Şimdi Ara

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.329
Cevap
379
Favori
1.522.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2500 3000 km de yağ değişimi olayını yapan var mıdır aramızda?

Varsa; Hangi yagi koydurdunuz? Maliyeti ne oldu?

Face deki grupta bir arkadas 5000 km de değiştirmiş castrol edge koydurmuş. Eski yağ simsiyah su gibi çıktı diye yorum yapmış. Motordaki titreme ses çok azaldı diye de eklemiş. Ses sıfır alındığı zamana dönmüştür muhtemelen ancak 5000 km ye kadar yağ bu duruma geliyorsa değiştirelim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 3 Aralık 2019; 9:7:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CengoCenk kullanıcısına yanıt
    O konuyu bende takip ediyorum. Castrol edge oldukça kaliteli diye duymuştum ancak şimdiye kadar hiçbir aracımda periyodik bakım dışında değiştirtmedim. Neden böyle bir ihtiyac hasıl olmuş anlaması zor gerçekten veya yağ değişimi sonrasi bahsedilen iyileşme olması da çok garip çünkü üreticinin kendisi 15000 den önce cagirmiyor degisim icin. Ayrıca konu periyodik bakıma gelince şöyle bir durum da var: Türkiye'deki bakım aralıkları ile aracın üretildiği ülkedeki bakım aralıkları da değişiklik gösteriyor. Türkiye de daha kısa aralıklarla çağırıyorlar, büyük bir ihtimal kazanç kapısı olarak görülüyor. 2-3 araç önceki renault ta 20000 idi Nissan 10000 Citroen 15000!!
    Ayrıca face grubundaki arkadaş yağı değiştirmiş ama filtreyi değiştirmemiş. Bu da gerip bir durum değil mi? Bu haliyle nasıl bir iyilesme olabilir? İşin uzamni değilim sorular sorular işte

• kadirberk K kullanıcısına yanıt
    İstanbul'dan bir bayiden aldım. Aralık başı teslimli kaporayı verdim. Shine paket beyaz yan basamak ilavesi ile 240 a geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aalkin A kullanıcısına yanıt
    İlginiz icin teşekkür ederim. Vip yazan bölüme şase numarasini yazdigimda aracinizin güncel yazilima ihtiyaci yoktur mesaji geliyor.

• byrmcr B kullanıcısına yanıt
    Peugeot ve Citroen yıllardır Total ile birlikte çalışma yürütüyor. Motor ve motor yağı Birlikte geliştirildiği için bana göre en mantıklısı total. Zaten aracın motor bölümünde de mutlaka bir yerde total'in tavsiye edildiğini görürsünüz.

Ne yazıyorsa onu koymanızı tavsiye ederim

Ayrıca yağ filtresi değiştirmeden motor yağını değiştirmenin pek bir esprisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafatomen -- 3 Aralık 2019; 10:30:18 >
  • Merhaba arkadaslar ben de aracimi 225 55 18 ve yaz lastigiyle alanlardanim.

YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

Kapi altinda lastik basinci 2.3 olmali diye yaziyor. Bu 34e karsilik geliyor. Alirken sordugumda ise basinclar 36 dediler. Simdi kışlık lastik alacağım. Basınçları kac yaptirmaliyim?

• arkadaşlar kışlık lastik yerine Falken AS210 M+S + Kar Tanesi İşaretli 4 Mevsim Lastiği tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/watch?v=Yw6BT28XMsg

bu videoyu izleyin, lastik tanesi 550 - 600 lira civarı satılıyor, CrossClimate+ ile fiyat farkı yarı yarıya.

Ayrıca yurtdışı incelemelerde CorssClimate+'ın önünde.

Lastik konusuna ben ayrı önem veriyorum, yabancı dilim olduğundan tüm kaynakları tarıyorum.

Ben size Falken AS210 M+S + Kar Tanesi İşaretli + 102V XL modelini öneririm.

önceki mesajlarımda etiketi ve diğer bilgileri paylaşmıştım.
    https://www.falkenlastik.com.tr/lastikler/euroall-season-as210
    https://www.gittigidiyor.com/oto-yedek-parca-aksesuar/lastik-jant-ekipmanlar/lastik/falken-as210-22555r18-102v_spp_728316?id=483662836

• Leorsa L kullanıcısına yanıt
    Ben aracı alırken özellikle sordum. 34 basıp teslim etmişlerdi. Benim araçta da 2.3 bar yazıyor. 205 55 R19
  • Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    Bende de güncelleme yok yazdı. 84C ise sizin sürüm sorun yoktur zaten. Bendeki 84C

• MyErdinc kullanıcısına yanıt
    İlk partide olan m+s michelinler için görüşleriniz nedir hocam. Ankara da dikmen birlik arası rampa modunda kışın ne yapar merak ediyorum. Önlere 2 adet kış alsammı bilemedim 🤔

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • byrmcr B kullanıcısına yanıt
    84C görünüyor benim sistemde de
    YENİ CITROËN C5 AIRCROSS ANA KONU(2022 FACELİFT KASA) - TÜM GÜNCEL PAYLAŞIMLAR/YORUMAR

• o lastikler sizi kurtarmaz, Falken lastik almanızı öneririm kaliteli, yerli ve videoda göreceğiniz üzere karın içinde rahat gidiyor.
    ve yine aşırı karlı havalarda, kış lastiği olsa dahi aracımı çıkartmıyorum ben, solüsyon temizliği ile uğraşmamak ve lastiği eski veya yazlık olan araçların gelip aracıma vurmaması için 1-2 hafta toplamda trafiğe çıkmıyorum, 4x4 araçla da çıkmadım. taksi çağırdım veya elzem durumlarda araç kiraladım.
  • 84C güncel sürüm, benim araçta da 84C ile geldi, yeni sürüm olursa MyCitröen uyarı verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyErdinc

84C güncel sürüm, benim araçta da 84C ile geldi, yeni sürüm olursa MyCitröen uyarı verir.
    Teşekkürler

• Son aldığım bilgilere göre C5A’nın Kasım ayı satışlarında SUV sektöründe sadece 1-2 araç kalmış Qashqai’yi geçip 1’inci olmasına!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texasboy77 -- 3 Aralık 2019; 13:55:0 >
  • Mustafatomen M kullanıcısına yanıt
    Güncel bu durumda

• MyErdinc kullanıcısına yanıt
    Yalnız benim my citroen hiçbir zaman güncelleme var demiyor hep kendim öğrenip güncelliyorum. Aracı sil diyip tekrar yüklesem düzelir belki ama o zamanda bütün verilerimi kaybederim bu da işime gelmiyor.
  • Malum kış geldi araçlar sabah soğuk oluyor. Klima kullanımı için 28 dereceye ayarlayıp auto tuşuna basıyorum ama autoya bastığımda ac tuşu da yanıyor. Ac tuşunu kapatmak gerekir mi yoksa kışın zaten ışık yansa da ac devreye girmiyor mu? Bir de araç dizel olduğundan galiba biraz geç ısınıyor gibi geliyor. Sizlerde durum nasıl?

• planetcrk kullanıcısına yanıt
    O sırada motor sıcak olsa ac yi yakmazdı. Ancak hem motor soğuk hem de yüksek sıcaklık istendiği için araç isteklerinize en kısa sürede cevap vermeye çalışmış.

Dizel motorlar kışın zor ısınırlar. Bu bilinen ve beklenen bir durumdur. Eski aracım kuga da dizel motor ısınana kadar ön motor havalandırma panjurlarını içerden kapatan bir sistem vardı. Motor benzinli kadar çabuk ısınıyordu. Bu özelliğini seviyordum. Ancak C5A da maalesef bu özellik yok sanırım. Motor geç ısınıyor dizel olması sebebiyle.
  • sabahları baya soğuk olmasına rağmen daha koltuk ısıtmayı hiç kullanmadım. öyle bir özellik olduğunu unutmuşum resmen. yarın sabah unutmazsam bir deneyeyim şu özelliği.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.