Şimdi Ara

Çin'den gelen koronavirüs tanı kitlerinde 'Atatürk' ayrıntısı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
11.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çepik

Ne içiyorsunuz?
    Ben de içmek istiyorum da.

Alıntıları Göster
    Yazılanlara bak arkadaş. Sana göre helal, bana göre haram mı olurmuş. Hiç kimse kendini Allah'ın yerine koyup şuna helal buna haram diyemez. Kitapta ne yazıyorsa odur. Kitapta yazılmayanlar dışında haram uyduranlar suçludur. Açın kitabınızı okuyun bi de genç olacaksınız.
    size tavsiyem su için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Yeni Dünya'nın lideri olan Çin'e siz bu şekilde konuşamazsiniz!

Saygıyla önlerinde eğilin!
    Tüm Çinlilerin Allah belasını versin başımıza bu belayı sardı. Hadi git beni Çine hakaret ediyor diye şikayet et.

Konuda Atama laf eden herkesi tek tek blokladım.Bi bitmediniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 24 Mart 2020; 20:55:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu inananlar kesin şizofrenidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yşahin -- 24 Mart 2020; 20:55:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇİN'E GÖNDERİLEN KOLERA AŞISI

Türkiyenin Çin'e kolera aşısı göndermeyi taahhüt etmesi, 1940'da, yani Atatürk öldükten 2 sene sonradır. Bu aşıyı imal edenleri de, Osmanlılar yetiştirmiştir.
    Bu aşıları göndermeyi taahhüt eden Hıfzıssıhha Enstitüsü 1928'de Ankara'da kurulmuştur. Bu, Sultan Abdülhamid devrinde kurulmuş olan Hıfzıssıhha-i Umumiye Komisyonu'nun devamıdır.
    Bu Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne ismi verilen ve bir ara başbakanlık yapan Atatürk'ün hususi doktoru Refik Saydam'ın meşhur bir sözü vardır: "Bizde A'dan Z'ye her şey bozuktur!"
    Osmanlılar, hasta oldukları zaman hem tedavi olmuşlar; hem de dua etmişlerdir. Bu, Hz Peygamber'in sünnetidir.
    Tıp, hijyen ve tedavi olmak üzere iki kısımdır.
    İslâm dini her ikisine, bilhassa hijyene, yani hasta olmamaya ehemmiyet vermiştir.
    Müslümanların tıp ilmindeki hizmetleri herkesçe malumdur. Akşemseddin'in mikrobu keşfettiği; çiçek aşısını ilk defa Osmanlıların tatbik ettiği; Avrupalıların buradan öğrendiği meşhurdur

Hadi dağılın

• tayfam_30 kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsini bir anda yazmayaydın ağır gelebilir gençlere..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Muhtemelen malum kesim hemen ters algıyı başlatır ve bunları reis getirtti, o olmasa bitmiştik falan diye sosyal medyada operasyona başlarlar.
    Buraya yazıyorum.
    burada aslında olmayan bir şeyi var gibi göstermeye çalışan MALUM KESİM kendini ele veriyor bence
  • Bir şeyi paylasmadan önce iyi araştırın. Atatürk'ün Çin'e aşı gönderdiği kesin ve net doğru ama bu haber için aynısını diyemem. Kanıtlayan bir tane habere daha rastlamadim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulcelik

Yazılanlara bak arkadaş. Sana göre helal, bana göre haram mı olurmuş. Hiç kimse kendini Allah'ın yerine koyup şuna helal buna haram diyemez. Kitapta ne yazıyorsa odur. Kitapta yazılmayanlar dışında haram uyduranlar suçludur. Açın kitabınızı okuyun bi de genç olacaksınız.
    size tavsiyem su için.

Alıntıları Göster
    Biz kitabımızı okuyoruz ve kitapta Resul size ne verirse onu alın diyor. Efendimiz. S.a.v.'de, aklı örten herşeyin haram olduğunu. Çoğu haram olanin azınında haram olacağını söylüyor. Şarabın ve diğer içkilerin gunahının farklı olması gibi içtihadı meseleleri konuşacak ilmim olmasada bukadarına vakıfım.

Eğer hadislere inanmıyorum yahut ben inançlı değilim diyorsanızda hiç uzatmayalım. Siz neye inanmak istiyorsanız ona inanmaya devam edin ben doğru bildiğimi söylemekle mukellefim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aksi Müddea -- 24 Mart 2020; 22:4:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfam_30

ÇİN'E GÖNDERİLEN KOLERA AŞISI

Türkiyenin Çin'e kolera aşısı göndermeyi taahhüt etmesi, 1940'da, yani Atatürk öldükten 2 sene sonradır. Bu aşıyı imal edenleri de, Osmanlılar yetiştirmiştir.
    Bu aşıları göndermeyi taahhüt eden Hıfzıssıhha Enstitüsü 1928'de Ankara'da kurulmuştur. Bu, Sultan Abdülhamid devrinde kurulmuş olan Hıfzıssıhha-i Umumiye Komisyonu'nun devamıdır.
    Bu Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne ismi verilen ve bir ara başbakanlık yapan Atatürk'ün hususi doktoru Refik Saydam'ın meşhur bir sözü vardır: "Bizde A'dan Z'ye her şey bozuktur!"
    Osmanlılar, hasta oldukları zaman hem tedavi olmuşlar; hem de dua etmişlerdir. Bu, Hz Peygamber'in sünnetidir.
    İslâm dini her ikisine, bilhassa hijyene, yani hasta olmamaya ehemmiyet vermiştir.
    Müslümanların tıp ilmindeki hizmetleri herkesçe malumdur. Akşemseddin'in mikrobu keşfettiği; çiçek aşısını ilk defa Osmanlıların tatbik ettiği; Avrupalıların buradan öğrendiği meşhurdur

Hadi dağılın
    Burdaki bünyelere alerji yapabilir kardeşim ellerine sağlık.

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    :) Kardeşim iyi misin sen?

Benim yazım Çin ile ilgili, başkasına yazacaktın sanırım!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Aksi Müddea

Biz kitabımızı okuyoruz ve kitapta Resul size ne verirse onu alın diyor. Efendimiz. S.a.v.'de, aklı örten herşeyin haram olduğunu. Çoğu haram olanin azınında haram olacağını söylüyor. Şarabın ve diğer içkilerin gunahının farklı olması gibi içtihadı meseleleri konuşacak ilmim olmasada bukadarına vakıfım.

Eğer hadislere inanmıyorum yahut ben inançlı değilim diyorsanızda hiç uzatmayalım. Siz neye inanmak istiyorsanız ona inanmaya devam edin ben doğru bildiğimi söylemekle mukellefim.

Alıntıları Göster
    Herhalde Resul ne verirse onu alacan. Peygamber size kitap bırakmadı mı? Peygamberin zamanında hadis yazmak zaten yasaktı. Kaldı ki 4 halifeden bile bir tane hadis yoktur. Sen başkalarına bakma " Kur'an anlaşılmaz, sen anlayamazsın." derlerse : " 17. Andolsun biz, Kur'an'ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan" Kamer suresinde 4 kere tekrar edilen bu ayeti söyle.
    Kuran'da ayetler birbirini açıklayarak gider zaten. Okuyup öğreneceksin. Bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulcelik

Herhalde Resul ne verirse onu alacan. Peygamber size kitap bırakmadı mı? Peygamberin zamanında hadis yazmak zaten yasaktı. Kaldı ki 4 halifeden bile bir tane hadis yoktur. Sen başkalarına bakma " Kur'an anlaşılmaz, sen anlayamazsın." derlerse : " 17. Andolsun biz, Kur'an'ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Var mı düşünüp öğüt alan" Kamer suresinde 4 kere tekrar edilen bu ayeti söyle.
    Kuran'da ayetler birbirini açıklayarak gider zaten. Okuyup öğreneceksin. Bu kadar basit.

Alıntıları Göster
    Cevabı bana düşmez ama, siz bu arkadaşın söylediklerini, daha doğrusu hadis inkarciligini ciddiye dahi almayın arkadaşlar.

Sahabe ra, zaten yaşıyor, kime ne için hadis yazılacak?

Peygamber sav efendimizin sahih hadislerinde Kur'an'ı Kerim'e aykırı 1 tekrar yazıyorum 1, yazı ile BİR, yetmezse son kez BİR tane cümle bulsunlar, örnek göstersinler!

Mesela abdest nasıl alınır biri bana Kur'an'ı Kerim'den ayet ile göstersin, namazın nasıl kılınacağı buna dahil vs vs örnekleri çoğaltabiliriz.

Bu zihniyet Kur'an bize yeter başka şeye lüzum yik, özeti ise Peygamber efendimiz sav i görmezden gelmek tir.

Böyle bir amacınız yoksa, bana cevap mahiyetinde değil de, okuyup yanlış anlayacak arkadaşlara binaen cevaplarsiniz.

• Kitabımızın ilk ayeti " Oku" zaten. Bu kitapta tüm soruların cevabı var. Öğrenmekten korkmayın, okuyun.
  • Buna anca Yılmaz Özdil'in kitabına 2500₺ ödeyenler inanır

• Buraya yazıp haberin yalan olduğu ortaya çıkınca millet nere gitti çözemedim . Yoksa yeni bir trolleme için mi kaba etten haber mi yapmaya başladılar ?
  • Drone Ile kargo teslimatını da Sultan Abdülhamid han efendi hazretleri buldu ve tasarladı ama amarika çaldı o projeyi bizden. Cef besoz falan o zamanlar ajandı İstanbul'da dolaşıyordu. Bakmayın genç göründüğüne, vanpir o. 327 yaşında felan. Ulan ne kafalar var yarabbim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HerGiyotineBurnunuSokma -- 25 Mart 2020; 0:6:53 >
  • Yazıktır yapmayın ölmüş adamı ters döndürüyorsunuz mezarında, arkasından yalan yanlış bilgilerle "Tanrı"laştırmaya çalışıyorsunuz. Ha benim tanrım dersen onuda kabul ederim ama atmosyon bilgi yaymayın.

Yok Japonya da cami yaptırmış ilk ezan en doğuda okunsun diye

Yok efendim suudlar Peygamberimizin mezarını yıkacakmış , gelirim hepinizi mahfederim demiş

Atatürk hafızdı, Kuran'ı 5 yaşında ezberlemişti.

Bu da son bomba , Atatürk aşı göndermiş çinlilere onlar da bize sattıkları aşılardan para almamışlar.

Bırakın bu deli saçması hikayeleri. Muhafazakar kesimi suçlarsınız her söylenene inanıyor diye , bir de isim takarsınız koyun , çomar , sümeyye vs.

Siz daha beter fanatik atgözlüğü takmış bağnaz insanlarsınız.
  • Siyasal Atatürkçülük ve siyasal din den uzak durun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfam_30

ÇİN'E GÖNDERİLEN KOLERA AŞISI

Hadi dağılın
    Yalan şeyler yazmaya utanmamışsın.
    Anadolu’ya çiçek aşısının Çin’den geldiği kabul edilir çünkü çiçek aşısı ilk olarak Çin’de bir devlet adamının çocuğuna uygulanmıştır. Hastalık geçiren kişilerin kabukları toz haline getirilip bir şekilde aşı gibi kullanılır.

Modern aşı teknikleri ise böyle değil. Örneğin çiçek aşısı olarak üretilen aşı Jenner tarafından bu hastalığın çok daha hafif bir çeşidi ineklerce geçirildiği anlaşıldıktan sonra geliştirilmiş, Pasteur tarafından da farklı tekniklerle modifiye edilmiştir.

Diğer meselede de Osmanlı’nın hıfzızsıhası Çin’e 2 milyon aşı gönderse ona helal olsun derdik. Burada Atatürk Türkiye’si gönderdiğinden ona helal olsun diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 25 Mart 2020; 3:34:16 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.