Şimdi Ara

Cinsel reklam içerikli sms ler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
5.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar son 1 aydir hattima baslikta belirttigim gibi sohbet hatlarinin reklamlari sms olarak geliyor. artik gina geldi sinirlerimi bozuyor bu durum, hergun nerdeyse geliyor. nerden nasil numarama dadandilar bilmiyorum oyle her yere tel numarami veren biride degilim bu tarz seylerden dolayi zaten ozellikle dikkat ediyordum buna ragmen basima geldi. programla gelen sms leri engelledim sms geliyor ama mesaj listesine gelmeden siliniyor bu sekilde gormuyorum ama yinede baska birsekilde tamamen kurtulmam gerek. bu konuda bilgisi olan var mi, musteri hizmetlerini arasam engelletme sansim var mi. gelen mesajlarda bu sekilde;

Selam canim ben Berna, yalnizliga dayanamiyorum ararmisin konusalim 00248458700

Telefonda atesli dakikalar gecirmeye ne dersin? 00248458686 Ara beni ve kendini bana birak sadece 00248458686

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • numarani degistirmeden kurtulamiyorsun.

• gönderen numara var mi?

• gönderen numara yok. CHAT, SOHBET tarzında görülüyor gönderen numara
  • müşteri hizmetlerini ara bence. yanlışlıkla bu tür servislere kayıt olmuş olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celibar -- 16 Aralık 2012; 0:11:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözebilen arkadaşlar var mı acaba?

Savcılığa başvurucam ama yurtdışı olduğu için takibi imkansız olacaktır. Haftada en az 5 mesajım taş...
  • Müşteri hizmetleri ne diyor bu olaya?
  • numaranı değiştirmeden çok zor ya da müşteri hizmetleriyle konuşucaksın

• Vodafone bu konuda alimlari kapatamiyor.
    Kapattik diyorlar sorun devam ediyor.
    Bu nolari art niyetli insanlar satiyorlar.
    Bana savciliga git diyor musteri hizmetleri. Savcilik kaynak belirsiz yurtdisi diye takip etmez. Hatti kapattirmak son care.

• numaranı değiştirmeden çok zor ya da müşteri hizmetleriyle konuşucaksın

• ttnet satıyor senin numaranı 3.kişilere dava edeceksen onları et :))
  • Kimin sattığını bilsem kesinlikle dava ederim.

Müşteri hizmetlerini arayacağım, bu numaraları bloke etmelerini söyleyeceğim. Eğer yapamazlarsa hattımı bu sebeple kullanamadığımdan dolayı kapattıracağımı da belirteceğim.

Müşteri hizmetlerinde çalışan arkadaş var mı? Acaba mümkün mü böyle bir bloke? Mümkünse ve yapmıyorlarsa zaten bir daha aynı GSM şirketiyle çalışmam.
  • Turkcell kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:
    Turkcell hat sahipleri aldığınız reklam SMS’lerini 2 – 3 iş günü içerisinde 2780 numaralı Turkcell numarasına iletirseniz artık o kişi veya o firma size bir daha SMS atamaz. Yine dediğimiz gibi bu yönemle mesaj almayı engelleyemedi iseniz 444 0 532 olan Turkcell müşteri hizmetleri telefonunu arayıp engelleme talep edebilirsiniz.
    Vodafone kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:
    Vodafone hattı sahibi iseniz size gelen reklam ve istenmeyen mesajları engellmek için 444 0 542 yi arayıp reklam SMS lerinden rahatsız olduğunuzu ve bu mesajları engellemek istediğinizi iletin.
    Avea kullanıcıları için reklam mesajı engelleme:
    Avea hattı sahibi iseniz Avea bazlı gelen reklam sms lerini engellemek için yapmanız gereken şey iptal kampanya yazıp 7672 göndermek olcaktır. Böylelikle size gelen reklam mesajları iptal olacaktır.

Devamını Oku: İstenmeyen Reklam Mesajlarını Engelleme - Medyacafe.Net

ALINTIDIR...

Diğer yandan :

BTK: Aboneye ulaşılmasın diye bir şey olamaz.
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Basın Müşaviri Güleser Aykara, 27 Haziran 2011 günü alınan Kurul Kararı’nın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti. Aykara, “Buna göre bütün aramalarda arayan hat bilgisi açık olacak. Kimin aradığı görünecek. Arandığında da ulaşılabilecek. Vatandaşlara yanıltıcı, yanlış bilgi verilmemesi yönünde düzenleme var” dedi. Aykara, abonelerin bütün kişisel verilerinin işletmecilerde bulunduğuna da dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:
    “İşletmecilerin bu kişisel verileri 3. şahıslarla rehber hizmetleri dışında kesinlikle paylaşmamaları gerekiyor. Bunların GSM operatörleri tarafından verildiği kanıtlanırsa biz de gereğini yaparız. Bu tip aramaların engellenmesine gelince, belirli bir özelliği olan örneğin 444’lü aramaların engellenmesi talebinde bulunulabilir. Ama bu aramaları yapanlar her türlü numaradan arıyor. Sabit telefondan, cep telefonundan. İstenmeyen SMS’lerin reddedilmesi söz konusu. Ama bu arama aboneye ulaşmasın diye bir şey olamaz.”
  • Zamanında babamın teline geliyordu böyle mesajlar müşteri hizmetlerine ilettik sorunumuzu.Ondan sonra birdaha gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu böyle bir mesaj değil.

Mesajda gönderenin ne numarası var ne bir şey.
    Sms kaynağı vodafone servis merkezi lakin yurtdışından geldiği söyleniyor.
    Savcılığa gitsek sonuç alamayız yurtdışını takip etmezler. Ayrıca 6 aydır bu sms ler geliyor ve vodafone müşteri hizmetleri hiçbirşey yapamıyor.
    Onlar da savcılığa başvurun diyorlar o kadar.

Bu konuda bilen bilmeyen yazıyor. Müşteri hizmetlerini ara diye biz 1 aydır görüşüyoruz sonuç yok yok yok...

Lakin bu hattı belki 7-8 senedir kullanıyorum böyle bir şey başımıza ilk kez geliyor. Vodafone gibi bir firma numarasız gelen sms mesajlarını nasıl sistemlerinde bloklayamıyor ben anlam veremiyorum.
  • musteri hizmetlerine baglanabilsem sorcam da baglanmakta sorun

• Geçen gün benim eşime de bir msj geldi bu numara dan 05535490429 ben Berna ateşli dakikaları doruklarda yaşamak istersen beni ara birde yabancı bir numara vardı hatta bunun için eşimle tartıştık acaba bir yere üye oldumu diye düşündüm yoksa ne diye böyle msj gelsin durduk yere bu konu da bilgisi olan varmı acaba üye olmadan da böyle msj lar gelirmi eşim üye filan olmadım diyor bir yere ama ben yinede huzursuzum😔

• Kalp Atışı K kullanıcısına yanıt
    Eşin seni boynuzluyor. Dalga filan dageçniyotum. Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rehbere spam adında bir kayıt oluştur. O gelen sms lerin firma isimlerini aynısı olarak, spam adlı kayıta eposta olarak kaydet. Spam adlı kişiyide engellersen bu kadar basit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone larda numara gözülmese mesajın geldi yeri engelleyebiliyorsunuz androidler de olmuyor sanırım

İphonelar da engelleme

Mesajın geldi yazının yanında ünlem var ona dukunun

Açılan yerde tekrar mesajın geldi yazıya dokunun

Alt tarafta bu arayanı engelle deyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.