Şimdi Ara

Chevrolet yeni aveo Code 89 Hatası (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
119.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muhamnet

Aklıma söyle bir ihtimal geliyor. Araclarimiz tasarlanıp üretildiği dönemde nitro+ yoksa ve yeni bir katkı eklenmiş ise sensörler zararlı bir gaz hissetmiş olabilir. Buna bağlı olarak arıza kodu üretilmiştir belki. ..

Nitro+ ekim 2013 te satışa çıkmış. Ve söyle bir yazı paylaşmış Marketing departmanları;
    Yeni Shell V-Power Nitro+ Diesel, enjeksiyon sistemlerinin daha hızlı ve verimli temizlenebilmesi için, en yeni nesil dizel motorlarda bile etkili, yeni ve daha güçlü bir deterjan teknolojisi içeriyor. Shell V-Power Nitro+ Diesel, özellikle dizel yakıt enjeksiyon sistemlerini temizlemek ve korumak için formüle edildi. Yeni ve geliştirilmiş formül aynı zamanda, kritik yakıt sistemi bileşenlerinin korozyondan korunmasını sağlayacak şekilde tasarlandı

Bu arada ben o kod 89 arizasini ve kod82 yi obd Car doctor FREE ile sildim. Torque silememisti. Hatta o arıza kodlarını bosch diagnoz cihazı bile göremedi. Birkaç ayrı diagnoz cihazı ile baktık ve arıza gorunmeyince geçici bir sensör hatası dedi herkes bende kafam rahat yaşadım bir müddet ve geçen hafta obd Car doctor FREE ile sildim. Hem Torque hem de bu Car doctor hata tesbit edemedi yine. Bende silmekten cekinmedim.

Dediğiniz gibi yeni nesil yakıtı sensör farklı algılıyor olabilir. Birde Chevy yetkili servis cihazları tam olarak hangi parçanın sorunlu olduğunu gösterdiğini okumuştum Chevy forumunda farklı servis cihazları göstermiyormuş sorunlu parçayı
  • Arkadaşlar 3 gün önce bende Shellden yakıt aldım ve araç park ettiğim yerde çalıştıramadım.Kontağı çevirdiğim zaman motor kısmından çat çat diye ses geldi ilk aklıma gelen şey akünün bitmiş olması geldi önce 2-3 ay kadar süre önce START-STOP ara sıra devreye girmiyordu (bunu da bir forumda okumuştum) 089 hata kodu aldım sizin gibi bende araştırdım sonuçta bir elektrik ustası çağırdım aküyü ölçtü akü bitik dedi normal akü takmaya çalıştı (tabi aracında START STOP özelliği yoksa normal akü taktır)bende ona van münüt dedim start stop akü takıldı arabaya böylelikle birkaç soruya Yaşadığım deneyimle diğer arkadaşlara cevap vermiş olmuşumdur umarım (089 HATA KODU SERVİSE GİDİN DEMEK KİŞİSEL FİKRİM HERŞEY OLABİLİR YANİ)
    Aveo 1.4 Ltz 2012 sedan benzinli km 45000
    (bosch start stop 70 kw akü 290 tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora TÜRE -- 17 Haziran 2016; 19:07:19 >
  • Gecmis olsun hocam. Yakittan olduğunu düşün mü yorum. Atesleme tertibatı ile alakalı olabilir. Kitapçıkta ateşleme sigortası göstermekte istersen kontrol et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufem

quote:

Genelde shell den alınan dizel yakıt sonrası çıkıyor bu hata...

bende shellden mazot aldiktan sonra bu hata ile karsilastim siz çözebildiniz mi?

aynen bende shell'den yakıt aldıktan sonra oldu. ne yaptıysam düzelmiyor, oksijen sensörünü temizlemeklede olmuyor, mecburen değiştireceğiz sanırım. 200'e buldum bir parçacıda. Ufacık parça, daha ucuza bulunurmu bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunayek

quote:

Orijinalden alıntı: ufem

quote:

Genelde shell den alınan dizel yakıt sonrası çıkıyor bu hata...

bende shellden mazot aldiktan sonra bu hata ile karsilastim siz çözebildiniz mi?

aynen bende shell'den yakıt aldıktan sonra oldu. ne yaptıysam düzelmiyor, oksijen sensörünü temizlemeklede olmuyor, mecburen değiştireceğiz sanırım. 200'e buldum bir parçacıda. Ufacık parça, daha ucuza bulunurmu bilen varmı ?

Benim code 89 sorunu oksijen sensnründen değilmiş bugün değişimi yaptırdık ama sorun devam etti, sonrasında pc'de çıkan sorun neticesinde turbo müşiri arıza verdi onunla ilgili tıkanıklık giderildi sorun düzeldi bilginize. Bu arada elimde bir adet oksijen sensörü var almak isteyene uygun fiyata verebilirim kutusu fişi herleyi mevcut sadece takıldı 10 15 dk denendi çıkarıldı bilginize.
  • Benim Code89 ısıtma bujisinden dolayı yanıd. arıza tesbit cihazına takınca 2 farklı yerde 4. buji arızalı dediler. Değiştirdik, sorun gitti.
  • code 89 arızası acil servise gidilmeli uyarısıdır

bu arızayı 3 kez aldım
    2 kez ısıtma bujisi değişti
    1 kezde yakıt sıcaklık sensörü değişti

cihaza bağlamadan sorunun ne olduğunu anlamak zor
  • Kod 89 herşey çıkabilir, servise gidin. Bende termostat arızası çıktı. İhmale gelmez.

• Herkese merhaba , konuyu hortlatmak istedim, 2012 model ltz 1.3 dizel aracımda ben de Code 89 ikazı alıyorum. Ancak bendeki durum biraz farklı. Kontağı ilk çevirdiğimde yanan ikaz Işıkları ile birlikte ekranda code 89 yazıyor ve bir iki Saniye sonra sönüyor. Sıcak havalarda yapmıyor. Bosch serviste baktılar, o esnada zaten hata kodu yoktu ekranda , onlarda bişey göremedi.Bu şekilde anlık olarak karşılaşan var mı bu sorunla?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lifehacker

Herkese merhaba , konuyu hortlatmak istedim, 2012 model ltz 1.3 dizel aracımda ben de Code 89 ikazı alıyorum. Ancak bendeki durum biraz farklı. Kontağı ilk çevirdiğimde yanan ikaz Işıkları ile birlikte ekranda code 89 yazıyor ve bir iki Saniye sonra sönüyor. Sıcak havalarda yapmıyor. Bosch serviste baktılar, o esnada zaten hata kodu yoktu ekranda , onlarda bişey göremedi.Bu şekilde anlık olarak karşılaşan var mı bu sorunla?
    Eğer kontağı ilk çevirdiğinde yapıyorsa (özellikle soğuk havada) %90 ısıtma bujilerindendir
    Eğer start-stop devreye girdiğinde veya ara sıra yolda yapıyorsa %90 dizel yakıt filtre kutusunun değişmesi gerekir(içinde bulunan yakıt sıcaklık sensörü bozulmuştur)

bu bilgiler uzun araştırmalar sonucu elde edilmiştir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: m184

Eğer kontağı ilk çevirdiğinde yapıyorsa (özellikle soğuk havada) %90 ısıtma bujilerindendir
    Eğer start-stop devreye girdiğinde veya ara sıra yolda yapıyorsa %90 dizel yakıt filtre kutusunun değişmesi gerekir(içinde bulunan yakıt sıcaklık sensörü bozulmuştur)

bu bilgiler uzun araştırmalar sonucu elde edilmiştir..

Alıntıları Göster
    Cevap İçin teşekkür ederim. Malum havalar sıcak olduğu için bu sorun şu anda oluşmuyor. Bakalım kışın ne yapacağız. Şimdi de ısınan havalarla fren pedalının basıldığı yerde takılı kalması ile uğraşıyoruz. Tam çözümü bilmemekle klimayı ayaklara üfletince düzeliyor. Yani tamamen sıcaklıkla alakalı 😕

• Merhabalar

Chevrolet Trax 2013 model aracımda code89 hata aldım. 10 gün civarı arabayı kullandım ve ilk çalıştırdığımda uyarı veriyor ve sonra düzeliyordu. Tanıdık bir servise gösterdim

sıcak verme fonksiyonu çalışmıyordu. Radyatör kısmında su azalmış ve eklenince sıcak hava vermeye başladı ve hata kodu tekrar etmedi..

Servis kontrol uyarısıdır.

• Selam arızan gaz kelebeği ve emme manifoldu arasında tıkanıklık ve hava kacagi kesin çözüm saygılar

• Kod 89 ğaz kelebeği ve emme manifoldu arasında tıkanıklık ve hava kacagi egr ğözenekleri ve egr boru tıkanması kesin çözüm Siirt İlhan usta

• 1.3 multijet lerde artık kronik sorun olmaya başladı kod 89 bu arızayı gidermek için gerekirse emme manifoldu. Egr. Ve ğaz kelebeği bu 3 parcanın sökülüp temizle mesi lazım

• bpden aldığım yakıt sonrası aracımda ortaya çıktı. bugün ustaya götürüp göstereceğim bakalım ne diyecek.

• Bende de önce cod 89 sonra ara ara cod araba resmi çıktı ve kayboldu bilen var mı

• Genel motor arizasi kodu bu.ustaya götürüp baktirmak gerek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muhamnet kullanıcısına yanıt

Bpden yakıt aldıktan sonra çıktı. Ustaya götürdüm yakıt sıcaklık sensöründe arıza varmış. Bir depo yakıtı bitirip tekrar gelmemi istedi. Siz nasıl çözdünüz. Yakıttan mı, yoksa başka birşeyde mi sıkıntı çıktı.

• Benim araçta da star stop devredeyken yolda durduğumda code 89 çıkıp kayboluyor ben de star stopu devreden çıkarınca code 89 uyarısının gelmediğini farkettim sanımca yukarıda denilen gibi dizel mazot filtre kutusundan kaynaklandığı kanaatine vardım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.