Şimdi Ara

CHP Asla kazanamaz neden mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
3.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kötü gidiş devam biraz daha sürsün asla denen ne varsa gerçekleşir burası Türkiye asla dediğimiz her şey gerçekleşti buda gerçekleşecektir.

• Eğer bir ülkede teroristi terorist olarak görmeyen öcalan sevdalisi parti olup ve bu parti 6 milyon oy aliyorsa o ülkenin diş mihraklardan daha çok ülke içinde terorist sorunu vardir kimse kusura bakmasin hdpye oy verenler ayrilikci düşunceye sahiptir Çoğunluğu ve bunla ilgili hiçbirsey yapilmiyor yillardir.Ileride büyük sıkinti cikar ben söyleyeyim oyle boyle değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dinazorlarda kürtmüş. Tarihi olmayanlar kendilerine tarih uyduruyor komedi resmen ya

• erkahn kullanıcısına yanıt

Dilinize dolamışsınız Kürtler, Hdp falan filan.

Chp'nin günlerdir aşı üzerinden kurulan tezgahı basbas bağırıyor hiçbiriniz bu konu hakkında konuşmayın. Madem söz konusu ekonomiyse, Chp'nin iddia ettiği Çin firması Sinovac'ın Türkiye'ye Keymen Şirketi aracılığıyla ücretsiz gönderdiği 1 milyon doz aşının yine bu firma tarafından DMO'ya 12 milyon dolara faturalandırılması hakkında görüşleriniz nelerdir?

Söz konusu iddia karşısında Keymen şirketinin savunmasıda şu dur; Bizim bir takım masraflarımız oldu. Bu 12 milyon dolar masrafları karşılamak içindi falanda filan.

Hükümet yetkililerinin savunmasıda daha komik. Biz bilmiyorduk haberimiz yoktu falan filan. Ortada milyonlarca dolarlık yurda mal girişi olacak ve hükümetin haberi olmayacak. CHP Asla kazanamaz neden mi? 

Söz konusu ekonomiyse bu 12 milyon dolar ülke hazinesinden çıkmaktadır. Önce bu gibi ekonomik tezgahları konuşalım sonra sıra Kürtlere Hdpye falan gelir.

Merkez bankasında buhar olan 120 milyar doları konuşalım. Bu bahsettiğim ve diğer onlarca iddiaların hepsi ekonomik iddialardır.

Bu arada Chp'yi savunduğumdan değil, ahlaksızca iddialar karşısında Chp değil Akp veya herhangi bir partide olsa dik durmak insani bir sorumluluktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dxdiag36

İç Anadolu Türklerinin çoğunun Osmanlı zamanında iç Anadolu’ya sürüllen Tunceli Elazığ Kürtleri olduğunu bilmezsin büyük ihtimal.Merak etme ben senden daha vatanseverim.Ama kimse 15 milyonluk halkı inkar edemez

Tunceliden 500 km daha Doğu'ya git 500 milyon Türk var.CHP Asla kazanamaz neden mi? 

• deboern D kullanıcısına yanıt

Aç oku bakayım İran tarihini senin gibi bir cahilden de bu beklenir işte

• quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Kuzey Kore'ye yerleşmeni öneririm o zaman. İstediğin gazı ve militarizmi orada rahatlıkla bulabilirsin. Ben liberalizm arıyorum kusura bakma.

"Elin ABD"si eşcinsel haklarını tanıyan bir ülke bu arada.

Alıntıları Göster

Bunlar sadece şovmenlik, yargıda, orduda bir tane eş cinsel yok mesele dandik ülkelerin iç işlerine müdahele etmek için bahane üretmek, orada eş cinseller polis arabası yaksın da bakalım MK-17 ile kafalarını patlatmıyorlar mı... O zaman görürüz ABD'nin insan hakları demokrasi zırvalarını.

CHP Asla kazanamaz neden mi?

Kuzey Kore lideride İngiltere'de okumuş bir tip, o ülkenin de herkese olan zararından çok ABD'ye olan faydası daha fazla onun sayesinde G. Kore-Japon devletlerinin paralarını cukkalıyorlar dünya kadar silah satıyorlar araları bizden iyidir eminim.

• Yav hocam kendinizi hangi etnik gruba ait hissediyorsunuz gibi bir abuk subuk araştırmanın bilmselliğine inanıyormusunuz? Keza bu gibi anketler hiçbir zaman objektif olamaz. Konjonktüre ve korku seviyesine göre dönem dönem insanlar kendini bir gruba aitmiş gibi gösterir. 70'lerde solun heryerde hakimiyeti varken halkın yarıya yakını solcuydu. 10 yıl sonra herkes ihtilalci (darbeci) oldu, bir 10-15 yıl sonra herkes İslamcı oldu.

Bilimsel temele dayanmayan hiçbir araştırmanın geçerliliği yoktur. Türkiye'de ister kabul edin ister etmeyin Türklerden sonra ki en büyük grup Kürtlerdir. Nüfus hareketleri, demografik yapıda ki değişim. Filoloji ve dillerin diğer dilllerle etkileşimi, kültürlerin birbiriyle ilişkisi vesaire bunların hepsine bilimsel bakılmak zorundadır.

Kürtçe'de Farsça kelimeler çok diye bu dili gözü kapalı Farsçanın bir kolu olarak göremeyiz. Bu durumda Türkçe'de Farsça, Arapça, Ermenice ve Rumca yığınla kelime var ve bu kelimeler Türkçenin neredeyse yarısını oluşturmaktadır.

Kürtçenin Hint-Avrupa dil ailesinden olması nedeniyle içinde bu aileye ait dil gruplarından kelimelerin olması son derece doğaldır.

Tıpkı Ural-Altay veya Fin-Ugor dil ailelerinin birbirine benzer olması gibi!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Tunceliden 500 km daha Doğu'ya git 500 milyon Türk var. 

Alıntıları Göster

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dxdiag36 -- 11 Nisan 2021; 13:7:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atade28

Bu mesaj silindi.

Çok teşekkür ederim. CHP'yi hâlâ 28 Şubat kafasındakilerin yönettiğini hatırlattın bana. Nasıl unuttum ben bunu yahu /s

80 darbesini de CHP yapmış hatta. Arada kendisini de kapattırmış ana olsun olur arada öyle.

Serdar Ortaç da CHP'liymiş meğersem.

Hem homofobik olup hem de özgürlükçü takılmak da güzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTFR -- 8 Mart 2021; 12:56:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Bunlar sadece şovmenlik, yargıda, orduda bir tane eş cinsel yok mesele dandik ülkelerin iç işlerine müdahele etmek için bahane üretmek, orada eş cinseller polis arabası yaksın da bakalım MK-17 ile kafalarını patlatmıyorlar mı... O zaman görürüz ABD'nin insan hakları demokrasi zırvalarını.

Kuzey Kore lideride İngiltere'de okumuş bir tip, o ülkenin de herkese olan zararından çok ABD'ye olan faydası daha fazla onun sayesinde G. Kore-Japon devletlerinin paralarını cukkalıyorlar dünya kadar silah satıyorlar araları bizden iyidir eminim.

Alıntıları Göster

• Bana güzel bir hayatı çok ve lüks görenlere ben de bir oyu lüks ve çok görürüm.

Lakin muhalefet diye adlandırdığımız liberal solun ele geçirdiği politik doğrucu sjw'cilere de zırnık vermem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 8 Mart 2021; 12:53:21 >
  • 3-5 sene önce biliyorsunuz dünyada eşcinsellikle ilgili düğmeye basıldı ve topyekün propaganda ve diğer yöntemler devreye sürüldü, ondan sonra zaten tüm film, dizi ve oyunlara soktular, sivil, resmi birçok kanaldan faaliyetler yürütülmeye başlandı. Sözde kürt olayı da zaten abd nin ve öncesinden ingiliz/yahudi işbirliğinin 150-200 yıllık planı, suriye/pyd olayıyla yeni boyuta taşındı vs neyse hdp zaten malum, ychp'nin de bu talimatlar ve stratejiler gereği hareket etmesinden doğal bir şey olamaz. Diğer herşey kılıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serafon -- 8 Mart 2021; 12:59:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Bana güzel bir hayatı çok ve lüks görenlere ben de bir oyu lüks ve çok görürüm.

Lakin muhalefet diye adlandırdığımız liberal solun ele geçirdiği politik doğrucu sjw'cilere de zırnık vermem

Herkes senin gibi düşünse gene AKP kazanıyor zaten CHP Asla kazanamaz neden mi? 

• 6 milyon oyu almadığını herkes biliyor lakin o oylar iktidara kayacağını kk biliyor tavizlerinden net bellidir bu.CHP Asla kazanamaz neden mi? 

• Türkiye ciddi anlamda fırtınalı bir sürece giriyor.Bu fırtına öncesi ise farklı olaylar gelecek fırtınanın fitilini daha hızlı ateşliyor.

yakın zamanda hdp lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda mecliste oylama yapılacak,fırtınanın en büyüğü bu zira onay yada red verecek vekiller üzerinden iç siyaset gündemi çok karışacak.Özellikle partilerin liderlerinin verecekleri oylar merakla beklenirken liderlerin vereceği oyların haricinde ters oy verecek partililerin yaratacağı ortamda gerginliklere sebeb olacak.

bugün imamoğlu bir twet attı ortalık karıştı,bir twetle ülke karışırken dokunulmazlıkların kaldırılması oylamasında ortaya çıkacak tabloyu düşünün.akp ve mhp harici hiçbir parti blok halinde dokunulmazlıkların kaldırılmasına onay yada red oyu vermeyeceği görülüyor dolayısıyla gelecek bu fırtına ülke gündemini çok fena vuracak diye görüyorum ben.Bu oylama ile birlikte büyük ihtimalle millet ittifakının geleceğide net şekilde çizilecek zira iyi parti içinde çoğunluk dokunulmazlıkların kaldırılmasına onay verirse hdp içinde iyi partiye cephe alınması yüksek ve iyi parti-hdp arasında daha vitrinde duracak bir siyasi çatışma görebiliriz.Böylesi bir durum dengeleri değiştirecekdir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.