Şimdi Ara

Çinli iş adamı kuruşla BMW aldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Odeme seklinden cok o paraya bmw'nin hangi modelini aldigini merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilsev

2012 yılında ilk arabamı alırken bilgi eksikliği dolayısıyla bankadan parayı çekip nakit olarak götürmüştüm, o dönem bayi satış yetkilisi parayı bu şekilde kabul edemeyeceklerini, banka aracılığıyla (kayıtlı bir şekilde) transfer edilmesi gerektiğini söylemişti. Demek ki Çin'de böyle bir zorunluluk yokmuş. :)

Bu ticari alışverişlerde diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakım zamanı geldiğinde bayii bunun acısını misliyle çıkarır zaten.:))
  • götür paranı bankada tümlettir öyle gel diyememişlermi. koca markayı Allahın çinlisine ezdirmişler kısaca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Odeme seklinden cok o paraya bmw'nin hangi modelini aldigini merak ediyorum.

https://www.caranddriver.com/bmw

Bu linkteki fiyatlara göre bir M2,M3,X5 veya opsiyonlu bir 5 serisi alabiliyormuş kendisi.
  • bedava reklam işte burada bile duyulduğuna göre orada trilyonluk reklam yapmış adam

• Burda ancak fiat alınabilir

• HABER OLAYIM DERKEN REZİL OLMAK TAM DA BÖYLE BİR ŞEY OLSA GEREK.

• Git merkez bankasına tümlet adamların bayisinde rezil görüntüler ortaya çıkmasın..Kendini de rezil etme

• Bazı lüx araç sahiplerinin kuruşlarla zor zahmet biriktirip araba aldığı, aslında adamın arabasından başka bişeyinin olmadığı, bazende krediyle almış tamamen borç olma durumuda var

• Hala favorim kredi kartıyla araba alıp, biriken bonus ile arabaya çok sağlam bir müzik seti çakan arkadaşım... Nasıl bir hasta ruhlusun arkadaş sen!

Bu olay 12 yıl önce, vergiler bu kadar ağır değilken yaşanmış gerçek bir olaydır. Araç nakit alınacakmış. Bizim çakal, kartta limit olduğu için, aracı kartla ödeyip, nakiti karta yatırıp, hayvanlar gibi bonus toplamıştı.

---------------

Bonus'u ile araç alan iş adamı vardı. Gerçekse "vay hayvan vay" diyorum. Günde kaç para harcaman lazım düşünsene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 2 Ocak 2018; 13:36:59 >

• para biriktirirken beklenen para birimi bu olsa gerek 11.000 papel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar madeni para sayma makinası diye birşey duymamışlar mı?

• bayi gelen parayı bankaya niye yatırmamış

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    benim de favorim uçuş mili veren bir kart ile tek çekim araç alan arkadaşım.
    kazandığı millerle bir kaç kez avrupaya bir kaç günlüğüne gitmişliği vardı.

kredi kartı olayını mutlaka deneyeceğim bende
  • Abi 300k var mı

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Ayni teklifi yaptim ben de 2007'de. Kabul etmedi bayi.
  • Bildiğim kadarıyla belli bir miktardan sonra madeni para ile ödeme yapamazsınız Türkiyede.. Yasalar izin vermiyor.

Ayrıca(rakamı tam hatırlamıyorum) belli bir miktarı aşan ödemeleri banka yolu ya da kredi kartı ile ödeme yapmak durumundasınız. Nakit veremezsiniz. Kanunen bu şekilde. Ancak Deste deste parayı kabul etmeyecek kimse yoktur ülkede orası ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

Bildiğim kadarıyla belli bir miktardan sonra madeni para ile ödeme yapamazsınız Türkiyede.. Yasalar izin vermiyor.

Ayrıca(rakamı tam hatırlamıyorum) belli bir miktarı aşan ödemeleri banka yolu ya da kredi kartı ile ödeme yapmak durumundasınız. Nakit veremezsiniz. Kanunen bu şekilde. Ancak Deste deste parayı kabul etmeyecek kimse yoktur ülkede orası ayrı konu.

7000 TL
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.