Şimdi Ara

Chp çalışmıyor yalanı tarih olmuştur (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
25.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O degil de akp'li arkadaslar muhalifleri surekli ismezukculuk ile sucluyor. Onlara gore fizibil, makul olmayan projelere itiraz eden herkes istemezukcu.

Secimden sonra reyiz Imamolgu icin topal ordek tabirini kullandi, adam metro yapacak Turkiye'nin en buyuk sehrinde devlet bankalari kredi vermedi. Adam da gitti yurtdisindan kredi buldu bu sefer de hazine onay vermedigi icin asagidaki 3 hatta baslanamiyor.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı
    Bostancı-Dudullu Metro Hattı
    Yenidoğan- Hastane Hattı

Bu durumda reyiz istemezukci degil midir, reyizin istanbula metro yapilmasina engel olmasinin sebebi nedir?
  • Adamın köken Milliyetçi.Millette chp için değil Mansur Yavaş için oy verdi.Ha diğerleri de umruma değil (partizan değilim)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam adamı övün de istanbulda akpnin yaptığı metroya hem binip hem de sövüyorsunuz, neden?
    Abdülhamidin bir sözü vardır
    "Dağları dele dele getirdiğim suyu kana kana içip boğazları kuruyana kadar küfür ederler"

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Dur tahmin edeyim akplisin ve 17 yıldır bundan çok daha basit işleri ölümüne alkışladın. Doğru mu?
    Çok daha basiti olması pek imkanlı değil. Çünkü olabilecek en basit icraatleri yapmış.
  • Akp yapsa göklere çıkarmıştınız. Olay bu.
  • quote:

Akp yapsa göklere çıkarmıştınız. Olay bu.
    Ben AKP' li değilim . Objektif bir şekilde icraatlere yorum yaptım.

Elektrikli aracın tasarımı İtalya' da yapıldı. Demek ki araba İtalyan diyen bir güruhun temsilcisisin. İcraatleri saçma sapan çamurlamak size ait bir faaliyet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

O degil de akp'li arkadaslar muhalifleri surekli ismezukculuk ile sucluyor. Onlara gore fizibil, makul olmayan projelere itiraz eden herkes istemezukcu.

Secimden sonra reyiz Imamolgu icin topal ordek tabirini kullandi, adam metro yapacak Turkiye'nin en buyuk sehrinde devlet bankalari kredi vermedi. Adam da gitti yurtdisindan kredi buldu bu sefer de hazine onay vermedigi icin asagidaki 3 hatta baslanamiyor.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı
    Bostancı-Dudullu Metro Hattı
    Yenidoğan- Hastane Hattı

Bu durumda reyiz istemezukci degil midir, reyizin istanbula metro yapilmasina engel olmasinin sebebi nedir?
    Bir şey soracağım. Hani şeffaf yönetim ya. O yurt-dışındaki bankalarla ne görüştüğünü ne gibi sözler verdiğini şeffaf bir şekilde açıklar mısınız?

Meclis toplantısını çekmek E.İ açısından bir şeffaflık sağlamıyor zira.

Her seferinde Almanya' ya bize yaptırım yapın diye şikayette bulunan can ve mal güvenliğimiz yok diye açıklama yapan bir güruhu temsil eden Ekrem İmamoğlu' na nasıl kredi vermişler? Sormamışlar mı? sizin başkanınız can ve mal güvenliğimiz yok diyor, biz sana Türkiye' de parayı nasıl emanet edeceğiz diye?

• O zaman anti-chplisin. Sırf chpye laf atmak için uğraşıyorsun. Bu daha kötü.

Artık "akpli değilim ama" laflarınızdan sıkılmadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 14 Ocak 2020; 21:12:28 >
  • Bu akşam 7 civarı sokağımızda bir kediye araba çarpmış. Bir hanımefendi söyledi. Gittik, kedi orada oturuyordu. Arka ayağı ezilmiş ve kalçası tutmuyordu. İbb beyaz masayı aradım. Kediyi bir puset yardımıyla gözlem altına alın geliyoruz dediler. 1 saat bekledim yoklar. Sonra telefonum çaldı. Gelirken yolda bir telefon daha almışlar. Adamın birini köpek ısırmış, yollarının üzeri diye önce köpeği yakalamaya gitmişler. Neyse 1 saat daha bekledim, az önce gelip kediyi aldılar. Daha ne diyeyim ki, akşamın bu saatinde geldiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 14 Ocak 2020; 21:17:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte tipik akpli. İnkar etmen bir şey değiştirmiyor. Ha akpli değilsen bu daha kötü.

Kim bilir beynin nasıl yıkanmış da bu kadar kin ve düşmanlıkla dolmuşsun. Yazık.
  • quote:

İşte tipik akpli. İnkar etmen bir şey değiştirmiyor. Ha akpli değilsen bu daha kötü.

Kim bilir beynin nasıl yıkanmış da bu kadar kin ve düşmanlıkla dolmuşsun. Yazık.
    Kin ve düşmanlık arıyorsan CHP vekillerinin meclis tutanaklarındaki sözlerine bakabilirsin.
  • Evet senin yazdıkların çok masum şeyler. Kendine bak biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-530508BB2

Bir şey soracağım. Hani şeffaf yönetim ya. O yurt-dışındaki bankalarla ne görüştüğünü ne gibi sözler verdiğini şeffaf bir şekilde açıklar mısınız?

Meclis toplantısını çekmek E.İ açısından bir şeffaflık sağlamıyor zira.

Her seferinde Almanya' ya bize yaptırım yapın diye şikayette bulunan can ve mal güvenliğimiz yok diye açıklama yapan bir güruhu temsil eden Ekrem İmamoğlu' na nasıl kredi vermişler? Sormamışlar mı? sizin başkanınız can ve mal güvenliğimiz yok diyor, biz sana Türkiye' de parayı nasıl emanet edeceğiz diye?

Alıntıları Göster
    Görüşmeyi ve anlaşmayı ( tüzel kisiler arasinda anlasma olur, verilen sozlerden kastınız nedir anlamadim ) ben yapmadığım için bunun cevabını benden beklemeniz pek mantıklı değil. Siz sorduktan sonra ben de merak ettim google da 3 saniyede yaptığım bir arama sonucu imamoğlu'nun açıklamasını buldum.

quote:

Deutsche Bank'la yapılan kredi antlaşmasının miktarı, faiz oranı ve şartlarıyla ilgili sorulara İmamoğlu, "Kredilerle ilgili detay vermek her iki kurum açısından da çok doğru değil. Bunlar gizli değil. Eksik bir envanterle burada hareket etmek istemiyorum. Deutsche Bank'ın 110 milyon euro olduğunu biliyorum. Euro bazlı olduğunu da biliyorum." karşılığını verdi

Burada net bir açıklama yok ama kendi deyimi ile envanter eksiği bulunmadığında bunu net olarak halka açıklaması gerektiği konusunda size katılıyorum sonuna kadar.

Bahsettiğiniz güruh kim onu da bilmiyorum ama imamoğlu her zaman kendisini belirli bir grubun temsilcisi değil, 16 milyon istanbullu'nun belediye başkanı olarak tanimliyor. Bu durumda bu önermeniz de anlamsiz.

Kredi koşulları ise kurumların kredi risk politikaları ile alakalidir. Deutchebank'in koşullarını da bana sormak yerine yine internet uzerinde yapacaginiz 5 saniyelik arama ile bulabilirsiniz. Ozet vermek gerekirse bir kurumun varlıklarını bir eksen gibi, kredi geçmişini ve itibarini başka bir eksen gibi düşünebilirsiniz. Kurumun bu duzlemde belirlediği bir risk eğrisi olur, kredi birimi bu eksenlerdeki değerleri bulmak için araştırma yapar, kredi isteyen kurumdan dokuman ister. Kurum eğrinin altında kalirsa kredi verir. Deutchebank basel 3 kurallarina tabi ve halka açık bir sirket olduğu için bizim devlet bankaları gibi birisinin sözü ile belirli kişi ya da kurumlara kredi vermesi de mümkün degil zira spk denetlemiyor.

Kredi para emanet etmek degildir, mevduat para emanet etmektir.
    Sorgulamanız gerçekten cok güzel böyle şeyleri ama sorularınızın çoğunun cevabı bankacilik konusunda temel kavramlar, internet uzerinde bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İ.Melih: Mansur Yavaş ciğerimi söktün 😂😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

Görüşmeyi ve anlaşmayı ( tüzel kisiler arasinda anlasma olur, verilen sozlerden kastınız nedir anlamadim ) ben yapmadığım için bunun cevabını benden beklemeniz pek mantıklı değil. Siz sorduktan sonra ben de merak ettim google da 3 saniyede yaptığım bir arama sonucu imamoğlu'nun açıklamasını buldum.

quote:

Deutsche Bank'la yapılan kredi antlaşmasının miktarı, faiz oranı ve şartlarıyla ilgili sorulara İmamoğlu, "Kredilerle ilgili detay vermek her iki kurum açısından da çok doğru değil. Bunlar gizli değil. Eksik bir envanterle burada hareket etmek istemiyorum. Deutsche Bank'ın 110 milyon euro olduğunu biliyorum. Euro bazlı olduğunu da biliyorum." karşılığını verdi

Burada net bir açıklama yok ama kendi deyimi ile envanter eksiği bulunmadığında bunu net olarak halka açıklaması gerektiği konusunda size katılıyorum sonuna kadar.

Bahsettiğiniz güruh kim onu da bilmiyorum ama imamoğlu her zaman kendisini belirli bir grubun temsilcisi değil, 16 milyon istanbullu'nun belediye başkanı olarak tanimliyor. Bu durumda bu önermeniz de anlamsiz.

Kredi koşulları ise kurumların kredi risk politikaları ile alakalidir. Deutchebank'in koşullarını da bana sormak yerine yine internet uzerinde yapacaginiz 5 saniyelik arama ile bulabilirsiniz. Ozet vermek gerekirse bir kurumun varlıklarını bir eksen gibi, kredi geçmişini ve itibarini başka bir eksen gibi düşünebilirsiniz. Kurumun bu duzlemde belirlediği bir risk eğrisi olur, kredi birimi bu eksenlerdeki değerleri bulmak için araştırma yapar, kredi isteyen kurumdan dokuman ister. Kurum eğrinin altında kalirsa kredi verir. Deutchebank basel 3 kurallarina tabi ve halka açık bir sirket olduğu için bizim devlet bankaları gibi birisinin sözü ile belirli kişi ya da kurumlara kredi vermesi de mümkün degil zira spk denetlemiyor.

Kredi para emanet etmek degildir, mevduat para emanet etmektir.
    Sorgulamanız gerçekten cok güzel böyle şeyleri ama sorularınızın çoğunun cevabı bankacilik konusunda temel kavramlar, internet uzerinde bulabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Ne pazarlığı yaptığını soruyorum. Siyasi pazarlıklardan bahsediyorum. kaç para aldığını sormuyorum. Mesela git ''Kanal İstanbul deprem yapar'' diye bir yalan at her yerde reklamını göster demediğini nereden bilebiliriz? Dediğin eğriler idari birimlere para verirken devreye girmiyor. Çok masumsun. IMF parayı bizi kurtarmak için (Ortaya çıkış iddiaları bu) değil kendisine bağımlı hale getirmek için verdiği gibi.

''Bahsettiğiniz güruh kim onu da bilmiyorum ama imamoğlu her zaman kendisini belirli bir grubun temsilcisi değil, 16 milyon istanbullu'nun belediye başkanı olarak tanimliyor. Bu durumda bu önermeniz de anlamsiz.''

Bir güruhu temsil etmiyor ise niye daha önce hiç tanışmadığı Demirtaş ile can ciğer kuzu sarması oldu? İstanbul seçimlerinde mi tanıştı?
    Demirtaş İstanbul' da mı yaşıyor?

Özellikle CHP gibi bir parti üyesinin aldığı kredinin temel bankacılıktan kaynaklandığını sanmak
    O da güzel hikaye.

• Öyle deme AKB YOL YABDI

• Bu adam cumhurbaşkanı adayı olursa İmamoğlundan kazanma şansı çok daha fazla. İnsan gibi insan. İmamoğlu şov adamı. Mansur yavaş icraat adamı. Bize şovmen değil iş yapacak adam lazımsa o adam budur. Ama CHP nin dinazor kadrosu kendilerine benzeyen dinazorlardan başkasını cumhurbaşkanı adayı yapmazlar. Yapsalarda arkasında durup çalışmazlar. Bunu daha önce Muharrem İnce de gördük. Ne zamanki şu dinazor lider kadrosu gider yerine gerçek memleket sevdalıları gelir o zaman Türkiye sarsılır ve bütün partiler kendine çeki düzen verirler. Ama CHP de liderlik sadece darbeyle veya kasetle değişiyor.
  • Bu adamın yaptıklarını İmamoğlu yapsa CHP davul zurna reklamını yapardı. Ama yapmazlar yapamazlar çünkü bu adam özünde
    kendileriden değil. Adam işince gücünde ranta izin vermem diyor. İmamoğlu bunu diyormu diyemiyor. Bu adamım yaptıklarını İmamoğlu yapmaz yapmaya çalışsa yaptırmazlar. İmamoğlu'na çok yatırım yaptılar. Yatırımlarının geri dönüşünü beklerler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.