Şimdi Ara

Çinden İphone 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar haftaya pazartesi bir akrabam Çin'e (Şangay) gidecek bir haftalığına.Ben de türkiyede iphone 4 bulunmadığı için ordan aldırtacağım.Çin'de iphone 4 16 gb lığın fiyatı nedir acaba ? Bir de çinde satılan telefonlarda wifi kısıtlaması fln oluyomuş iphone 4'te böyle bir durum mevcut mu ? Son olarak Çinde satılan iphone 4 ler simkilitli mi yoksa simkilitsiz mi ? Eğer simkilitli satılıyorsa vazgeçebilirim çünkü

• Cihazı çok iyi tanıması gerekiyor arkadaşının
    yoksa bu çinlilerden yumurta alsan sarısını bulamazsın
    (kastım Klon cihaz)
  • Apple Store fiyati 4999RMB = 755 dolar. Simkilitsizdir, once internetten randevu almasi gerekiyor. Randevu en erken 7-10 gun sonraya veriyorlar.

WIFI kisitlamasi yok, tek kisitlama var oda youtube uygulamasi. Ilk aldiginda youtube uygulamasi yok. Restore ile duzeltebilirsin.

Beklemek istemiyorsa kacak olarak 5100RMB = 770 dolara hongkong mali alabilir. Simkilitsizdir, hic bir farki yoktur. Apple Store 1 yil garantilidir.

Yada yolu Hongkong Apple Store a duserse 650 dolara alabilir. Onun icinde randevu alip 7-10 gun beklemesi gerekiyor.

Randevu sistemi kesin varmi bilmiyorum, en son stok sorunu vardi o yuzden randevu sistemi vardi. Eger stok sorunu yoksa hemen alabilirde.
  • 770 dolar vermişken üstüne biraz da koyar Yunanistandan getirtirim. 649 Euro idi yunanistanda ve unlocked...
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Apple Store fiyati 4999RMB = 755 dolar. Simkilitsizdir, once internetten randevu almasi gerekiyor. Randevu en erken 7-10 gun sonraya veriyorlar.

WIFI kisitlamasi yok, tek kisitlama var oda youtube uygulamasi. Ilk aldiginda youtube uygulamasi yok. Restore ile duzeltebilirsin.

Beklemek istemiyorsa kacak olarak 5100RMB = 770 dolara hongkong mali alabilir. Simkilitsizdir, hic bir farki yoktur. Apple Store 1 yil garantilidir.

Yada yolu Hongkong Apple Store a duserse 650 dolara alabilir. Onun icinde randevu alip 7-10 gun beklemesi gerekiyor.

Randevu sistemi kesin varmi bilmiyorum, en son stok sorunu vardi o yuzden randevu sistemi vardi. Eger stok sorunu yoksa hemen alabilirde.

cevabın için teşekkür ederim öncelikle.755 dolar 1080 TL ediyor. Türkiyedeki fiyatıyla (cihaz gelirse şayet :D ) 520 lira gibi bir fark var.Eğer telefondan bir sorun arıza vs. çıkarsa bu aradaki farka değer mi ? Bahsettiğiniz 1 yıl garanti hakkında bazıları Türkiye'de öyle birşey yok diyor bazıları 1 yıl uluslararası garanti diyor.

Bir de sonuçta Çin e ben gitmeyeceğim.Cihaz orda alınırken , cihazı alacak tanıdığım, cihazı açtırıp sarı ekran sorunu gibi şeylere bakabilir mi öyle bir olanağı var mı ya da orda anten sorunu ,proximity sensor sorunu anlaşılabilir mi hemen ürünü alırken ??

Son olarak Şangay'a gidiyor demiştim tanıdığım.Ordan hong kong'a geçiş nasıl oluyor ? Hong kong ayrı bir ülke,eyalet gibi değil mi :s ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bur8k -- 28 Ekim 2010; 16:45:59 >
  • Apple kaliteli urun ureten bir firma, kronik sorunlari disinda pek ariza cikartmaz genellikle.

Apple Store garantili yazdim, yani garantinin gecerli olmasi icin Apple Store olmasi lazim (dikkat yetkili satici degil). Turkiye de Apple Store olmadigi icin dogal olarak garantisi gecerli olmayacak.

Apple Store da parayi odemeden cihazi getirmiyorlar. Parayi odedikten sonra cihaz getiriliyor kontrol ediyorsunuz sorun yoksa alip gidiyorsunuz. Eger sorun varsa, servis bolumune yonlendiriyorlar, orda gerekli islemleri yapiyorlar.

Cin de anten sorunu var, sol elle tuttugunuz zaman 2-3 bar dusecektir. Normaldir, Turkiye de daha fazla cekmesi lazim.

Proximity sensor sorunuda kontrol edebilirsiniz, telefonu aktif ettikten sonra arama yaparak kontrol edebilirsiniz.

Hongkong Cin in ozel yonetim bolgesidir. Hongkong a geciste izin alinmasi gerekmekte. Turk pasaportuyla vizesiz gecis yapilabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Apple kaliteli urun ureten bir firma, kronik sorunlari disinda pek ariza cikartmaz genellikle.

Apple Store garantili yazdim, yani garantinin gecerli olmasi icin Apple Store olmasi lazim (dikkat yetkili satici degil). Turkiye de Apple Store olmadigi icin dogal olarak garantisi gecerli olmayacak.

Apple Store da parayi odemeden cihazi getirmiyorlar. Parayi odedikten sonra cihaz getiriliyor kontrol ediyorsunuz sorun yoksa alip gidiyorsunuz. Eger sorun varsa, servis bolumune yonlendiriyorlar, orda gerekli islemleri yapiyorlar.

Cin de anten sorunu var, sol elle tuttugunuz zaman 2-3 bar dusecektir. Normaldir, Turkiye de daha fazla cekmesi lazim.

Proximity sensor sorunuda kontrol edebilirsiniz, telefonu aktif ettikten sonra arama yaparak kontrol edebilirsiniz.

Hongkong Cin in ozel yonetim bolgesidir. Hongkong a geciste izin alinmasi gerekmekte. Turk pasaportuyla vizesiz gecis yapilabilir.

Hocam teşekür ederim tekrar cevaplarınız için. Uluslararası garantinin geçerli olması için apple storeden alınması lazım anladığım kadarıyla ,Türkiye'de de apple store olmadığı için bi anlam ifade etmiyor o zaman apple storeden ya da yetkili satıcıdan almak.

Peki cihaz teknoloji marketleri gibi yerlerden alındığı takdirde, bir sorun çıkması durumunda yine apple store'daki gibi değişim yapıyorlar mı(Hemen orda)?

Apple Store'da satılan iphone 4 lerin simkilitsiz olduğunu söylediniz peki apple store haricindeki mağazalardan aldığımızda'da cihaz simkilitsiz mi oluyor ?

Bahsettiğiniz kontrolleri yapmak için (Anten Sorunu,Proximity Sensor sorunu) cihaza sim kartı takmak lazım. Ee ordan kontratsız alınacağı için sim fln çıkmıyordur içinde normal olarak. Mesela , ben burdan vodafone 'den micro sim kartı isteyip o kartı akrabama vererek olabilir mi ya da nasıl halledilir başka türlü ?

Bir de cihazlar simkilitsiz ise telefonu jb yaparken fln baseband ın sürümünü sabit tutmakla fln hiç bir alakamız olmuyor heralde.Cihazı restore ettiğimizde de sim kartımızı takıp çalıştırabiliyoruz direk ?
  • Burdan alacaginiz herhangi bir Iphone Turkiyede garantisi olmayacaktir. Bunu bilmeniz yeterli sanirim.

Burda teknoloji marketleri aksine daha degisik bir sistem var. Resmi Iphone u sadece Apple Store ve Chinaunicom (Chinaunicom = Turkcell olarak dusunebilirsiniz) satmakta. Bunun disindaki yerlerde satilan hepsi kacak Iphone dur.

Kacak Iphone lar zaten kutu jelatini acilmis oluyor, alacaginiz yer size 3-5 iphone getirecek, sizde begendiginizi alicaksiniz. Eve gittiniz bir sorunla karsilastiniz, Apple Store la muhattap olucaksiniz. Telefoncu ile bir muhattabiniz yok.

Apple Store ve Chinaunicom simkilitsiz. Kacak olarak Hongkong ve Amerika versiyonlari bolca var. Hongkong versiyonu simkilitsizdir. Amerika versiyonu simkilitlidir. Kacak olarak alirsaniz Hongkong versiyon olduguna emin olun.

Deneme yapmak icin en sagliklisi burdan bir hat alin. Daha saglikli sonuc verecektir.

Baseband konusunda pek bilgim yok. Bilmeniz gereken, telefon hangi versiyonda olursa olsun, jailbreak yapmadan, herhangi bir hat taktiginizda calisacaktir.
  • Anlaşılan siz Çin'de kalıyorsunuz burda dediğinize göre :D .

Peki chinaunicom fiyatı ne kadar iphone 4 ün ben sitesine girdim ama kontratlı tarifeleri var kontratsız fiyatını göremedim.Chinaunicom'dan iphone 4 almak için randevu gerekli mi peki ?
    Bir de bu randevuları (apple store ya da chinaunicom) nasıl alıcaz ? mail yoluyla ya da telefon yoluyla mı hangi kanal aracılığıyla ??
  • Resmi fiyati 4999RMB = 755 dolar ister Chinaunicom ister Apple store farketmiyor.

Kontratsiz olarak satiliyor. Normalde randevular internetten yapiliyor. Yabancilar pasaportuyla herhangi bir Chinaunicom bayisine yada Apple Store a basvurabilir.
  • neyse zaten pazartesi gidiyor şangaya.2 gün önceden randevu almanın pek bir manası yok. Umuyorum ki apple store da ya da chinaunicom denilen yerde bulabilir.

cihazı alırken ,cihazın Türkiye'de kullanılacağını bu yüzden simkilitli olup olmadığını sorduğu takdirde ordaki görevliler yardımcı olur sanırım.Micro sim ile deneme yapmak içinse gerekli çözümü hala bulamadım tam olarak nasıl olur diye ? Orda başka birisinin microsim i varsa idareten takılıp deneme yapılma imkanı olur mu acaba ?
  • ben cindeyim su an seyahat icin..2-3 tane iphone getirsem burada nasil aktif olur? yilda tek telefon hakkim var...otekileri nasil calistirabilirim? imei kopyalama mi? cozum lutfen !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomantan

ben cindeyim su an seyahat icin..2-3 tane iphone getirsem burada nasil aktif olur? yilda tek telefon hakkim var...otekileri nasil calistirabilirim? imei kopyalama mi? cozum lutfen !!!!

1) Yılda değil, 2 senede 1 telefon hakkınız var, değiştirildi yönetmelik çünkü

2) IMEI kopyalama işlerine falan girmeyin, diğer Iphone'ları ancak sizin gibi giriş yapan bir arkadaştan kayıt altı almasını rica edin, aksi takdirde burda "pasaport kayıtsız" diye bayağı bir kârla satarsınız en kötü.

3) Telefonlar unlocked yani sim kilitsiz olsun yeter, buraya gelince microsim kartınızı takıp kullanacaksınız o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 14 Şubat 2011; 8:31:41 >
  • Cinde Iphone fiyatlari cok ucuk suanda, Turkiye ile farki yok neredeyse.
  • mesela nekadar çinde, hem çine gidecek bır arkadaşım var, hemde amerıkada bir kanal bulup getırtme ıhtımalım var ama fıyatlardan haberım yok malesef
  • arkadaşlar çinden ihone4 alabildiniz mi?
    sorun var mı?
    bende yakında çin e gideceğim
  • Çinden alınıcaksa Hong Kong hariç hiçbiyeerinden almayın shangai da falan haritalarda bozukluk oluyo internette bi sıkıntı çıkıyo ama hong kong apple store en garantisi 4288 Hong Kong doları =1,100 Tl :) 4S 5088 Hong Kong doksrı = 1250 Tl :D:D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.