Şimdi Ara

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::... (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.071
Cevap
11
Favori
460.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CHEVROLET KULUBÜ FORUM'U İSTANBUL SALEP BULUŞMASI

Selam millet ;
    İstanbul'da Beklenen Chevrolet buluşması artık herşeyi ile hazır
    Buluşmayı düzenleyen (http://CHEVROLET KULUBÜ FORUM'U) ekibi olarak sizleride aramızda görmek isteriz
    destek veren facebook grupları

Türkiye Chevrolet Kulübühttps://www.facebook.co...r=default&member_query=

CHEVROLET CRUZE SPORT CLUPhttps://www.facebook.co...esportclup/?ref=browser

Türkiye Chevrolet Aveo Kulübühttps://www.facebook.co...0178778234/?ref=browser

forum ve facebook üzerinden şuanki katılım sayımız 50 araç ve misafirlerimiz
    Buluşma Tarihi: 01.02.2015

Buluşma Saati : 14:00

[font="Verdana"]Buluşma Yeri : Kağıthane Axis AVM-Cofeeshop

Türkiye'de ki bütün COFFESHOP mağazalarında 1 ŞUBAT 2014 TARİHİNDEN İTİBAREN geçerli olacak %20 Kulüp indirim anlaşması yapmış bulunmaktayız.

Etkinkiğe Eşiniz/Nişanlınız/Kızarkadaşınız ve tabiki var ise Küçük Chevycileri de getirmenizi rica ediyoruz...

• Selam arkadaşlar chevrolet blazer 4.3 96 model için çıkma sağ arka aks lazım nerden bulabilirim? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim
  • nerede yşıyorsunuz....
  • Arkadaşlar merhaba 30-35 bin bütçem var 2012 üzeri dizel aveo mu alıyım, yoksa 2011 ve üzeri benzin+lpg li cruze mu alıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahasss -- 5 Nisan 2016; 13:46:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahasss

Arkadaşlar merhaba 30-35 bin bütçem var 2012 üzeri dizel aveo mu alıyım, yoksa 2011 ve üzeri benzin+lpg li cruze mu alıyım.

lpg li cruze'lar sıkıntılı olabilir, dizel aveo sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. iç mekan genişliği olarak arada pek fark yok, ancak yol tutuş, konfor, donanım olarak daha düşük olacağı kesin.
  • Aveoda 6. Viteste 110-120 km hızlarda devir kaçta oluyor acaba

• Bende epica sahibiyim aracıma özel servis tavsiyesi istiyorum. Işini düzgün yapan müsteriyi koparmayan bir usta ve arabalarimizdan anlayan tabikide

• merhaba, kuzenimde 2008 model aveo otomatik benzin/lpg sedan bir araç var. Klavuzda API SM (ILSAC GF-IV) sınıfı SAE 5W-30 yazılmış.

En son yani daha yeni castrol magnatec 10W-40 A3/B4 yağ konuldu. Özelliklerine baktığımda API SL/CF yazıyor. Doğru yağ mı kullanıyoruz ?

aynı aracı kullananlar var mı ? hangi yağ kullanıyorlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

merhaba, kuzenimde 2008 model aveo otomatik benzin/lpg sedan bir araç var. Klavuzda API SM (ILSAC GF-IV) sınıfı SAE 5W-30 yazılmış.

En son yani daha yeni castrol magnatec 10W-40 A3/B4 yağ konuldu. Özelliklerine baktığımda API SL/CF yazıyor. Doğru yağ mı kullanıyoruz ?

aynı aracı kullananlar var mı ? hangi yağ kullanıyorlar ?

Yanlış malesef. Aracın kilometresi de önemli ama 10/40 yerine 5/30 kullaırsanız araç daha sessiz ve sarsıntısız çalışacaktır.
  • http://www.chevrolet.com.tr/owners/manuals.html

iki adet kullanım klavuzu var. İlk baştakinde 1.4 otomatik için GM-LL-A-025 sınıfı SAE 5W-30 4.5 lt istediği yazıyor.

bilgi ve eğlence klavuzu demiş ama onda da farklı yazıyor. 1.4 otomatik için API SL (ILSAC GF-III) sınıfı SAE 5W-30 3.75 L Sıcak bölge: SAE 10W-30

API SL/CF sınıfında castrol MAGNATEC 10W-40 A3/B4 yarı sentetik yağ var.

Gm istiyorsa eğer farklı yağlar olması lazım.

yarı mı tam sentetik mi yağ istiyor onun hakkında herhangi bir açıklama belirtilmemiş.

5w-30 kullanalım ama hangi yağ kullanıcaz hangi sğesifikasyonları istiyor onu çözemedik ki ona göre bir yağ bulalım ?

araç 129 bin km de 1.4 otomatil aveo 2008 sedan

edit: peki 0w-40 lık bir yağ kullanılabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 9 Mart 2017; 18:43:27 >

• mob411 kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/gm-orijinal-opel-dexos2-5w30-motor-yagi-4-litre-pm-otyag13512
    Ben bunu kullanıyorum. Bir inceleyin isterseniz.
  • API SM/CF yazıyor ayrıca GM-LL-A-025 ve B var. Gm in yağındansa castrol mobil kullanalım dedik onlar da da gm ayrı api ayrı yağ.
  • S.a... arkadaşlar bende 2012 aveo 1,3 dizel var ön şoför camı açma kapama bozuldu ilk başta çıt çıt ediyordu sonra kendi kendine kapanmaya başladı sonra da tamamen gitti.
    oto elektrikçiye götürdüm usta fena değildi söktü baktı etti düğme bozuk dedi sonra biraz daha kurcaladı başka aveo nun düğmesini taktı anladık ki düğme değil cam motor ile arada bi parça bozuk dedi ismini tam bilmiyorum.
    bu konuda bilgi sahibi olan varmı? nerde bulurum bu parçayı_?
    resimlerini ekledim.

• 2ikinci el aveo alana tavsiye
    acele
    kestane kepap acele cevap
  • Arkadaşlar merhaba 2 sene önce 2009 model Aveo 1.4 benzinli bir araba aldım arabanın piyasa değeri 20.000 lira bi senedir 15.000 lira masraf çıkarttı arabada birden bire çekiş problemi başladı azıcık bir meyil bile olsa çekmiyor boğuluyor araba gezmediğimiz tamirci kalmadı bobini makarası her şeyi değişti usta en son motor sıkıntı dedi onuda değiştirdik yok hala aynı bu kadar masraf yapmamış olsam hurdaya verirdim içim bile acımazdı o değerde bi arabaya bi araba parası kadar daha masraf ettiğim için içim yanıyor resmen istanbul anadolu yakası gebze kocaeli sakarya civarlarında aveo 1.4 motordan onlayan bildiğiniz bir usta vard mıdır kime götürsek bu motordan anlamıyorum diyip dönüyor arkasını çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Merhaba.

Yeni bir araba buldum Aveo alıp almamak arasında kararsız kaldım. Açıkcası tedirginim. 2010 model Aveo 1.4 sedan kasa linki aşağıda. Bilen , kullanan veya araç hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Alınabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ucuza-acil-satilik-otomatik-aveo-yokus-kalkis-destekli-701948832/detay
  • istek6161 İ kullanıcısına yanıt
    Fiyatı normal. Otomatiği sorunsuz ve konforlu. Motora baktırıp alın sıkıntı olmaz

• Selamın aleyküm arkadaşlar, 2010 model Chevrolet cruze ls model aracım var, code 79 hatası veriyor sürekli birkaç ustaya gösterdim fakat anlayamadılar bu konuda bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selam arkadaşlar 44000 tl 2012 1,3 dizel aveo buldum bir tane almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var parça sıkıntısı olur mu şuan yok ama ilerde olur mu 1,6 cruze mi 1,3 dizel aveo mu al satçı değilim ama olurda sıkışır satmak zorunda kalırsak piyasası ölümü yardımcı olursanız sevınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneyayhan

selam arkadaşlar 44000 tl 2012 1,3 dizel aveo buldum bir tane almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var parça sıkıntısı olur mu şuan yok ama ilerde olur mu 1,6 cruze mi 1,3 dizel aveo mu al satçı değilim ama olurda sıkışır satmak zorunda kalırsak piyasası ölümü yardımcı olursanız sevınırım.
    hocam aldınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.