Şimdi Ara

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017 (1264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.895
Cevap
178
Favori
1.739.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    120bin bakımı yaptırdım dün aracıma filtreler degişti mazot dahil başka birsey yapılmadı. fren balatasını sadece önleri kendim değiştirmiştim 60k da. trw diye baska marla takmıslardı spedy serviste. sürekli ses yapıyor değişmesini istedim ama gerek yok dediler. baskı balata volan değişiminede gerek yok dediler d maşallah sıfır masraf gidiyorz. 2013 dizel.

135k da bütün hidrolikler degişecek dediler birde.

hidroliklere baktırabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boot_ B kullanıcısına yanıt
    forumda hiç görmedim duymadım hocam. siz en iyisi servise gösterin derim

• Servisle görüştüm ama harici bir sigorta yada ampul yok dedi. Komple tablo değişebilir diyor.

• Merhaba arkadaşlar. 150 bine kadar c4 dizel manuel 2010 model üzeri alınır mı sizce bu araç cidden hoşuma gidiyor. 40 bin bütçem var araç bakıyorum.
  • Bakımlıysa alınır 150 bin fln km degil. hangi ilden olduğu da önemli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monster1912

Arkadaşlar c4 1.6 hdi aracımın 10 000 de bir yağı filtreleri değişiyor, şuan 145 000 km oldu, ben trigeri 130 000 de değiştirmiştm, bundan sonra sürekli böyle yağını filtrelerini değiştirip devammı edeceğiz yoksa bu km lerde başka bir müdahalede yapılması lazımmı bilgisi olan varmı? Bakımı özel serviste yaptırdığım için bişeyi atlamasınlar.

Vantilatör kayışı diye birşey değiştiren oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TermeLee

Merhaba arkadaşlar. 150 bine kadar c4 dizel manuel 2010 model üzeri alınır mı sizce bu araç cidden hoşuma gidiyor. 40 bin bütçem var araç bakıyorum.

40.000 bütçeye 1.4 VTi alınır

• Erdal Hocam forumda sana karşı tahrik edici epey mesaj yazan var hiç uğraşma direkt şikayet et .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 18 Ocak 2017; 16:33:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boot_

2011 model 1.6 vti confort 49.500km benzinli yeni aldım.

1:usb girişi yok

2:lpg uygulanması yapılacak

3:triger baskı balata

4:ekran devir lambası yanmıyor

5:anahtar sustası deforme

Yardım yada fikir verecek arkadaslar yardımcı olabilirler mi.

TSK ederim.

Anahtardan ümidi kesin sıfırı 700 lira.

LPG olarak KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE BRC tavsiye ederim.

Triger 120.000 baskı daha gider.

Ekran devir lambasından kastınız beyaz olan mı turuncu olan mı ?

Aracınızda hayırlı olsun o fiyata C5'te alınır ama aynı tenizlikte olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 18 Ocak 2017; 15:52:47 >
  • Servis 650 700 TL dedi anahtar için. Sanırım 10 20 tl ye kapak alarak sorunu çözeceğiz. Triger zincir miş. Baskıda dediğiniz gibi daha iyi durumda. Devir saati normal turuncu olan yanıyor. Vites değiştirmeyi gösteren kısımda calısıyor. En dıs kısımdaki beyaz olan yanmıyor. Cevap içinde teşekkür ederim.

• Şöyle bir konu açtım C4 e de kıyak geçtim.

edit: Linki ekliim

https://forum.donanimhaber.com/f-p-arabalari-ve-hakki-yenen-araclar--123360850#123361357

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 18 Ocak 2017; 16:28:7 >
  • Lpg uygulanması içinde atiker gold 1700 TL fiyat verdiler

• 36.500 TL aldım aracı. C5 bu fiyata göremedim.

• Otomobil genelde konu actim ama burada da paylaşayım istedim. Bolu-Gebze arası 90 km/saat hızla CC ile yakaladığım değer. 2012 C4 e-hdi yakmadi, kokladı resmen.

Citroen C4 II ve DS4 2011-2017

• quote:

Orijinalden alıntı: mitto

Otomobil genelde konu actim ama burada da paylaşayım istedim. Bolu-Gebze arası 90 km/saat hızla CC ile yakaladığım değer. 2012 C4 e-hdi yakmadi, kokladı resmen.

Güzel değerler yakalamışsınız. Bende 1.4 Vti almayı düşünüyorum dizele param yetmeyecek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Otomobil genelde konu actim ama burada da paylaşayım istedim. Bolu-Gebze arası 90 km/saat hızla CC ile yakaladığım değer. 2012 C4 e-hdi yakmadi, kokladı resmen.

Güzel değerler yakalamışsınız. Bende 1.4 Vti almayı düşünüyorum dizele param yetmeyecek sanırım.

Hocam önceki aracım 1.6 vti otomatik idi. Saatım ancak fazla ayrı kalamadım Citroen'den 1 ay sonra bu aracı aldım. 1.6 vti hiç fena değildi. 120 beygirlik makine tatmin ediyordu yeterince ancak Dizelin torku hakikaten değişikmiş. İlk aracımı 2005 yılında almıştım o zaman bu zaman hep LPG'li araç kullanmıştım yani ilk kez dizel araç kullanıyorum. Umarım zorunda kalmam ama bundan sonra kolay kolay LPG'li araç almam herhalde. İmkan zorlanıp dizel almanızı tavsiye ederim sadece yakıt için değil sürüş zevki de çok farklı.

• Arkadan kasislerde gelen küt küt seslere eklemek istediğim bi detay var arkadaşlar, evet bizim araçların kronik sorunu var fakat bagaj kapağı ayarı da önemli bir faktör, çok aşırı ses olduğunu düşünüyorsanız bagaj kapağınız da ek olarak ses yapıyo olabilir, kapak kapalı direksiyona oturup kapıyı kapatın ve bi arkadaşınız bagaj kapağına 4-5 kere bastırsın, ses duyuyosanız bagaj kapağı içinde göreceğiniz plastik takozları biraz uzatın, elle çevirerek basit bi işlem!! Bayağı değiştiriyor sesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar57 -- 26 Ocak 2017; 19:3:57 >
  • Bizde 50 binde aldık 85 bine gidiyor araç, işe gidip gelme nişan süreçleri derken araba emekli olucak galiba. İlk aldığım zamanı hatırlıyorum da gram ses yoktu oysa şimdi sağdan soldan ses gelmeye başlıyor. Bakalım mümkün oldukça bakımlarını ihmal etmiyorum ama çok uzun vadeli gelmiyor bana nedense. Ama hakkını inkar edemem 7 ay da bi kere üzmedi beni

• Arkadaşlar 2012 1.6 hdi manuel aracımı 6 ay önce almıştım şanzıman tapasında yağ kaçağı vardı, 1.5 yıl önceki vize kağıdına baktım ordada hafif kusur olarak şanzıman yağ kaçağı yazmışlar.
    Vitesler biraz katır kutur kemikli geçiyor yağ eksikliğindenmi bilemdim, aracın ne kadar yağ kaçırdığını bilmiyorum, şanzıman yağ seviyesini kontrol etmenin bir yolu varmı?
    Seviyesi yeterliyse boşuna gidip yağ almayayım şimdi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Hocam önceki aracım 1.6 vti otomatik idi. Saatım ancak fazla ayrı kalamadım Citroen'den 1 ay sonra bu aracı aldım. 1.6 vti hiç fena değildi. 120 beygirlik makine tatmin ediyordu yeterince ancak Dizelin torku hakikaten değişikmiş. İlk aracımı 2005 yılında almıştım o zaman bu zaman hep LPG'li araç kullanmıştım yani ilk kez dizel araç kullanıyorum. Umarım zorunda kalmam ama bundan sonra kolay kolay LPG'li araç almam herhalde. İmkan zorlanıp dizel almanızı tavsiye ederim sadece yakıt için değil sürüş zevki de çok farklı.

Ah bir fırsatını bulabilsem dizel almak istiyorum aynı şekilde. Ama nisan sonundaki bütçeye göre VTİ 'da alabilirim. Şuanki aracım 1.4dizel 206. Şehir içi 1.000km gidiyorum :)

• 
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.