Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.121
Cevap
24
Favori
78.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haktan207

Arkadaşlar merhaba. 2016 model yarı otomatik dizel shine bir cactus um var.
    4 aydır bende ve cok memnunum yakıt olsun konfor olsun vs harika.
    Yalnız aracta motor kısmında şoför tarafından gelen bir ses var ve 2 defadır servise götürüyorum sesin oldugunu anlıyorlar fakat çözemiyorlar.
    hatta ikincisinde nerden geldiğini bulamamışlarda merkezden sesin normal oldugunu bu konuda bilirkişi raporları oldugunu söylediler.

Arac 56 km hızda başlayan e 78-80 km hıza kadar belli hızlarda özellikle 74 km hızda iken bir VUUV sesi cıkarıyor. oyleki 74 km hızda hız sabitlemeye aldığımda sesi duymamak mumkun değil. Araç hızlanırkende frene basıp yavaşladığımdada 58-66-74-78 km hızlarda ses yapıyor. 4-5-6. viteslerde oluyor bu ses.
    Boşa alıp denedim yine aynı hızlarda ses devam ediyor.
    Başlarda şanzıman demiştim ama boşa aldığımdada aynı ses yaptığı için şanzımandan değildir diye düşünüyorum. Poryalardan dır diye servise söyledim yok bu ses ondan değildir dedi. Rot balanscıya götürdüm oda poryalardan değil dedi.

Konu hakkında bilgisi olan başına gelen birileri varsa yardımcı olursa sevinirim.
    tesekkurler

Enteresan,sadece belli hızlarda bu oluyor yanlış anlamadım değil mi? Yani 110 la giderken birşey yok 90 la yok sadece 74 km ve civarı hemde şanzımandan değil tuhaf geldi valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    evet sadece belli hızlarda ses geliyor ve özellikle 74 km hızla giderken çok net bir şekilde duyuluyor.
    şanzımandan gelip gelmediğini bilemiyorum ama vitesi boşa aldıgımdada aynı ses geldiği için şanzımandan gelmiyordur diye düşünüyorum. Fakat yanılıyor olabilirim belkide şanzımandan geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haktan207

evet sadece belli hızlarda ses geliyor ve özellikle 74 km hızla giderken çok net bir şekilde duyuluyor.
    şanzımandan gelip gelmediğini bilemiyorum ama vitesi boşa aldıgımdada aynı ses geldiği için şanzımandan gelmiyordur diye düşünüyorum. Fakat yanılıyor olabilirim belkide şanzımandan geliyor.

İlk fırsatta 74 km ye sabitleyip, bizim araçta varmı yok mu size yazarım.(hafta içi o hıza çıkacağım bir yol yok muhtemelen hafta sonu deneme imkanım olur) Ama neden olabilir derseniz aklıma mantıklı bir ihtimal şu anda gelmiyor.

• kickergls K kullanıcısına yanıt
    Güzel fiyat valla. Acaba biraz daha zorlansa inerler mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam az önce çıktım denedim, benim arabadan gelmiyor zaten gelseydi muhtemelen daha önce fark ederdim.
    ama çok merak ettim ve ilk kez böyle bir şey duyuyorum. sorunu Tespit ederseniz bizimle de paylaşırsanız seviniriz
  • Arkadaşlar sıfır araç almayı düşünen kişiye ikinci el önerilmez ama sırf sıfır olacak diyede hem benzinli ve performansı düşük hemde donanımı az bir araca dizel otomatik shine ve sıfır gibi bir araçtan 5-10.000 tl fazla para vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Takdir sizin tabi başta da dediğim gibi sıfır aracın ikamesi ikinci el değildir ama yinede belirteyim istedim.

Bu arada o araç elinde kalan bayilerde 82.500 e kadar yakın zamanda satıldı,ama şu anda hangi bayide kalmıştır bilmiyorum hatta tahminim kimsede kalmadığı yönünde ama yinede niyetiniz varsa bütün bayileri tek tek arayıp sorun derim.
    O paralara çıkamam zaten hocam. Ama liste fiyatları hatırım da kalmış. Arkadaşın söylediği fiyatı görünce şaşırdım o yüzden yazdım :) şu an inceleme videolarına bakıyorum. Benim gücüm en fazla 1.2 otomatik baz versiyonuna yeter. Bakalım nasip. Herkes vites geçişlerine takılmış. Bu kadar kötümü otomatiği

• quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

O paralara çıkamam zaten hocam. Ama liste fiyatları hatırım da kalmış. Arkadaşın söylediği fiyatı görünce şaşırdım o yüzden yazdım :) şu an inceleme videolarına bakıyorum. Benim gücüm en fazla 1.2 otomatik baz versiyonuna yeter. Bakalım nasip. Herkes vites geçişlerine takılmış. Bu kadar kötümü otomatiği

1. ve 2 vi tes geçişlerinde bazen kararsızlık ve sarsıntı var, benim önceki aracımda easytronic 5 yıl kullandım ve şimdi cactus kullanıyorum, geçen ay bir tane ds5 alıyordum oda aynı şanzıman kısacası benim için hiç dert değil ama bir başkası için büyük dert olabilir. bunun kararını en iyi siz verirsiniz test sürüşü yapıp kendiniz değerlendirin derim.
    Anladım Üstad. Ben acemi şoförüm zaten öyle oooo çok iyiymiş yada kötüymüş diyecek seviyede değilim. Tek mesele alışmak bence. Dediğiniz gibi bi yerde bi şekilde denemek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

Anladım Üstad. Ben acemi şoförüm zaten öyle oooo çok iyiymiş yada kötüymüş diyecek seviyede değilim. Tek mesele alışmak bence. Dediğiniz gibi bi yerde bi şekilde denemek lazım

• usorguncu kullanıcısına yanıt
    birebir yüzyüze konuşmanız gerekebilir alım için ciddiyetinizi anlarlarsa düşeceklerdir.epeydir ellerinde kalddığını söylediler çünki
  • Bugün depoyu fulledim, ve tekrar bir yolbilgisayarı ile reel tüketim kıyası yapmanın zamanı geldi.
    Excel kayıtlarıma göre toplam 429,8 litre akaryakıt almışım
    aşağıdaki fotoğraftada göründüğü üzere yapılan yol 7746 km (20.07.2017 tarihinden bu tarafa yani aşağı yukarı yarısı kış yarısı yaz ortalaması gerçi samsunda bu sene doğru dürüstte kış olmadı ama benimki sürekli kısa mesafe kullanım olduğundan yinede ortalamayı etkiliyor)
    dolaysıyla 5,55 gibi bir reel tüketim verimiz var oysa bilgisayar 5,2 gösteriyor yani sapma 0,3 litreyi aşmış durumda.
    Daha öncede yazdığım şeyi teyit eder bir durum oldu.
    Uzun kmlerde sapma oranı daha fazla oluyor o yüzden 1000-2000 kmlik ölçümler daha sağlıklı sonuç veriyor.
    aynı şeyi daha önceki aracaım olan astra h de de denemiştim kısa ölçümlerde (1000-2000 km lik) hatasız değerler veren alet 10.000 km ye geldiğimizde %5 gibi bir sapma vermişti.
    ★ CITROËN C4 CACTUS ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 1 Mart 2018; 9:43:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bugün depoyu fulledim, ve tekrar bir yolbilgisayarı ile reel tüketim kıyası yapmanın zamanı geldi.
    Excel kayıtlarıma göre toplam 429,8 litre akaryakıt almışım
    aşağıdaki fotoğraftada göründüğü üzere yapılan yol 7746 km (20.07.2016 tarihinden bu tarafa yani aşağı yukarı yarısı kış yarısı yaz ortalaması gerçi samsunda bu sene doğru dürüstte kış olmadı ama benimki sürekli kısa mesafe kullanım olduğundan yinede ortalayı etkiliyor)
    dolaysıyla 5,55 gibi bir reel tüketim verimiz var oysa bilgisayar 5,2 gösteriyor yani sapma 0,3 litreyi aşmış durumda.
    Daha öncede yazdığım şeyi teyit eder bir durum oldu.
    Uzun kmlerde sapma oranı daha fazla oluyor o yüzden 1000-2000 kmlik ölçümler daha sağlıklı sonuç veriyor.
    aynı şeyi daha önceki aracaım olan astra h de de denemiştim kısa ölçümlerde (1000-2000 km lik) hatasız değerler veren alet 10.000 km ye geldiğimizde %5 gibi bir sapma vermişti.
    ★ CITROËN C4 CACTUS ★

Hemen düzeltmemizi yapalım bugün tüketim değerine bir baktım 5,3 litre olmuş demekki dün tam sınırdaymış, o halde yol bilgisayardaki sapma 0,25 litre de sabitlenmiş görünüyor.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• Herkese selam ,

2015 1.6 ehdi shine paket 17000 km de siyah aracı alarak aranıza katıldım. Araçta kaZa boya yok. Sadece çok kirli bir araçtı içine bez sürmemişler. 69000 tl ye bitirdik. Gaziantepten izmire getirdim resmî ekleyebilirsem yakıt durumunu görebilirsiniz 4.8 yaktım. En önemli sorum iphone telefonu bağladım görüşme yapabiliyorum ama spotify den yada YouTube dan müzik açınca sesi arabadan gelmiyor. İnşallah çözümü vardır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• quote:

Orijinalden alıntı: fataleagle

Herkese selam ,

2015 1.6 ehdi shine paket 17000 km de siyah aracı alarak aranıza katıldım. Araçta kaZa boya yok. Sadece çok kirli bir araçtı içine bez sürmemişler. 69000 tl ye bitirdik. Gaziantepten izmire getirdim resmî ekleyebilirsem yakıt durumunu görebilirsiniz 4.8 yaktım. En önemli sorum iphone telefonu bağladım görüşme yapabiliyorum ama spotify den yada YouTube dan müzik açınca sesi arabadan gelmiyor. İnşallah çözümü vardır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın, müzik kaynağı olarak bluetooth u seçerseniz ses gelir diye düşünüyorum

• Bu yüklenen fotolar son dönemlerde niye yan çıkmaya başladı? Şu DH'e bir düzen gelmedi, daha iyiye gideceğine geriye gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bu yüklenen fotolar son dönemlerde niye yan çıkmaya başladı? Şu DH'e bir düzen gelmedi, daha iyiye gideceğine geriye gidiyor.

Aynen hergeçen gün iyileşeceğine yeni yeni sorunlar çıkıyor, tam sayfa değişimi sırasında atılan mesajlar okunmuyor mesela illa bir mesaj daha gelecek ki o sayfanın ilk mesajını okuyabilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Bu yüklenen fotolar son dönemlerde niye yan çıkmaya başladı? Şu DH'e bir düzen gelmedi, daha iyiye gideceğine geriye gidiyor.

Aynen hergeçen gün iyileşeceğine yeni yeni sorunlar çıkıyor, tam sayfa değişimi sırasında atılan mesajlar okunmuyor mesela illa bir mesaj daha gelecek ki o sayfanın ilk mesajını okuyabilelim.

DH kalite olarak da iyice bozuldu, her geçen yıl daha da kötü bir hal alıyor?
  • Hiç farklı birşey yapmadığım halde bugün dinleyebildim. Uzun yolda yeni sahibime biraz çektireyim dedi galiba. teşekkürler cevap için

• quote:

Orijinalden alıntı: fataleagle

Hiç farklı birşey yapmadığım halde bugün dinleyebildim. Uzun yolda yeni sahibime biraz çektireyim dedi galiba. teşekkürler cevap için

Ne demek rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.