Şimdi Ara

Çift monitör kullanımı yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
14.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 23" full hd monitörüm var ve ben bunun yanına 19" 1440x900 monitör koydum. İstediğim şu, mesela Photoshopta iki resimde aaynı anda çalışmak istiyorum yada ana ekranımda cs go oynarken yan ekranda face dh falan bakmak istiyorum bunun ayarlarını nasıl yapabilirim ? Ana ekranımda cs goyu açtım fareyi diğer ekrana getirip chromeye tıklayınca sanki ana ekranımda chromeyi açmışım gibi cs go yu altta atıyor. ? bu sorunu nasıl halledebilirim . ?

• up
  •  Çift monitör kullanımı yardım lazım

Çift monitör kullanımı yardım lazım

bu iki yerede bak hocam hangisi olursa.(bunlar sadece örnek)

• ekranı genişlet ile çözülebilir.
  • Hocam şimdi ekranı genişlet seceneğini yaptım ancak dediğim gibi ana ekranımda cs go oynarken yan ekrandan mesela twitch yayınına bakıcam ona tıkladığım anda cs go alta alıyor oyunu alta almasını istemiyorum bunun asıl çözebilirim.
    @samtiger
    @BildaBilisim
    @beriberi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovannii

Hocam şimdi ekranı genişlet seceneğini yaptım ancak dediğim gibi ana ekranımda cs go oynarken yan ekrandan mesela twitch yayınına bakıcam ona tıkladığım anda cs go alta alıyor oyunu alta almasını istemiyorum bunun asıl çözebilirim.
    @samtiger
    @BildaBilisim
    @beriberi

ekranı genişlet yaparsan olmaz tabi çünki aynı ekranı 2 monitöre genişletmiş oluyorsun işte zaten adında belli oluyor.

benim attığım resimlerdekileri denesene 'çoğalt' veya şu yalnızca 1-2 ekran seçenekleri denemelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

quote:

Hocam şimdi ekranı genişlet seceneğini yaptım ancak dediğim gibi ana ekranımda cs go oynarken yan ekrandan mesela twitch yayınına bakıcam ona tıkladığım anda cs go alta alıyor oyunu alta almasını istemiyorum bunun asıl çözebilirim.
    @samtiger
    @BildaBilisim
    @beriberi

ekranı genişlet yaparsan olmaz tabi çünki aynı ekranı 2 monitöre genişletmiş oluyorsun işte zaten adında belli oluyor.

benim attığım resimlerdekileri denesene 'çoğalt' veya şu yalnızca 1-2 ekran seçenekleri denemelisin.

Yok hocam olmuyor onlar zaten ekranı genişleyiyor yani aynı mantık amd grafik seçeneklerinden eyefinity ayarlarına baktım çözümü bulamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

quote:

@samtiger
    @BildaBilisim
    @beriberi

Yok hocam olmuyor onlar zaten ekranı genişleyiyor yani aynı mantık amd grafik seçeneklerinden eyefinity ayarlarına baktım çözümü bulamadım.

https://www.youtube.com/watch?t=389&v=YFCpaAs5s3c

bu video sanırım işini görücektir hocam..Bahsettiğin değil ise ayarı mutlaka orda olmalı..

• Ekranı genişlet ayarında kullanırken, 1. monitördeki uygulama izin verdiği kadarıyla 2. monitörde işlem yapabilir, görüntü alabilirsin.
    Özellikle oyun uygulamaları da buna hile vs. kullanımını engellemek için izin vermez ya da kısıtlı kullanım imkanı verirler.
    Yani çift monitör demek, hayal ettiğin her şeyi yapabileceğin anlamına gelmiyor.
  • quote:

@samtiger
    @BildaBilisim
    @beriberi

Masaüstü ekranını yalnızca 1 veya 2 üzerinde göster seçenekleri ile yapacaksınız.

Sonra açmak istediğiniz uygulamayı da diğer ekrana yansıtacaksınız.
  • @umut_baris

Hocam şimdi masaüstünü sadece 1 de göster dediğim zaman ikinci ekrana giden sinyali kesiyor yani kapanıyor monitör. O dediğin nasıl olacak anlayamadım, yani diğer ekrana nasıl yansıtacağım. ?

@killforyou
    Anladım hocam teşekkür ederim. @umut_baris @KillForYou!
  • o dediğin şey olmaz. Yani oyun oynarken, mouse görünümün dahi değişiyor, ve mouse senin monitorunun genişliğinde hareket imkanı sağlıyor, sen windows masaustunde (2. monitör tarafından bahsediyorum) herhangi bir şeye tıkladığın anda işletim sistemin senin explorer de çalışmak istediğini varsayarak oynaığın oyunu simge durumuna alıyordur, almalı da. Bu zayıf bir ihtimal oyun içerisindeki ayarlardan yapabilirsin. (bu konuda emin değilim) Ancak şöyle örnekleyim, mesela BS player veya farklı bir oynatıcıadan film izliyorsun, diğer monitorde de tarayıcı penceresi açık, sen tarayıcı tarafına geçtiğinde, artık klavye ve fare kontrollerini filmin dışına çıkarmış olursun, film oynatılmaya devam eder ancak sen diğer ekranda işlerini yürütebilirsin, oyun için mantık biraz farklı, oyunda F tuşlarının bile farklı fonksyonları olabiliyor, hatta çözünürlük ayarları bile başka olabiliyor. Büyük ihtimal oyununun çözünürlük ayarları ile windows un çözünürlük ayarlarını (ekran pixel ayarlarını) aynı yaparsan en azından oyun ekranın simge durumuna geçmeyecektir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

• CS:GO YU ''TAM EKRAN PENCERELİ''MODUNDA OYNA PENCERELER BELLİ OLMUYOR ZATEN DİĞER EKRANDA BİR ŞEYE TIKLADIĞINDA O HALA ORADA KALIYOR.BAŞKA OYUNLARDADA BU GEÇERLİ OLACAKTIR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordErola

CS:GO YU ''TAM EKRAN PENCERELİ''MODUNDA OYNA PENCERELER BELLİ OLMUYOR ZATEN DİĞER EKRANDA BİR ŞEYE TIKLADIĞINDA O HALA ORADA KALIYOR.BAŞKA OYUNLARDADA BU GEÇERLİ OLACAKTIR.
    Yaptım oldu, eyvallah :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.