Şimdi Ara

Çift hatlı telefonun İmei Kaydı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
9
Favori
167.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorunu çözebildiniz mi? Benim de telefonumda çift sim var ve kayıt yaptırmam gerekiyor
  • Selamlar, yurtdışında lenovo p70 çift hatlı kayıt işlemi için tereddüt ediyorum bu konu çok iyi ama üstteki arkadaş yapamamış çözen var mı?
  • alihalil987 A kullanıcısına yanıt
    dekonta ikinci imei'yi eklettirebilirseniz öyle deneyin.
  • hknmert H kullanıcısına yanıt
    Hocam çok iyi anlattınız teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Hocam çok iyi anlattınız teşekkürler
    Bugün MCKS'yi aradım. Çift sim kartı olan telefonu kayıt ettirmem gerektiğini söyledim ve izleyeceğim yolu sordum. İlk mesajdaki gibi bir bilgi verildi. Sadece imeilerden birisi için ödeme yapmam gerektiğini, edevlet kayıt yaparken de her iki imei yi yazmam gerektiğini söyledi. Dedi ki, üretici firma, kayıt yaptırmak istediğiniz telefonla ilgili olarak eğer iki imei vermişse bize diğer imei de kayıt olacaktır. (Anladığım kadarıyla ellerindeki verilerde, telefonlara ait bilgiler mevcut). İş bankasından imeilerden birisi için ödeme yaptım. Eve gelip edevlet üzerinden her iki imeiyi de yazarak onay verdim. Ve işlem tamamdır. Sorgulamada da her iki imei için yolcu beraberinde getirilen cihaz şeklinde kayıtlı olduğu yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ready_35

Bugün MCKS'yi aradım. Çift sim kartı olan telefonu kayıt ettirmem gerektiğini söyledim ve izleyeceğim yolu sordum. İlk mesajdaki gibi bir bilgi verildi. Sadece imeilerden birisi için ödeme yapmam gerektiğini, edevlet kayıt yaparken de her iki imei yi yazmam gerektiğini söyledi. Dedi ki, üretici firma, kayıt yaptırmak istediğiniz telefonla ilgili olarak eğer iki imei vermişse bize diğer imei de kayıt olacaktır. (Anladığım kadarıyla ellerindeki verilerde, telefonlara ait bilgiler mevcut). İş bankasından imeilerden birisi için ödeme yaptım. Eve gelip edevlet üzerinden her iki imeiyi de yazarak onay verdim. Ve işlem tamamdır. Sorgulamada da her iki imei için yolcu beraberinde getirilen cihaz şeklinde kayıtlı olduğu yazıyor.

Hocam telefon modeli neydi? Ne kadar sürede o şekilde görünmeye başladı?

• 9008 9 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Mi4 i
    Saat 17 ye geliyordu harci yatirdigimda. 18 gibi evdeydim. Edevletten kayit yaptim. Bir kac saniye sonra her iki imei yi sorguladim. Yolcu beraberinde getirilen kayitli cihaz yaziyordu.

Yukarida farkli telefonlara ait imeibyazsak ne olur deniliyordu. Sanirim olmaz. Ben sadece imei yazdim. Sorgu ekraninda telefonun modeli ureticisi vs otomatik cikti.
    Yazin bir ara zopo konusu vardi. İmei kayit sirasinda sorun cikmisti hatirlayanlar vardir. İmei kayitta baska bir model ciktigi icin kayitlar gerceklestirilenemisti. Suan o terimi hatirlayamiyorum her telefonda uluslararasi kimligini gosteren bir rakam mi varmis ne.
    Yani ozetle tek imei icin harc oduyoruz. Eger telefon ureticisi o telefona ait baska bir imei daha varsa onu da uluslararasi o adini hatirlayamadigim kimlikte belirtiyor. Belli ki Turkiyede imei kayitlarini alan yer, o bilgilere sahip. Eslesme oluyorsa kayitta sorun olmuyor. Onceki mesajimda da belirtmistim ilgili yerdeki gorevli de bana boyle bilgi aktardi

• quote:

Orijinalden alıntı: hknmert

Evet herhangi bir vergi dairesi oluyor. Bankalar yada, anlaşmalı bankaların web siteleri de olur.
    Kim alacaksa onun gitmesi şart değil. Önemli olan hangi pasaporta işlenecek ise o TC numarasına vergi yatırılmalı.
    Bu klavuzda herşey anlatılmış , linki ekliyorum. Sadece iki imei ile ilgili vergi ödeme mevzuatı yazılmamış onun için açıkladım sizlere.
    https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/BTK-IMEI-Kayit.pdf
    ( Bu arada haksızlık etmek istemem bu klavuzu yazan ya da düşünenlere teşekkür etmek lazım)

Z3 dual e gelince benim yorumlarım ne derece doğru olur bilemem , zira 5 yıldır samsung dual 756kb ramli bir android kullanıyordum. Murat 124 den inen birine clio yu test et deseniz dünyanın en iyi arabası clio der herhalde.
    Yine dilim döndüğünce anlatayım.

Telefon biraz irice Yani büyük geldi bana , tek elle diğer el kullanmadan menülerde dolaşmak pek mümkün değil fakat internet kullanmak için ideal.
    Ön kamera vasat , az ışıkta kötü bile denebilir.
    fakat arka kamera bu açığı kapatacak nitelikte iyi.
    Su geçirmez (kardeşim telefonu leğen içinde kendi fotoğrafını çekmişliği var :) )
    Orjinal kılıfını aldım, hani şu kapanınca küçük ekrandan görünüp işlem yapılanlardan. kılıf orjinal olmasına rağmen kapağı cuk oturmuyor.Mıknatıs yok bir kere.

Ekran İnanılmaz net ve kaliteli. Dokunmatik hassasiyeti çok iyi.
    Kasa alüminyum fakat köşeler plastik sanırım.
    Hız problemsiz , wi -fi de sorun yok.
    Telefonun sol tarafında mini kapak altında sd kart girişi ve şarj-bağlantı soketi , sağ tarafında yine kapak altında iki sim kart girişi var. Fakat şarj için bu giriş yerine solda manyetik tutuculu bir şarj bölümü var ki ben masa üstü manyetik dock şarj aldım burayı kullanıyorum çünkü kapağı her şarj da açıp kapatmak su geçirmezlik özelliğine zarar vermesin.
    Eşimde iphone 5 var , şarj süresi kesinlikle iphone dan iyi. (sakın iphone sony kıyaslaması yaptığımı düşünmeyin , sadece referans olması açısından)
    8 yaşında oğlum var telf oyun cehennemi oldu :) hiç bir sıkıntı yok.
    Ben Samsung kullandım yıllarca
    Menüler bir kaç nüans farkı dışında aynı.

ÇİFT HAT
    Bildiğiniz gibi bu telefon çift simli fakat tek işlemcili. Zaten artık çift işlemcili kalmadı. Bir hatla konuşurken diğeri kapalı görünüyor. Çift hatlı telefonları yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Bunun çok önemli bir eksi olduğunu düşünmüyorum. kapalı görünmesinin tek eksi yanı şu banka web sayfası açarken size şifre geleceği anda telefonla diğer hattan konuşuyorsanız , kapalı olan hatta şifre gelecekse gelmiyor. Çünkü telefon kapalı :). Buna dikkat ederseniz gerisinde problem yok. Zaten bir süre sonra etrafınızdaki herkes bu durumu bilir oluyor , zaten çift hat kullananların sayısı da , telefon modeli de artıyor.
    Telefon üzerinde denememi istediğiniz bir şey olursa ( üstünde zıplamak hariç :) ) deneyip sizinle paylaşabilirim.

Unutmadan Bu bir telefon ve konuşma esnasında ses kalitesi çok iyi. Bakın bunu birçok kişi inceleyip araştırmaz ama karşı tarafa verdiğiniz ses ve size gelen sesin anlaşılır olması en az kamera kadar önemsenmeli bence. Sony bu konuda başarılı. ( karşı tarafa verdiği sesi nereden mi biliyorum? Kardeşimde de aynı tel var ve arada konuşuyoruz :)
    Saygılar

Cift hatlı 2 imeili telefonumu kaydettirdim e devlet te bir imei kayıt altında gozukuyor , boylemidir sistem ilk imeiyi alınca kayıt altına ikiside işlenmişmi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kotbycb

quote:

Orijinalden alıntı: hknmert

Evet herhangi bir vergi dairesi oluyor. Bankalar yada, anlaşmalı bankaların web siteleri de olur.
    Kim alacaksa onun gitmesi şart değil. Önemli olan hangi pasaporta işlenecek ise o TC numarasına vergi yatırılmalı.
    Bu klavuzda herşey anlatılmış , linki ekliyorum. Sadece iki imei ile ilgili vergi ödeme mevzuatı yazılmamış onun için açıkladım sizlere.
    https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/BTK-IMEI-Kayit.pdf
    ( Bu arada haksızlık etmek istemem bu klavuzu yazan ya da düşünenlere teşekkür etmek lazım)

Z3 dual e gelince benim yorumlarım ne derece doğru olur bilemem , zira 5 yıldır samsung dual 756kb ramli bir android kullanıyordum. Murat 124 den inen birine clio yu test et deseniz dünyanın en iyi arabası clio der herhalde.
    Yine dilim döndüğünce anlatayım.

Telefon biraz irice Yani büyük geldi bana , tek elle diğer el kullanmadan menülerde dolaşmak pek mümkün değil fakat internet kullanmak için ideal.
    Ön kamera vasat , az ışıkta kötü bile denebilir.
    fakat arka kamera bu açığı kapatacak nitelikte iyi.
    Su geçirmez (kardeşim telefonu leğen içinde kendi fotoğrafını çekmişliği var :) )
    Orjinal kılıfını aldım, hani şu kapanınca küçük ekrandan görünüp işlem yapılanlardan. kılıf orjinal olmasına rağmen kapağı cuk oturmuyor.Mıknatıs yok bir kere.

Ekran İnanılmaz net ve kaliteli. Dokunmatik hassasiyeti çok iyi.
    Kasa alüminyum fakat köşeler plastik sanırım.
    Hız problemsiz , wi -fi de sorun yok.
    Telefonun sol tarafında mini kapak altında sd kart girişi ve şarj-bağlantı soketi , sağ tarafında yine kapak altında iki sim kart girişi var. Fakat şarj için bu giriş yerine solda manyetik tutuculu bir şarj bölümü var ki ben masa üstü manyetik dock şarj aldım burayı kullanıyorum çünkü kapağı her şarj da açıp kapatmak su geçirmezlik özelliğine zarar vermesin.
    Eşimde iphone 5 var , şarj süresi kesinlikle iphone dan iyi. (sakın iphone sony kıyaslaması yaptığımı düşünmeyin , sadece referans olması açısından)
    8 yaşında oğlum var telf oyun cehennemi oldu :) hiç bir sıkıntı yok.
    Ben Samsung kullandım yıllarca
    Menüler bir kaç nüans farkı dışında aynı.

ÇİFT HAT
    Bildiğiniz gibi bu telefon çift simli fakat tek işlemcili. Zaten artık çift işlemcili kalmadı. Bir hatla konuşurken diğeri kapalı görünüyor. Çift hatlı telefonları yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Bunun çok önemli bir eksi olduğunu düşünmüyorum. kapalı görünmesinin tek eksi yanı şu banka web sayfası açarken size şifre geleceği anda telefonla diğer hattan konuşuyorsanız , kapalı olan hatta şifre gelecekse gelmiyor. Çünkü telefon kapalı :). Buna dikkat ederseniz gerisinde problem yok. Zaten bir süre sonra etrafınızdaki herkes bu durumu bilir oluyor , zaten çift hat kullananların sayısı da , telefon modeli de artıyor.
    Telefon üzerinde denememi istediğiniz bir şey olursa ( üstünde zıplamak hariç :) ) deneyip sizinle paylaşabilirim.

Unutmadan Bu bir telefon ve konuşma esnasında ses kalitesi çok iyi. Bakın bunu birçok kişi inceleyip araştırmaz ama karşı tarafa verdiğiniz ses ve size gelen sesin anlaşılır olması en az kamera kadar önemsenmeli bence. Sony bu konuda başarılı. ( karşı tarafa verdiği sesi nereden mi biliyorum? Kardeşimde de aynı tel var ve arada konuşuyoruz :)
    Saygılar

Cift hatlı 2 imeili telefonumu kaydettirdim e devlet te bir imei kayıt altında gozukuyor , boylemidir sistem ilk imeiyi alınca kayıt altına ikiside işlenmişmi oluyor.

Alıntıları Göster
    Az önce yaptım.

1- Vergi dairesine online harç yatırırken 1. imeiyi yazdım.
    2- E devlet üzerinden btk ya imei kaydı yaptırırken hem 1. hem de 2. imei yi yazdım.
    3- E devlette tüm imeiler kayıtlı olduğu için kafadan imei ekleyemezsiniz. Yani 2 ayrı cihazın imeisini 1 tek cihazın 1. ve 2. imeisi olarak giremezsiniz. Eşleşmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kvd

Az önce yaptım.

1- Vergi dairesine online harç yatırırken 1. imeiyi yazdım.
    2- E devlet üzerinden btk ya imei kaydı yaptırırken hem 1. hem de 2. imei yi yazdım.
    3- E devlette tüm imeiler kayıtlı olduğu için kafadan imei ekleyemezsiniz. Yani 2 ayrı cihazın imeisini 1 tek cihazın 1. ve 2. imeisi olarak giremezsiniz. Eşleşmez.

Alıntıları Göster
    arkadaşım çok teşekkür ederim konu ve cevap yazanlara. bende amerikadan asus zenfone 2 128 gb siparişi verdim. çift sim konusu kafamı kurcalıyordu.

• Gib sitesinden bilgileri girdim 1.imei noyu yazdım, 1saat sonra e devletten iki imei nosunu ekledim 1 saat sonra kontrol ettim işlem tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicbass

Gib sitesinden bilgileri girdim 1.imei noyu yazdım, 1saat sonra e devletten iki imei nosunu ekledim 1 saat sonra kontrol ettim işlem tamam.
    arkadaşlar aklıma geldi sorayım dedim çift hatlı veya 3 hatlı imei girilebiliyor demişiniz ya ben oraya 3 imei başka telefonlara ait olanı girsem yani bir pasaporta 3 telefon kayıt ettiremezmiyimki..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06ensar

arkadaşlar aklıma geldi sorayım dedim çift hatlı veya 3 hatlı imei girilebiliyor demişiniz ya ben oraya 3 imei başka telefonlara ait olanı girsem yani bir pasaporta 3 telefon kayıt ettiremezmiyimki..?

3 üstteki mesajda bunun cevabı verilmiş...

Ülkemizde herkes bir açık arama, kolay yoldan köşeyi dönme peşinde, Avrupalı bir insanın bu hayatta aklına gelmez
  • Arif kullanıcısına yanıt
    hayır bu telefon kayıt alına alınırken dikkat etseler verilen imei numaralarının seri olması lazım 2 hatlı veya üç hatlı tek telefonda olabilmesi için ama buna dikkat eden yok..kayıtta telefona bakanda yok çok garip bir durum..tabiki haliyle banka görevlisi verdiğimiz imeiyi kayıt altına alıyor..
  • quote:

hayır bu telefon kayıt alına alınırken dikkat etseler verilen imei numaralarının seri olması lazım 2 hatlı veya üç hatlı tek telefonda olabilmesi için ama buna dikkat eden yok..kayıtta telefona bakanda yok çok garip bir durum..tabiki haliyle banka görevlisi verdiğimiz imeiyi kayıt altına alıyor..

Banka görevlisi onu alıyor da btk'ya kayıt yaptırırken 2 ya da 3 imeinin aynı cihaza ait olup olmadığının kontrolünü yapıyorlar

Vergi dairesine tek imei ile para ödüyorsunuz aşağıdaki sayfadan;

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_CEP_TEL_HARC_GIRIS

daha sonra e devletten ödeme yapıp yapmadığınız kontrol edilerek kayıt yaptırıyorsunuz orada da 3 imei'ye kadar giriş yapma imkanınız oluyor

• Arif kullanıcısına yanıt
    o halde 3 imei aynı cihaz üzerinden kayıt imkanı sıfır oluyor..eğer dediğiniz kontrol yaoılıyorsa..
  • quote:

o halde 3 imei aynı cihaz üzerinden kayıt imkanı sıfır oluyor..eğer dediğiniz kontrol yaoılıyorsa..
    Xiaomi cihazların çift hatlılarında imelerin ikiside aynı. Bu durumda pasaport kaydı yapılınca imeiler kolon muamelesi görüyor mu acaba?
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    bu nasıl telefonmuşki her iki hatta aynı imei ne sahip bir yanlışlık olmasın..
  • 06ensar kullanıcısına yanıt
    Benim telefonum halen elime ulaşmadı ama Xiaomilerde öyleymiş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

Benim telefonum halen elime ulaşmadı ama Xiaomilerde öyleymiş .
    Dediğiniz olay bildiğim kadarıyla dual-sim pasif olanlarda oluyor. Yani 2 hat var ancak anten sadece 1 hat için aktif olabiliyor. Tek hatlı telefondan tek farkı sim değiştirmek için telefonun içini açmaya gerek kalmaması.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.