Şimdi Ara

CHORD Carnival Silverscreen Speaker Cable (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
5
Favori
13.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aticus3

AVR yi niye hareket ettirdiğinizi anlamadım ama
    kablo ile banana bağlantısında temazsızlık var gibi görünüyor. Bananayı söküp tekrardan monte etmeyi deneyin isterseniz.
    Bir ihtimalde AVR nin post tarafında vidayı iyi sıkın gevşek kalmış olabilir

Ve bence amfiniz açıkken ve HDMI ve kablo bağlantıları da bağlıyken AVR nizi oynatmayın, postlar ve özellikle digital çıkışlar zarar görebilir, özellikle HDMI lar çok kolaylıkla zarar gördüğü söyleniyor, bu forumda da bir çok arkadaş HDMI giriş ve çıkışlarından zaman zaman şikayet etmişti.

kesinlikle haklısınız hatta statik elektrikle hdmi bordunun yanması işten bile değil...

kapatmak fişten çekmek bile aslında yeterli çözüm değil...

edit: imla hatası düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanismet -- 16 Haziran 2012; 0:46:09 >

• the_cantan üstadım ve d.t.s kardeşim estağfurullah,sevgi ve hürmetler...

teşekkürler sn. atalayalper

tamerege kardeşim eski günler bizim nesille zor geri gelir!!!
  • Peki arkadaşlar ozellikle de bu kabloyu kullanimis ve kullaniyor olanlara soruyorum bu kablonun ust frekanslarinin cok parlak alt frekanskarinin da biraz eksik oldugu bazi yerlerde yazilip ciziliyor...Ne diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Peki arkadaşlar ozellikle de bu kabloyu kullanimis ve kullaniyor olanlara soruyorum bu kablonun ust frekanslarinin cok parlak alt frekanskarinin da biraz eksik oldugu bazi yerlerde yazilip ciziliyor...Ne diyorsunuz?

Chordun, Carnival ve Odyssey 2 kablolarını kullandım.Yazdıklarınız ikisi içinde geçerli...

edit: "z" eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 16 Haziran 2012; 14:17:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Peki arkadaşlar ozellikle de bu kabloyu kullanimis ve kullaniyor olanlara soruyorum bu kablonun ust frekanslarinin cok parlak alt frekanskarinin da biraz eksik oldugu bazi yerlerde yazilip ciziliyor...Ne diyorsunuz?

Chordun, Carnival ve Odyssey 2 kablolarını kullandım.Yazdıklarınız ikisi içinde geçerli...

Tesekkurler cevap icin..buna ragmen bu kadar sene üst üste ödül almis olmasi ve neredeyse butun incelemelerden 5yildiz almis olmasi da enteresan

• quote:

quote:

quote:

Tesekkurler cevap icin..buna ragmen bu kadar sene üst üste ödül almis olmasi ve neredeyse butun incelemelerden 5yildiz almis olmasi da enteresan

fiyat performans ödülü alıyor,yani fiyatına göre iyi kablo...alt frekanslardaki eksiklik birazda kalınlıkla ilgili,bakır iletkenlerin toplam çapı 1.45mm çok şey beklememek lazım.

• @asefik; bazi kablolar bu sekilde 1,5mm 1.6mm olarak uretiliyorlar ama sende biliyorsundur alt frekans basarimlari ve kontrolleri cok iyi oluyor...Ben kontrollu basslar seviyorum yani boyle deli dumrul gibi gumbur gumbur kontrolsuz alt frekans sevmiyorum ozellikle belli başlı bazi markalar alt frekanslarda bu sekilde sonuc veriyorlar mesela ben kalın hama 4mm lik saf bakir kablodan ince 1.6mm black rhodium jive'lara gectigimde arada daglar kadar fark olmustu....butun frekanslar açildilar ama ozellikle alt frekanskar acaip toparlandi ve daha kaliteli gelmeye basladilar yani uzamalar bitti kesin ve net gelmeye başladi vs..vs....

Şimdi sizin carnival silverscreen için soylemis oldugunuz "evet chord'un iki farkli kablosunu kullandim ikisi de oyleydi" soylemi acaba bu tip bir durum icin mi gecerli?

• quote:

@asefik; bazi kablolar bu sekilde 1,5mm 1.6mm olarak uretiliyorlar ama sende biliyorsundur alt frekans basarimlari ve kontrolleri cok iyi oluyor...Ben kontrollu basslar seviyorum yani boyle deli dumrul gibi gumbur gumbur kontrolsuz alt frekans sevmiyorum ozellikle belli başlı bazi markalar alt frekanslarda bu sekilde sonuc veriyorlar mesela ben kalın hama 4mm lik saf bakir kablodan ince 1.6mm black rhodium jive'lara gectigimde arada daglar kadar fark olmustu....butun frekanslar açildilar ama ozellikle alt frekanskar acaip toparlandi ve daha kaliteli gelmeye basladilar yani uzamalar bitti kesin ve net gelmeye başladi vs..vs....

Şimdi sizin carnival silverscreen için soylemis oldugunuz "evet chord'un iki farkli kablosunu kullandim ikisi de oyleydi" soylemi acaba bu tip bir durum icin mi gecerli?

kalınlığı aynı marka içinde ele almak lazım,hama ile chord aynı siklette değiller...chordun signature kablosu 4mm çapında ve sadece bakır iletkenlerden oluşuyor.

ben şu an wireworld oasis 6 kablo kullanıyorum 4.5mm2 kesitli ve basslardan çok memnunum daha tok,daha belirgin (chord carnival ve chord odysseylere göre)

hani anlatmaya çalıştığım yanlış anlaşılmasın,wdh revelation kablo denedim kalınlık 2 parmak kadar ama basslar çok kuru gelmişti...yani her şey kalınlıktır anlamına vurgu yapmadım yapmakta doğru değil zaten.

• Tamam ben tam olarak şimdi anladım konuyu teşekkür ederim tekrar
  • quote:

Tamam ben tam olarak şimdi anladım konuyu teşekkür ederim tekrar

Estağfurullah,konuyla ilgili şansıma çanakta olan bir kaç şeyi paylaştım.
  • Chord crimson plus interconnect siparişi verdim futureshop'tan bakalim bendeki oxypure pga4201 den sonra nasil fark edecek...Ve bu arada crimson plus icin hicbir kotu yorum olmadigi gibi en iyi interconnect kablo secilmisti ve hala da oyle diyorlar cobra plus'tan daha iyi oldugunu da soyleyen kişi sayisi da cok fazla...

Sisteminizde baglantilarda iyilestirme yapacaksaniz crimson plus cok buyuk bir adim diyorlar...Bende yazilanlarin yalancisiyim bakalim görecegiz geldiginde ;)

• quote:

Chord crimson plus interconnect siparişi verdim futureshop'tan bakalim bendeki oxypure pga4201 den sonra nasil fark edecek...Ve bu arada crimson plus icin hicbir kotu yorum olmadigi gibi en iyi interconnect kablo secilmisti ve hala da oyle diyorlar cobra plus'tan daha iyi oldugunu da soyleyen kişi sayisi da cok fazla...

Sisteminizde baglantilarda iyilestirme yapacaksaniz crimson plus cok buyuk bir adim diyorlar...Bende yazilanlarin yalancisiyim bakalim görecegiz geldiginde ;)

Bende Chord Cobra plus var,Arcam Rdac ile Nait Naim XS arası bağlantı için almıştım.Daha sonra Wireworld The Equinox 6 kablo edindim acaba performans artışı olurmu diye, bir fark hissetmemiştim iki kablo arasında.
  • @Asefik; futureshop siparişlerini hangi kargo getiriyor UPS mi?
  • PTT posta olabilir ben 07/06/2012 tarihinde verdim sipariş henüz gelmedi.
  • 11 gün olmuş Herkes futureshop'un çok hızlı olduğundan bahsederken bu söylediğiniz kafamı karıştırdı şimdi...O kadar sürüyor mu gerçekten yav Türkiye gönderileri?
  • quote:

@Asefik; futureshop siparişlerini hangi kargo getiriyor UPS mi?

PTT kargo getiriyor,benimde 11.06 tarihli siparişim gelmedi.Eski siparişlerim 4-5 günü geçmezdi.

Yoğunlukmu var yada kontrol mekanizmasımı değişti bilemiyorum...
  • quote:

quote:

PTT kargo getiriyor,benimde 11.06 tarihli siparişim gelmedi.Eski siparişlerim 4-5 günü geçmezdi.

Boyle şanssızlıklar da beni bulur zaten :) Neyse bekleyecegiz artik yapacak bir sey yok...Tesekkurler cevaplar için..

• quote:

quote:

quote:

Boyle şanssızlıklar da beni bulur zaten :) Neyse bekleyecegiz artik yapacak bir sey yok...Tesekkurler cevaplar için..

Derken benim kargo geldi

• Maşallah sizin kargo çabuk gelmişBenimkinden daha ses seda yok.Önceki siparişim 20 günde falan gelmişti inşallah o kadar olmaz bu sefer bu arada izmirdeyim ben.
  • Bir konuyu sadece hatirlatmak istiyorum. Hoparlor kablosunu tek basina degerlendirmek her zaman dogru olmayabiliyor. Kullandigini interonnect te cook onemli. Ozellikle iki kablonun uyumu yada uyumsuzlugu tek tek yazilanlari manasiz hale getirebikiyor.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.