Şimdi Ara

Çıralı-Olimpos-Adrasan ve Farklı Yerler Tavsiyesi ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Her sene gitmediğim farklı yerlere gidiyorum, geziyorum.
    Kemere gittim. Kaşa gittim, ama bu ikisi arasında kalan bölgeye gitmedim.
    Gidip görmemi tavsiye eder misiniz? Netten araştırıyorum. Bu bölgede antik kent var,
    çıralı yanartaş var, plaj var. Adrasanda tekne turuna katılmak istiyorum.
    Hangi bölgede konaklayım? Üçü arasında toplu taşıma araçları bulabilirim değil mi?
    Tek kişi sırt çantalı tatil modundayım. Aracım yok. Netten araştırıyorum. Farklı yerler tavsiye
    edip, şuraya git, burayı gör, şöyle bir aktivite yap diyenlerin tavsiyesini bekliyorum.
    Bu üç yerden sonraki rotalarım nereleri olsun mesela? Teşekkürler.

• Olimpos güzel bir yer hem tarih hemde doğası açısından.3 yıl önce en son 9 gün kadar konakladık bizde Simurg Evlerinde.F/P olarak güzel bir tatil geçirmiştik.

Bizimde aracımız yoktu o tatilde.Ana yola çıkan minibüslere binerek hem Kemer istikametine hemde Kaş istikametine gitme şansınız mevcut.
  • Phaselis: Kemer tarafından ilk antik kent. Müzekart ile giriş yapabilirsiniz. Denize girmek için de güzel bir yer. Çevrede işletme yok. Çadır ile konaklamanıza da izin verilmez muhtemelen. Yani konaklayamazsınız.

Ulupunar: Araç ile gidenler geçerken burada balık yesin. Sulak, yeşil bir bölge. Çok sayıda lokanta mevcut.

Çıralı: Yanartaşa 1 kere çıkılır. 2.ye değmez. Çıkacaksanız da ben gibi öğle vakti güneşin bağrında çıkmayın. Gİriş 5-6 lira gibi bişeydi yanılmıyorsam. Müzekart geçersiz. Çıralı sahili çevreye göre biraz daha uzunca bir sahil. Temiz, nispeten sığ sakince bir sahil. Konaklama imkanınız var. Hotel Azur aklımda kalmış. Muhtemelen iyi bir oteldir.

Olympos: Yine antik kent ve plaj iç içe. Müzekart ile giriş yapabilirsiniz. Konaklama imkanınız var. Popüler ve kalabalık bir yer. Konaklama imkanınız var. Kadir'in Ağaç Evleri ve Türkmen adını duyurmuş oteller. Gençler genelde Kadir'i tercih ediyor.

Adrasan: Olympos ile yakın sayılabilir. Benim en sevdiğim sahillerden.

Kemer -> Kumluca yönünde yazdım. Toplu taşıma hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. Bu rotaları araçla gezmenizi öneririm.

• ne yaptınız gittinizmi olimposa bende bu yaz 4 gece ayarladım alaturka pansıyonda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.