Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.326
Cevap
379
Favori
1.522.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne yazık ki kış lastiği konusunda bilgiler çok karmaşık. Şu şunun alt markası, ötekisi üst markası, gibi bilgilerle olay daha da karmaşıklaşıyor.
    Yok mu şöyle lastik sektörünü iyi bilip, güzel memleketimin şartlarına uygun, fiyat/performans ürünü önerebilecek bir cengaver?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musemmah

Ne yazık ki kış lastiği konusunda bilgiler çok karmaşık. Şu şunun alt markası, ötekisi üst markası, gibi bilgilerle olay daha da karmaşıklaşıyor.
    Yok mu şöyle lastik sektörünü iyi bilip, güzel memleketimin şartlarına uygun, fiyat/performans ürünü önerebilecek bir cengaver?
    Hocam güvenlikten tasarruf olmaz. Size tavsiyem Michelin Pilot Alpin alın bir daha arkanıza bakmayın...
    YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum öncelikle geçmiş olsun. Hiç kafanı takma.

Burada aslında senin aracın 2. el değeri ile ilgili düşünmediğini var sayıyorum. Keza aracı uzun yıllar binmek için almıştın. Açıkçası 5 yıllık bir araçta kapı boyası fazla sorun olmayacaktır.
    Boya tutmama vs risklerine değinmek adına tecrübelerimi paylaşayım.

Önceki aracım sedefli beyaz kuga idi. Aracı aldığımın 1. ayında kaputa tas geldi boyayı kaldırdı. Sonra düşündüm taşındım aracı uzun yıllar kullanırım dedim bir tavsiye ile maslak ta bir boyacıya gittim. Boyayı yedirerek attığı için renk ton farkı kaput üzerinde kaldığından çıplak gözle anlaşılamıyordu. Ancak tüm kaputa vernik atıldığı için kaput full boyalı oldu. Bu işten son derece memnun olmuştum. Ancak hemen 1 ay sonra bu kez 2 taş izi daha oldu kaput ucunda. Yine ayunı yere gittiğimde usta bana 2 katı fiyat çekti. Bende bile bile kazık yemem diyerek autoking e gittim. Onlarda aynı şekilde gayet güzel yaptılar işçiliği. Parçalar arasında renk farkı yoktu. En son yıkamacı bagaj kapağını açık şekilde geri gelirken tavana takıp kapağı haşamat edince mecbur bagaj kapağı değişmek zorunda kaldı. Yetkili servis bu işi en iyi şekilde yapar diyerek yetkiliye verdim. Aracın bagaj kapağını tam 3 kez boyadılar. Evet yanlış okumadınız tam 3 kez boyandı. Rengi tutturamadılar bir türlü.

Bu kadar olayın sonucu; Eğer usta full kapıyı boyayacaksa riskli.
    Ancak boyayı hasar bölgesinden dışarı doğru yedirerek atacaksa ve sonrasında tüm kapıya vernikle geçecekse en az riskli durum.

Çünkü full parça boyasında yan parçası ile renk tonunu sedefli beyazda çok zor tutturuyorlar. Ancak yedirerek boyandığında parça birleşme yerleri eski boya kaldığı için ton farkını göz farketmiyor.

Umarım bilgilerin faydası olur. Tekrar geçmiş olsun.

• CengoCenk kullanıcısına yanıt
    Çok kıymetli bilgiler benim icin eksik olma teşekkür ederim. Muhtemelen dediğin gibi lokal boya ve vernik yaptıracağım. Genelde tam orta bölgede olunca lokal başarılı sonuç vermiyormuş. Dediğin gibi birisi de toyotasini 7 kez boyatmis serviste tutturamamislar. Sedefli beyazın belası hakkında sen beni uyarmıştın dün gibi aklimda. Kısmet diyelim, cana gelmesin. En azindan sedefli düşünenlere tecrübemizi aktarmış olduk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Sedefli boyalar her zaman risklidir! Ben bunu bilirim Hocam. Mutlaka usta önemli bir etken.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalkin

Bu linke araç şase numaranızı yazarsanız adım adım size yol gösteriyor.
    https://www.citroen.co.uk/owner-services/maps-and-applications/map-updates
    Hocam burda navigasyon güncellemesi adımları mevcut. Birde sase no değil farklı bir numara istiyor

• Mesutist M kullanıcısına yanıt
    Sedefli boya da önce renk kat atılır sonra Sedef atılır en son vernik atılır. Normal metalik boyalar gibi değildir.

Kapıyı komple boyatma daki boya bence daha fazla risk.

Tamam göçükçü düzeltip rötuş yaptığında komple boyanmış gibi temiz görünmeyecektir. Fakat komple boyama maliyeti ve maalesef ülkemizde ki aracın değer kaybıni da göz önünde bulundurmak lazım.

• Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    İstanbul gibi bir yerde kapı boyalı dendiğinde öyle ahım şahım fiyat düşmez. Hatta araç temiz ise içi dışı bakımlı ise kapı boyanmış çamurluk boyanmış bakmaz bile insanlar. Kişinin elinde fotoğrafı varsa ve eksper işini düzgün yapıyorsa bunlar ancak pazarlıkta 1-2 oynatır.

Benim aracın bagaj kapağı değişikti. Kaputu boyalıydı. Ancak tamponlar ve çamurluklarda boyayı bırakın çizik yoktu.
    Bunlara rağmen aracı piyasanın 5.000 ucuzuna verdim diye düşünüyorum. Onunda sebebi acil satmak istememdi. Araç çabuk gitti. Sebebi içi tertemiz di. Dışı ışıl ışıl dı. Alan kişi fotoğrafları istedi servis kayıtlarını istedi, ekspere götürdük. Mutlu huzurlu aldı gitti aracı.

Sözün özü; Bence temiz araçta kapı boyasına kimse takılmaz. En azından ben takılmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 3 Aralık 2019; 6:49:7 >
    Allah beterinden korusun geçmiş olsun.

• texasboy77 T kullanıcısına yanıt
    Ellerinde olmayan araç için pazarlık yaptılar yarın belli olacakmış hangi aracın geleceği

Hocam gecmis olsun.Belki bu küçük vesile ile başınızdan büyük bir bela uzaklaşmistir.Eski aracim sedefli beyazdi iyi bir yere yaptirmakta fayda var.Sonradan sararmıştı bir daha boyatmak zorunda kalmıştım.

Gecen sene ameliyat olunca mecburen eşim işe tek gidip gelmeye baslamisti.Komsunun yatak odalarinın duvarı tam park manevrasi yapılan kismindaydi benim hatun hızını alamamış girmiş.Hem adamin duvarini hem arabayi yaptirmak zorunda kalmıştık sgshs.
    Ama en çok komşunun bir dahaki sefere kapidan bekliyoruz demesi koymuştu

• kinadangelencerez kullanıcısına yanıt
    Allah sağlık versin güldürdünüz gece gece

• tigin_ T kullanıcısına yanıt
    Merhaba hangi bayiden aldınız bu fiyata bi mahsuru yoksa söyleyebilir misiniz?
  • processor kullanıcısına yanıt
    Merhaba siz ne kadara anlaşmıştınız bayiyle. Birde hangi bayiden alıyorsunuz şimdiden hayırlı olsun.
  • N0thingLose kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende sizinle aynı durumdayım. 15 gün önce 5000 lira kapora verdim fakat bayide araç yoktu. Tam fiyat olarak ne teklif ettiler size. Almaktan vazgeçtiniz mi? Vazgeçince kapora iadesinasıl oluyor bir bilginiz var mı bana da bugün zam geldiği söylendi fakat bir fiyat söylenmedi.
  • NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Islak yol tutuşu b olan alpin 5 almak daha mantıklı bence, veya hem yakıt tasarrufu hemde ıslak yol tutuşu b olan crossclimate+ ta alınabilir. Ben şahsen ikisi arasındayım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    Merhaba siz güncelleme linki istemiştiniz. Kastettiğiniz bu değil miydi? Orada VIP dediği şase numaranız. Şase numaranızı yazıp ok derseniz önce lisansı sonrada güncel yazılımı indirebilirsiniz.
  • erlang E kullanıcısına yanıt
    Hocam bende daha önce araştırmıştım bana şu faha mantıklı gelmişti. Yazlık, kışlık+kar işareti var standartları karşılıyor ve m+s lastik hepsi bir arada dibi duruyor.

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Hocam çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin sağlık olsun.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.