Şimdi Ara

Chrome Tarayıcı Silik Yazı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
3.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Firefox'ta tarayıcı fontları canlı ve kaliteli iken,Chrome'da fontlar silik ve cansız.Dandik resimlerde bile belli oluyor bu durum.Ve bu beni çok rahatsız ediyor.sırf bu yüzden 2010'dan beri chrome veya tabanlı tarayıcı kullanmıyorum.
    Kaç bilgisayar ,kaç monitörü değişti ama şu silik yazı olayı bu aptal tarayıcıda hiç değişmedi.Aslında 20'li sürümlere kadar herşey güzeldi sonradan kıçı başı dağıttı chrome.
    Firefox artık illallah dedirttirdi donmalarıyla,çökmeleriyle.Şimdilerde de ha bire kendisini sıfırlıyor.
    Kısaca
    1) şu firefoxtaki yazı font ve canlılığıChrome'da da elde edebilemenin bir yolu var mı?
    2)Koca ülkede bu durum benden başka kimsenin dikkatini çekmiyor mu? Firefox+Chrome kullanan birileri olduysa karşılaştırsın kendsinde de durumu anlayacaktır
    Chrome bu haliyle gözümü yoruyor silik silik yazılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 18 Nisan 2017; 12:52:40 >

• Firefox'un çökmesi garip ne zamandır çökmüyor bende.

64 bit sistemde 64 bit sürüm kullanıyorum bu arada.

Pale moon deneyin hocam ayrıca Kendi sitesinde download sekmesinden surumu de seçebilirsiniz.

Pale moon bana hem Firefox'tan hem de Chrome'dan hızlı geldi. Kaynak kullanımı ve hız olarak daha iyi yani. Ayrıca arayüzünde özelleştirme imkanı oldukça iyi. Eklenti olaraksa firefox'un çoğu eklentisi pale moon ile kullanılabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: northwood

Firefox'un çökmesi garip ne zamandır çökmüyor bende.

Pale moon deneyin hocam ayrıca Kendi sitesinde download sekmesinden surumu de seçebilirsiniz.

Pale moon bana hem Firefox'tan hem de Chrome'dan hızlı geldi. Kaynak kullanımı ve hız olarak daha iyi yani. Ayrıca arayüzünde özelleştirme imkanı oldukça iyi. Eklenti olaraksa firefox'un çoğu eklentisi pale moon ile kullanılabiliyor.

Eyvallah hocam deneyeceğim.
    edit:Oldukça memnun kaldım ve eklentileride destekliyor.Tek sorun Türkçe seçeneği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 13 Mayıs 2017; 19:5:12 >
  • Ben de fark ettim bunu. Town of Salem oynarken kendini çok belli ediyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Ben de fark ettim bunu. Town of Salem oynarken kendini çok belli ediyordu.

tnctr.com'a konu açtım herifin biri"Takıntılısın " dedi.
    Yahu kardeşim rahatsız ediyor işte forumda ve ekşi sözlükte.keza çoğu sitelerde.Çözüm bulamadım ben en sonunda da kullanmaktan vazgeçtim chrome
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

quote:

Orijinalden alıntı: northwood

Firefox'un çökmesi garip ne zamandır çökmüyor bende.

Eyvallah hocam deneyeceğim.
    edit:Oldukça memnun kaldım ve eklentileride destekliyor.Tek sorun Türkçe seçeneği yok.

Aynen hocam tek eksiği İngilizce olması onun dışında sorun yok

Türkçe olsaydı daha rahat olurdu

Ayrıca alltaki ufak progress bar'ı kaldirabiliyorsunuz. Ekranı genişletebilirsiniz bu sayede

Yukarıdaki açılır menüden settings bölümünde tüm ayarlara girmeden ufak bir kaç ayar var oradan bu bar'i kapatabilir hatta o dolum oranı gösteren işlevini yukarıdaki adres çubuğuna ekleyebilirsiniz. Rengi ve tasarımi bile değişebiliyor.

Bu arada ayarlar kısmında user agent menüsüvar advanced başlığı altında bir yerde onu bir kontrol edin. Firefox olarak ayarlayın sitelerle maksimum uyum için.

Bir de sistem 64 bitse 64 bit indirin derim downloads bölümü var kendi sitesinde.

Tarayıcıyı çeşitli özelliklerini keşfetmek adına iyi kurcalamak gerek çok detaylı hazırlanmis güzel bir tarayıcı.

Ek olarak çok karışık geldiyse şayet pale moon, waterfox'u da deneyebilirsiniz o da çok iyidir zamanında kullanmıştım bir kaç yıl.
    Mobilim bu arada kusura bakmayın bol yazım hatalı yazdım ama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 13 Mayıs 2017; 19:54:24 >

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Chrome'un yazıları bir tuhaf zaten.

• northwood kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam iki işletim sistemi var makinada .Windows 10 ve Windows 7.Şuan bunu windows 7 kurdum ve oldukça memnun kaldım.Artık benim için varsayılan tarayıcıdır kendileri.
    Chrome ve türevleri tarayıcıları şu font şeysinden dolayı 2010'dan beri kullanmıyorum.Ama opera'yı özelmedim değil.Hele Vpn ve kendinden reklam engelleyici özelliği sayesinde..Bakalım belki birileri sesimizi duayrda şu olayı çözer.
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Bir şey değil hocam her zaman :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.