Şimdi Ara

Cips neden bu kadar pahalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
9.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ufacık paketlerde az bişi cips bi dolu para. Hesaplamadım kilosu kaça gelir ama patatesten fabrikasyon üretim olan bi ürün neden bu kadar pahalı sizce?

• çünkü ne olursa olsun satıyor.
  • piyasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: highflyeer

çünkü ne olursa olsun satıyor.

bence de nedeni bu. talep var adamların kafa rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

Ufacık paketlerde az bişi cips bi dolu para. Hesaplamadım kilosu kaça gelir ama patatesten fabrikasyon üretim olan bi ürün neden bu kadar pahalı sizce?

Tüketici tarafından bakarsak tabi çok para ödüyoruz ama üretici açısından bakarsak; işçilerin parası+makinelerin bakım parası+ambalaj,malzeme ve dağıtım parası+vergi vs diğer masraflar diye liste uzar.
  • anne bana cipis al anne noolurr anne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cips değilde kola çok pahalı. Eskiden 2 litre 2 liraydı. Şimdi 2.5 litre 3.25
  • ya ben fiyatında değilimde paketin yarısından çoğu neden boş paket öyle yapılmak zorunda mı neden bu kadar hava boşluğu?

• pringles 4,5 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

ya ben fiyatında değilimde paketin yarısından çoğu neden boş paket öyle yapılmak zorunda mı neden bu kadar hava boşluğu?

yapmasalar içindekiler tuz buz olur
  • Oksijen pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

ya ben fiyatında değilimde paketin yarısından çoğu neden boş paket öyle yapılmak zorunda mı neden bu kadar hava boşluğu?

yapmasalar içindekiler tuz buz olur

Oda doğru ama haftasonu sinema keyfi yapmak istersin en büyük paketi alıp açarsın ve içine bakınca yüzün asılır :/

• quote:

bunun bir çok amacı var. ama en önemli amacı cips çok yağlı bir ürün olduğu için ayarlı atmosfer ortamında paketlenir. yani yağ okside olmasın diye çeşitli gazlar kullanılarak paketleme yapılır. içerisinde oksijen olursa cipste acılaşma ve bayatlama olur.

diğer bir sebebi yukarıda arkadaşın söylediği gibi taşıma sırasında cipslere zarar gelmesini engellemek.

çok çok önemli diğer sebebi ise satış politikası. 150 gram cipsi 200 gram alacak paketlere koyarsan cips az görünür kimse almaz. ama gidip 150 gram cipsi yarım metrelik poşetlere koyarsan insanların önce gözünü doyurursun. o yüzden önemli bir şeydir cips paketinin büyük olması ve hava ile dolu olması.a

• Çünkü tadı çok güzel.

• aile boyunun maliyeti 30 kuruş, satılış fiyatı 2,25
  • çünkü satın alıyoruz.
  • pringles alıyorum kafam rahat
  • Patato neyinuze yetmiyor fakir kardeslerim

• Para vermişken ve cips yiyeksen, Pringles alacaksın.
  • Party
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.