Şimdi Ara

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
0
Favori
155.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lada da 7 milyara geliyor.vergiyle beraber 13 oluyor.

çin den servisi parçası kalitesi olmayan araba almak yerine 100 kere lada alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 14 Mart 2006; 19:44:54 >
  • OOO BAKIYORUMDA HERKES ALMAKTAN YADA ALMAMAKTAN BAHSEDİYOR NE UYANIKSINIZ ÖYLE

ACABA ARANIZDA DÜŞÜNEN VARMI O ARABALAR TR YE GELİNCE ALTINIZDAKİ ARABALAR NE OLACAK NE KADAR DEĞER KAYBEDECEK YADA İKİCİ EL ALACAĞIMA SIFIR ÇIN MALI ALIRIM MANTIĞINI GÜDENLER OLACAKMI GİBİ ......
  • hediyelik eşyamıda bunlar bir dağıtıcısı filan olmadan geliyorlar?
  • heralde artık hacımurat anadol yerine bu çin malı arabaları görürüz ama bn hacımurat ve anadol görmeyi Tercih ederim
  • FİYATI 5000 YTL BİLE OLSA KESİNLİKLE ALMAM , BEN KONSERVE TENEKESİ GİBİ ARABA ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM . EN ÖNEMLİSİDE ÖNCE CAN .......
  • İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.
  • Bazı arkadaşlar yanlış düşünüyor.

çin mali dediğimiz ıbm laptop un altında made in china.yani çinde üretilmiştir yazıyor olabilir

ibm bu laptop u çinde tasarlamadı.aradaki farkı belirtelim.

burada tartışmamız gereken çin in kendi geliştirdiği ürünler

meşhur suv olayı var landwind.euro -ncap ten 0 aldı ve tarihe geçti.

çin ne kadar ucuz da yapsa kalitesiz ve güvensiz.üstelik yaptıkları motorlar amerikan ve avrupa emisyonlarını karşılamakta zorlanıyor.geliştirmeleri gereken çok kalem var.

bilinen bir ingiliz atasözü var: "Ucuz alıcak kadar zengin değilim."

otomotiv de en önemli kriter fiyat%performans dır.

çin de fiyat düşük ama performans yok.
  • Hayııııırrrr......Ben punto we megane yaygınlaştıkça sewiniyodum artık halkımız 5 yıldızlı güvenliği olan ....kazalarda sağ çıkma şansı daha yüksek olan we fren performansı iyileştirilmiş araçlara binecek diye......bu çin malı araçlar güvenlik konusunda çok geriler...hatta güvenlik olayı yok ....bu forumda tartışıldı videolar resimler werildi....aramadan aratın bi görün....tenekeden farksız yahu...2. eller çok düştü 12 milyara gayet güzel 2. el sağlam araç bulunabilir...umarım halkımız bu araçlara bakmaz....zaten 1-2 ay sonrada yolda bırakır....Bir ara çok ünlü olan çin malı motorlar hakkında geçen ay okuduğum yazı aynen şöyleydi....
    Çin malı motorlar kalitesizliğinden ötürü hem sahiplerini hemde serwisleri perişan etti.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 15 Mart 2006; 12:28:45 >
  • bence konu asparagas
    niye derseniz bu arabalar gelse bile herşeyin bir milyona satıldığı dükkanlarda satılmayacakki
    bayi ağı lazım servis lazım yedek parça ve yetişmiş insan gücü lazım bu memlekette iyi kötü bir ticaret ve sanayi bakanlığı var
    onlarla ilgili bir sürü işlem lazım falan filan
    en yakın örnek bana göre tata bakın hala bir pazar oluşturamadı kendisine yanlı hatırlamıyorsam sitesinde yazıyor
    tr ye geliş fiyatı onlarında 11-12 civarı
  • Gümrükte değil geldi bile. bugün beşiktaşta smart kopyası 2 kişilik bir çin malı araba gördüm acaip garip bişeydi.. 1 e 1 smart kopyasıydı. Sahibini görsem konuşacaktım.
  • bu araclar bızım ekonomızı bozmaktan baska bısey yapmıyacaktır ayrıca bu araclara verılen para cope atılmıs demektırrrrr
  • gelse gelse el arabası gelir. araba gelmeden önce Türkiyede distiribütörlüğünü yapacak firma açıklama yapardı falanca tarihhte getiricez servisimiz falana yer olacak derler şimdi bu haber hiç mantıklı geliyormu
  • Ucuz Çin malı otolar geliyor - SABAH

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!!

İki yıldır tarihinin satış rekorlarını kıran Türk otomotiv pazarı, Çinli markaların ilgi odağı oldu. Geçen yıl Avrupa pazarına giren Çin malı otomobiller, şimdi de Türkiye için hazırlık yapıyor.

Son iki yıldır tarihinin en parlak dönemini yaşayan üst üste büyüme rekorları kıran Türk otomotiv pazarı, otomotivde hızla büyüyen Çin'in de dikkatini çekiyor. Çinli otomobil markaları, Türk otomobil severlerle tanışmaya hazırlanıyor. Türk ekonomisini ve Türk otomotiv pazarını yakından gözlem altına alan Çinli markalar, Türkiye'ye gelebilmenin yollarını araştırıyor. Çinliler, Türkiye'yi araştırma şirketleri aracılığıyla tanımaya çalışırken, bazı Türk girişimciler de, temsilcilik alabilmek için Çinlilerle temas halindeler. Bazı girişimcilerin şimdiden birkaç Çinli markanın Türkiye temsilciliğini aldığı belirtiliyor.

BÜYÜK GRUPLARIN İLGİSİ
    Ancak, Çinli markalarla sadece küçük girişimciler ilgilenmiyor. Aralarında otomotiv sektöründe faaliyette bulunanların da olduğu bazı büyük gruplar Çinli markaların temsilciliğini almak için çalışıyor.

FİYATLARI DÜŞÜK
    Çinli otomobil markalarına olan ilginin bu denli büyük olmasının en önemli nedeni olarak, Çin ürünlerinin fiyatının düşük olması gösteriliyor. Çinli otomobil markalarının Türkiye'de satışa sunulması halinde, diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, yüksek vergiler nedeniyle, Çin malı otomobillerin Türkiye satış fiyatlarının Avrupa'daki gibi düşük olmayacağı konuşuluyor. Çin malı otomobiller geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Avrupalı otomobil severlerin karşısına çıktı. İlk Çinli otomotiv markası ise 2005 yılında Hollanda'da satışa sunuldu. Landwind markasıyla Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulan Çin malı 4x4 SUV araç, diğer SUV'lara göre düşük fiyatıyla dikkat çekmişti. Landwind'in, Almanya'da Opel bayilerinde satışa sunulması bekleniyor.

• asıl olay "düşük fiyat"
    cazibeside bu kaliteside bunla doğru orantılı....
  • opel showroomlarıda iicene çöplüğe dönecek desenize. chevrolet yetmiyo gibi birde adamların başına çin arabalarını bela edecekler.
  • daha iranlı samand gelmedi bush yakında vurursa hiç gelmez. çin işide ancak 6 ay 1 yıl sonra başlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: CycLOps1

opel showroomlarıda iicene çöplüğe dönecek desenize. chevrolet yetmiyo gibi birde adamların başına çin arabalarını bela edecekler.

• bu arabalar felaket yaratacak insanımıza yazık olacak
  • Evet arkadaşlar son kararımı verdim arabamı satıp sıfır araba alacaktım ama fikir değiştirip son olarak arabamı satıp biraz beklemeye karar verdim şu çin malları gelsin bi o rekabetin sıcak anında istediğim arabayı sanırım bi 5 milyar daha ucuza alacağım yada 5 milyara çin malı bir araba bu da alacağım arabanın 1 yıl içinde kaybedeceği pirime eş değer bu da demektir ki çin malları alınmalı

ayrıca çin malları dandik değil taklit bunu neticesi bir sürü olumsuzluk

tek yapmadıkları şey ar-ge

türkiyede de oradaki çöp niteliğinde mallar satılıyor gerçek çin malı taklitler gelse kaliteyi görürsünüz

işimde bir sürü çin mali el aleti kullanıyorum bizim aletlerde sabahtan akşama kadar inşaatlarda yerlerde her zaman çalışmak zorunda bosh marka hiltiden matkaptan alamadığım performansı ve dayanıklılığı çin mallarında alıyorum bozulduklarında ya kendim tamir ediyorum yada kenara atıp yenisini alıyorum ne bosha dünya para verip bide serviste esas duruşta makinam ucuza yapılacakmı diye bekleyeyim 10 da 1 fiyata makina almışım bozulunca atıyorum yenisini alıyorum kafam rahat ucuz olduğu için atıyorum servise götürüp uğraşmamak için atıyorum ama bozulma zamanı boshdan daha uzun bunu bizzat test ettim yıllardır kullandığım çin malı kırıcılar var özellikleri de yaptıkları iş de çok çok üst seviyede bizler hazırı seven milletiz bir matkabı bile üretmekten aciz iz kaliteden de anlamayız anlasak arçeliğe bekoya para vermeyiz

vesayire vesayire ÇİN MALLARININ EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ AVRUPALININ KAR MARJINI DÜŞÜRMÜŞ OLMASI

televizyonlar kalitesiz diye bağırıyor millette buna inanıyor ne kadar meraklısınız koyun olmaya

yaw adamların en büyük otomobil üreticisi VW inanmayan araştırsın vw nin bütün parçaları çinde üretiliyor

adamlardaki teknolojinin büyüklüğü görün

unutmadan uzaya da çıktılar kendi teknolojileri ile

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.