Şimdi Ara

çıldırtan analog

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • psp1004 analog kolu bi süre önce sapıtmaya başladı son zamanlarda baktım olcak gibi değil kadıköyde tamire verdim(ismi lazım değil).iyi güzel ilgilendiler yanımda oyun yoktu eve geldim denedim hala çekio sağa sola. neyse gittim tekrar pek çözemedi ama hallice oldu eskisine göre. eve geldim ön kapağı kaldırdım analogu kablolarla anakarta lehimlemiş olduğunu gördüm.. neyse youtube dan bikaç vidyo izledim ama kablo falan yok analogu bağlamak için! hadi kolu geçtim yenisini alırım ama anakartın üstüde lehimli. ve kabloları sökünce zaten üşütük olan analog iyice gitti!! çözüm&öneri istiyorum..

• dostum onu yapan yere gotur kafasina cak o psp yi.
    psp nin silikon iletkeni vardir tas catlasa 10 ytl dir.onu kaybetmis yada bozmus olsa gerekki onu oraya lehimlemis.

analog zaten cok hassas bi sistemdir ki cekme olayida ondan olur.

tek cozum lehimleri guzelce temizlemek ve yeniden elden gecirmek cihazi.
    ankarada olsan yardimci olurdum sana
  • silikon iletken dediğin analoga mı bağlı yoksa anakartta olan bişeymi? dostum içime su serptin biraz olsn ankarada olurum elbet bi gün akrabalar var ama yakın zamanda olabileceğini sanmıyorum :( lehimleri ne ile temizleyebilirim altındaki altn reknkli kısımları açığa çıkarsam yeterlimi aleti kurtarmak için? anakart değiştirmem falan gerekir mi?
  • dostum bence sen kurcalama.
  • anakrtın üzerindeki sarı renki iletkenler organik kaplama adı verilen bir kaplama türüdür. üzeri lehimlenmişse bu lehimi temizlemenin birkaç yolu vardır.
    1)lehim emme teliyle kaplama üzerindeki lehimin fazla olan kısmı emilerek temizlenir(bu durumda sarı kaplama ortaya çıkmayacaktır)
    2)özel lehim aşındırma sıvıları ile lehim aşındırılarak yok edilir geriye bakır yollar kalır(bu yöntem oldukça profesyonel ve oldukça pahalı bir yöntemdir. psp için değmez.
    her iki durumda da pad lerin iletkenliği kaybolmaz yani hala kullanılabilir.
    not:eğer psp yi sökerken padleri koparmadıysan hala bir ihtimal var
  • bence de sen elleme bu işten anlayan güvenilir bir yere götür.bilmiyorum dersen tavsiye veririz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismetdai -- 4 Şubat 2009; 3:41:05 >
  • bu arada kulaktan dolma is yapan yerlere psp lerinizi asla teslim etmeyin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dbaggio

bu arada kulaktan dolma is yapan yerlere psp lerinizi asla teslim etmeyin.

Çok haklısınız:)
  • ya benimde bazen sola çekiyor ama heryerde olmuyor anlamadım yani bozuk olsa sürekli çekmez mi virtual tennis de sola çekior bazen analoga dokununca kesiliyor garip yani fifa oynuyom saatlerce sürekli analogla oynayınca hiçbir sorun yok ne yapabilirim acaba?
  • guvenilir bi tamirciye gosterebilirsiniz.
  • Güvenmediğin yere vermeyin hiç birşeyinizi aynı şey banada oldu telefon tamirinde tamir edicem dedi telefon çöplüğe gitti parasını aldım ama
  • Orjinalden alıntı: dbaggio

[/quote/]

katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: dbaggio

Aynen dostum ben PSP'im bi bozulsun, direk sana yollıcam, sana emanet..
  • khalkedon elektronikte sorunum halloldu serbülent abiye teşekkür ediyorum tekrar bir arıza olduğunda ilk arayacağım yer orası olur heralde tavsiye ederim
  • psp,playstation garantili tamirleri yapıyoruz..
    sizleride showrumumuza bekleriz saygılar

www.elektrotuning.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.