Şimdi Ara

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ-ANA BAŞLIK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
10
Favori
26.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğiniz gibi root yapıp kullanacaz artık.Hele bir gelseydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki arkadaşlar cube u30gt mini mi yoksa chiwu88 mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McMannes

peki arkadaşlar cube u30gt mini mi yoksa chiwu88 mi...

Mercedes kullanıcılarının arasına girip sıfır Mercedes mi alsam yoksa eski kasa Opel mi deseniz nasıl bir cevap verirlerdi?

Cube u30gt mini tabletin V88'den iyi olduğu tek şey ekran çözünürlüğü. Onun dışında, işlemcisi 2 eski nesil ve 40nm iken V88 en son RK3188 28nm, RAM 1GB iken V88'de 2GB, Android 4.2.2'nin ram canavarı olduğunu düşünürsek güncelleyince Cube ile çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Cube tablette bluetooth yok, V88'de BT4.0 var, Cube pili 3000mAh, V88'in pili 5000mAh. Cube ön kamera 2mp, V88 5mp, Cube dokunmatiği 5 noktadan, V88 10 noktadan.

Kararı siz verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emintolga -- 25 Temmuz 2013; 1:19:16 >

• quote:

Şimdi chuwi 8, cube mini 7 inç
    chuwi quad, cube dual işlemcili
    chuwi 2 , cube 1 gb ram
    chuwi arkada 5 mp, cube 2mp (önler aynı 2 mp)
    chuwi 5000 mah , cube 3000 mah pil
    chuwi 8.2mm, cube 9.4mm kalınlık vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

quote:

Şimdi chuwi 8, cube mini 7 inç
    chuwi quad, cube dual işlemcili
    chuwi 2 , cube 1 gb ram
    chuwi arkada 5 mp, cube 2mp (önler aynı 2 mp)
    chuwi 5000 mah , cube 3000 mah pil
    chuwi 8.2mm, cube 9.4mm kalınlık vs...

Chuwi 7.2mm incelikte hocam
  • emintolga kullanıcısına yanıt
    teşekkürler üstadım, cube u kafadan eledim o zaman... peki chiwu nun ne gibi eksikleri vardır acaba... ses düzeyi, wireless ı falan nasıldır... bir de herhalde ainolun discover 8 diye bir modeli çıkmış ona göre nasıldır ki acaba...
  • daimbey kullanıcısına yanıt
    peki size göre en önemli eksi ve artıları nelerdir ustam chiwunun... bir de arkadaşlar hani nexus 7 ya da samsung 5110 gibi tabletlere göre bu tabletin durumu nedir acaba...
  • quote:

teşekkürler üstadım, cube u kafadan eledim o zaman... peki chiwu nun ne gibi eksikleri vardır acaba... ses düzeyi, wireless ı falan nasıldır... bir de herhalde ainolun discover 8 diye bir modeli çıkmış ona göre nasıldır ki acaba...

Benim beğenmediğim tek şey arkadaki ses ve açma/kapama tuşunun kalitesiz olması. Onun dışında aldığı parayı tamamen hak eden bir cihaz. Bundan önce Exper Easypad kullanıyordum, V88 ondan 10 kat daha iyi. Ses düzeyi normal bence, bir iPad değil ama Sony laptopumdan iyi geldi bana göre :) Evde iPad de var, elbette onunla yarışamaz ama birine 1500TL diğerine 170 dolar verdiğimizi hatırlatırım. Wifi için de örnek olarak şunu söyleyeyim, evim 1. katta arkada, yine arkadaki otoparkta sorunsuz kullanabiliyorum. Bir iPad'im de olmasına rağmen fiyat performans oranını da gözönüne alırsak V88 diyorum.

Ainol'un o modelini hiç görmediğim için ve hakkında hiçbir şey bilmediğim için birşey söyleyemiyorum. Ama Ainol kaliteli ürünleri olan bir markadır.

• quote:

peki size göre en önemli eksi ve artıları nelerdir ustam chiwunun... bir de arkadaşlar hani nexus 7 ya da samsung 5110 gibi tabletlere göre bu tabletin durumu nedir acaba...

Android 4.2.2'den sonra 1GB ramli hiçbir cihaza diğer özellikleri süper bile olsa bakmam artık. Kaldı ki dün Android 4.3 duyuruldu. O yüzden Nexus'un 2. nesil yeni modeli de dün duyurulmuşken eskisini düşünmemek gerekir. Yenisinin ise fiyatını bilmiyorum.

Samsung Galaxy Note 8.0 N5110 ile V88 kafa kafayalar, ikisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip ama biri 7 diğeri 8 inç, Galaxy ayrıca çozünürlükte daha iyi. Ama fiyat burada en önemli etken. Sanırım 5110 fiyatına rahatlıkla 2 tane V88 alınabiliyor

• emintolga kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın çok soru soruyorum ama o kadar çok çeşit var ki kafası karışıyor insanın... sanırım tablette gps özelliği yok değil mi... bir de kasa kalitesi nasıldır acaba... ipad miniye göre oldukça önde o zaman bu tablet özellik olarak değil mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emintolga

quote:

Android 4.2.2'den sonra 1GB ramli hiçbir cihaza diğer özellikleri süper bile olsa bakmam artık. Kaldı ki dün Android 4.3 duyuruldu. O yüzden Nexus'un 2. nesil yeni modeli de dün duyurulmuşken eskisini düşünmemek gerekir. Yenisinin ise fiyatını bilmiyorum.

Samsung Galaxy Note 8.0 N5110 ile V88 kafa kafayalar, ikisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip ama biri 7 diğeri 8 inç, Galaxy ayrıca çozünürlükte daha iyi. Ama fiyat burada en önemli etken. Sanırım 5110 fiyatına rahatlıkla 2 tane V88 alınabiliyor

Hocam cihaz ağır oyunlari yuksek grafikte kasmadan açıyor mu? Bide chuwi iyi bir marka mı?

• Cihazın kasılmasıyla ilgili görüşlerimmi yukarıda "20 Temmuz 2013; 11:11:23" tarihli paylaşımımda anlatmıştım. Buna ilaveten; RK3188 işlemcili ve 2GB DDR3 ram donanıma sahip herhangi bir cihaz oyun oynarken kasılıyorsa sorunu cihaz ve donanım yerine başka yerde aramak gerekir.
  • quote:

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama o kadar çok çeşit var ki kafası karışıyor insanın... sanırım tablette gps özelliği yok değil mi... bir de kasa kalitesi nasıldır acaba... ipad miniye göre oldukça önde o zaman bu tablet özellik olarak değil mi...

Yok, hiç önemli değil :) elimden geldiğince, bildiğim kadarıyla yardımcı olurum her zaman.

Tablette GPS yok maalesef. Benim de ilk tercihim GPSli bir tabletti aslında. O yüzden Hyundai T7s almayı düşünüyordum. Ama o aletin de bataryasının 3000mAh olması sebebiyle GPS özelliği aramaktan vazgeçtim. Zaten düşük bir kapasiteye sahip bir pille GPS özelliğini ve 7 inç ekranlı tableti ne kadar süreyle kullanabilirsiniz ki? Tablet lazım olduğunda ya batarya bitmiş, azalmış olacak, ya da hep şarjda olacak. O zaman tablet almanın bir mantığı yok bana göre.

Kasa kalitesini ben beğendim, bence süper olmasa da, bir iPad olmasa da normal, sıkıntı yok. Sadece hep söylediğim gibi arkadaki ses ve açma/kapama tuşu çok dandik.

iPad Mini ile teknik olarak başabaş yarışır. iPadMini'nin bataryası daha iyi sanırım. Ama onda da mesela bir SD kart takıp flash artıramıyorsunuz. USB OTG falan hiç yok. Tabi iPad genel olarak daha kaliteli bir cihaz, zaten elinize alınca hissediyorsunuz. Ama bir de cebinizden çıkacak para meselesi var. O kadar para verilebiliyorsa ve iOs ile kullanmaya alışıp katlanabilecekseniz iPad Mini almak lazım. Benim evde iPad'im de var, tamam uygulamalar falan iyi güzel de, daha zengin deniyor da bir Android kullanım kolaylığı asla yok. Hep kısıtlısınız yani... Bir iPad Mini fiyatına 2 tane V88 alırsınız üste az da olsa paranız bile artar

• bende yaklaşık 15 gündür kullanıyorum bu ürünü daha önce başka bir başlık altında da yazmıştım ilk aldığımda yarış oyunlarında kasıyordu. daha sonra fabrika ayarlarına yükleyince düzeldi. şu an gayet iyi tek asphalt 7 de kesik kesik oluyor oda asphalt ilgili bir sorun yada ben bir şeyleri eksik yapıyorum.
    ekran parlaklığı yeterli çözünürlük bazen az gibi gelebiliyor ama genelde sıkıntı değil. pili gayet iyi sabah tam şarjda alıp kullanıyorum internet oyun vs. akşama kadar rahat götürüyor.
    bir sıkıntı da ses tuşları ters onu anlamadım yukarı tuşu sesi azaltıyor aşağıdaki çoğaltıyor. bazı wifi ağlarına bağlanmıyor wpa2 olanlara bazen hepsine bağlanıyor.
    görsel olarak çok iyi bir tablet elimde gören arkadaşlar ipad mini mi diye soruyor. tasarımı ve kasa kalitesi güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cecen79

bende yaklaşık 15 gündür kullanıyorum bu ürünü daha önce başka bir başlık altında da yazmıştım ilk aldığımda yarış oyunlarında kasıyordu. daha sonra fabrika ayarlarına yükleyince düzeldi. şu an gayet iyi tek asphalt 7 de kesik kesik oluyor oda asphalt ilgili bir sorun yada ben bir şeyleri eksik yapıyorum.
    ekran parlaklığı yeterli çözünürlük bazen az gibi gelebiliyor ama genelde sıkıntı değil. pili gayet iyi sabah tam şarjda alıp kullanıyorum internet oyun vs. akşama kadar rahat götürüyor.
    bir sıkıntı da ses tuşları ters onu anlamadım yukarı tuşu sesi azaltıyor aşağıdaki çoğaltıyor. bazı wifi ağlarına bağlanmıyor wpa2 olanlara bazen hepsine bağlanıyor.
    görsel olarak çok iyi bir tablet elimde gören arkadaşlar ipad mini mi diye soruyor. tasarımı ve kasa kalitesi güzel.

Hocam ipad mini mi diyince arkadaslariniz siz ne diyiyorsunuz biliyorum konu ile ilgisi yok ama merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

quote:

bende yaklaşık 15 gündür kullanıyorum bu ürünü daha önce başka bir başlık altında da yazmıştım ilk aldığımda yarış oyunlarında kasıyordu. daha sonra fabrika ayarlarına yükleyince düzeldi. şu an gayet iyi tek asphalt 7 de kesik kesik oluyor oda asphalt ilgili bir sorun yada ben bir şeyleri eksik yapıyorum.

Hocam ipad mini mi diyince arkadaslariniz siz ne diyiyorsunuz biliyorum konu ile ilgisi yok ama merak ettim

hayır değil diyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

quote:

hayır değil diyorum

Bu cevabı beklemiyodum

• quote:

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ

CHUWİ V88 (RK3188 7.9 Inch IPS 2G RAM) KULLANANLAR KULÜBÜ-ANA BAŞLIK

Teknik özellikler:

Tablet Veri Kapasite :16GB
    Ağ bağlantısı :Bluetooth, WiFi, Harici 3G
    Ekran Boyutu :8 "
    Çıkışlar : 3G Harici, DC Jack, Kulaklık Jack, HDMI, Mini USB, TF kartı
    Marka Adı :Chuwi
    Net Ağırlık :340
    Desteklenen diller :English,Russian,Spanish,Portuguese,Turkish,Italian,German,Chinese,French,Polish,Ukrainian,Greek,Hebrew
    Kamera : Ön ve arka
    İşlemci markası :Rockchip
    Ekran Tipi dokunun :Kapasitif Ekran, İps
    İşlemci Ana Frekans :Dört Çekirdek
    Özelliği :Çoklu Dokunmatik, HDMI, G sensörü, Ultra İnce, Çift Kameralar
    Bellek Kapasitesi :2GB
    İkinci Webcam Piksel :5MP
    İşletim Sistemi :Android 4.1
    Ekran çözünürlüğü :1024x768
    Ses Formatı : MP3, WAV, WMA, OGG, MID
    Resim Formatı : BMP, PNG, GIF, JPG
    Video Format : MP4, 3GP, AVI, MPG, RMVB, WMV
    E-kitap formatında : TXT, vb
    Pil Kapasitesi :5000mAh
    Model Numarası :V88Quad Çekirdek
    CPU : Rockchip RK3188 ARM Cortex-A9 dört çekirdekli işlemci
    CPU Frekans :1.8GHz
    GPU :Mali-400

CHUWİ V88 KULLANICILARI
    1. DAİMBEY
    2. EMİNTOLGA
    3. KEMALİST33
    4. CECEN79
    5. UYSALMR
    6. OGUZBEY

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/chuwi-v88-7-85-android-4-2-tablet-pc-mini-pad-90575381

Hemen teslim 2 yıl resmi garantili.!!

• Nasıl garanti veriyorsunuz hocam siz mi onarıyorsunuz? Çine mi gönderiyorsunuz?

Bu arada bana 340a geldi fiyat cok degilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daimbey -- 28 Temmuz 2013; 12:16:12 >
  • quote:

Nasıl garanti veriyorsunuz hocam siz mi onarıyorsunuz? Çine mi gönderiyorsunuz?

Bu arada bana 340a geldi fiyat cok degilmi?

Bence 2 yıl tr garantisi felan yok 1 yıl uluslarası garanti var bir arıza çıksa 2 ay sürer bir sıkıntı giderilmesi.
    Çinden getirtip satiyorlar işte .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.