Şimdi Ara

Çin Üretimi minibüs fırsatı 23990 TL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
26.759
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Why me???

kaza testi olduğundan olabilir mi?

quote:

Orijinalden alıntı: Trike

Berlingo ve Kangoo'nun testleri var.
    Bunlara bakarken farkettim 2003 Kangoo'nun 4 yıldız alırken çekilmiş fotosu pek iyi görünmüyor.

Dört yıldız almış diğer araçlara bir bak bakalım; ön kapı yerinden çıkıp, A sütununda tavana kadar ulaşan deformasyon olmuş mu?
    Boş yorumlar yapmak ne kadar kolay
  • Ama varya bu araba harika modifiye olur arabanın tasarımı muhteşem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

halen daha bu arabayı savunanlara şaşırıyorum gerçekten...
    hani fiyat da 14.000 TL vs gibi almadığına değmez bir fiyat olsa neyse...
    24.000 TL den bahsediyoruz...

yakın fiyatlara bir sürü seçenek var. ikinci el demiyorum sıfır diyorum. yoksa ikinci elde zaten tonla araba var.
    en basitinden az önce gaztede gördüm Seat Ibıza var 26400 TL. Euro Ncap ***** yıldız. ama aynı sınıf değil dersiniz tabi, sınıfınızı seveyim...

Renault Clio var benzer fiyatlara. bu da uymaz tabii bu çinli hastalarına...

hadi bakalım buna da bir laf deyin... Fıstık gibi Fiat Fiorino var, illa ki buna benzer araba olsun diyen için. Hem TÜrkiye de üretiliyor, hem bu DFM ucubesinden çok daha güzel ve çok daha kaliteli bir araç. hem de başlangıç fiyatı 23.870 TL , 1.4 COMBI ACTIVE EURO 5 için.

ama siz bunları beğenmezsiniz, elin ne olduğu belirsiz çinlisinden medet umarsınız.

Bir laf.

anlayana tabi. sana değil....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

halen daha bu arabayı savunanlara şaşırıyorum gerçekten...
    hani fiyat da 14.000 TL vs gibi almadığına değmez bir fiyat olsa neyse...
    24.000 TL den bahsediyoruz...

yakın fiyatlara bir sürü seçenek var. ikinci el demiyorum sıfır diyorum. yoksa ikinci elde zaten tonla araba var.
    en basitinden az önce gaztede gördüm Seat Ibıza var 26400 TL. Euro Ncap ***** yıldız. ama aynı sınıf değil dersiniz tabi, sınıfınızı seveyim...

Renault Clio var benzer fiyatlara. bu da uymaz tabii bu çinli hastalarına...

hadi bakalım buna da bir laf deyin... Fıstık gibi Fiat Fiorino var, illa ki buna benzer araba olsun diyen için. Hem TÜrkiye de üretiliyor, hem bu DFM ucubesinden çok daha güzel ve çok daha kaliteli bir araç. hem de başlangıç fiyatı 23.870 TL , 1.4 COMBI ACTIVE EURO 5 için.

ama siz bunları beğenmezsiniz, elin ne olduğu belirsiz çinlisinden medet umarsınız.

Ailemizde Fiorino var. Açık açık söyleyeyim bu aracı alırken Euro Ncap'a girmiş mi, kaç yıldız almış buna alternatif güvenli araç bulabilir miyiz diye düşünmedik bile.
    Fiyatına, büyüklüğüne, donanımına, yedek parça ve servis ücretleri ile zamanı geldiğinde ikinci eli nasıl olur diye baktık...

Hatta 250 lira indirim için 3 farklı bayi dolaştık.
    Bence Fiorino öyle aman aman kaliteli bir araç değil, Çinli değil Hintli bir üretici bile buu aracın kalitesini çok kolay yakalayabilir. Bundan sonrası sadece imaj.

Şimdi sen gelip yok 3 yıldız yok 5 yıldız anlatıyorsun.
    Koca ülkede bir buna bakıp araç almıyorlar. Palio Albea gibi 2 yıldızı bile zor alacak araç ikinci el 1-2 yaşındaIbiza fiyatına peynir ekmek gibi satılıyor.

(Ayrıca Ne Fiorinonun ne Bipper'ın ne de Nemo'nun testleri yok Euro Ncap'te o da ayrı)

hocam fiorino dediğin araçla arkadaşımın kardeşi kaza yaptı. araba pert, ama çocuğun burnu bile kanamadı.
    benzer kazayı bu Çinli ucube ile yapsa, heralde parça parça çıkardı arabanın içinden..
    mesele bu kadar basit aslında.
    kaldı ki, fiorino bu çinliden ucuz bir araba...daha ne gerek var bu abuk subuk arabayı almaya?

• valla belki bugünler için iyi değil ama unutmayın japonlar da böyle başlamıştı . şimdiyse dünyanın en iyi araçlara sahipler. ama çinilerde teknoloji konuşuyor zamanlada güvenlik kalitesini yüksektirler o zaman gerçek anlamda rekabet başlıcak . hala araçlarda otomatik camlar opsiyon olarak koyuyorlar ya sırf onlara inat bu araçlardan alacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

ne kalıtelının 2. elını
    ne bunun sıfırını

ben bunun ikinci elini arıyorum
    gercek fırsat lazım

Kardeşim sen ölmüş eşşek arıyorsun ya...

Bugüne kadar ölmüş eşek aramak deyimine verilen en güzel örnek...
  • quote:

[...] yok 3 yıldız yok 5 yıldız anlatıyorsun.
    Koca ülkede bir buna bakıp araç almıyorlar. Palio Albea gibi 2 yıldızı bile zor alacak araç ikinci el 1-2 yaşındaIbiza fiyatına peynir ekmek gibi satılıyor.

Eski ofisimde sirket araclarinin bir kismi Albea idi. Her biniste soforler yol boyunca araci kotuluyorlardi. O sebeple yolda dikkatimi ceker olmustu bu araclarin coklugu. Yıldızlar genelde pazarin pek umrunda degil, dogrudur.
  • McPherson suspansiyonlarından kullanılmış ön tarafta ( 107 ve citröen c1 de aynı sistem kullanılıyor ) balık sırtlarından yavaşlamadan geçiyoruz c1 de sarsılmadan bence c1 alınacağina böyle birşey daha mantıklı
  • Çin, ucuz ürettiği mallarla dünyanın başına bela olmaya başladığı yıllarda bir darbesini de biz yemiştik tekstilde,zamanla ucuz ve kalitesiz ürettikleri malları yüzünden kalite farkı sayesinde elimizdeki pazarı kaptırmamıştık,fakat zamanla ucuz maliyet nedeniyle ülkemizde dahil olmak üzere birçok ünlü marka ürünlerini orada üretmeye başlayıp kalitelerinden ödün vermemek için birikimlerini oraya taşıyınca onlarda nasıl daha kaliteli mal üretilir onu öğrendiler.Şimdi ülkemizdeki birçok marka ürünlerini çinde üretilmiş ve ucuz satın alabiliyor olmamızın nedeni çindeki teşvikler nedeniyle yakalanan ucuz maliyetlerdir.Otomotivde bu minibus ları üreten Dfm çin firması aynı zamanda honda-nissan-peugeot-citroen-kia gibi ,japon,fransız ve kore ülkelerinin araçlarını da ürettiği bilgileri ve türkiyeye 250 milyon $ yatırım yapacağından bahsediliyor.Çin ordusunun araçlarınıda üreten bu firma biraz fazla aşağılanıyormuş gibi geldi bu forumda bana.90 lı yıllarda Hyundai ilk geldiğinde ülkemize tartışılanlar hala hafızamda.Bence gelen araç kadar ülkemize getiren firmanında ciddiyeti servis sağlamadaki garantörlüğü önemli.Şahsen ben elimde hergün bir parçası kalıyor diyerek Brezilya üretimi Vito sunu sattığını biliyorum arkadaşımın.1969 yılından beri üretim de olan bu fabrikaya ürünü denenmeden genellemeye sokmayılm diye düşünüyorum .saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

parası olan gitsin daha iyisini alsın.

"her topal atın bir kör alıcısı vardır"

bu sözü hiç duymadınız mı? yok efendim ncap'dan geçemiyorlarmış. ne adamlarsınız yav. bu ülkede kaç tane şahin ve şahin ayarında araç var trafikte biliyor musunuz. sanırsın ki paşalar beverly hills'te oturuyor. unuttuysanız hatırlatayım, burası türkiye. halkın önemli bir kısmı için bu araç bile lüks.

Maalesef ,halkın önemli bir kısmı kendi kaşınıyor gibime geliyor.Olmıyacak şeylere birer ton para yatırırken en önemli gereksinimlere para ayırmayı angarya görüyorlar.Onlar için para halkın içindeki itibarlarını devam ettirmenin bir yolu , adetleri yaşatmanın en önemli kaynağı.Hal böyle olunca eskinin orta sınıfı,yeninin orta alt sınıf vatandaşları ihtiyaç sıralamasını kendi arzularına göre değil de başka kimselere göre ayarlıyorlar.Böylece varken yok oluyor sanırım.
    Ama bahsettiğiniz kimseler zor geçinen kimselerse haklısınız.

• Bende 2000 model Şahin var her şeyi orjinal çok temiz kullanırım bu arabalara değişmem :) Şahin de olsa reno da olsa eskiden yapılan arabalarda en azından metalinden vs çalmazlardı. İmkanım olunca değiştireceğim aracımı ama şuan asla çin arabası almam. Araba alıyorsunuz sonuçta mp3 player değil, bozulsa elinizde kalsa ne olacak. 10 Yıl kullandığım Şahin tıkır tıkır çalışıyor ama bu aracın 10 yıl kullanılmış hali var mı Türkiyede?? İlk aldığınızda güzel ve ucuz görünüyor çin malları evet. Ama zamanla elinizde dağılma ihtimali çok yüksek.

Eski japon malı walkmenlerimiz hala çalışırken çin malı mp3,mp4,motosiklet,dvd player,media player vs gibi tecrübelerim oldu. Hiç birisinden memnun kalmadım.
    Şimdilik uzak durun derim.
    Gidin 10 yaşında mersedes, opel, volvo alın daha iyidir ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Bende 2000 model Şahin var her şeyi orjinal çok temiz kullanırım bu arabalara değişmem :) Şahin de olsa reno da olsa eskiden yapılan arabalarda en azından metalinden vs çalmazlardı. İmkanım olunca değiştireceğim aracımı ama şuan asla çin arabası almam. Araba alıyorsunuz sonuçta mp3 player değil, bozulsa elinizde kalsa ne olacak. 10 Yıl kullandığım Şahin tıkır tıkır çalışıyor ama bu aracın 10 yıl kullanılmış hali var mı Türkiyede?? İlk aldığınızda güzel ve ucuz görünüyor çin malları evet. Ama zamanla elinizde dağılma ihtimali çok yüksek.

Eski japon malı walkmenlerimiz hala çalışırken çin malı mp3,mp4,motosiklet,dvd player,media player vs gibi tecrübelerim oldu. Hiç birisinden memnun kalmadım.

tam kullanıcıadına uygun bir yorum olmuş...
    dedeminde 90 model mazdasını değiştirtemedik gitti.

• adamlar daha arabayı kullanmadan yerden yere vurmuş müneccinmisiniz la
  • hocam sıcak fırsata sayılmaz bu zaten normal satış fiyatı :)

çin malını kötüleyenlerin çin seddinden haberi yok galiba:) o ürün bu ürün yoktur kaliteli veya kalitesiz ürün vardır. tabiki çin malınında iyisi var .

ama bu araç sağlam çıkacagı kanısında değilim

saygılarr!!!1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Bende 2000 model Şahin var her şeyi orjinal çok temiz kullanırım bu arabalara değişmem :) Şahin de olsa reno da olsa eskiden yapılan arabalarda en azından metalinden vs çalmazlardı. İmkanım olunca değiştireceğim aracımı ama şuan asla çin arabası almam. Araba alıyorsunuz sonuçta mp3 player değil, bozulsa elinizde kalsa ne olacak. 10 Yıl kullandığım Şahin tıkır tıkır çalışıyor ama bu aracın 10 yıl kullanılmış hali var mı Türkiyede?? İlk aldığınızda güzel ve ucuz görünüyor çin malları evet. Ama zamanla elinizde dağılma ihtimali çok yüksek.

tam kullanıcıadına uygun bir yorum olmuş...
    dedeminde 90 model mazdasını değiştirtemedik gitti.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.