Şimdi Ara

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
0
Favori
155.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: jeandan

bu arabalar felaket yaratacak insanımıza yazık olacak

Öğrenciler için ideal hocam.En çok da öğrencilerin işine yarar bunlar.Tabi 70 km yi geçmicen tehlikeli kullanmican
  • Farkmaz bu ülkenin gençleri nice yıllar boyunca modifiyeli mobilet kullanıp 120 km hızla gitti. :)

quote:

Orjinalden alıntı: Loop

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan

bu arabalar felaket yaratacak insanımıza yazık olacak

Öğrenciler için ideal hocam.En çok da öğrencilerin işine yarar bunlar.Tabi 70 km yi geçmicen tehlikeli kullanmican
  • çin işkencesi:

http://www.autoshow.com.tr/guvenlik/01033/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 16 Mart 2006; 21:32:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Argat

Evet arkadaşlar son kararımı verdim arabamı satıp sıfır araba alacaktım ama fikir değiştirip son olarak arabamı satıp biraz beklemeye karar verdim şu çin malları gelsin bi o rekabetin sıcak anında istediğim arabayı sanırım bi 5 milyar daha ucuza alacağım yada 5 milyara çin malı bir araba bu da alacağım arabanın 1 yıl içinde kaybedeceği pirime eş değer bu da demektir ki çin malları alınmalı

ayrıca çin malları dandik değil taklit bunu neticesi bir sürü olumsuzluk

tek yapmadıkları şey ar-ge

türkiyede de oradaki çöp niteliğinde mallar satılıyor gerçek çin malı taklitler gelse kaliteyi görürsünüz

işimde bir sürü çin mali el aleti kullanıyorum bizim aletlerde sabahtan akşama kadar inşaatlarda yerlerde her zaman çalışmak zorunda bosh marka hiltiden matkaptan alamadığım performansı ve dayanıklılığı çin mallarında alıyorum bozulduklarında ya kendim tamir ediyorum yada kenara atıp yenisini alıyorum ne bosha dünya para verip bide serviste esas duruşta makinam ucuza yapılacakmı diye bekleyeyim 10 da 1 fiyata makina almışım bozulunca atıyorum yenisini alıyorum kafam rahat ucuz olduğu için atıyorum servise götürüp uğraşmamak için atıyorum ama bozulma zamanı boshdan daha uzun bunu bizzat test ettim yıllardır kullandığım çin malı kırıcılar var özellikleri de yaptıkları iş de çok çok üst seviyede bizler hazırı seven milletiz bir matkabı bile üretmekten aciz iz kaliteden de anlamayız anlasak arçeliğe bekoya para vermeyiz

vesayire vesayire ÇİN MALLARININ EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ AVRUPALININ KAR MARJINI DÜŞÜRMÜŞ OLMASI

televizyonlar kalitesiz diye bağırıyor millette buna inanıyor ne kadar meraklısınız koyun olmaya

yaw adamların en büyük otomobil üreticisi VW inanmayan araştırsın vw nin bütün parçaları çinde üretiliyor
    adamlardaki teknolojinin büyüklüğü görün

unutmadan uzaya da çıktılar kendi teknolojileri ile

yazılanlara tamamen katılıyorum, ben de çin malı bir sürü ürün kullanıyorum, nasılsa ucuz yenisini alırız diye de canını çıkartıyorum, kullandığım aletlerin. daha da beni üzen çin malı bir ürün de olmadı.

adamlar 1000 ytl ye scooter satıyor, biraz daha genç olsam alacam bir tane, bir yaz eğlendirsin yeter.

şöyle 10,000 ytl ye bi dizel yapsa bunlar dadından yinmez.

eurodizelmiş, hilesiz mazotmuş gibi cart curt kasıntıları da olmadan kullan tepe tepe 100,000 km, çıkar canını sonra kaldır at çöpe, satacam diye dangalakla dungalakla, şunla bunla da uğraşma. bize bu lazım arkadaşlar, o beğenmediğiniz çin malları olmasaydı, bu gün o yazdığınız klavyelere en az 100 dolar para bayılırdınız.

allahın ispanyolu, fransızı, italyanı eğlenceden, yemekten, karı kızdan başını kaldıracak da sana ucuza kaliteli mal üretecek sen de kullanacaksın.

yürü be çin, kim tutar seni.

not: hastasıyım uzakdoğu ortamlarının

• ARKADAŞLAR BENCE BU OLAY TAKSİ CİLERE YARAR YANİ KUŞ SERİSİ GİTTİ CEKİK GÖZ SERİSİ GELDİ
  • bu arada sanırsın ki isviçreden yazıyoruz da beğenmiyoruz çin malı arabaları.

onlardan çok kötüleri ortalarda dolaşıyor.
  • aydın da bi kaç abimiz tr distribütörlüüğünü almışlar bayii servis agı kurmaya çalışıyorlar yasa gereği belli sayıda servis ve bayiniz olmadan satışa geçemiyorsunuz yasal sorumluluklarını çözdüklerinde arabalar piyasada

bence güzel olacak o kadarda güvenlik probleminin olacağına inanmıyorum sadece oto dergileri büyük tröst firmaların dalkavukluğunu yapıyor sıkışacaklar artık türkiye otomotiv piyasası yeniden şekillenecek şimdi birde blok muafiyet kanunu cıkıyorki tadından yenmicek öle gidip yetkili servislere öpülmek yok artık iş çoookk farklı olacak yasayı 2 senedir büyük firmalar ertelettiriyor sonuna kadar geldiler
  • Allah Taksiratımızı Affetsin

Eyi adam idik yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 20 Mart 2006; 16:07:54 >
  • +1
  • bilinen markaların taklitleri gelirse kapı önünde milleti keklemek için alınabilir
  • arkadaşlar zihinlerinize pranga vurmayın, daha bu araçlar gelmedi, görmedik.

bunların sayesinde televizyona, dvd playera hak ettiği mumameleyi yapabiliyorum ben.

gözlerinin içine bakıyorum bozul da atayım seni yenisini alayım diye.

bozulmuyor da kolay kolay namussuzlar. bende shov marka bir dvd player var, fan sesi yapıyordu, açtım arkasını kestim fan kablosunu ....

ooooooohhhh pırılı pırıl kafa 2 sene falan oldu langır lungur kullanıyorum gık demedi daha alet

şimdi fena mı olur sıfır bi araba şöyle 10 milyara

çizdiler, çarptılar derdi yok

dikkat çekmez, nazar değmez, nerden buldu bu kadar parayı bu denyo demezler şahane kullanırsın, ne var yani ...

bende eski bir megane var, sırf bu rahatlıklarından satamıyorum .....

ama arızasından, probleminden bunalmış durumdayım.....

şuna da artık çok samimi ve ciddi bir şekilde inanıyorum

hiç kimse fransızlardan daha kötü araba yapamaz arkadaşlar

hevesle bekliyorum ben bu çin malı arabaları

• ben bu ülkede tamircisinden, servisinden tiksinmiş durumdayım açıkçası.....

zar zor kazanılmış, üzerinden elli tane vergi alındıktan sonra elimize geçen kuş kadar paraya da bunlar göz dikiyor.

bu ülkede ya toyota gibi sorunsuzluğu kanıtlanmış bir marka alınır

ya da bir çin malı zamazingo alıp ona eşşek muamelesi yapar rahat edersin bana göre.

ben çin malı arabaların da asya sorunsuzluğunda olacağını düşünüyorum....

çünkü, insanların kafası avrupa kaynaklı beyin yıkama politikalarıyla yıllardır hoşafa çevrilmiş durumda.

asyalı üreticiler bununla da baş etmek zorunda.

bir de problemli mal üretirlerse satamazlar kimselere....
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

Bu vergilere bende çok gıcık oluyorum. Resmen kazık yiyoruz devletten...

Gerçekleri gördüğüne sevindim
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

Orjinalden alıntı: set

Bu vergilere bende çok gıcık oluyorum. Resmen kazık yiyoruz devletten...

Gerçekleri gördüğüne sevindim

Sana bi gerçeğide daha göstereyim o zaman. Bu vergiler maalesef hep vardı.... Otomobiller neden hep pahalı idi,bu vergilerden dolayı... Devlet her zaman vatandaşına yüksek vergi uyguladı. Deprem vergisini unutmadık, özel iletişim vergisini unutmadık, hala devam ediyor. Yani gelen vergi koymuş, giden vergi koymuş... Hertarafımız vergi olmuş... Türkiyede vergisini ödemeyen,vergi sıkıntısı olmayan insan yoktur. Kazancımızın büyük çoğunluğu hep vergiye gidiyor. Bu geçmişdede öyle, şimdide böyle ve bu gidişle önümüzdeki zamanlardada böyle olacak... Bizlere düşen düzenli olarak vergilermizi ödemektir. Vergi ödemek vatana hizmettir. Vergi her vatandaşın kutsal borcu,vazifesidir. Bu her dönemde böyledir. Birde biraz azaltsalar vergi miktarını....

• bütüün vergilere eyvallahta bir de doğru düzgün kullansalar, ayrıca bi tanıdık 80,000 liralık arabaya biniyo ben 4,000 liralık arabaya biniyorum. benim gelirim 1000 lira hepsinin vergisini ödüyorum, tanıdığın hesaplanmaz bile bi tek emekli olmuş onun vergisini ödüyor yani azdan az gitsin çoktan çok.
    yani demek istediğim şu oluyor çin malı arabalar vatana millete hayırlı uğurlu olsun. inşallah 6000-7000 liraya güzel dizel arabaları olur piyasada, yakıtımızıda kendimiz üretiriz
  • Öyle taksilere biniyorum ki bazen inene kadar etmediğim dua kalmıyor. Arkadan baktığınızda, ön tekerleriyle arkada tekerleri bile aynı hizada değil, dumanlar çıkaranlar, bombalar. En azından freni tutan çin malları gelsin kurtulalım şu kuşlardan yeter artık, Ortalık katil kuş dolu.
  • abi Cin daha yuruyecek damping leri kiricak ben de isterim ama Cin tarihimizden gelen bi kin var str et Cin i Cin malini tekstildeki kotani butun sektorlere kaydir devam et kasilsin herifler.ama yapana helal olsun ona lafim yok arabalarinimi abi Dunya motor sanayi uc temel global ulkenin elinde kim ne derse desin.

1-japonya
    2-Almanya
    3-Amerika birlesik devletleri

Japonya otomotivi birak adam gibi bi endustriye gecmeleri bizim Ziraat bankasindan yeni ama herifler 1870 lerden sonra ucmuslar Amerika lisini inglizini alman fransizini sollamislar vs.amerikan alman otolarinin olmadigi afrikanin collerinde butun japon markalari hala kapis kapis satilmaktadir.(toyota nissan mitsubishi vs)butun dunya global anlamda etki alanindadir.su an hala dunya ekonomisinde sozsahibi ve amerika dan sonra 2. buyuk ekonomidir hala.(mllt cin der kriterine iyi baksinlar derim)turkiye den ornek toyota yi 1992 de sabanci lar getirdi 2000 yilina kadar satilamayan Toyota Japon larin elinde gecinde nasil satis rekorlari kirildi ayni ornek Honda icinde gecerlidir.herifler isin puf noktasini biliyolar.

Amerika lilar mi saglamcilardir petrolun hala dunya manyak boyutta kullanildigi tek ulkedir.adamlarin eski arabalarina hastayim yenilerine de ama eskilerini tutamazlar.8 silindirli chevrolet ler mustang ler dodge chalenger lar mack lar vs.otomotiv sanayi avrupa da savaslarla geriledigi icin once Detroit sonra california dunya otootivine onculuk etmistir.

Alman lar icin soylenecek bisey olamaz.otomobilin dunyadaki anavatanidir almanya.Mercedes benz ve daimler ilk benzinli otomobil stutgart ta 1883 te Karl benz le yurumustur.3 vitesli ve ilk macerasinda 350 km yol yapmistir.

demem o ki bu uc ulke uzun sure oldugu gibi dunya otomotivine onculuk etmislerdir.bugun avustralya yada guney amerika yada afrika bir mercedes yada BMW yada VW mitsubishi toyota JEEP chrysler oteberi gorebilirsiniz.ama asla bi renault peugeot fiat citroen vs gibi dandik cadde maganda arabalarini ne Pensilvanya nin kocaman daglarini asan yollarinda gorebilirsiniz ne de afrika nin collerle dolu steplerinin arasindan uzanarak giden bir yolda gorebilirsiniz. zaten bu dedigim arabalar rekabete girememislerdir hic bir zaman digerleriyle ornekleriyle baqabilirsiniz araba tarihlerine.

gelelim cin otolarina diyecegim hic bisey yok gec uyandilar sadece kullanildilar derim su ana kadar evet elinize ne alirsaniz Cin den gelmistir orda uretilmistir.bende uretim isine girecek olsam ucuz maliyet sorunu asmak icin ucuz isciligie yonelirim bunuda su an Cin verebiliyo o yuzden Cin in en buyuk dusmani dunyanin en buyuk Japon gruplari bile Cinde uretmektedirler.(bknz Sony,Sharp,panasonic,sanyo,Nec,samsung,LG vs.)
    otolar Cin mali dandik diyebilirsiniz ama ne alaka kalitesini bildigin urun nerde uretilirse uretilsin ayni kaliteden odun vermez uretici.bunda hemfikir olun yauu İBM cin mali olmaz ya demezsin İBM kalitesine deger verdigin icin .Wolskvagen cinde 17-18 senedir uretir.GM cadillac buick Mercedes vs digerleri neden ucuz iscilik dusuk mal girdisi.olay bu ve benzeri gelismeler:

Cin mali otolarina deger verebilirmisiniz bilemem ben zengin degilim adi urun alacak kadar diyorsaniz bilemem.

saglikla mllt.

• Çin'de üretim yapan büyük global marklar dışında(her türlü, markalı elektronik alet ör: sony, hp, nec, vs vs) üretimi ve tasarımı çin'e ait olan yani saf çin malı olan malları kullanmam, tanıdıklarıma kullandırmam, kullananlarla selamı sabahı keserim, gerekirse söverim daha da olmazsa döverim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.

+1111111111
    çok mantıklı ve doğru bir yaklaşım bence...
    "ne kadar ekmek, o kadar köfte"

Çinliler istenilen kalitede ürün yapabiliyorlar. Bu sadece vermek istediğiniz para ile alakalı.
    Sadece ucuz diye Çin'e gidip, "en ucuzunu buldum" diye sevinip ithalat yapanlar yüzünden Çin'in böyle bir imajı var.
    Ama Çin çok hızlı büyüyen bir dev ve dünyanın imalathanesi.
    Siz istediklerini söyledikten sonra, hepsini gerçekleştirebiliyorlar ve buna bağlı olarak fiyatlar da cüzi miktarda artıyor. Ama yine de işçilik ucuz olduğu için maliyetler düşük çıkıyor.

• Bu araçlardan alır mıyım: hayır
    Bu araçlar T'de satar mı: satar, hele ilk yıl peynir ekmek gibi satar. Üçüncü yılda yollarda bir tane göremeyiz. İstisnası: Bir cemaat dağıtımcı firması olur da üyelerine Allah'ın kelamı filan diye satarsa kırk yıl da satar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.