Şimdi Ara

Çift monitörde videolarda donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, sorunum başlıktaki gibi iki monitörde aynı anda video açınca YouTube, Twitch gibi sitelerden donmalar oluyor. Aynı videoları 1. veya 2. ekran üzerine aldığımda hiçbir donma sorunu olmuyor. 1. ekrandan oyun açıp, ikinci ekrandan video açıncada bir sorun olmuyor. Dediğim gibi sadece 2 ekrandada aynı anda youtube veya twitch videoları açınca oluyor sadece. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Sistem:
    ASUS Dual RTX 2070 Super,
    Ryzen 5 2600,
    16 GB 3000 MHz RAM,
    ASUS TUF X470 PLUS GAMING anakart,
    1. monitör: ASUS VG24VQ 144Hz, 1080P, DP kablo,
    2. monitör: ASUS 60 Hz, 1366X768P, HDMI kablo.
    Sürücülerin hepsi güncel.

Güncelleme: Arkadaşlar şuan fark ettim. Çift ekranda da farklı youtube videoları açtım donma olmadı. Ancak 1. ekranda youtube, 2. ekranda twitch videosu açınca donuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalD94 -- 22 Mayıs 2020; 1:47:27 >

• Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek? Monitörlerin ikisinide 60 hz yapınca sıkıntı olmuyor. Ama 144 hz monitörü 60 hz kullanmak istemiyorum.
  • Sorunu hallettim, belki ilerde birilerinin ihtiyacı olur diye yazıyorum. Şu adımları izlemeniz gerekiyor.
    Chrome Ayarlar-->Gelişmiş-->Sistem yazan yerin altındaki 'Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan' yanındaki mavi tıkı kaldırın.
  • Sırf sana teşekkür etmek için yazdım. günlerdir arıyorum ve sana denk geldim. Adam çözdüm nasıl olsa diye boş vermemiş, gelmiş yazmış buraya. Vallahi adamsın.

• Aynı sorunu yaşıyordum ve çözümleri için bakarken denk geldim. Şuan için hallolmuş gibi gözüküyor. Teşekkürler.

Opera kullanıcıları için(GX kullanıcısıyım); alt+p, ayarlarda ara kısmına(sağ üst), "sistem" yazın. "Mümkün olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" seçeneğini kapatın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.