence sınıfına göre başarılı. hız 150yi aşınca araç sanki boşlukta gidiyormuşcasına etki yaratıyor savruluyor oldukça fakat bu aracın zaten hız değil yakıt tutumluluğu açısından yapılmış bir araç olduğunu düşününce buda normal geliyor aslına bakarsanız genel olarak büyük araca binmeye alışan kimselere ve boyu uzun olanlara pek tavsiye edebileceğim bir araç değil misal benim boyum 185 ve arkama kolay kolay biri oturamıyor. rka koltuk mesafesi çok az koltuklarıda pek rahat sayılmaz. direksiyonu inanılmaz hafif (elektrik destekli). genel düşüncelerim bunlar.

açıkcası biraz aldığıma pişman olmadım değil keşke biraz daha para tutup c4 alsaydım dediğim çok oldu ancak şunu eklmekte fayda varki yerli otomobillere kıyasla çok daha iyidir. sırf benzinciye gidip şehir içi 690 kmyi 90 ytl yakıtla gitmek oldukça keyif verecektir ama ötesi yok.

• quote:

hondadan sonra c3 e binince tabii benzinli araçtan dizel araca geçmenin avantajları ve bu dizel 3 gibi en cimri yakan olunca yakıt konusunda nasıl rahatım bilemezsiniz. araç içine fazla ses alıyor doğru ancak ses sistemi bence sınıfına göre başarılı. hız 150yi aşınca araç sanki boşlukta gidiyormuşcasına etki yaratıyor savruluyor oldukça fakat bu aracın zaten hız değil yakıt tutumluluğu açısından yapılmış bir araç olduğunu düşününce buda normal geliyor aslına bakarsanız genel olarak büyük araca binmeye alışan kimselere ve boyu uzun olanlara pek tavsiye edebileceğim bir araç değil misal benim boyum 185 ve arkama kolay kolay biri oturamıyor. rka koltuk mesafesi çok az koltuklarıda pek rahat sayılmaz. direksiyonu inanılmaz hafif (elektrik destekli). genel düşüncelerim bunlar.

açıkcası biraz aldığıma pişman olmadım değil keşke biraz daha para tutup c4 alsaydım dediğim çok oldu ancak şunu eklmekte fayda varki yerli otomobillere kıyasla çok daha iyidir. sırf benzinciye gidip şehir içi 690 kmyi 90 ytl yakıtla gitmek oldukça keyif verecektir ama ötesi yok.

Alıntıları Göster
    slm c3'lüler,umarım yakın bir zamanda bizde c3'lencez.Okuduklarımdan c3'ün genelde ses sorunu varmış ama yakıt tüketimini düşününce teybin sesini açıp ses sorununun üstesinden gelebiliriz diye düşündüm :)
    Size sormak istediğim X FURIO ve SX 1.4 HDI farkı nelerdir,araştırayım dedim ama beni tatmin eden sonuç pek buldum sayılmaz,c3 kullananlar olarak siz farklarını yazabilirmisiniz..
    Kazasız belasız sürüşler dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: D_E_L_i_

slm c3'lüler,umarım yakın bir zamanda bizde c3'lencez.Okuduklarımdan c3'ün genelde ses sorunu varmış ama yakıt tüketimini düşününce teybin sesini açıp ses sorununun üstesinden gelebiliriz diye düşündüm :)
    Size sormak istediğim X FURIO ve SX 1.4 HDI farkı nelerdir,araştırayım dedim ama beni tatmin eden sonuç pek buldum sayılmaz,c3 kullananlar olarak siz farklarını yazabilirmisiniz..
    Kazasız belasız sürüşler dilerim..

Alıntıları Göster
    arka cam otomatik filan bide beygir farkı var yanılmıyorsam.

• quote:

arka cam otomatik filan bide beygir farkı var yanılmıyorsam.

Alıntıları Göster
    Merhaba, bir kaç sorum olucak.

- Dizel C3'lerde bakım aralıkları kaç km?
    - Dizel C3'de triger kayışı var mı? (bazı dizellerde zincir oluyor) Kaç km'de değişmesi gerekiyor ve değişim masrafı ne kadar tutuyor?

Bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.