Şimdi Ara

Citroen C-Elysee mi yoksa Skoda Rapid mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
10.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık olarak 3 yıldır binmiş olduğum grande punto marka aracımı satıp ihtiyaçlar dahilinde sedan kasa bir araç almaya karar verdim.

araştırmalarım sonucu başlıkta da belirttiğim gibi 2 araç arasında kararsız kaldım.

önceliklerim aracın geniş olması, sedan olması ve dizel olması idi.

Citroen C-Elysee yi inceledim gayet güzel orta sınıf bir aile aracı olmuş ama sanki arka tasarımını pek alışamadım gibi.

arkadaşlarımın tavsiye ile skoda rapid e internetten baktım (araç daha piyasaya çıkmamış mart ayında geliyormuş sanırım) dış görünüşü çok hoşuma gitti ve motor seçeneklerinin de vw ailesine ait olduğunu belirttiler.

yaklaşık bütçem 36-37 bin Tl arası

siz olsanız hangisini seçerdiniz? neden ?

şimdiden teşekkürler.

• 36-37 bin'e dizel Rapid'i vermeyebilirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

36-37 bin'e dizel Rapid'i vermeyebilirler...

Tahimini fiyat aralığı ne olur sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shape_

quote:

Baz donanımlı dizel tahminimce 40-41 civarı olur... Üst donanımlarda 45-47 yi bile görebilir.

C-Elysee'ye göre kesinlikle Rapid'i tercih ederdim ben, kalite algısı çok daha üst düzey, Avrupa'da satılan bir model.

Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee'nin güvenlik testlerine bile girdiğini sanmıyorum, ama doğruya doğru, iç mekanları çok geniş, güvenilir bir motor kullanıyorlar, ekonomikler, tam Türk aileleri için geliştirilmiş gibi...
    Tercih size kalıyor hocam, biz ne desek boş.

En iyisi, aynı gün içinde arka arkaya test sürüşü gerçekleştirmek.

•  Citroen C-Elysee mi yoksa Skoda Rapid mi?
  • Full donanım dizel Rapid 46-47 civarına gelecektir baz donanım ise 39-41 arası olur ama ben bir Skoda kullanıcısı olarak baz Skoda asla tavsiye etmem.Yani bütçenizi biraz aşıyor Rapid.Benim tercihim Rapid yönünde olurdu.Güvenli,ekonomik, geniş ve performanslı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shape_

quote:

37 den başlıyacakmış sanırım o yüzden 37 ye vermezler..
  • elegance fiyatı beni gerçekten aşıyor, giriş ve orta seviye donanımlarının fiyatlarını çok merak ediyorum. acaba bayii ile konuşsam bir fiyat verebilirler mi?

aslında kafamda şöyle bir sorunda var, bu araçlar yeni çıkan yani daha önce üretilmeyen araçlar kronik sorunları varmıdır yada yol tutuş performansları hakkında herhangi bir çelişki mevcutmudur belli değil yani demem o ki piyasada kendini ispatlamış bazı modeller gibi (corolla, golf) yıllardır üretilip eksiklikleri her yeni modelde düzeltilen tarzda değil

acaba böyle problemler yaşatabilirmi?

• hızlanma ve fren konuların da rapid daha başarılı

ama iç hacim fiyat ve donanım bakımından 301 ve c-elys

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-ulugol-den-2013-c-elysee-exclusive-1.6-hdi-92-hp-dizel-113537234/detay

• Rapid daha keyifli bir araç olur bence.
  • hem rakipsiz dizel motoru, hem carpışma testlerindeki başarısı, hem 5 yıl garantisi, hem de uygun fiyatı. Ve tabiki accent blue

37'ye en boş donanımlı accent blue almanız mumkun. En boş donanımında bile full donanımdan farklı olarak arka cam manuel ve jant kapağı var sadece. Gidin görün test edin o paraya nasıl mukemmel bir dizel araç satıyor adamlar görün.
  • Fiyat artırırım diyorsan rapid olur ama elimdeki para bu diyorsan c-elysee kaçmaz.
  • ben olsam rapid tercih ederdim ama iş fiyat konusuna gelince işler değişiyor. rapid in baz donanımlısı tahminimce 40 binin üstünde olur ve skodanın baz donanımında direksiyon ve vites var sadece
  • Bütçeyi Arttıramıyorsanız C-Elyseé Alın

Para Varsa Karşılaştırmaya Bile Gerek Yok. Bügun Bir Çok Vw Modeli Alacağıma Skoda Alırım :) En Azından Daha Farklı
  • Ben de rapid i tercih ederdim.
  • 301 ve c-elysee bir kaç yıl sonra kafamı her çevirdiğimiz yerde göreceğiz tıpkı symbol gibi...rapid bir octavia değil 301 den ise bir kaç gömlek üstün değil bence aradaki 10 bin tl lik fark gereksiz...
  • B sınıfın böyle bir araç için 10 000lira fark çok fazla. Sonuçta biri Volvo biri Tata değil.
  • İkisi de aynı fiyat olacaksa Rapid. Yoksa hangisi daha ucuzsa onu almak mantıklı olur
  • Büğün skoda rapid gördüm beyaz tek kelime ile ŞAHANE ! süper olmuşta nasıl almış alan bilmiyorum
  • burada rapid gören var mı?tavsiye ediyorsunuz.nasıl da iki aracı da kmlerce kullanmış gibi yorumlar var.c-elysee den iyi olduğundan bu kadar emin olmanıza şaşırıyorum.
    arkadaş işini görecek en ekonomik aracı,güvenlik konusunu gözardı etmeden almanı tavsiye ederim.rapid,301,c-elysee isim önemli değil.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.