Şimdi Ara

★ CITROËN C4 CACTUS ★ (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.122
Cevap
24
Favori
78.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Absata

Bende almayı düşünüyorum. 0 alırsam 112-106 felan oluyor 2. elleri 2016 hatta 2017 bile 70-80 e internette gördüm. 100+ vermek yerine 2. el mi almalıyım
    ve niye bu kadar fiyat düşüşü var ? Satması zor mu ilerde sorun yaşar mıyım ?
    Veya almışken bu fiyatlarda daha iyi bir aile arabası var mıdır ? az yaktığı için en ekonomik olanını bu olarak düşünmüştüm.
    Ve merak ettiğim arka camlar filmli ama TR de yasak değil mi filmli camlar ? ayrıca Kelebek camlar baya baya kötü ama yapacak birşey yok

sorularınıza kendimce cevap vereyim,
    ilk sorunuzdan başlayacak olursam bence kesinlikle sıfır km alınmamalı şu fiyatlarla gerçekten çok fena zarar ettirir 106 ver, çık plazadan 80-85 bin bandına satmaya çalış olacak iş değil.Neden ikinci el fiyatları bu kadar düşük demişsiniz bunun genel nedeni citroenin marka algısıdır (bakınız bütün citroen modelleri ikinci elde piyasa araçlarına göre daha iyi fiyat fayda noktasındalar) özel nedeni ise cactus filo olarakta satılan bir araç ve filo olarak çok düşük fiyatlara alınan bu araçlar yine düşük fiyatlarla piyasaya veriliyorlar (filo araçların satıldığı ihaleleri takip ediyorum da oradan biliyorum) bu yüzden daha öncede yazdım ikinci el alacaksanız aracın filo aracı olmamasına gayret edin derim (tabi fiyat olarak avantajlı bir noktadır o ayrıca değerlendirilebinir).

Satması zor mu demişsiniz tabiki bir astra, focus değil ama doğru fiyatla satılmayacak araç yoktur.Büyükşehirlerde iseniz satışında sıkıntı yaşayacağınızı sanmam ama anadolu şehirlerinde çok bilinmeyen arçları satmak (sadece cactus için değil bütün arçlar için) biraz zaman alabilir ama nihayetinde bu satış işi biraz nasip/kısmet.

bu fiyatlara daha iyi aile arabası varmıdır demişsiniz, tabiki vardır, çoğu c segmenti araç gerek iç hacimi gerekse bagajları ile bundan daha başarılıdırlar, ama derseniz ki (ikinci el için konuşuyorum) maximum 10-20 bin km de dizel otomatik, cam tavanlı, geri görüş kameralı 1 yaşında 75-80 bandında başka ne alınır o zaman size birşey diyemem ama siz derseniz ki benim için araba 5 yaşında da olur o zaman sayarız bir çok model, yada yakıt önemli değil derseniz yine benzinli bir çok model var. örneğin 80.000 tl verin 2014 model düşük km li bir cosmo insignia alın 170 hp'lik, güç-konfor-hacim herşey sizin olsun,veya ne biliyim passat wariant alın bu arabalar aile kullanımına daha uygun araçlar yani bu noktada ne istediğinizi bilmek bence önemli.ben 2 tane çocuğumla bu aracı kullanıyorum geçen aylarda birisi iyi bir fiyat teklifi sundu aracıma, bende evdekileri aldım skoda bayisine gittim octaviaya baktık çocuklar resmen galeride ağladılar (şaka yapmıyorum) baba bizim arabayı verip sakın bunu alma diye neden öyle dediler cam tavandan vazgeçemiyorlar aracın tipinden vazgeçemiyorlar, bende dizel ve otomatik olmasından vazgeçemedim.

Geçen hafta ise cactusten sonra (hem donanım hem dizel otomatik olması hemde tarzı nedeniyle) ds5 gibi bir aracı almaya niyetlendim, yani cactusten sonra değsin diyebileceğiniz bir araç için çıtayı yükseltmeniz gerekiyor yada bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak cactus tarz bir araba ve bu tarzını tatminkar bir donanım ve minimum yakıtla taçlandırmış bir model, bu araç kime hitap eder öncelikle tipini beğenene hitap eder, sonra yeni araba arayana hitap eder, aracım az yaksın diyene hitap eder, geri görüş kamerası cam tavan sensör paketlerini (kısacası donanım) arayana hitap eder.

Son olarak bu yazdıklarım ışığında size hitap edip etmediğine kendiniz karar verin ve mutlaka bir test sürüşü yapıp sürüş özellikleri(çzellikle şanzıman) bakımından size uyup uymadığına kendiniz karar verin derim.

Birde geçen günde yazdım cactus ve benzeri modeller (piyasa aracı olmayan araçları kast ediyorum) sıfır fiyatlarındaki artışlardan en son etkilenen modellerdir bu anlamda sıfırı ile arasındaki fiyat farkı (tabi diğer araçların fiyatlarınıda kıyaslayarak bu yorumu yapıyorum) şu anda ikinci el cactusleri bence fiyat/performans anlamında çok iyi bir yere getirmiş durumda bu anlamda alınacak bir cactusun önümüzdeki aylarda alıcısına zarar ettirmeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Heleki yeni gelecek cactüsün benzinli otomatik full versiyonun bile 130.000 tl civarında olacağını düşününce..

• Herkese iyi seneler kazasız belasız sürüşler arkadaşlar, yeni yılın ilk fotoğrafı gelsin..★ CITROËN C4 CACTUS ★
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Herkese iyi seneler kazasız belasız sürüşler arkadaşlar, yeni yılın ilk fotoğrafı gelsin..★ CITROËN C4 CACTUS ★

Foto çok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Herkese iyi seneler kazasız belasız sürüşler arkadaşlar, yeni yılın ilk fotoğrafı gelsin..★ CITROËN C4 CACTUS ★

Foto çok iyi.

Teşekkürler, model çok yakışıklı

• Birde uzun dönem tüketim verisi koyalım.

Yakıt alımlarımı listelediğim için net olarak görebiliyorum yol bilgisayarı 0,3 litre daha düşük gösteriyor. İlk 1000 li km lerde 0,1 litreydi, 3000 li km lerde 0,2 litre civarı oldu, şu anda 0,3 litre bu veriyi Temmuz ayında sıfırlayacağım (tam 1 yıllık tüketimi görmek adına) sonrasında daha kısa ölçümler yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecek.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

• Msafacan arkadaşımızın konu olarak açtığı My Citroen uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. Bu ve benzeri pekçok detay telefonunuza bilgi olarak geliyor.

Not: Bu arabayla sakın eşinizi aldatmaya kalkmayın. Nereye ne zaman gittiğiniz ve pek çok veri kayıt altında

Ekleme konu linki;
    https://forum.donanimhaber.com/my-citroen-mobil-uygulama-inceleme-ve-tanitim--130157707

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bill Gates -- 8 Ocak 2018; 13:31:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bill Gates

Msafacan arkadaşımızın konu olarak açtığı My Citroen uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. Bu ve benzeri pekçok detay telefonunuza bilgi olarak geliyor.

Not: Bu arabayla sakın eşinizi aldatmaya kalkmayın. Nereye ne zaman gittiğiniz ve pek çok veri kayıt altında

Ekleme konu linki;
    https://forum.donanimhaber.com/my-citroen-mobil-uygulama-inceleme-ve-tanitim--130157707

En kısa zamanda deneyeceğim.

Teşekkürler

• Msafacan arkadaşımıza emeği ve ilgisi ve en önemlisi Citroen Türkiye'nin web sayfasında bile yer almayan bu faydalı uygulamadan bizleri haberdar ettiği için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bill Gates -- 8 Ocak 2018; 17:46:40 >
  • Bill Gates kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim. Maalesef markalar ülkemizde araçlarını ve markaları parlatmayı bilmiyorlar. Ben bu uygulamayı eşime, dostuma, akrabama gösteriyorum. Herkesin dibi düşüyor. Başka marka kullananlar bile çok iyi bir özellikmiş diyorlar. Bayiye gitsen satış temsilcisinin bu uygulamadan haberi yoktur belki :) araç almadan önce birkaç markanın test sürüşüne katıldım. Satış temsilcileri bırakın markalarına ait böyle hoş ve güzel detayları bilmeyi. test ettirdiği arabanın özelliklerini bile bilmeyenler vardı. E bizde meraklı kullanıcılar olarak tabi ki yardımlaşıp birbirimizi haberdar edeceğiz :)
  • msafacan kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz gibi Citroen web sayfasına bile linkini tanıtımını koymamış ki bayi çalışanları haberdar olsun. Sanki araç satmak istemezmiş gibi davranan bir kitle var karşımızda.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: msafacan

Ben teşekkür ederim. Maalesef markalar ülkemizde araçlarını ve markaları parlatmayı bilmiyorlar. Ben bu uygulamayı eşime, dostuma, akrabama gösteriyorum. Herkesin dibi düşüyor. Başka marka kullananlar bile çok iyi bir özellikmiş diyorlar. Bayiye gitsen satış temsilcisinin bu uygulamadan haberi yoktur belki :) araç almadan önce birkaç markanın test sürüşüne katıldım. Satış temsilcileri bırakın markalarına ait böyle hoş ve güzel detayları bilmeyi. test ettirdiği arabanın özelliklerini bile bilmeyenler vardı. E bizde meraklı kullanıcılar olarak tabi ki yardımlaşıp birbirimizi haberdar edeceğiz :)

Paylaşım için teşekkürler

Bugün iki kere denedim aracı ekleyemedim.

Teknik bir hata var diyip durdu, umarım kısa zamanda hallolur.

• Bu sabah yaptım

Çok güzel oldu ya. Resmen bayıldım.

★ CITROËN C4 CACTUS ★

Buda benim günlük şehir içi güzergahım

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Peugeot'un da benzer uygulaması var.
    Gerçekten güzelmiş.C elysee ve 301 dede kullanılabiliyor mu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Muhetmelen peugeot ile ortaktır zaten.

301 ve c-elysee de olurmu emin değilim, ama denemek lazım.
    Nereye gittiğiniz, kaçta yola çıktığınız, kaç km yol ve kaç dakika sürdüğü üzerine bir de hangi rotadan gidildiği gibi "biri bizi gözetliyor" bilgilerinin tamamı araç tarafından tutulmakta esasında, bunu bize bu uygulama sunuyor.

Sağolsun varolsun.......

Not: Bu uygulama için kesin olarak bluetooth bağlantı, GPS ve navigasyon gerekli her ikisi olan tüm araçlarda bu kayıtların tutulduğundan eminim de uygulama olarak sunan hangi markalar ona bakmak lazım.
  • quote:

quote:

308 için kurmuştum ama yerleşim yerini Fransa olarak gösterip indirmek gerekiyordu, biraz uğraştırıcıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Gates

Nereye gittiğiniz, kaçta yola çıktığınız, kaç km yol ve kaç dakika sürdüğü üzerine bir de hangi rotadan gidildiği gibi "biri bizi gözetliyor" bilgilerinin tamamı araç tarafından tutulmakta esasında, bunu bize bu uygulama sunuyor.

Sağolsun varolsun.......

Not: Bu uygulama için kesin olarak bluetooth bağlantı, GPS ve navigasyon gerekli her ikisi olan tüm araçlarda bu kayıtların tutulduğundan eminim de uygulama olarak sunan hangi markalar ona bakmak lazım.

Bence de öyleve veriler çok detaylı(virgülden sonraki rakamlar bile benim için önemlidir), benim gibi istatiksel veriyi seven birisi için mükemmel oldu bayıldım valla
    hemde bunun için hiçbir zahmete katlanmadan direk telefonuma gelmeside ayrı bir güzellik

• quote:

quote:

quote:

308 için kurmuştum ama yerleşim yerini Fransa olarak gösterip indirmek gerekiyordu, biraz uğraştırıcıydı.

Güncellemişlerdir o zamandan bu zamana, şimdi çok kolay oldu(gerçi dün teknik hata uyarısı veriyordu ama sabah direk oldu), programı indir araç bilgilerini gir ve araçla eşleştir hepsi bu kadardı

Aynen şuan kurulum gayet basit. Bu arada bir bilgi daha vereyim. Örneğin bir hafta aracınızı kullandınız ve bluetoothu hiç açmadınız. Yani telefonu arabaya bağlamadınız. Daha sonra araca bağladığınızda 1 hafta içinde yaptığınız bütün rotaları yine uygulamaya aktarıyor ve görebiliyorsunuz. Yani tam bir istatistik :) İstatistik manyaklarına duyurulur :D
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.