Şimdi Ara

Çinden Mi Band 5 satın aldım [Aliexpress]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://tr.aliexpress.com/item/4001121995652.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21534c4doqMMgs

arkadaşlar satıcı *altın rozetli eski bir satıcı ve 2700 e yakın kişi sipariş vermiş ( sipariş verenlerin sayısı 7188 olmuş sanırım en çok tercih edilen satıcı.Çok kısa bir sürede arttı sipariş sayısı)

Öncelikle bu bir erken satış pre-sale.Bileklik 18 haziran tarihinde satışa sunuluyor sanırım o zaman aralığından itibaren kargolanmaya başlayacak gerçi 1 ay bekleyeceğimiz için farketmez :)

Bu satılan CN sürüm Global sürüm değil

Nedir farkları

kutusu çince kullanım klavuzu çince ve bilekliğin default dili size gelen çince

ama ingilizcede destekliyor telefonun dilini ingilzice yaparak ingilizceye çeviriyorsunuz

global sürüm olsaydı kutu ve kullanım klavuzu dışında bir farkı olmayacaktı

ilerde dil desteği gelicek türkçe falan bu sürümde alıyor aynı dil desteğini o yüzden cn miydi globalmiydi demeden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz

Türkçe gelmiş oldugunda buna da gelicek yani.

----

Aliexpressten sipariş verirken size + oluşturucak bir tavsiye sunayım

yazıcıya etiket fiyatınn düşürmesini istediğinizi gümrük vergisinin böylelikle az çıkacagına dair siparişe not düşün.
    örnek olarak: Hello, Would you please arrange the delivery so that the price remains 5 USD in order not to pay any customs tax? Thank you.

birde siparişi bulundugunuz evin adresine değilde adresi il ve ilçenin merkez ptt şubesi olucak şekilde verin

bunun artısı gelen sipariş kuryeye zimmetlendiği zaman gidip alamıyorsunuz kuryenin size vermesi yada bulamadım diyip dönmesi(:) ) gerekiyor o zaman gidip alıyorsunuz.

Şubeye sipariş verdiğinizde direk şubeye gidip alabiliyorsunuz
    ------------
    erken satış için global versiyon eklenmiş ama onun çıkış tarihi 3 4 temmuz civarı diye not düşmüş satıcı
    tercih meselesi ama hem pahalı hem stokta değil hemde kullanım klavuzu dışında bir farkı yok.
    CN SÜRÜMÜ ŞUAN STOKTA BU ARADA

Ayrıca ek olarak aliexpressten bir şey alırken satıcının altın rozetli olmasına ve ilanın özellikler kısmında marka ve model alacağınız ürün ile aynı olucak şekilde belirtilmiş mi ona dikkat edin böylelikle çakma ürün sorunu yaşamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 20 Haziran 2020; 18:15:52 >

• "birde siparişi bulundugunuz evin adresine değilde adresi il ve ilçenin merkez ptt şubesi olucak şekilde verin"

Herhangi bir PTT şubesi olmaz mı, ille merkez mi olması gerekiyor.
  • S3thdrift kullanıcısına yanıt
    hocam yanlış biliyor olabilirim ama ben mesela kütahyadayken kütahya merkez şubesine

konyanın akşehir ilçesindeyken akşehir merkez şubesine veriyordum siparişi

hem bunlar bana daha yakın bildiğim kadarıylada yurtdışından gelenler merkez şubede toplanıyor ilk önce

ama siz aktif olarak çalıştıgını bildiğiniz şubenin ismini yazarsanız sanırım oda olur amaç şubeye teslim kuryeye zimmetlenmesini engellemek

kuryeye zimmetlenincede getirmedikleri için şubeye gidip alıyoruz ama bu sefer işlem uzuyor tercih sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 16 Haziran 2020; 19:26:20 >
  • https://tr.aliexpress.com/item/4001142399153.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.553313c6ZnS1Os

bu satıcıdan da mi band 5 için renkli kordon aldım sarı kahve lacivert şekilde

alırken extra para ödeyerek aliexpress standart kargo seçtim eğer alıcaksanız kargo seçeneğinde takipli bir kargo seçmeniz gerek yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz tabi bu size kalmış
  • Hocam CN ile Global sürüm arasında ki fiyat farkı neden fazla herhangi bir fark yok ise ? Attığınız linkde şuan CN sürüm 218 tl ne kadar gümrük öderiz bana ne kadara gelir ?
    Son olarak da bilekliği kullanıyorsanız mi band 4 den fazla bir fark var mı ? Neredeyse iki katı fiyata geliyor değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoseCity -- 13 Temmuz 2020; 23:28:36 >
  • RoseCity kullanıcısına yanıt
    Oguzcansvrc O kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar öncelikle konuyu açtıgım zaman miband ile birlikte ls05 almıştım

aliexpress standart shipping kargolarda batarya olan bir cihaz olunca singapur post ile yollanıyor

ls05 kargoya verildi hemen mi band5 verilmemişti pre sale olduğu için.

sonra öğrendim ki singapurpost önceden çok hızlı olmasına rağmen kilit durumda çok yavaş geliyor pandemi yüzünden bende en azından ls05 i bekleyeyim dedim mi bandi iade ettim.

ama forumda alan bir arkadaş vardı onun kargoya verildi singapur ile sanırım oda beklemede şuan geldiğinde yardımcı olabilir.

Onun dışında cn ile global arasında olan işlevsel fark yukarıda anlattığım gibi neden böyle bir politika var bende bilmiyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 14 Temmuz 2020; 1:14:2 >
  • Cn versiyondan iki adet aldım 47,30 dolara geldi AliExpress Xiaomi Mc Store dan daha önce 3 ü kullanıyordum cn gerçektende söylenen gibi globalle bir farkı yok Çince geliyor işte gelince ben de yorumlarımı yazarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.