Şimdi Ara

citröen c2 1.6 vtr ile vts arasındaki fark nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
22.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba bu 2 araç arasında ciddi farklar varmıdır? (donanım tüketim performans vs.)
    kullanan ve tavsiye eden arkadaşlar varmı? ve herhangi bir problem çıkartıyormu?
    ben 2.el almayı düşünüyorum ama bunların arasına c4 de giriyor tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

• C2 nin VTS modeli , aynı Peugeot 1.6 litre 16valve benzinli motoru kullanırlar.

O kadar düşük ağırlığa C2 VTS 125bg , C2 VTR ise 110bg güce sahiptir.

Ancak süspansiyonlar biraz sert ve ince yanak lastikte aliyle içeri ses alır. O kısmı doğrudur. Gerektiğinde çamurluklara ses yalıtımı için mat yapıştırarak (biraz riske girerek, ses yalıtım matları yerine Çatı yalıtımı için kullanılan kiremitaltı yalteksleri eritip yapıştıranlar da var. ) sorun bir nebze çözülebilir. Çünkü hot hatch bir araç olduğundan sonuçta süspansiyonları ve viraj denge çubuğunun torsiyon ayarı sert olmak zorundadır.

Genellikle en çok şikayet bundan ötürü gelmektedir, ancak bu bir hata değil, özelliktir. Ve çözümsüz değildir, başka markalara fazladan +40 bin ytl extra para dökmeye (bana göre) gerek yoktur !

Geri kalan şikayet mevzuları da, zaten servislerce garanti prosedürü dahilinde halledilmektedir. (Dikkat ediniz : Tamirhane demiyorum bu arada servis diyorum. sikayetvar.com ' a yazı yazanların hepsinin servis geçmişi incelendiginde, çoğunluğunun ya "kaskoyu ihmal etme ve bu yüzden tazminat davasında şansını deneyip, arabayı bedavaya değiştirtme/tamir etme denemesi, veyahut yetkili servis yerine daha ucuz olsun diye özel tamirhanelere gitmeleri , sonra o para farkının acısının çıkması, sonuçta da işten anlamayan ve parça temini yapamayan; bunun yerine köylü usülleriyle yama yapmaya çalışan tamircilerden canı yanan, kendi düşen, ama sonra gidip ağlayan kitlelerden oluşuyor...

Çünkü aynı kesim, bu Citroën otomobilleri alırken, başka markalarda olduğu gibi, aynı özelliklerdeki otomobillere 50- 60 bin Lira para vermemişler, fiyat farkını ödemek için karısının bileziklerini bozdurmak zorunda kalmamışlar, ele güne borç takmamışlar, araba sahibi olmayı memleket meselesi haline getirmemişlerdir. Bu yüzden Citroënlerini hor kullanmakta da beis görmemektedirler. )

alacağınız araçta herhangi bir iç aksam problemi yoksa, gereken bakımları düzgün yaplmış ise, ve lüzumunda bakım veya garanti kapsamında ECU güncellenmiş ise alabilirsiniz...

[206 ve C3 ümüzde ECU problemi olmuştu birer kez, 1999 ve 2004 de alınan araçlar olduklarından, o zamanlar çok yenilerdi, bu yüzden durduk yere stop etme, ışıkların sönmemesi, far sensörünün hassasiyetindeki azlık, radyonun otomatik sesaçma özelliğinin, (gürültü yokken) durduk yere sesi açması gibi, sonradan ücretsiz güncelleme ile düzeldiler. ]

Şimdiden Hayırlı olsun...

• teşekkür ederim bahsetttiğiniz sorunlar için yetkili servisten onay almadan c2 vtr veya c4 almam zaten ses yalıtımı konusu arabayı sadece ben olacağımdan (aile deil ünv öğrencisiyim) pek sorun olmaz ha olursa yalıtım yaptırmayı düşünürüm problem değil
  • c2 vtr ile vts arasında hp farkı ve yakıt farkı vardır ama yakıtında çok farklı olduğunu sanmıyorum düşük bi farktır fakat performansın bayağı farklı olduğunu sanıyorum zaten drag yarışlarında dikkatinizi çekmiştir saxo vts lerin bolluğu :)

bende c4 vtr almak istiyorum yani aslında vts almak istiyorum 2.0 180hp fakat yakıt tan dolayı vtr ye dönüğüm ama 1.6 110hp vtr nin performansı hakkında şüphelerim var eğer bilen kullanan arkadaşlar varsa yorum ve bilgilerini paylaşmlarını dilerim
  • maks. hız olarak düz yolda 200-210 üstünü biraz zor görürler, ancak çabuk hızlanabiliyorlar. 0-100 degerleri 8.5-9 sn civarı oluyor.
  • bence önemli olan hızlanma sonuçta Tr de 180üstü yollara ve bu ülkeye uygun değil bence arabam 200 yapmasın ama 0-100 ü 5 saniye olsun
  • bende c2 vtr alıcak umarım şanzımandan sıkıntı çekmem :)
  • c2 vtr dense vts al bence 15hp yakıtta farketmez gibi bişey ama performans inanılmaz fark ediyor...

birde arkadaş 200-210 üstü zor görür demiş ama geçen gün arkadaş az buçuk motor modifiyeli 2002 opel astra 1.6 ecotec motorla 230km/h gördü bence o araç ta yani c2 vts de 220-240 felan görür otoban gibi yolda
  • slm ben harun yeni katıldım aranıza bende c2 vts kullanıyorum ve çok memnunum aracın özellikle kalkış performansı çok iyi ve direksiyon tepkilerine kısa sürede cevap veriyor.yakıt tasarrufuna bakarsan fazla agresif olmassanız normal yakıyor tabi bu size bağlı çünkü bastınızmı yok demiyor.ben herhangi bir sorun yaşamıyorum bence alacaksan vts al derim.bu arada bende satıyorum aracı sahibindende ilanım var 2006 mavi c2 adana tek zaten
  • neden satıyorsunuz ki bu kadar memnunken?

nakit ihtiyacımı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.