Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler herkes e kazasız belasız sürüşler bu sabah tanıdık bir ustaya bıraktım aracı ön iki amortisör rot başları falan değişmeli dedi onun haricinde acil bir durum yok diyor bir de lastikler işte ☺️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaslar abilerim kardeslerim benim 2007-2008 model Citroen C4 sxpk 1.6i HB aracim var ona angel far ariyorum içi siyah olcak aracim kırmızı.. takanlar var çok şık oluyo ben bulamadim netten. Bursa'dayim önerisi olan var mı acaba
    Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engova -- 22 Mart 2018; 21:41:35 >
  • Arkadaşlar 225 45 17 jant ( 225.55.17 olmuyormu lastikçiler sürter 55 olmaz diyor) 2013 C4 için fiyat da göz önüne alarak ne lastik önerirsiniz michellen pilot sport 4 u tavsiye ediyor lastikçi ama 430 civarına falan geliyor başka tavsiye edebileceğiniz seçim varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellez78 -- 24 Mart 2018; 10:40:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellez78

Arkadaşlar herkese iyi haftasonu bir süredir forumunda takip ediyordum cuma günü itibari ile 2013 C4 comfort aldim km biraz fazla yaşına göre 140.000 de lastikleri değiştireceğim birde amortisörlerin değişmesi gerekecek galiba tanıdık bir ustamiz vardı ona sordum salı günü kismetse bırakacağım aracı sorum şu ki amortisör fiyatları ne kadar bilginiz varmi
    birde orijinal kitapçığı temin edebilecegim bir yer varmi

hayırlı olsun ben 2013 model 55 000 tl den aşağıya bulamadım
  • sercio_ist S kullanıcısına yanıt
    Teskkurler Hocam temizleri vardır belki o kadar benim hem kilometre fazla biraz biraz da masrafı var 47-48 i buluyor aşağı yukarı kasko sigorta derken 50

• quote:

Arkadaşlar 225 45 17 jant ( 225.55.17 olmuyormu lastikçiler sürter 55 olmaz diyor) 2013 C4 için fiyat da göz önüne alarak ne lastik önerirsiniz michellen pilot sport 4 u tavsiye ediyor lastikçi ama 430 civarına falan geliyor başka tavsiye edebileceğiniz seçim varmi

55 olmaz hocam 45 olmalı, dediğiniz lastik zaten en tepe modellerden biri alternatif olarak goodyear egp olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 31 Mart 2018; 17:8:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

Arkadaşlar 225 45 17 jant ( 225.55.17 olmuyormu lastikçiler sürter 55 olmaz diyor) 2013 C4 için fiyat da göz önüne alarak ne lastik önerirsiniz michellen pilot sport 4 u tavsiye ediyor lastikçi ama 430 civarına falan geliyor başka tavsiye edebileceğiniz seçim varmi

55 olmaz hocam 45 olmalı, dediğiniz lastik zaten en tepe modellerden biri alternatif olarak ya continental cpc5-6 olur ya da goodyear egp olur

Bence kalın tabanlı lastiklerden düşük hacimli motorlu araclarda uzak durmak lazim cok yakit yakıyor

• ellez78 E kullanıcısına yanıt
    Hocam 225-45-17 michelin pilot sport 4lastik kullandım c4te, özetle yol tutuşu mükemmel ama kullanımı dikkat istiyor, içinde tel yokmuş gibi yumuşak bir yapıya sahip, aracımızın yürüyen aksamı bakımlı olmalı, en ufak bir hava basınç dengesizliğinde sanki lastik taban yapmış gibi vuruntu yapabilir, 20günde bir hava kontrolü yapmalısınız. Sallıyorum eğer arka lastik havaları 33-32,5 olursa lastik yalpalıyormuş gibi sallar aracı, ben memnundum. Tavsiye ederim ( gönlüm ps cup 2 almaktı ama lastikçiler satmadılar bana😂)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar57 -- 26 Mart 2018; 7:9:14 >

• Teşekkürler arkadaşlar eski meski derken yardık lastiği şükür ki sıkıntılı bir durum yaşamadık ama yolda akşam vakti lastiği değiştirip korkuyla en sağdan 50 km ile dortluleri yakıp yavaş yavaş geldik Allah beterinden korusun .

Acil almam gerektiği için ( michelin kalitedir her yerde söylenen bu tamam ama fiyatta toplamda 500 lira fark az değil) Lassa driveways aldım tanesi 300 e geldi ( yorumları fena değil) bu şekilde şimdilik devam

• engova kullanıcısına yanıt
    bende c sınıfı araçlarda 16" jant tercih ederim ama arkadaşın 17" jantları için mecbur 225 45 17 almalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: T@zm@nic

quote:

Orijinalden alıntı: Creepinq Death

quote:

Orijinalden alıntı: T@zm@nic

arkadaşlar aracımda 1000-2000 devir arası şu uğultu geliyor.Video sesini baya açarsanız motor gürültüsü arkasındaki türbilans sesini duyabilirsiniz.Bu aracı aldığımdan beri var klimayı açınca bu ses gidiyor fakat klima açınca daha kalın ses geliyor. Bu sesi duyan varmı acaba, sadece bendenmi geliyor yoksa tüm araçlardamı böyle?
    yardımcı olursanız çok sevinirim..

Kardeşim birazdan dişari çikicagim akşama bilgilendiririm durum hakkında.Ayrica şuana kadar öyle bir ses duymamiştim ancak dikkat etmedigimden olabilir, hatta müsait olursam aynı senin gibi video ya çekebilirim akşama yazarim buraya gine

tamamdır çok sağolasın dostum. Yalnız bu denemeyi klima-fan açmadan yap. Açınca bu ses kayboluyor bende. Seninkindede aynı sorun varsa,klimayı açtıktan sonra bu ses kaybolabilir.

Hocam uğultu sesinin kaynağı ve çözümü hakkında bilgi sahibi olabildiniz mi? Şanzıman kaynaklı mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

motor kulağı lokurtusu benim araçta da var, 4. 5. viteste hızlanırken 50-60 kmh hızlardaki uğultu da var, ama ikisi de hoşuma gidiyor ne yalan söyleyeyim özellikle uğultu sesi ağır vasıta sürüyormuşum hissi veriyor bazen

Hocam uğultu sorununu çözdünüz mü ve kaç km de başladı? Servis ne diyor? Şanzımandan mı acaba sizdeki?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    yok hocam çözüleceğini de sanmıyorum motorun direk kendisinden geliyor bence
  • Yaklaşık 1 ay önce Bosh marka filtre seti ile aracıma bakım yaptırdım.Mazot filtresi değişim sonrası yeni takılan gaza yüklenince ses çıkarıyor. Yakıt ortalaması azalmasını beklerken aynı kullanım ve güzergahlara rağmen şehir için 6-6.5 arası değişirken 7.5 lere kadar çıkıyor. Mazot filtresi böyle bir sorun yaparmı ? Ne yapmam gerkir yardımınızı rica ederim. Aracım 2013 c4 manuel 92bg c.plus 54000 km
  • Yaklaşık 1 ay önce Bosh marka filtre seti ile aracıma bakım yaptırdım.Mazot filtresi değişim sonrası yeni takılan gaza yüklenince ses çıkarıyor. Yakıt ortalaması azalmasını beklerken aynı kullanım ve güzergahlara rağmen şehir için 6-6.5 arası değişirken 7.5 lere kadar çıkıyor. Mazot filtresi böyle bir sorun yaparmı ? Ne yapmam gerkir yardımınızı rica ederim. Aracım 2013 c4 manueş 092bg c.plus 54000 km
  • ellez78 E kullanıcısına yanıt
    205/55/16'nın 17 inçte karşılıkları 205/50/17 ve 225/45/17 oluyor. Dediğiniz 225/55/17 ise 245/45/18'in 17 inç karşılığı. Insignia aracımda kullandığımdan biliyorum.

Bu arada bizim C4'ün yazlık lastik yenileme zamanı geldi. Şasinin yol tutuş yeteneğini beğendiğim için 17 inç yerine 16 inçlere devam edeceğim. Önerilen marka model var mıdır? Aracı kardeşim sakin kullandığı için daha önceden kullanıp beğendiğim Petlas PT741 düşünüyorum. Kullanan oldu mu bu araçta acaba? Şimdiden teşekkürler.
  • Citroen C4 II Tesla Style Multimedya Ekranı yurtdışında satışa çıktı

Bu da montaj videosu:

Tesla stili ekranda uzmanlaşmış Cyclone firmasına konu ile ilgili mesaj attım. Umarım en kısa sürede ülkemize gelir, ben görsel olarak epey beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanh -- 9 Nisan 2018; 2:13:56 >

• scanh kullanıcısına yanıt
    Baya iyi duruyor fiyatı nasıl acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yazlık lastik alma arefesindeyim. Goodyear egp, conti pc5 ve pirelli p7 alternatiflerim arasında. Siz de tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Baya iyi duruyor fiyatı nasıl acaba
    Yurtdışı satış fiyatı 450-600 dolar arası değişiyor gördüğüm kadarıyla ama ülkemizde daha satışa sunulmadı. Tahminimce Cyclone getirirse 3250 TL'ye satar.
  • 
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.